NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.789.769
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Kakve je ovo čudna podudarnost da nVidia daje ogromnu zalihu na dan AMD 6000 releasea

 

Kod AMD-a mi je sve Ok, ali nisu baš svoj RT nešto pokazali... sjene i malo više sjena u naslovima koje nitko neće igrat (GodFall možda netko i bude), te najavili Farcry koji nisu pokazali.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Na poslu sam,kada detaljno sve pogledam iskomentirat cu AMD prezentaciju i obecano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jel sam vam rekao da će se magično pojaviti na release day Navija ? Eto
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

   

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Sad bi mogla van i 3080 GTI s dva Akrapovića.
 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
fromilid kaže...

Planiram ulozit jedno 40tisuca kuna na amd, dobra je prilika, ali jos se neckam.

pa me zanima s karticama sad, jel nvidija u banani :O

 Dionice ili? vjeruj mi sada je zadnji vlak, nakon 2-3 godien odo to na preko 200 dolara po vrijednosnici. Meni je zao sto nisam prosle godine usao kad je bilo 20 eura.

NA gpou odjelu AMD planira uskoro chiplet grafu-kako ja mislim ako nvidia nema odg na to AMD odlicnu prednost jer ce se pojaviti grafe sa par stotinjak CU-a i nastakanim memorijama-ugl AMD dere i jos xilinx sada. kazem di 2022 dionica je na 200 eura.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 21:39 (HCgamingCRO).
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Jel sam vam rekao da će se magično pojaviti na release day Navija ? Eto

 ma to je photoshop 

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Jel sam vam rekao da će se magično pojaviti na release day Navija ? Eto

Ne zelim se kitit al... Znam da je sitna slika ali 19.9 sam rekao upravo to.

Sve je to s razlogom, pa nisu debili da naprave 150 kartica i "zafali". Sad ce ih bit ko kokica do 18.11.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 21:39 (D3lBoy).
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

pa kaj vam je? roterdam je najveca luka i glavni uvozni hub za citavu europu. to su dakle sve kartice namijenjene Europi, Rusiji i UK.

Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ono sa slike bi samo u HR otišlo u roku keks, po normalnim cijenama naravno..

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Samo strpljivo mozda je amd ipak napravio dobar proizvod nada zadnja umire. 

Kako god bilo, msm da ce nvidia sada krenuti malo pomalo punit trgovine da se vidi prodaja bude li išla lošije cijene dolje nešto malo i tim potezom prodaja sigurna.

Definitvno će imat monopol jer nakkn toliko loših poteza amda u vezi gpu a zatim raytracing koji jos nije vidio svjetlo dana te kao i uvijek kod njih grijanje i buka...

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

...kazem do 2022 dionica je na 200 eura.

 oćeš li i ti kao mcafee 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

...kazem do 2022 dionica je na 200 eura.

 oćeš li i ti kao mcafee 

 Ijao boze Moj, pa ti ai stvarno neki cudan tip. Pa odi malo citaj Bloomberg i takve stvari Amd je top dionica na Wall streetu, nema tvrke koja se toliko digla u 3 godine iz Nicega. 2 dolara na 80 dolara. Sada su kupili jos profitabilniji xilinx koji je onak leaderhsip spoznaja u telekomunikacijskim/vojnim/svemirksim cipovima.

Prognoza nije samo od mene da AMD ode na 150+ dolara po vrijednosnici.  

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Oš ti papat svog nižepotpisanog ili ne 2020. ako dionica ne bude 200 dolara?
Nisam te pitao na osnovu čega si uvjeren, nego kad si tako uvjeren da napraviš isto što i mcafee kad se za dvije godine vratimo na ovaj post :)
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa s obzirom da AMD ima 5nm na izvol'te dok se intel još nije iskoprcao niti sa svojim 10nm, mislim da je AMD stabilan sljedećih bar dvije god...ali, kriva tema. 

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Oš ti papat svog nižepotpisanog ili ne 2020. ako dionica ne bude 200 dolara?
Nisam te pitao na osnovu čega si uvjeren, nego kad si tako uvjeren da napraviš isto što i mcafee kad se za dvije godine vratimo na ovaj post :)

 Da ko M manson cu si maknuti par Rebara da dodjen do pitona

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma može dionica narast i na 400 dolara za dvije godine i ne bi se čudio da naraste toliko, ali je to tako nezahvalno za predviđat obzirom da se radi o špekulati nim podacima da je smiješno kad netko tako čvrsto tvrdi nešto što je tako nesigurno. Dođe korona i sjebe tržište, kinezi izbace konkurentniju tehnologiju, nevidija izbaci svoje konzole sa arm procesorima, intel se povrati, sto stvari može zaustaviti rast cijene dionice koliko god sad bile malo vjerojatne...
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ma može dionica narast i na 400 dolara za dvije godine i ne bi se čudio da naraste toliko, ali je to tako nezahvalno za predviđat obzirom da se radi o špekulati nim podacima da je smiješno kad netko tako čvrsto tvrdi nešto što je tako nesigurno. Dođe korona i sjebe tržište, kinezi izbace konkurentniju tehnologiju, nevidija izbaci svoje konzole sa arm procesorima, intel se povrati, sto stvari može zaustaviti rast cijene dionice koliko god sad bile malo vjerojatne...

 Njaaah imas pravo da, ali rekao sam da cijelo desetljece ce AMD Domininirati.

Ja samo kazem sta analiticari kaazu  a to je da je ovo sada vjerojatno zadnji vlak ko zeli, jer AMD ide samo gore a novi proizvodi su vec na vidiku. Lisa su,u nju su dionicari sigurni..da sam stariji javio bi se joj da mi u krevetu u Uho sapce Njene planove i nove tehnikalije

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma jasno da amd može dominirati, imaju potencijala svakako. Samo im za to treba da intel nastavi ovako katastrofalno ili da se nađe u finsncijdkim neprilikama.
A kako sam ti ranije pokazao, sa 4300 milijuna intelovog profita u zadnjem kvartalu za koji su dostupna izvješća naspram amd-ovih 170 milijuna, intelov je potencijal strašno velik.
Isto tako imaju daleko napredniju tehnologiju proizvodnje i ako uspiju srediti probleme, vrlo se lako za godinu-dvije vrate u dominantni položaj. Ili ne, ali opet u tom slučaju - imaju toliko love da mogu kupiti svu tsmc 7nm i kssnije 5nm proizvodnju čistom silom kojoj amd ne može parirati jer jednistavno nemaju toliko keša, s intelu (kao što znamo) nije strano silom i lovom kupovati tržište
I s druge strane imaju nevidiju s istim problemom i lošijom situacijom jer još nisu toliko bolji kso od intela. To je problem, nije ds nemaju potencijala koliko ga neizmjerno više imaju protivnici
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 1:01 (picajzla0707).
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ma jasno da amd može dominirati, imaju potencijala svakako. Samo im za to treba da intel nastavi ovako katastrofalno ili da se nađe u finsncijdkim neprilikama.
A kako sam ti ranije pokazao, sa 4300 milijuna intelovog profita u zadnjem kvartalu za koji su dostupna izvješća naspram amd-ovih 170 milijuna, intelov je potencijal strašno velik.
Isto tako imaju daleko napredniju tehnologiju proizvodnje i ako uspiju srediti probleme, vrlo se lako za godinu-dvije vrate u dominantni položaj. Ili ne, ali opet u tom slučaju - imaju toliko love da mogu kupiti svu tsmc 7nm i kssnije 5nm proizvodnju čistom silom kojoj amd ne može parirati jer jednistavno nemaju toliko keša, s intelu (kao što znamo) nije strano silom i lovom kupovati tržište
I s druge strane imaju nevidiju s istim problemom i lošijom situacijom jer još nisu toliko bolji kso od intela. To je problem, nije ds nemaju potencijala koliko ga neizmjerno više imaju protivnici

 https://www.poslovni.hr/strane/od-pilane-do-najveceg-svjetskog-proizvoaca-mobilnih-telefona-106279

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

RTX 3070 PALIT 4899KN LINKS.

Moj PC  
4 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Prihvatljiva cijena 485€ bez pdv
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Samo nema drivera za 3070..kako instalirat grafičku?

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
njuskac kaže...

Samo nema drivera za 3070..kako instalirat grafičku?

Službeno izlazi u 14h, onda bi trebalo biti drivera.

13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
njuskac kaže...

RTX 3070 PALIT 4899KN LINKS.

50€ previše, najmanje.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
njuskac kaže...

RTX 3070 PALIT 4899KN LINKS.

Svaka čast da si uspio ugrabiti jer koliko sam čuo imaju jednoznamenkasti broj primjeraka

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Količina memorije kod Nvidia kartica opasno bode u oči, prosječni kupac voli velike brojke, a trgovci ih reklamirati, nema sumnje da će Nvidia pustiti 16,20 gb vram modele ili super modele, kako god early adopteri su popušili:

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 9:38 (Riot).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

Količina memorije kod Nvidia kartica opasno bode u oči, prosječni kupac voli velike brojke, a trgovci ih reklamirati, nema sumnje da će Nvidia pustiti 16,20 gb vram modele ili super modele, kako god early adopteri su popušili:

 

 Gdje si našo taj omjer snage? Mislim ima već recenzenata?

3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mislim da prosjecni kupac ne uzima nista iz trenutne Ampere/RDNA2 linije vec ceka 3060 i AMD ekvivalent

 

Uostalom ne vidim po cemu su popusili, AMD se samo ubacio u pricing rupe u kojima NVIDIA nema konkurenta, jedini koji su popsuili su oni koji su uzeli 3090 samo za potrebe gaminga, sto je iovako ludost.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice