NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.399
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Dobro odakle vama svima kartice ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Moja je launch day narudžba s proshop.de, račun je izdan na 15:17 i eto malo više od 2 mj kasnije stigla


Kartica je ogromna, ne mogu aorus karticu ni zamislit kad je ovo isto grdosija

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam vidio na nabava.net da imaju tu koju tražim, nazvao sam i rekli su da im stiže sutradan i odma platio, sljedeći tjedan mi je stigla. Ali brate mili, finu su maržu stavili. Nisam mogao čekat više. Prvo sam probao iz njemačke naručit ali to nije išlo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 11:56 (Zeus_CM).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
online
NVIDIA Ampere 30xx

Čini se da je ADM.hr dobio RTX 3060Ti, u ponudi imaju gotovu konfu s njom.

 

Link

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jbt mid range konfiguracija ništa ekstremno skoro 12k kuna.
 
5 0 hvala 0
14 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Evo jedan savjet za vlasnike 3xxx serije a i 2xxx. Na youtube-u odite u Settings > Playback and Performance i uključite AV1 kodek

Iznenadio sam se da na dosta videa gura av1 a mogu reći da je puno puno lakši za internet 

Moj PC  
2 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Jbt mid range konfiguracija ništa ekstremno skoro 12k kuna.

Prije dva dana u instara je bila odlična konfa za 13-15K ja mislim u INSTARA... nisam siguran za cijenu točno oko te brojke... htio sam staviti link jer ostatak konfe mi je velik upitnik.
Ovako sam samo sačuvao screenshot.


everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 13:05 (Luka123).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Jbt mid range konfiguracija ništa ekstremno skoro 12k kuna.

 teško da se to može više zvati mid range konfiguracija 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Da ima iznad te 3060ti još tri modela isto tako i tri Ryzena iznad ovog.
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Da ima iznad te 3060ti još tri modela isto tako i tri Ryzena iznad ovog.

 Čini se da je sve postalo high end,ruku na srce da imam tu konfu bio bi miran 5 godina minimalno 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
berzerker kaže...

Evo jedan savjet za vlasnike 3xxx serije a i 2xxx. Na youtube-u odite u Settings > Playback and Performance i uključite AV1 kodek

Iznenadio sam se da na dosta videa gura av1 a mogu reći da je puno puno lakši za internet 

 U edgeu nemam tu opciju...

Bnet: mNik987#2148
14 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
berzerker kaže...

Evo jedan savjet za vlasnike 3xxx serije a i 2xxx. Na youtube-u odite u Settings > Playback and Performance i uključite AV1 kodek

Iznenadio sam se da na dosta videa gura av1 a mogu reći da je puno puno lakši za internet 

 U edgeu nemam tu opciju...

 Koristim chrome ali ne znam kolike veze to ima sa browserom, možda i ima

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3070 sa dvije godine garancije 5900kn dostupna na nabavi.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...
mislioc kaže...
Jbt mid range konfiguracija ništa ekstremno skoro 12k kuna.

Prije dva dana u instara je bila odlična konfa za 13-15K ja mislim u INSTARA... nisam siguran za cijenu točno oko te brojke... htio sam staviti link jer ostatak konfe mi je velik upitnik.
Ovako sam samo sačuvao screenshot.


Tako je, al ima fora kako to sebi opravdati.

 

Kad mislis da je konfa skupa, zamisli samo kakav laptop mozes dobiti za tu cifru..?

Survivor - eye of the tiger
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Sad zamisli ako igraš samo igrice na PC-u za taj mid range od 12k redom PS5, 4k televizor, kućno kino, komplet Sony periferija i par igrica. Stane i fotelja s masažom :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 14:01 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Tu bi podvukao granicu i pozdravio 3090.

Ono sto nas nekad spasi, sto zadrzavamo prosle komponente i periferiju, inace bi bilo gadno.

Nove grafe me jos nisu toliko privukle, valjda ipak monitori sad trebaju dodatni poticaj.
Survivor - eye of the tiger
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Sad zamisli ako igraš samo igrice na PC-u za taj mid range od 12k redom PS5, 4k televizor, kućno kino, komplet Sony periferija i par igrica. Stane i fotelja s masažom :)

 Mozda, ako uzmes jeftinjake u svakoj kategoriji. Samo vrhunski televizor kosta toliko ili vise.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
OLED monitora ni nemaš, ili te košta jednako takav TV koji spajaš na komp.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...
Tu bi podvukao granicu i pozdravio 3090.

Ono sto nas nekad spasi, sto zadrzavamo prosle komponente i periferiju, inace bi bilo gadno.

Nove grafe me jos nisu toliko privukle, valjda ipak monitori sad trebaju dodatni poticaj.

 
A baš, ja uvijek se moram snalaziti u HR, sa ovim plaćama jadnim koje imamo...
Evo 3 mjeseca prije roka popravljam auto da prođe tehnički ...  zadnji popravak ispao 1000 kn, sa popustom, otišlo rame na kolu... upalo doslovno.
I sad još tehnički platit... , a ja mažem oči da kupim grafičku. I onda kad je hoću kupit na rate, uopće je nema za vidit... a i one koje vidim cijene skočile 300 eura gore.

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...
metallic kaže...
Tu bi podvukao granicu i pozdravio 3090.

Ono sto nas nekad spasi, sto zadrzavamo prosle komponente i periferiju, inace bi bilo gadno.

Nove grafe me jos nisu toliko privukle, valjda ipak monitori sad trebaju dodatni poticaj.

 
A baš, ja uvijek se moram snalaziti u HR, sa ovim plaćama jadnim koje imamo...
Evo 3 mjeseca prije roka popravljam auto da prođe tehnički ...  zadnji popravak ispao 1000 kn, sa popustom, otišlo rame na kolu... upalo doslovno.
I sad još tehnički platit... , a ja mažem oči da kupim grafičku. I onda kad je hoću kupit na rate, uopće je nema za vidit... a i one koje vidim cijene skočile 300 eura gore.

 Evo ja po Kolindinom principu i ne mogu se požalit. Nema potrebe za Irskom, jedino što moram pazit da ne radim previše u godini da ne prešišam paušalni limit. A niš' radim četri mjeseca, ostatak odmaram...

... i također ne mogu ubost 3080 :(

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 15:16 (ikolic).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Napokon stizu rtx3080 ekipi koja je odavno narucila,mozda ce sad bit normalnije sa dostupnoscu Ampere serije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
mislioc kaže...
Sad zamisli ako igraš samo igrice na PC-u za taj mid range od 12k redom PS5, 4k televizor, kućno kino, komplet Sony periferija i par igrica. Stane i fotelja s masažom :)

 Mozda, ako uzmes jeftinjake u svakoj kategoriji. Samo vrhunski televizor kosta toliko ili vise.

 Sony XH90 55" je 5300...

 

A vani imas TCL mini-LED serije 6 po 4000 kn koji ima DeltaE blizu 1, backlight bleeding na razini QLEDa, a input lag ispod 11ms...

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Jbt mid range konfiguracija ništa ekstremno skoro 12k kuna.

 Ja slazem 5900x, 64GB RAM i 3080 TUF ili 6800 XT...$2900 u Microcenteru i to bez hladenja unutra i sa osrednjim Corsair Obsidianom.

 

Jednostavno odustat cu i cekat iducu seriju, PS5 i trenutna konfa zadovoljavajuci zasad..

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 16:48 (Mitch).
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...
Minneyar kaže...
mislioc kaže...
Sad zamisli ako igraš samo igrice na PC-u za taj mid range od 12k redom PS5, 4k televizor, kućno kino, komplet Sony periferija i par igrica. Stane i fotelja s masažom :)

 Mozda, ako uzmes jeftinjake u svakoj kategoriji. Samo vrhunski televizor kosta toliko ili vise.

 Sony XH90 55" je 5300...

 

A vani imas TCL mini-LED serije 6 po 4000 kn koji ima DeltaE blizu 1, backlight bleeding na razini QLEDa, a input lag ispod 11ms...

 Dobro, ajmo reci 5500 TV, 4000 PS5 (iako trenutno nije nabavljiv za te pare i pitanje kad ce bit), znaci vec si na 9500. Kucno kino je cak i neko sranjsko all in one barem soma kn, a ak ides sam raditi s A-V receiverom i popratnim zvucnicima itd moze doci do vise tisuca kn. Komplet Sony periferija ne znam sto podrazumijeva. Stolac za masazu oko 2000.

 

S druge strane na kompu i dalje imas opciju Ryzen 1600AF i GTX 1660 Ti recimo i mozes se vec za 5 000 pristojno igrat na FHD 60 Hz.

 

A da ne spominjem da onda na PS5 svaku igru platis 600 kn, placas da igras online i slicne kerefeke. 

 

Tako da i jedno i drugo moze biti i jeftino i skupo ovisno o potrebama i mogucnostima, a sve ostalo je samo prosipanje zuci.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam svoju slucajno spazio u ducanu dok sam naruđbom dosao po slabiji model tj imo sam veliku srecu za uzet jaci AIB

 

bdw u ovih tj i pol dana kartica je mrak i boosta u razini Asus Strix... Aorus je napravio vrhunski posao imo 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 18:12 (4mal).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
4mal kaže...

Ja sam svoju slucajno spazio u ducanu dok sam naruđbom dosao po slabiji model tj imo sam veliku srecu za uzet jaci AIB

 

bdw u ovih tj i pol dana kartica je mrak i boosta u razini Asus Strix... Aorus je napravio vrhunski posao imo 

 
U kojem dućanu?

everyday i'm shuffling...
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa po toj logici imas PS4 za FHD@60 i nsdes ih po 1200 kn...

Igre za PS5 nisu nista skuplje nego za PC, a polovno trziste je bitno jace...

Mozes slozit kakav god argument oces, ali za 1080@120 i 4k@60 neces nac jeftiniji deal od PS5 + TV...
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ikolic kaže...
Luka123 kaže...
metallic kaže...
Tu bi podvukao granicu i pozdravio 3090.

Ono sto nas nekad spasi, sto zadrzavamo prosle komponente i periferiju, inace bi bilo gadno.

Nove grafe me jos nisu toliko privukle, valjda ipak monitori sad trebaju dodatni poticaj.

 
A baš, ja uvijek se moram snalaziti u HR, sa ovim plaćama jadnim koje imamo...
Evo 3 mjeseca prije roka popravljam auto da prođe tehnički ...  zadnji popravak ispao 1000 kn, sa popustom, otišlo rame na kolu... upalo doslovno.
I sad još tehnički platit... , a ja mažem oči da kupim grafičku. I onda kad je hoću kupit na rate, uopće je nema za vidit... a i one koje vidim cijene skočile 300 eura gore.

 Evo ja po Kolindinom principu i ne mogu se požalit. Nema potrebe za Irskom, jedino što moram pazit da ne radim previše u godini da ne prešišam paušalni limit. A niš' radim četri mjeseca, ostatak odmaram...

... i također ne mogu ubost 3080 :(

 Otvoris jos 1-2 pausalca na mamu,tatu,brata, zenu... za one koji zele raditi vise od 4 mjeseca u godini ;)

Kill or be killed!
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

ženu 

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

ADM...jos im je taj dan tek stigla (nisu je jos bili stavili na webshop) 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 19:08 (4mal).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice