NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.715
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ibme74 kaže...
Mrmo kaže...
Ima netko da je kupio i isprobao ovu Palit 3060ti? Temperature (core i memorija), buka ventilatora na nekih 50% i može li hladiti adekvatno sa tim okretajima.

 

imaš recenziju ovdje

 To je ova iz linksa za 3900? Pitam pošto u Linksu nema ovaj OC sufiks, gubim se u tim modelima :D

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-palit-geforce-rtx-3060ti-dual-8gb-gddr6-051800731?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

-
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
The Unforgiven kaže...
ibme74 kaže...
Mrmo kaže...
Ima netko da je kupio i isprobao ovu Palit 3060ti? Temperature (core i memorija), buka ventilatora na nekih 50% i može li hladiti adekvatno sa tim okretajima.

 

imaš recenziju ovdje

 To je ova iz linksa za 3900? Pitam pošto u Linksu nema ovaj OC sufiks, gubim se u tim modelima :D

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-palit-geforce-rtx-3060ti-dual-8gb-gddr6-051800731?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 To je sve isto,imala sufiks OC ili ne ,ako nema znači da je možeš sam dotjerati do parametara da i tvoja bude OC verzija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 12:37 (funny games).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Super, uzeto, još samo ostatak kompa sagradim i spremni smo za sajberpank

-
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ne znam se nadovezati na komentar, makar pritisnem tipku Odgovor, ali valjda se može pohvatati o čemu pričam.
Da, em ju je sigurno dobio, znači lako može biti neka koja bolje radi i koju su malo doradili... Pitam za podatke i dojmove, zato što može biti da je dobra, a može biti rasulo. Generalno Palit baš nisu kotirale, ali i MSI je nekad bio sigurno odličan, a sad moraš prebirati po modelima i nadati se da mali kinez nije bio bezvoljan, dok je sklapao tvoju, pa nema dosta paste i nisu dobri termal padovi.
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Da, zbog te u linksu pitam
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mrmo kaže...
Ne znam se nadovezati na komentar, makar pritisnem tipku Odgovor, ali valjda se može pohvatati o čemu pričam.
Da, em ju je sigurno dobio, znači lako može biti neka koja bolje radi i koju su malo doradili... Pitam za podatke i dojmove, zato što može biti da je dobra, a može biti rasulo. Generalno Palit baš nisu kotirale, ali i MSI je nekad bio sigurno odličan, a sad moraš prebirati po modelima i nadati se da mali kinez nije bio bezvoljan, dok je sklapao tvoju, pa nema dosta paste i nisu dobri termal padovi.

 Moraš kliknuti na "Citiraj" a ne "Odgovor" :) Odgovor ne potegne citat na koji odgovaraš

It is always darkest just before the dawn.
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
The Unforgiven kaže...

Super, uzeto, još samo ostatak kompa sagradim i spremni smo za sajberpank

 

brže brže, još 6 i pol dana 

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
The Unforgiven kaže...

Super, uzeto, još samo ostatak kompa sagradim i spremni smo za sajberpank

 

brže brže, još 6 i pol dana 

 Nemoj jinxat, da ne gledamo opet zutu pozadinu na twitter postu

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Prvi dojmovi su da se kartica ne čuje u mom kucistu doslovno cujem samo hard.

Ne prelazi 63 stupnja, morao bi jos malo postelat jer mi tipa na 1080p radi na 50 posto dok na 4k 99 izvuče moj 8600k na stocku .

Sve u svemu prezadovoljan.

Naspram agregata rx 5700xt msi gaming x majketi to cudo se fakat jako culo 

Bero
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
The Unforgiven kaže...
ibme74 kaže...
Mrmo kaže...
Ima netko da je kupio i isprobao ovu Palit 3060ti? Temperature (core i memorija), buka ventilatora na nekih 50% i može li hladiti adekvatno sa tim okretajima.

 

imaš recenziju ovdje

 To je ova iz linksa za 3900? Pitam pošto u Linksu nema ovaj OC sufiks, gubim se u tim modelima :D

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-palit-geforce-rtx-3060ti-dual-8gb-gddr6-051800731?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Da, zar mislis da vrijedi dat za OC sufiks ~1000kn vise da imas 1.5 fpsa vise koje mozes dobit i klokanjem ove 

 

 Ako kupujes, pogledaj reviewe od grafe i ako ti pase kupuj jer sumnjam da ce za par dana bit cijena 3900kn.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
The Unforgiven kaže...

Super, uzeto, još samo ostatak kompa sagradim i spremni smo za sajberpank

 

brže brže, još 6 i pol dana 

 

jesi siguran da ce biti za 6 i pol dana? 

 

hahhaajaads kaže...
The Unforgiven kaže...
ibme74 kaže...
Mrmo kaže...
Ima netko da je kupio i isprobao ovu Palit 3060ti? Temperature (core i memorija), buka ventilatora na nekih 50% i može li hladiti adekvatno sa tim okretajima.

 

imaš recenziju ovdje

 To je ova iz linksa za 3900? Pitam pošto u Linksu nema ovaj OC sufiks, gubim se u tim modelima :D

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-palit-geforce-rtx-3060ti-dual-8gb-gddr6-051800731?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Da, zar mislis da vrijedi dat za OC sufiks ~1000kn vise da imas 1.5 fpsa vise koje mozes dobit i klokanjem ove 

 

 Ako kupujes, pogledaj reviewe od grafe i ako ti pase kupuj jer sumnjam da ce za par dana bit cijena 3900kn.

 

nece biti sigurno po toj cijeni, a ove ce vec danas nestati, mozda su vec i sada rasprodane samo nije azurirano na webshopu.

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kažeš nije loša ta Palit 3060ti, još kad bi cijena bila niža, bilo bi i bolje, ali u današnje doba smo tu gdje jesmo.
Kakva je u igricama, jesi stavio na nekih 50%fan curve za temperaturu do 75C? Koja je temp memory core u nekoj zahtjevnijoj igrici?
Hvala
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

 Da, zar mislis da vrijedi dat za OC sufiks ~1000kn vise da imas 1.5 fpsa vise koje mozes dobit i klokanjem ove 

 

 Ako kupujes, pogledaj reviewe od grafe i ako ti pase kupuj jer sumnjam da ce za par dana bit cijena 3900kn.

 Nisu li te OC varijante izgubile smisao zbog boosta? Koliko sam uspeo da pohvatam, modeli sa uporedivim hlađenjem će boostati do otprilike istih frekvencija, tako da na posletku razlike ni ne bude.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan(4) kaže...
hahhaajaads kaže...

 Da, zar mislis da vrijedi dat za OC sufiks ~1000kn vise da imas 1.5 fpsa vise koje mozes dobit i klokanjem ove 

 

 Ako kupujes, pogledaj reviewe od grafe i ako ti pase kupuj jer sumnjam da ce za par dana bit cijena 3900kn.

 Nisu li te OC varijante izgubile smisao zbog boosta? Koliko sam uspeo da pohvatam, modeli sa uporedivim hlađenjem će boostati do otprilike istih frekvencija, tako da na posletku razlike ni ne bude.

 Postoji jos uvijek neka razlika od top do bottom modela, al da generalno puno manje nego prije, do razine da se uopce ne isplati overclock jer potrosnja poraste za 100-150W (pricam o RTX 3080) a performanse za 3-5%, sto je jad i bijeda. A uz undervolt smanjis buku, potrosnju, grijanje, i također dobijes performanse u odnosu na stock ili u najgorem slucaju ostanes na istome, tak da undervolt je novi overclock :)

 

Doduse za 3060Ti je mozda nesto drukcije jer se navodno dosta bolje clocka nego 3080tka koja je ocito napucana na max out of the box.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 13:17 (Minneyar).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Strix sa 2x8 pin 3060ti boosta sa klokom 2150max,dok Gainward boosta s klokom sa 1x8 pin do 2100mhz pametnom dosta za 3900kn s obzirom na trenutno stanje i 36mj gare dobar deal ako su 3070 oko 5000kn.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
Ivan(4) kaže...
hahhaajaads kaže...

 Da, zar mislis da vrijedi dat za OC sufiks ~1000kn vise da imas 1.5 fpsa vise koje mozes dobit i klokanjem ove 

 

 Ako kupujes, pogledaj reviewe od grafe i ako ti pase kupuj jer sumnjam da ce za par dana bit cijena 3900kn.

 Nisu li te OC varijante izgubile smisao zbog boosta? Koliko sam uspeo da pohvatam, modeli sa uporedivim hlađenjem će boostati do otprilike istih frekvencija, tako da na posletku razlike ni ne bude.

 Postoji jos uvijek neka razlika od top do bottom modela, al da generalno puno manje nego prije, do razine da se uopce ne isplati overclock jer potrosnja poraste za 100-150W (pricam o RTX 3080) a performanse za 3-5%, sto je jad i bijeda. A uz undervolt smanjis buku, potrosnju, grijanje, i također dobijes performanse u odnosu na stock ili u najgorem slucaju ostanes na istome, tak da undervolt je novi overclock :)

 

Doduse za 3060Ti je mozda nesto drukcije jer se navodno dosta bolje clocka nego 3080tka koja je ocito napucana na max out of the box.

 Razlike jedva da ima. Pa pogledaj si razliku izmedju FE i Strix model RTX 3080, znaci sve u 1-2 fpsa. Ova Palit jedino izgleda lose, no boli me briga kak izgleda kad je 1000kn jeftinija od ostalih i daje isti fps.

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ti pinovi ne znače puno, da nisu lijeni (ili štede na nekim dijelovima) grafa od 200+w bi mogla biti sa 1*6pin... Dosta često kablovi imaju 6 žica od kojih se onda na konektoru za grafičku još razdvoje dvije žice, pa bude 1*8pin, što ukazuje da je i 1*6pin dosta. Samo bi onda oni trebali na PCB-u raditi izmjene, a to im se očito neda.
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Osle sve palitke u linksu. Navodno stize Gainward 3060 Ti Ghost sljedeci tjedan, za istu ili 100kn manju cijenu. Ako ne odluce dici s obzirom da idu ko vruce kifle.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 13:51 (SimeVip).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mislim da je Ghost, a ne Phantom, isto za 3899kn, ako se ne predomisle.
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mrmo kaže...
Mislim da je Ghost, a ne Phantom, isto za 3899kn, ako se ne predomisle.

 Da ispravljeno. Tnx

 

Nadam se da nece, zakasnio sam na ovu Palit. 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dakle, jel se ovog Baju može kako prijaviti ili koji klinac https://www.nabava.net/search.php?q=3070+rtx
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Otišlo je ovo u kurazzzzz, mislim 3060ti

Hahahah, kako dobro.

 

Strix, Aorus i Gaming X Trio preskaču i 3080 u cijeni onda, jel?

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Dakle, jel se ovog Baju može kako prijaviti ili koji klinac https://www.nabava.net/search.php?q=3070+rtx

 pa zovi inspekciju, cisto sumnjam da izdaje racun 

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

I ja sam bio te srece :)

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Budem, čak imam i poznanika u inspektoratu. Mislim da bi bilo fer i od kolega da naprave isto.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
AdR03 kaže...

Hrvacki trgovci najjači.

 

ja uzeo u ADM-u 5900x za 4300 kn 3 dana poslje 5200 hahahahaha dost dobro...

 

Nezna se ko je luđi tu dal ovi što rokaju te cijene ili ovi što kupuju za njih... al ovčica dovoljno već tu i na forumu gdje bi ekipa trebala biti svjesni i zahtjevna po pitanju cijena i tržišta, onda mogu samo mislit kolko ima mulaca hypebeast gamera kojima roditelji kupuju ovakve kerefeke.

 

Al najveći paradoks od svega mi je što da netko na bug oglasnik stavi da prodaje nešto što nije 70% sniženo padaju thumbs down ko proljetna kiša a kad rvatski poduzetnici lupaju cijene koje su 200% od nepostojećeg retaila onda se namješta u doggy position.

 

 I ja sam bio te srece :), 5900x i danas 3080 FTW3 Ultra

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
DarthMarkus kaže...
Dakle, jel se ovog Baju može kako prijaviti ili koji klinac https://www.nabava.net/search.php?q=3070+rtx

 pa zovi inspekciju, cisto sumnjam da izdaje racun 

Ako nije legalan (tj. prodaje na crnjak) onda ga se moze sjebat easy. Ako radi sve po PS-u, dakle ima firmu, plaća porez, izdaje račune i samo preprodaje po većim cijenama... onda nemaš ama baš nikakve osnove za prijavu. Ako on želi, može staviti cijene i 10k kn za 3060.. njegova stvar.

 

Iako, poprilično sam siguran da taj nema ni firmu ni ništa... sve je to crnjak, od prodaje do licenci. Pazi gotovih konfiguracija.. prodaje original win uz komp, daje i office 2016 ali ne pise ako je licenca orignal (vjerojatno crackano)

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 14:33 (mrsmith).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D4D0_ZG kaže...
AdR03 kaže...

Hrvacki trgovci najjači.

 

ja uzeo u ADM-u 5900x za 4300 kn 3 dana poslje 5200 hahahahaha dost dobro...

 

Nezna se ko je luđi tu dal ovi što rokaju te cijene ili ovi što kupuju za njih... al ovčica dovoljno već tu i na forumu gdje bi ekipa trebala biti svjesni i zahtjevna po pitanju cijena i tržišta, onda mogu samo mislit kolko ima mulaca hypebeast gamera kojima roditelji kupuju ovakve kerefeke.

 

Al najveći paradoks od svega mi je što da netko na bug oglasnik stavi da prodaje nešto što nije 70% sniženo padaju thumbs down ko proljetna kiša a kad rvatski poduzetnici lupaju cijene koje su 200% od nepostojećeg retaila onda se namješta u doggy position.

 

 I ja sam bio te srece :), 5900x i danas 3080 FTW3 Ultra

 Za ftw3 8600?  Ja sam je u pon otkazao u Mallu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
jovial kaže...
DarthMarkus kaže...
Dakle, jel se ovog Baju može kako prijaviti ili koji klinac https://www.nabava.net/search.php?q=3070+rtx

 pa zovi inspekciju, cisto sumnjam da izdaje racun 

Ako nije legalan (tj. prodaje na crnjak) onda ga se moze sjebat easy. Ako radi sve po PS-u, dakle ima firmu, plaća porez, izdaje račune i samo preprodaje po većim cijenama... onda nemaš ama baš nikakve osnove za prijavu. Ako on želi, može staviti cijene i 10k kn za 3060.. njegova stvar.

 Legalan je. Sa garom iz Linksa. 10/10.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice