NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.949
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja samo ne kužim dal je Samsung toliko u nekoj stvari sa 8nm yieldovima, nVidia nije mogla kupiti dovoljno wafera, ili se čeka AMD da se vidi cijena i kako nastupiti na tržištu?!

Jer sad je već previše vremena prošlo od releasea, a da nigdje nema dostupnih 3080 nego na kapaljku. Nema puno izgovora koji stoje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Ja samo ne kužim dal je Samsung toliko u nekoj stvari sa 8nm yieldovima, nVidia nije mogla kupiti dovoljno wafera, ili se čeka AMD da se vidi cijena i kako nastupiti na tržištu?!

Jer sad je već previše vremena prošlo od releasea, a da nigdje nema dostupnih 3080 nego na kapaljku. Nema puno izgovora koji stoje.

mislim da je sve osim wafera. ne vjerujem da su tu omanuli, al ovo ostalo vjerojatno sve pomalo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 18:53 (jovial).
14 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Stvar je u Navi launchu, nvidia ne zna kako da se postavi pa scrapa 16 i 20GB verzije jer bi im lineup nakon toga bio blesav, pogotovo ako AMD u početku postavi cijene kompetitivno.

 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nije baš stvar u tome da nvidia ne zna kako se postaviti, jer oni da su mogli isporučit 2 mil. kartica, bubam sad brojku, svih 2 mil. bi i prodali i profitirali, a ovako niti su profitirali niti će sad uspjet prodat toliko komada kad stigne konkurencija koja će vrlo vjerojatno imat bolju raspoloživost s obzirom da je u pitanju uigrani TSMCov 7nm..

ansha: Pomelo te
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gle, AMD samo treba imati supply i 2080ti+ perfomanse.

 

Win for them

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

To i ja kažem da oni mogu išta isporučit to bi išlo jučer hitno. Kad navi izleti podijelit će se ovčice. Moguće da bude nešto rtx3070 obzirom da su ih odgodili iza amd-a.Izglednije su ih odgodili jer ne ide sa samsungom.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

To i ja kažem da oni mogu išta isporučit to bi išlo jučer hitno. Kad navi izleti podijelit će se ovčice. Moguće da bude nešto rtx3070 obzirom da su ih odgodili iza amd-a.Izglednije su ih odgodili jer ne ide sa samsungom.

 Ako ćemo vjerovat onom iz Moore Lawa, 3070 nema puno šanse pored cijele lepeze Navija u tom i nižem cijenovnom rangu.

 

Polovica 11. valjda bude kristalno jasna što će biti najbolja kupnja. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Kod mene 3070 ima mjesta bez problema, Navi mi je ok za 3500kn, neki slabiji u rangu 2080 ako bude. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 20:50 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Jeli moguće da bi nevidija mogla rezat cijenu ispod navija, to bi bio presedan i sve bi otišlo dole. Rekoh davno da će jamper srušit sve cijene na one stare, možda sam prorok za gpu. Ako bude tako moram otvorit stranicu za proricanje hw-a.

kradem mine iz minskog polja
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Ako bude tako moram otvorit stranicu za proricanje hw-a.

Ako mogu svakakvi šarlatani po youtubeu bome možeš i ti... 

ansha: Pomelo te
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Jeli moguće da bi nevidija mogla rezat cijenu ispod navija, to bi bio presedan i sve bi otišlo dole. Rekoh davno da će jamper srušit sve cijene na one stare, možda sam prorok za gpu. Ako bude tako moram otvorit stranicu za proricanje hw-a.

 imam prijedlog! nemoj se suzdrzavati samo sa jednom stranicom - otvori dvije!!

 

tako mozes na drugoj porec ovo sta si reko na prvoj i uvijek biti u pravu. u medjuvremenu ces naci hrpu folouera koji ce se tebi klanjati, a medjusobno se vrijedjati. s tim sigurno ide i neka para. meni daj zubarinu za ideju, a ti teraj dok se budale kolju. cek malo... majka mu stara, sta to ne rade vec nvidia i amd??? mmm bojim se da nema nikakvog spustanja cijena 

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
dery kaže...

To i ja kažem da oni mogu išta isporučit to bi išlo jučer hitno. Kad navi izleti podijelit će se ovčice. Moguće da bude nešto rtx3070 obzirom da su ih odgodili iza amd-a.Izglednije su ih odgodili jer ne ide sa samsungom.

 Ako ćemo vjerovat onom iz Moore Lawa, 3070 nema puno šanse pored cijele lepeze Navija u tom i nižem cijenovnom rangu.

 

Polovica 11. valjda bude kristalno jasna što će biti najbolja kupnja. 

 

Meni osobno bi odlično odgovoralao da navi tu rasturi pa da se svi sjate na to i bude raspoloživih 3070 po "normalnim" cijenama. Meni dlss i raytracing čine dobru razliku zašto bi svakako išao ovog trenutka na ampere, pogotovo što imam gsync monitor koji odlično radi. Tako da mi definitivno ima smisla ostati ovu generaciju uz nvidiju pa poslije vidit

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Četvrtak stiže jamper koji je referenca za sve gpu-e.

 

https://www.alzashop.com/nvidia-geforce-rtx3070-graphics-cards/18881603.htm

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

moglo bi bit grdo kad ljudi navale a nvidia opet mizerne brojke na stanju :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Uff, al će biti F5 spamanja po šopovima cijelu noć, a nije ni black friday

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Imam neki gadan osjecaj da ce AMD također nabit cijenu, onako malo ispod nvidijinog ekvivalenta. Fer? Moožda, eventualno zato sto nema nvidijinih kartica, ali osim toga bi trebalo bit prilicno jeftinije. Mogli bi ukenjat sa cijenom, AMD kad god dobije krila precijeni svoje kartice i onda nvidia izda neku super varijantu, pa AMD snizava cijene, ali vec tad padnu u drugi plan.

5700/xt je imao razumnu cijenu za performanse koje daje, kad bi ostali u tom cijenovnom rangu sa Navi21 apsolutno bi rasturili Nvidino tržište... Ali nece, znam ih...

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 10:52 (D3lBoy).
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Imam neki gadan osjecaj da ce AMD također nabit cijenu, onako malo ispod nvidijinog ekvivalenta. Fer? Moožda, eventualno zato sto nema nvidijinih kartica, ali osim toga bi trebalo bit prilicno jeftinije. Mogli bi ukenjat sa cijenom, AMD kad god dobije krila precijeni svoje kartice i onda nvidia izda neku super varijantu, pa AMD snizava cijene, ali vec tad padnu u drugi plan.

5700/xt je imao razumnu cijenu za performanse koje daje, kad bi ostali u tom cijenovnom rangu sa Navi21 apsolutno bi rasturili Nvidino tržište... Ali nece, znam ih...

 

zato što su svi isti, to je tako. Zato mi i bude muka od zastupanja jedne ili druge strane, i amd i nvidia i intel su tu radi jedne stvari - profita. Tko misli drugačije se ljuto vara

 

da mogu prodavali bi nam i grafičke procesore i šta sve ne, za 50k eura komad. Da mogu. I šta god svi mislili trenutno su nam konzole najveća nada, da će držati PC tržište koliko je moguće u normali. Jer što više ova bagra bude dizala cijene to  će više PC igrača prelaziti na konzole

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
D3lBoy kaže...

Imam neki gadan osjecaj da ce AMD također nabit cijenu, onako malo ispod nvidijinog ekvivalenta. Fer? Moožda, eventualno zato sto nema nvidijinih kartica, ali osim toga bi trebalo bit prilicno jeftinije. Mogli bi ukenjat sa cijenom, AMD kad god dobije krila precijeni svoje kartice i onda nvidia izda neku super varijantu, pa AMD snizava cijene, ali vec tad padnu u drugi plan.

5700/xt je imao razumnu cijenu za performanse koje daje, kad bi ostali u tom cijenovnom rangu sa Navi21 apsolutno bi rasturili Nvidino tržište... Ali nece, znam ih...

 

zato što su svi isti, to je tako. Zato mi i bude muka od zastupanja jedne ili druge strane, i amd i nvidia i intel su tu radi jedne stvari - profita. Tko misli drugačije se ljuto vara

 

da mogu prodavali bi nam i grafičke procesore i šta sve ne, za 50k eura komad. Da mogu. I šta god svi mislili trenutno su nam konzole najveća nada, da će držati PC tržište koliko je moguće u normali. Jer što više ova bagra bude dizala cijene to  će više PC igrača prelaziti na konzole

 

Sve je to istina ali i krivi su ljudi koji ne shvacaju da sami doprinose tome jer su spremni baciti novac i duplo vise nego kaj neki komad hardware vrijedi jer nedaj Bože da moraju prickeati dva mjeseca.

 

Vise manje iskljucivo igram na pcu ali sve te drame sa hardwareom, AAA igre koje su poluproizvodi koji se jedva zavrse nakon godinu dana izalska umara me sve to rade si ubodem PS5 i mirna sam barem uzivam u postenim SP igrama.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 11:43 (dad0r).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A zašto bi ih dali puno jeftinije? 3080 ekvivalent best case bude MSRP 50 USD manje, worst case isti MSRP. S time da se 3080 ne može ni kupiti ni blizu MSRP-a dok će se RDNA2 radi puno veće količine proizvedenih kartica prodavati puno bliže MSRP-u nego Ampere (priča se da će biti više shippanih RDNA2 GPU-ova u ova dva mjeseca nego Amperea od 9. mj. do kraja godine).

 

Ampere će imati malo bolje RT performanse i taj DLSS koji tu neki forumaši toliko hajpaju makar je i dalje dostupno u par igri u križ, a čak i da nije što ti znači ako ne možeš kupiti Ampere trenutno ni da hočeš. Uz to bude i AMD imao svoju upsampling tehnologiju ovaj put, navodno da će biti manje kvalitete nego DLSS, ali i da će biti brža tj. zahtjevati će manje GPU resursa. Tako da doslovno nema nikakvog razloga zašto bi ih dali puno jeftinije, u trenutnom stanju tržišta gdje Amperea uopće nema za kupiti, dovoljno je da ponude grafičku razine performansi 3080 za tih 700 USD MSRP-a i da je actually možeš kupiti i prodat će sve instant što budu mogli isporučiti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 11:51 (X-Wind).
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 11:57 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dogovorio zapakiranu TUF 3080 za 1000eu,idem veceras po nju.

 

Moj PC  
4 2 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Dogovorio zapakiranu TUF 3080 za 1000eu,idem veceras po nju.

 

 Jaoo mega pa zasto?! ALi ajde nema veze neka ti je ti si ionako bio najvize zapaljen i najvise si po meni ju zasluzio cak i prvi da dobijes ali jbga 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...

Dogovorio zapakiranu TUF 3080 za 1000eu,idem veceras po nju.

 

 Jaoo mega pa zasto?! ALi ajde nema veze neka ti je ti si ionako bio najvize zapaljen i najvise si po meni ju zasluzio cak i prvi da dobijes ali jbga 

Ne da mi se cekat computeruniverse,tamo bih platio 837eu tako da nije neka razlika.

Koliko sam sad potrosio u Hr u 2 tjedna ovo je kap u moru,promjenio stolariju na cjeloj kuci tamo.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...

Dogovorio zapakiranu TUF 3080 za 1000eu,idem veceras po nju.

 

 Jaoo mega pa zasto?! ALi ajde nema veze neka ti je ti si ionako bio najvize zapaljen i najvise si po meni ju zasluzio cak i prvi da dobijes ali jbga 

Ne da mi se cekat computeruniverse,tamo bih platio 837eu tako da nije neka razlika.

Koliko sam sad potrosio u Hr u 2 tjedna ovo je kap u moru,promjenio stolariju na cjeloj kuci tamo.

 Nisi jedini 

Kazem samo radi toga nekako mi u zeludac kaze da kad dodje navi nvidia ce isto-pa nece oni dopustiti prazne police da im AMD pobere bas svaku musteriju

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Dogovorio zapakiranu TUF 3080 za 1000eu,idem veceras po nju.

 

 konačno smo dočekali to, samo je pitnje hoće ti stat u kučište 😂😂

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neampojma kaže...
MEGATAMA kaže...

Dogovorio zapakiranu TUF 3080 za 1000eu,idem veceras po nju.

 

 konačno smo dočekali to, samo je pitnje hoće ti stat u kučište 😂😂

Gle....koliko dugo se svi natezemo sa Nvidijom/trgovinama stat ce makar ju nogom nabio u kuciste.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
X-Wind kaže...

Ampere će imati malo bolje RT performanse i taj DLSS koji tu neki forumaši toliko hajpaju makar je i dalje dostupno u par igri u križ, a čak i da nije što ti znači ako ne možeš kupiti Ampere trenutno ni da hočeš. Uz to bude i AMD imao svoju upsampling tehnologiju ovaj put, navodno da će biti manje kvalitete nego DLSS, ali i da će biti brža tj. zahtjevati će manje GPU resursa. Tako da doslovno nema nikakvog razloga zašto bi ih dali puno jeftinije,

Mislim da ce AMD imati poprilicno lošije RT performanse jer po onom sto trenutno znamo nece podržavati hardware level rt, a necemo se lagat buducnost je. Meni ne znaci toliko, ali sve više igara su najavili RT, cak i Witcher 3 ce dobiti upgrade sa boljom grafikom i ray tracingom. Vjerojatno ce se i DLSS proširit.

6900XT treba kostat oko 4000 ne više i onda ce radeon napokon vidit veliki jump u prodaji.

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
neampojma kaže...
MEGATAMA kaže...

Dogovorio zapakiranu TUF 3080 za 1000eu,idem veceras po nju.

 

 konačno smo dočekali to, samo je pitnje hoće ti stat u kučište 😂😂

Gle....koliko dugo se svi natezemo sa Nvidijom/trgovinama stat ce makar ju nogom nabio u kuciste.

 pred jedno 20-ak godina sam si donio doma grafu, ne sjecam se vise koja je bila... otvorim kuciste gledam di se to uopce usteka, konacno shvatim i skuzim da ne ide zbog napajanja... izvadim napajanje, otsarafim kutiju i skuzim: super! ovo je napola prazno, koji su kurac uopce stavljali taj poklopac. Fino vratim napajanje bez poklopca, utaknem karticu... taman stane medju zice, kondenzatore i navoje napajanja...

 

upalim Need for speed i vrtim na izvrsnih 15 fps kad se nakon pet minuta osjeti fini miris sporogorece plastike i gume. od tada nisam dozivio bolje efekte spaljenih guma u igri.

 

u glavnom, danas nije problem provjeriti dimenzije kucista i kartice tako da odmah znas hoce li stat ili nece. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 15:42 (jovial).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
MEGATAMA kaže...
neampojma kaže...
MEGATAMA kaže...

Dogovorio zapakiranu TUF 3080 za 1000eu,idem veceras po nju.

 

 konačno smo dočekali to, samo je pitnje hoće ti stat u kučište 😂😂

Gle....koliko dugo se svi natezemo sa Nvidijom/trgovinama stat ce makar ju nogom nabio u kuciste.

 pred jedno 20-ak godina sam si donio doma grafu, ne sjecam se vise koja je bila... otvorim kuciste gledam di se to uopce usteka, konacno shvatim i skuzim da ne ide zbog napajanja... izvadim napajanje, otsarafim kutiju i skuzim: super! ovo je napola prazno, koji su kurac uopce stavljali taj poklopac. Fino vratim napajanje bez poklopca, utaknem karticu... taman stane medju zice, kondenzatore i navoje napajanja...

 

upalim Need for speed i vrtim na izvrsnih 15 fps kad se nakon pet minuta osjeti fini miris sporogorece plastike i gume. od tada nisam dozivio bolje efekte spaljenih guma u igri.

 

u glavnom, danas nije problem provjeriti dimenzije kucista i kartice tako da odmah znas hoce li stat ili nece. 

Ma ovo je zafrkancija na temu toga sto sam morao birat po gabaritima kucista,zato sam uzeo TUF jer je mjerama kao moja bivsa Strix 2080.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice