NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.046
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Potražnja navodno najveća ikad nego za i jednom serijom do sada - djelomično zbog pandemije:

 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Potražnja navodno najveća ikad nego za i jednom serijom do sada - djelomično zbog pandemije:

 

 nije mi jasno zasto svi tektjuberi pricaju da je je 3080 kartica od 700 dolara. 

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gledam malo ovu 3070, kao 8% jača od 2080Ti i $500...Ma da je i jednaka 2080Ti za nekih 4200kn to bi bila takva bomba, no mislim da mi u HR ispod 4700kn nećemo proći, i to u najboljem slučaju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Gledam malo ovu 3070, kao 8% jača od 2080Ti i $500...Ma da je i jednaka 2080Ti za nekih 4200kn to bi bila takva bomba, no mislim da mi u HR ispod 4700kn nećemo proći, i to u najboljem slučaju.

Biti će odlična kupovina ako bude ~4500kn, definitivno

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Promster kaže...

Gledam malo ovu 3070, kao 8% jača od 2080Ti i $500...Ma da je i jednaka 2080Ti za nekih 4200kn to bi bila takva bomba, no mislim da mi u HR ispod 4700kn nećemo proći, i to u najboljem slučaju.

Biti će odlična kupovina ako bude ~4500kn, definitivno

Ako se ravnamo po Linksu i njihovih 6500kn (jel?) za 3080, to bi bio najbolji slučaj (koji je valjda trajao 2-3min) tad izašlo okvirno 4600kn za 3070. No, mislim da ni to nećemo gledati, a kamoli niže...

 

Baš me zanima sad stanje kad bude launch, ipak su ga pomaknuli, što zbog dostupnosti, što zbog AMD-a.

6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

stvarno ste optimisticni

 

pa sta niste nista naucili proteklih tjedana?

 

kada je nestasica, cijene ce biti visoke

 

3070 od 5700kn, do 6300kn za top modele

 

slobodno memorirajte post

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
mrsmith kaže...
Promster kaže...

Gledam malo ovu 3070, kao 8% jača od 2080Ti i $500...Ma da je i jednaka 2080Ti za nekih 4200kn to bi bila takva bomba, no mislim da mi u HR ispod 4700kn nećemo proći, i to u najboljem slučaju.

Biti će odlična kupovina ako bude ~4500kn, definitivno

Ako se ravnamo po Linksu i njihovih 6500kn (jel?) za 3080, to bi bio najbolji slučaj (koji je valjda trajao 2-3min) tad izašlo okvirno 4600kn za 3070. No, mislim da ni to nećemo gledati, a kamoli niže...

 

Baš me zanima sad stanje kad bude launch, ipak su ga pomaknuli, što zbog dostupnosti, što zbog AMD-a.

 hehe a eto mene sprdali sto sam EVGA FTW3 3080 platio 7200kn

be Cool
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meni jedna stvar ovdje nikak nije jasna.. Ok ima ljudi kaj imaju love i to, ima i likova kaj rendaju ali za igre izbacit 8000kn za grafičku karticu??

I kaj na kraju igrate???????

(G)jokaCRO ingame
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 21:48 (red_bull).
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

 A čuj barem neki na forumu uživaju. Koliko vidim lageri na CU daju znakove života. Rekao sam da će se magično pojaviti do izlaska Navija.

 Ovo sam ti zaboravio odgovorit. Ja sam isto tako mislio ali gdje je logika da izbace kad se pojavi konkurencija. Pametnije je izbacit dok nema konkurenta i beraš svo vrhnje cepaš cijenu kako ti padne na pamet.Izgleda da imaju teških problema i ovaj launch je ustvari najava jampera koji je trebao izači dosta kasnije kao i navi isti kur će bit.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ako 650W gold bez problema guraju 3080, onda će moći i 3070...

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
red_bull kaže...

Meni jedna stvar ovdje nikak nije jasna.. Ok ima ljudi kaj imaju love i to, ima i likova kaj rendaju ali za igre izbacit 8000kn za grafičku karticu??

I kaj na kraju igrate???????

 sokoban, prince of persia , titus the fox, dune 2 i lost vikings 

be Cool
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
red_bull kaže...

Meni jedna stvar ovdje nikak nije jasna.. Ok ima ljudi kaj imaju love i to, ima i likova kaj rendaju ali za igre izbacit 8000kn za grafičku karticu??

I kaj na kraju igrate???????

4k ultra postavke po mogucnosti lock 60fps.

Svasta se igra,ovisi dali je nesto doslo za Ps Pro,Switch,Xbox je pao u zaborav jer je multiplate preoteo PC.

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
red_bull kaže...

Meni jedna stvar ovdje nikak nije jasna.. Ok ima ljudi kaj imaju love i to, ima i likova kaj rendaju ali za igre izbacit 8000kn za grafičku karticu??

I kaj na kraju igrate???????

 Starcraft, Diablo 2, WoW Classic, Cs:GO, Warcraft 2, Emulator za PS1. Nekad upalim Morrowind.

15 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Moja 3080 vrti samo WoW Classic trenutno

 

Odigrao Mafia 1 remake na Ultra, odličan je bio. Isprobao malo Horizon Zero Dawn.. dosadio mi nakon 2 dana, ali izgleda predivno u max detaljima na 3440x1440.

 

Osim toga, čeka se Cyberpunk.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Neki uživaju, a neki benchmarkaju. Još nisam litao nikoga da je više od 2-3 dana spominjao istu igru, pa pretpostavljam da se uglavnom uspoređuju dojmovi, situacije itd. za sada u iščekivanju CyberPunka ili nečeg slično, ali još niš konkretno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Moja 3080 vrti samo WoW Classic trenutno

 

Odigrao Mafia 1 remake na Ultra, odličan je bio. Isprobao malo Horizon Zero Dawn.. dosadio mi nakon 2 dana, ali izgleda predivno u max detaljima na 3440x1440.

 

Osim toga, čeka se Cyberpunk.

Nemas ju kako iskoristiti jer realno s rtx 2070 i iznad mozes sve glatko igrati na 1440p rezoluciji. Ja svoju 2080S nemam potrebu nadogradjivati, pustit cu da se odigra ovaj razvoj situacije, AMD pusti u prodaju RDNA 2, natjera Nvidiu na super modele s 20 gb memorije i to bi onda bio dobar trenutak za upgrade. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 22:54 (Riot).
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Je, čeka se Cyberpunk kojeg ću vjerojatno igrati bez Ray Tracinga na kraju jer ne znam gdje da nabavim karticu u iduća 3-4 tjedna....  

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
mrsmith kaže...

Moja 3080 vrti samo WoW Classic trenutno

 

Odigrao Mafia 1 remake na Ultra, odličan je bio. Isprobao malo Horizon Zero Dawn.. dosadio mi nakon 2 dana, ali izgleda predivno u max detaljima na 3440x1440.

 

Osim toga, čeka se Cyberpunk.

Nemas ju kako iskoristiti jer realno s rtx 2070 i iznad mozes sve glatko igrati na 1440p rezoluciji. Ja svoju 2080S nemam potrebu nadogradjivati, pustit cu da se odigra ovaj razvoj situacije, AMD pusti u prodaju RDNA 2, natjera Nvidiu na super modele s 20 gb memorije i to bi onda bio dobar trenutak za upgrade. 

 Ja sam upgrejadao sa 1080Ti.. onako, čisto iz obijesti i jer sam bio u mogućnosti. Ali većina igri koje sam igrao, 1080Ti nije mogla potegnuti na 100 fps u 3440x1440 (100hz) bez debelog rezanja detalja.. pa mi je to ok sad ajde jer 3080ki nije problem.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...

stvarno ste optimisticni

 

pa sta niste nista naucili proteklih tjedana?

 

kada je nestasica, cijene ce biti visoke

 

3070 od 5700kn, do 6300kn za top modele

 

slobodno memorirajte post

Budući da veći upgrade (cpu + mobo + ram) planiram kada izađe DDR5, a bez grafe sam već mjesec dana te sam osuđen na mobitel i uredski laptop, kupit ću 3070 makar i za 6000kn jer se situacija do blagdana sigurno neće stabilizirati. A bolje dati 6k kn za novu 3070 nego polovnu 2080ti...

15 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Eee ovo sam zaboravio postati neki dan.. s Gainwardicom sam u kompletu dobio i "sag holder" za GPU. Montirao sam ga onako iz zajebancije, nisam uopće siguran ako mi se sviđa ili ne

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 23:29 (mrsmith).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Eee ovo sam zaboravio postati neki dan.. s Gainwardicom sam u kompletu dobio i "sag holder" za GPU. Montirao sam ga onako iz zajebancije, nisam uopće siguran ako mi se sviđa ili ne

 Da nema ovaj "GEFORCE RTX" i da je bilo prozirno onda bi bilo ok, ovak je bas 50/50. Da mi grafa visi onda bi radije probao provuc kabel odozgora i napet ga.

15 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
mrsmith kaže...

Eee ovo sam zaboravio postati neki dan.. s Gainwardicom sam u kompletu dobio i "sag holder" za GPU. Montirao sam ga onako iz zajebancije, nisam uopće siguran ako mi se sviđa ili ne

 Da nema ovaj "GEFORCE RTX" i da je bilo prozirno onda bi bilo ok, ovak je bas 50/50. Da mi grafa visi onda bi radije probao provuc kabel odozgora i napet ga.

Ma ne visi :D ali ima sto kila pa će sigurno s vremenom malo zakrivit bez obzira na metalni backplate. Mislim da ću ostaviti čisto iz tog razloga.. iako nisam baš nešto sretan s izgledom istog.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Eee ovo sam zaboravio postati neki dan.. s Gainwardicom sam u kompletu dobio i "sag holder" za GPU. Montirao sam ga onako iz zajebancije, nisam uopće siguran ako mi se sviđa ili ne

 Super, meni bi bas dobro doslo tak nesto s obzirom da sam potrgao kukicu od PCIe slota :P

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja grafu instaliram vertikalno pa nema brige oko tereta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ja grafu instaliram vertikalno pa nema brige oko tereta.

Imam adapter za Phanteks kućište, ali temp budu i do 10c više vertikalno.. jer dođe grafa doslovno do stakla. Odustao od ideje :)

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Eee ovo sam zaboravio postati neki dan.. s Gainwardicom sam u kompletu dobio i "sag holder" za GPU. Montirao sam ga onako iz zajebancije, nisam uopće siguran ako mi se sviđa ili ne

 jesi ga to pocistio prije slikanja? 

kod mene uvijek gomila prasine. taman pred sedam dana cistio i sad opet...

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja grafu instaliram vertikalno pa nema brige oko tereta.

Imam adapter za Phanteks kućište, ali temp budu i do 10c više vertikalno.. jer dođe grafa doslovno do stakla. Odustao od ideje :)

Ja nemam staklo nego rebraste proreze pa zrak struji slobodno.

 

Ovo kuciste je prvo gdje imam vertikalno grafu.

 

Btw jucer i danas se pojavilo puuuno grafa na ebay.de i cak je i jedan shop imao raspolozive Evge i jos neke ali nazalost ne TUF.

Moguce da ne stigao neki veci batch u DE.

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hm...  možda i ne bude tako skoro karti s više VRAM-a.... 

 



Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Hm...  možda i ne bude tako skoro karti s više VRAM-a.... 

 



kad su oni to ozbiljno objavili da će biti 20gb i 16gb? ja mislio to forumska zajebancija 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice