NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.785.265
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Nakon 01.09. htio sam što prije kupiti novu 3080-tku zbog silnog hype-a (koji se samo pojačao 17.09.).

Sada, s obzirom na situaciju, ću možda i pričekati AMD-ovu prezentaciju novih Radeonki čisto da mogu usporediti price/performance i ono što me najviše kopka - kakve će biti u RT-u u usporedbi s 3xxx serijom pa onda donositi odluke o kupnji.

a sto tocno imas cekati?

 

AMD nece imati karticu u rangu 3080 niti blizu. njihov najveci domet je 3070 nivo, i to bez DLSS techa, i kao ekstra bonus banana softver.

 

Poluproizvod s kojim ces imati vise frustrcija koje nisu vrijedne ustede od par stotina kuna, a netko tko je spreman platiti 7000kn za grafikcu karticu, sigurno ne gleda infieriorniji proizvod.

 

ako ciljas na 3080, nemas sta cekat AMD 

 Ha barem da analiziram sve opcije s obzirom da sad više ni s Nvidijom nisam ziher da će sve raditi glatko ni ako kupim top model...  prije par godina nisam znao ni da ću CPU uzimat AMD-ov pa eto danas sam prezadovoljan Ryzenom, možda se okrene i situacija s GPU-ovima...  AMD-u je krenulo u zadnje vrijeme, nikad ne znaš 

Lijep pozdrav ;)
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...
3dfx kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Nakon 01.09. htio sam što prije kupiti novu 3080-tku zbog silnog hype-a (koji se samo pojačao 17.09.).

Sada, s obzirom na situaciju, ću možda i pričekati AMD-ovu prezentaciju novih Radeonki čisto da mogu usporediti price/performance i ono što me najviše kopka - kakve će biti u RT-u u usporedbi s 3xxx serijom pa onda donositi odluke o kupnji.

a sto tocno imas cekati?

 

AMD nece imati karticu u rangu 3080 niti blizu. njihov najveci domet je 3070 nivo, i to bez DLSS techa, i kao ekstra bonus banana softver.

 

Poluproizvod s kojim ces imati vise frustrcija koje nisu vrijedne ustede od par stotina kuna, a netko tko je spreman platiti 7000kn za grafikcu karticu, sigurno ne gleda infieriorniji proizvod.

 

ako ciljas na 3080, nemas sta cekat AMD 

 Ha barem da analiziram sve opcije s obzirom da sad više ni s Nvidijom nisam ziher da će sve raditi glatko ni ako kupim top model...  prije par godina nisam znao ni da ću CPU uzimat AMD-ov pa eto danas sam prezadovoljan Ryzenom, možda se okrene i situacija s GPU-ovima...  AMD-u je krenulo u zadnje vrijeme, nikad ne znaš 

Navi im je nova stvar pa imaju rusenja/black screens od prvog dana do danas...koliko su dugo na trzistu Naviji?

Treba bit realan.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Čitam tu postove nekih, i sve više sam uvjeren da bi nekolicina popušila Jensenu da su u prilici. Iako i crveni i zeleni imaju hrpu fanboja i nisu sposobni objektivno sudjelovati u raspravi.

 

 

Tko planira kupiti 3080 nema što čekati? Ima itekako što čekati, prvo ne možeš kupiti 3080 jer ih nema, pogotovo ne kod nas, a sad uz to vidimo da kartice imaju problema, te da su nestabilne. Ljudi se zaljeću u kupovinu nečega o čemu nemaju skoro ništa informacija, pun k ljudi je naručilo Zotac Trinity, da bi za par dana ispalo da je kartica 'smeće'...Nikad mi to neće biti jasno, a uz sve to cijene su napumpane kod releasea.

 

Ne razumijem kome se toliko žuri, kroz par tjedana situacija će se unormaliti, i neke stvari će postati jasnije. A za to vrijeme AMD će predstaviti to što ima, pa usput se i to uzme u obzir.

Moj PC  
25 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nema niš od čekanja samo oštro i na prvu!
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Čitam tu postove nekih, i sve više sam uvjeren da bi nekolicina popušila Jensenu da su u prilici. Iako i crveni i zeleni imaju hrpu fanboja i nisu sposobni objektivno sudjelovati u raspravi.

 

 

Tko planira kupiti 3080 nema što čekati? Ima itekako što čekati, prvo ne možeš kupiti 3080 jer ih nema, pogotovo ne kod nas, a sad uz to vidimo da kartice imaju problema, te da su nestabilne. Ljudi se zaljeću u kupovinu nečega o čemu nemaju skoro ništa informacija, pun k ljudi je naručilo Zotac Trinity, da bi za par dana ispalo da je kartica 'smeće'...Nikad mi to neće biti jasno, a uz sve to cijene su napumpane kod releasea.

 

Ne razumijem kome se toliko žuri, kroz par tjedana situacija će se unormaliti, i neke stvari će postati jasnije. A za to vrijeme AMD će predstaviti to što ima, pa usput se i to uzme u obzir.

 zasto razumno kad moze bljuv. 

 

al nadajmo se da ce ovaj release biti dobra skola za buducnost.

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Čitam tu postove nekih, i sve više sam uvjeren da bi nekolicina popušila Jensenu da su u prilici. Iako i crveni i zeleni imaju hrpu fanboja i nisu sposobni objektivno sudjelovati u raspravi.

 

 

Tko planira kupiti 3080 nema što čekati? Ima itekako što čekati, prvo ne možeš kupiti 3080 jer ih nema, pogotovo ne kod nas, a sad uz to vidimo da kartice imaju problema, te da su nestabilne. Ljudi se zaljeću u kupovinu nečega o čemu nemaju skoro ništa informacija, pun k ljudi je naručilo Zotac Trinity, da bi za par dana ispalo da je kartica 'smeće'...Nikad mi to neće biti jasno, a uz sve to cijene su napumpane kod releasea.

 

Ne razumijem kome se toliko žuri, kroz par tjedana situacija će se unormaliti, i neke stvari će postati jasnije. A za to vrijeme AMD će predstaviti to što ima, pa usput se i to uzme u obzir.

Rekao je da kupuje 3080, u tome segmentu nema sta cekat AMD, a i jos je postao popis grafa koje nemaju nikakvih problema, dakle covjek zna sta kupuje, i na to sam mu odgovorio da nema sta cekati, jer AMD tu nece imati nista za ponuditi

 

da je rekao da kupuje 3070, 3060, 3050 segment, onda mozda neka priceka sto ce AMD izbaciti  i iako mu nije problem softver koji AMD isporucuje, za tu ustedu u novcima, svakako neka razmisli

 

ne vidi uopce u cemu je problem, sasvim korektan savjet sam mu dao, sta ste se odmah zapjenili kao da su vasi novci u pitanju 

 

jel tema Ampere, jer je napisao sta je mislio kupiti i da ce sad cekati, jel sam mu napisao da nema sta cekati, siguran sam da zna i sam sto hoce i kako hoce i kada hoce

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Čitam tu postove nekih, i sve više sam uvjeren da bi nekolicina popušila Jensenu da su u prilici. Iako i crveni i zeleni imaju hrpu fanboja i nisu sposobni objektivno sudjelovati u raspravi.

 

 

Tko planira kupiti 3080 nema što čekati? Ima itekako što čekati, prvo ne možeš kupiti 3080 jer ih nema, pogotovo ne kod nas, a sad uz to vidimo da kartice imaju problema, te da su nestabilne. Ljudi se zaljeću u kupovinu nečega o čemu nemaju skoro ništa informacija, pun k ljudi je naručilo Zotac Trinity, da bi za par dana ispalo da je kartica 'smeće'...Nikad mi to neće biti jasno, a uz sve to cijene su napumpane kod releasea.

 

Ne razumijem kome se toliko žuri, kroz par tjedana situacija će se unormaliti, i neke stvari će postati jasnije. A za to vrijeme AMD će predstaviti to što ima, pa usput se i to uzme u obzir.

 

pa istina da, ja sam sad presretan što sam odlučio čekati, iako je bilo logike i u što bržoj kupovini, mogao si ju i utopiti brzo.

 

Ali sada sve čekam neko vrijeme, i PS5 i nove grafulje, stvarno mi se nigdje ne žuri

 

S druge strane vjerujem da će se i ova "kriza" riješiti povoljno za kupce

6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nema što čekat AMD, al ima nVidia fix problema rušenja. Samo neka čeka do Božića, Amwhere? je roba sa greškom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

 Ha barem da analiziram sve opcije s obzirom da sad više ni s Nvidijom nisam ziher da će sve raditi glatko ni ako kupim top model...  prije par godina nisam znao ni da ću CPU uzimat AMD-ov pa eto danas sam prezadovoljan Ryzenom, možda se okrene i situacija s GPU-ovima...  AMD-u je krenulo u zadnje vrijeme, nikad ne znaš 

 CPU je sasvim nesto drugo. bas zato sto su toliko uspjesni na tome polju, GPU odjel je u banani i nema tu nikakvog pomaka

 

ako imas lovu, zelju i mogucnost, nemas sta cekat. kupi si sto zelis i uzivaja u igrama sljedecih 3 godine, ili dok god ti vec traje garancija modela kojeg kupis

 

slicni postovi su bili i kad je 1080Ti izasla, pa svi oni koji su je kupili u 4. mjesecu 2017. su napravili posao stoljeca, a drugi su cekali i cekali i cekali i dobili su poskupljenje, nestasicu, razocaranje zasto AMD nista nije ponudio itd itd, i tako vec 6 godina cekaju neki vrag

 

umjesto da si kupe sta zele, prihvate bilo kakve posljedite svoje kupnje i sute i igraju se, i dodu tu na forum umirat od smijeha u pauzama dok igraju 

6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

nVidia je istu stvar sada napravila. Kartica ne radi. Isto kao i AMD. Ne rade. Beta testeri su kupili karticu za svoje novce i ne radi. Sve je to isti k, sramota.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ali kako biti prvi u kvartu ako nisam beta tester?
Teško je to objasnit ali tko je fanatik za hardware nema šanse da ne kupi i ovakvu rtx 3080.
https://videocardz.com/newz/manufacturers-respond-to-geforce-rtx-3080-3090-crash-to-desktop-issues
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 13:20 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...

Rekao je da kupuje 3080, u tome segmentu nema sta cekat AMD, a i jos je postao popis grafa koje nemaju nikakvih problema, dakle covjek zna sta kupuje, i na to sam mu odgovorio da nema sta cekati, jer AMD tu nece imati nista za ponuditi

 

da je rekao da kupuje 3070, 3060, 3050 segment, onda mozda neka priceka sto ce AMD izbaciti  i iako mu nije problem softver koji AMD isporucuje, za tu ustedu u novcima, svakako neka razmisli

 

ne vidi uopce u cemu je problem, sasvim korektan savjet sam mu dao, sta ste se odmah zapjenili kao da su vasi novci u pitanju 

 

jel tema Ampere, jer je napisao sta je mislio kupiti i da ce sad cekati, jel sam mu napisao da nema sta cekati, siguran sam da zna i sam sto hoce i kako hoce i kada hoce

Nisam rekao da čeka zbog AMD-a, već zbog (ne)dostupnosti i problema. A to kaj AMD ima za ponuditi ne znaš, ne znam ni ja (to jedino rambo zna)...Mislim da su sposobni ponuditi nešto na razini 2080Ti/3070, ili malo jače. A postoji tržište (i veliki prostor/razlika) između 3080 i 3070/2080Ti. Taman da i AMD ne postoji, ja bi još pričekao.

 

Tko se zapjenio? Pa baš me briga, ima puno gorih kupnji od 3080...Došao je čovjek tu u temu i rekao je da je kupio 3090 za gaming, i nitko mu nije rekao da je budala itd itd...Sam je rekao da zna da to nije najisplativija kupnja, ali da on želi top karticu.

 

A ovo sad, čovjek pita i nije siguran i ja sam dao svoje mišljenje. Da sam na njegovom mjestu nebi riskirao da preplatim karticu i zajebavam se sa RMA-om, samo da ju dobijem mjesec i pol prije. Ali vidjeli smo da ima takvih ljudi, i neka, meni svejedno, ni iz džepa ni u džep...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 13:17 (Promster).
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meni je žao ljudi, osim preprodavača, koji su kupili poludovršen proizvod, bio on AMD ili nVidia. Velika većina je novce zaradila, neki su išli korak dalje i na kartice kupovali. Neka su, svatko zna što je dobro za njega. I onda ti ne radi kak treba i ti si pokusni kunić dok ne otklone problem. A firme šute. Znaš, uzeli smo ti novce i ti se sad lijepo u guzu dok mi ne odlučimo i ako odlučimo uredit svoj proizvod. Al bitno da smo mi najbolji i "najjakiji".

Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Meni je žao ljudi, osim preprodavača, koji su kupili poludovršen proizvod, bio on AMD ili nVidia. Velika većina je novce zaradila, neki su išli korak dalje i na kartice kupovali. Neka su, svatko zna što je dobro za njega. I onda ti ne radi kak treba i ti si pokusni kunić dok ne otklone problem. A firme šute. Znaš, uzeli smo ti novce i ti se sad lijepo u guzu dok mi ne odlučimo i ako odlučimo uredit svoj proizvod. Al bitno da smo mi najbolji i "najjakiji".

 na greškama se uči 

9 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Meni je žao ljudi, osim preprodavača, koji su kupili poludovršen proizvod, bio on AMD ili nVidia. Velika većina je novce zaradila, neki su išli korak dalje i na kartice kupovali. Neka su, svatko zna što je dobro za njega. I onda ti ne radi kak treba i ti si pokusni kunić dok ne otklone problem. A firme šute. Znaš, uzeli smo ti novce i ti se sad lijepo u guzu dok mi ne odlučimo i ako odlučimo uredit svoj proizvod. Al bitno da smo mi najbolji i "najjakiji".

  Ne kaže se uzalud-prvo stoka onda kauboji

9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Meni je žao ljudi, osim preprodavača, koji su kupili poludovršen proizvod, bio on AMD ili nVidia. Velika većina je novce zaradila, neki su išli korak dalje i na kartice kupovali. Neka su, svatko zna što je dobro za njega. I onda ti ne radi kak treba i ti si pokusni kunić dok ne otklone problem. A firme šute. Znaš, uzeli smo ti novce i ti se sad lijepo u guzu dok mi ne odlučimo i ako odlučimo uredit svoj proizvod. Al bitno da smo mi najbolji i "najjakiji".

 Ajde molim te... AMD je patentirao end user beta testere, undervolt i downclock... ali ne, tad je undervolt bio pozitivna stvar. Mani šuplje priče - niti jedna kartica se ne ruši na deklariranim taktovima. Underdeclared je novi undervolt

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 13:50 (miki_the_pirat).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

AMD undervolt je genijalna stvar. Dosta korisnika sa undervoltom dobije bolji rad kartice, čak nekad i bolje performanse.

Undervolt nema veze sa underclockom i ne treba ih miješati. Underclock ili barem performanse lock rade ugl mineri na nVidia i AMD karticama jer im ne treba maksimalni boost i maksimalna potrošnja, već stabilna, optimalna potrošnja u odnosu na pare koje generira za dugotrajni rad.

 

Ovo sad je baš beta test gdje su kartice jako nestabilne i ne rade. Ne kažem da je AMD cvijeće, ali ako je problem sa 5700XT po kojim se pljuje OK pljuvat po AMD, ne kužim zašto nije isto tako i reći za nVidiu kad ne radi da to nije u redu?

 

nvidia ima jednu praksu u svojim prezentacijama, a to je da se ne obazire na konkurenciju, predstavlja svoj proizvod i tu im skidam kapu. Isto tako kad taj proizvod ne valja, treba reći "Proizvod vam ne valja", a ne "Proizvod ima sitnih poteškoća, ali to je OK jer i AMD-ov ima".

 

Nije OK... nije bila besplatna i problem je na žalost možda ozbiljan. Budući šute svi zadnjih nekoliko dana i ne nude rješenje, ispada i da je dublji od ko je stavio kakve kondiće. Nadam se samo da je riješiv sa driverima, ali ne na način da se onemogući boostanje kartica jer će time i onima koji trenutno nemaju probleme biti znatno limitirana funkcionalnost.

 

Na stranu AMD Big Navi i njihove performanse i imaginarna utrka dva tabora, RTX3080 kupci moraju biti zadovoljni i imat stabilnu karticu.

Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sječamo se glasina oko RTX 3090/500W potrošnje. Eto da očekivano, naklokana grafa 480W za čak 2% više tričarija.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=14&jumpto=6187556&sort=asc&view=flat

 

https://twitter.com/CapFrameX/status/1310248222045200386

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 14:12 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

ne znam jel neka prevara, ali ako je amazon ce vam dat novac nazad.

 

msi z trio za 410 eura

https://www.amazon.it/gp/product/B087CP79LW/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

nicky.sl kaže...
jovial kaže...

ne znam jel neka prevara, ali ako je amazon ce vam dat novac nazad.

 

msi z trio za 410 eura

https://www.amazon.it/gp/product/B087CP79LW/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 Kod mene piše 1300 eura

Ma lik gore zaboravio cifru 1 ispred da stavi a dole kod tebe se u međuvremenu cijena malo snizilia za 110 Eura.

Inače ima stručan naziv za kupovanje takvih kartica (mislim RTX serije 20) a zove se: Čišćenje skladišta

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ali RT cores i DLSS. Just buy it, it works, well kinda...

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Netko je vec objavio slican clanak iste teme prije njih ali svakako razlog za veselje kod gamera, tko ne zeli gpu koji nudi potencijal za ovakav rast performansi u buducnosti.

 

https://wccftech.com/nvidia-rtx-30-fine-wine-investigating-the-curious-case-of-missing-gaming-performance/

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Čitam tu postove nekih, i sve više sam uvjeren da bi nekolicina popušila Jensenu da su u prilici. Iako i crveni i zeleni imaju hrpu fanboja i nisu sposobni objektivno sudjelovati u raspravi.

 

 

Tko planira kupiti 3080 nema što čekati? Ima itekako što čekati, prvo ne možeš kupiti 3080 jer ih nema, pogotovo ne kod nas, a sad uz to vidimo da kartice imaju problema, te da su nestabilne. Ljudi se zaljeću u kupovinu nečega o čemu nemaju skoro ništa informacija, pun k ljudi je naručilo Zotac Trinity, da bi za par dana ispalo da je kartica 'smeće'...Nikad mi to neće biti jasno, a uz sve to cijene su napumpane kod releasea.

 

Ne razumijem kome se toliko žuri, kroz par tjedana situacija će se unormaliti, i neke stvari će postati jasnije. A za to vrijeme AMD će predstaviti to što ima, pa usput se i to uzme u obzir.

 Post godine. Moj naklon gospodine.

 

Ovo boldano je za popišat se od ironije.

miki_the_pirat kaže...
cvaja997 kaže...

Meni je žao ljudi, osim preprodavača, koji su kupili poludovršen proizvod, bio on AMD ili nVidia. Velika većina je novce zaradila, neki su išli korak dalje i na kartice kupovali. Neka su, svatko zna što je dobro za njega. I onda ti ne radi kak treba i ti si pokusni kunić dok ne otklone problem. A firme šute. Znaš, uzeli smo ti novce i ti se sad lijepo u guzu dok mi ne odlučimo i ako odlučimo uredit svoj proizvod. Al bitno da smo mi najbolji i "najjakiji".

 Ajde molim te... AMD je patentirao end user beta testere, undervolt i downclock... ali ne, tad je undervolt bio pozitivna stvar. Mani šuplje priče - niti jedna kartica se ne ruši na deklariranim taktovima. Underdeclared je novi undervolt

 Baš, kakvi bibori.

 

Umjesto da povećavaju power limit i clockaju, ovi obrnuto da im uopće normalno radi. Ali benchmarci su uredno na stocku.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 15:28 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Meni je žao ljudi, osim preprodavača, koji su kupili poludovršen proizvod, bio on AMD ili nVidia. Velika većina je novce zaradila, neki su išli korak dalje i na kartice kupovali. Neka su, svatko zna što 

 Ne žali nikoga svak je svoj gospodar nek kupuje šta hoće i kad hoće. 

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nazivati AMD poluproizvodom zbog drivera je debilno. Imao sam masu grafickih kartica kroz godine, dvije su mi crkle, obje Nvidije. A posljednju Nvidiu koju sam imao je bila 2070 koja je imala kriminalan coil whine, nikad nisam cuo tako jak coil whine. Ubrzo nakon toga sam vidio postove kako iz nekog razloga 2070 crkavaju u roku 6mj. nakon kupovine. Nekima i nakon 3 tjedna, puno njih se zalilo na coil whine, te da se spasim muka zamjenio sam za 5700XT koja me super sluzi.

Ukoliko ispadam "fanboy" (((iako stalno kupujem nvidia kartice al dobro...))), evo brzinski mala tona identicnih problema diljem cijele serije, razlicitih vendora. Na redditu ih je toliko puno prijavljenih problema bilo da su vec dobile "Space Invader edition" naziv. Tako da, sranja idu u oba smjera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Ima još more primjeraka, oprostite ako izgleda kao spam, ali znam da ce me netko nazvat fanboyem koji cherry picka ako postam jedan video.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ja cim pokrenem igru ili nesto sta optereti gpu odmah pocne cvrcat.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

sa amd grafama nikad nisam imao cvilež dok kod nevidije svaka je cvilila na velikim fps dok ulazi u igru, u igri ne

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 15:42 (dery).
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

meni je gigabyteova 1070 cvilila i prestala nakon sta sam uzeo bequiet napajanje. tako da nije nuzno problem u kartici nego u nekvalitetnom napajanju. lose napajanje plus lose komponente na kartici = veca vjerojatnost coil whinea. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Isto i kod mene, 1070 i 2070 cvrcala, 290x i 5700xt ne

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Anyways RTX 3060 da će biti po snazi 2080, bar tako kažu leakovi po jubito-u , malo mi je to sve mutno, prije po snazi 2070...

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

meni je gigabyteova 1070 cvilila i prestala nakon sta sam uzeo bequiet napajanje. tako da nije nuzno problem u kartici nego u nekvalitetnom napajanju. lose napajanje plus lose komponente na kartici = veca vjerojatnost coil whinea. 

Koje BQ napajanje si uzeo?

 

EDIT: Ucinilo mi se da si napisao da ti je pocelo cvilit nakon sto si uzeo BQ napajanje. Nema veze, moze delete post slobodno..

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 16:30 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice