NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.263
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

* * *
 Znam da nisu u dobrim odnosima sa zelenima.

* * *

A što nisi doba? Sa razumnom i lijepom komunikacijom možeš biti dobar sa svima.. ali i tako dobar ako naletiš na par "mrzitelja" i to je dobar pokazatelj da si na "dobrom putu".

Zar plava i zelana nisu najljeoše boje na moru dokaz je i ova slika:

  

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Dečki bojkotirajte Futuru. Skalpaju već godinu dana gotovo sav hardware. Ja više kod njih ni podlogu za miša neću kupit. Zapravo bojkotirajte sve nakupce. Links sam bio popljuvao zbog negativnog iskustva pri povratku, ali su izgleda najviše fer.

Brate ko je tebe naljutio?!

 

Survivor - eye of the tiger
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nedostatak HW u krvi. Skalperi i đubrad trgovci.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Nedostatak HW u krvi. Skalperi i đubrad trgovci.

 

Prika, žao mi je, sve jasno sad.

 

Ako se dobro sićam ovo nam je drugi HW breakdown, upao si opet u rupu tada od vrimena FURY R9, tako sam i jednom zakasnio?!

Kod mene je gaming u pauzi, al sve jedno ne gledam mirno ovo sranje koje se dogadja okolo.

 

Gorko slatko vrime za HW entuzijazam, ima čuda ne moš nabavit ili ludo skupo...

 

p.s. triba se malo bacit u gerilu i nabavit nekako novu karticu, sritno u lov!

Survivor - eye of the tiger
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nikad teža vremena za ovisnike. Sad znam kako se prasac koji njuši tartufe osjeća. Znači osjetiš ga, poludiš i onda ti ga lovac/skalper pobere.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 17:10 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Tako nešto, jebena smo skupina, skoro smo emo.

 

Što si zadnje imao, sad ciljaš na ampere?

 

P.s mislim da bajamajstor živi u mom gradu, oću pitat 5% popustra za cash?

 

 

Survivor - eye of the tiger
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma 9700k i najbolju karticu u galaksiji 1080ti. Uspio sam jučer piknut iz Linksa 3080 Phantom po super cijeni, pa čekam da dođe sredinom tjedna. Jebe me što dugo čekam povrat sredstava iz Malla za poništenu narudžbu. Prvo tjedan dana da oni proknjiže, a onda neki Poljski payu do 5 dana. Popizdit ću.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ček Markus za koju lovicu ako nije tajna :)? Ali znao sam da 3070 ne dolazi kod tebe u obzir lol. Sjest će i 5800X ziher.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 17:30 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo i od mene prvi dojam Palitove RTX 3060Ti Dual:

U igrama koje ja igram najviše (Witcher 3, Shadow of the tomb Raider) na 1440p, max detalji, ne pada ispod 100fps-a (naravno da tu ulogu igraju i druge komponente). Max temperatura koju sam vidio je 73 stupnja, nije išlo preko toga, a pošto mi je kućiđte otvoreno s gornje strane (Meshify C) malo se glasnije čuju ventilatori nego na staroj EVGA 1070 SC.

S obzirom da to da nikad prije nisam uživo imao iskustva sa ray tracingom, moram priznati da sam poprilično impresioniran već na medium raytracing postavkama u SotTR, gdje se uz DLSS vrti oko 90 fps-a - igra izgleda ajme.

Ako neko ima neka dodatna pitanja slobodno pitajte

 
15 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Ček Markus za koju lovicu ako nije tajna :)? Ali znao sam da 3070 ne dolazi kod tebe u obzir lol. Sjest će i 5800X ziher.

 7200. 

 

5800x sam uzeo bio. Šalju mi iz Adma da nemaju tray nego box verziju za 250kn više. Reko NE. Iz inata. Sad čak razmišljam o 5600x ako bude oko 2,5 keka. Sve ostalo imam. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Ma 9700k i najbolju karticu u galaksiji 1080ti. Uspio sam jučer piknut iz Linksa 3080 Phantom po super cijeni, pa čekam da dođe sredinom tjedna. Jebe me što dugo čekam povrat sredstava iz Malla za poništenu narudžbu. Prvo tjedan dana da oni proknjiže, a onda neki Poljski payu do 5 dana. Popizdit ću.

 Čestitke na kupnji, dakle ipak spremni za CP 

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kratki osvrt na Gigabyte RTX 3060Ti Gaming OC model:

 

Na stock postavkama je u full loadu odlično rashlađena - max nakon sat vremena igranja oko 64c.. no ventovi rade na ~2.1k rpm pa se nešto i čuje, nije silent :). Kartica boosta 1975Mhz out of the box uz ~211W average. 

 

Ja sam postavio custom krivulju na max 1700 rpm tako da temp idu do 73-74c uz sve ostalo na defaultu.. uz to da se sada uopće ne čuje naspram stocka :)

 

Nije loša kupnja ako se može naći po ok cijeni. Osim toga, jako kvalitetno je napravljena, tvrda plastika, metalni backplate, pozlaćeni konektori, itd.

 

 

Eee da, izgleda da samo ona PRO verzija ima silent bios, ova je OC po defaultu i nema switch.

 

Ovo je sve u zatvorenom kućištu s kaljenim staklom i dobrim airflowom (Phanteks P400A, mesh).

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 18:06 (mrsmith).
Moj PC  
4 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ZCS!

Bog i DLSS !
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Probao sam malo karticu (Gigabyte Gaming OC 3060 Ti). Zaista sjajna i tiha kartica. Na maksimalnom opterećenju duže vremena drži 68C u zatvorenom kućištu. Meni u igrama kada zaključam 60fps je tu negdje oko 64 C. Tiša je od moje prethodne Gigabyte 1070 GTX G1. Ima metalni oklop, dok je kuler plastični.

Probao sam Witcher na 4K bez Hairworks drži 60fps. Kao i HORIZON Zero Down na 1440p na Ultra drži 60 fps, kada izključim ograničenje fps ide na oko 80-90 fps, a na 4K sa ultra je oko 45 fps.

Sve to na mom starom i7 6700k 4.5 Ghz i 3600 MHz Kingston Predator. Vjerovatno ima malkice bottlenecka, ali fino radi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 18:29 (frey85).
Moj PC  
13 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
I ona je na 1x8 pin konektoru, a performanse brutala. Baš prava kartica ta 3060ti. Čak i vrlo dobra za 4k 60fps-a sa syncom tko ne pati od maxout sve do daske.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 18:34 (mislioc).
 
4 0 hvala 0
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Stvarno da, koliko citam i od vas ovdje i na netu, definitvno best buy. Cak me malo drma buyers remorse za svoju 3070icu kad vidim kako ova ide, ali otom potom, nestat ce to kada se upali Cyberpunk iduci tjedan

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
amagi kaže...

Stvarno da, koliko citam i od vas ovdje i na netu, definitvno best buy. Cak me malo drma buyers remorse za svoju 3070icu kad vidim kako ova ide, ali otom potom, nestat ce to kada se upali Cyberpunk iduci tjedan

 Nemoj da te drma. Sjeti se da Nvidiju možeš uvijek lako prodati. Odigraš par mjeseci i dosovno par sto kn izgubiš. 

 

Kako je ova nestašica, vjerovatno možeš još i zaraditi, lol.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Čestitke svima na Ampericama, mene moja ne prestaje oduševljavat. Prašim CoD MP koji je došao uz grafu dok se čeka CP2077 i malo sam se igrao s undervoltanjem još.

 

1905 MHz, 0.850v.

Grafa na 66c a ventovi na smješnih 1080 RPM max.

Šećer na kraju max potrošnja od 230W, 120w manje od stocka a performanse stocka. 

50w više od 1080 koje sam imao ali samo za razliku u buci bi pristao na veću potrošnju, da ne govorim performanse

 

U case-u 4 P14 i jedan P12 od arctica. Intake 800 RPM-a, exaust 600 RPM-a


Bravo nVidia, sad samo dajte narodu još kartica.

Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Kratki osvrt na Gigabyte RTX 3060Ti Gaming OC model:

 

Na stock postavkama je u full loadu odlično rashlađena - max nakon sat vremena igranja oko 64c.. no ventovi rade na ~2.1k rpm pa se nešto i čuje, nije silent :). Kartica boosta 1975Mhz out of the box uz ~211W average. 

 

Ja sam postavio custom krivulju na max 1700 rpm tako da temp idu do 73-74c uz sve ostalo na defaultu.. uz to da se sada uopće ne čuje naspram stocka :)

 

Nije loša kupnja ako se može naći po ok cijeni. Osim toga, jako kvalitetno je napravljena, tvrda plastika, metalni backplate, pozlaćeni konektori, itd.

 

 

Eee da, izgleda da samo ona PRO verzija ima silent bios, ova je OC po defaultu i nema switch.

 

Ovo je sve u zatvorenom kućištu s kaljenim staklom i dobrim airflowom (Phanteks P400A, mesh).

Dodatak:

 

Isprobao undervolt i radi odlično :) Min je 925mV da zadrži stabilan 1900Mhz+ boost i ne gubi performanse naspram stocka.

 

Nekakav sweet spot joj je 950mV i 1980Mhz. Temperatura od samo 64c na 100% load uz ~1500 RPM sa ~160W ... poprilično ludo 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 21:15 (mrsmith).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dobri ti nju reklamiraš 😂
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
Dobri ti nju reklamiraš 😂

Odličan srednji segment :)

 

Ova bombica je skoro pa 2080Ti u malom.

 

Octanebench i VrayGPU (render) je brža nego 2080Ti ~10%! (U prilogu Octanebench skorovi za serije 30xx i seriju 2080/2080Ti)

 

 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 21:36 (mrsmith).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Smith znači po tebi approved za sataraš 1440p?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Smith znači po tebi approved za sataraš 1440p?

Više nego dovoljna za 1440p @60 Ultra :)

 

Eventualno za 100+ fps bude knap tko ima high refresh monitor na toj rezi (pričamo o ultra detaljima na AAA naslovima).

Za competitive gaming na low detaljima, naravno - dušu dala. 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 21:38 (mrsmith).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ma tjera sve ko blesava, 69 stupnjeva, 1800 rpm max, 1860 mhz drži stalno u igrama, nije glasna ali u tišini znaš da je tu. nisam se još igrao sa overklokom ili undervoltom. stara gtx 1070 bez gare otišla isti dan na njušci za 1300, zvalo me deset ljudi. nisam trebao ni spustiti prvome koji je zvao sa 1400. ali sve pet, nism ju puno više ni platio polovnu prije dvije godine.

zato sam sad istovatio više nego ikada za jednu komponentu (3900kn), ali barem sve tjera ko blesava. odustajem od konzole barem dvije tri godine, imam ovdje zanimacije i previše.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ajde baš mi je drago da ste zadovoljni s tim 3060ti(2080S) za 3900kn. Dobro je da su tak nešto izbacili opet se za 1000 eura složi opasna mašina za gaming.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

I ja sam udomaćio Palit 3060ti dual danas. Prvi dojmovi su odlični, otprilike 2.5x bolje performanse od zamijenjene Sapphire RX580 Nitro+ SE na 1440p. Jedine zamjerke su kvaliteta izrade i glasnoća (Tune-anje fan curve-a rješava donekle). Ovaj model RX 580 je ipak klasu iznad što toga tiče.

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

znači puno nas je kupilo ovu karticu, nije da ih je bilo tako teško uloviti. pretpostavljam da smo svi uzeli u Linksu, trenutno jedina normalna trgovina.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
frey85 kaže...

Probao sam malo karticu (Gigabyte Gaming OC 3060 Ti). Zaista sjajna i tiha kartica. Na maksimalnom opterećenju duže vremena drži 68C u zatvorenom kućištu. Meni u igrama kada zaključam 60fps je tu negdje oko 64 C. Tiša je od moje prethodne Gigabyte 1070 GTX G1. Ima metalni oklop, dok je kuler plastični.

Probao sam Witcher na 4K bez Hairworks drži 60fps. Kao i HORIZON Zero Down na 1440p na Ultra drži 60 fps, kada izključim ograničenje fps ide na oko 80-90 fps, a na 4K sa ultra je oko 45 fps.

Sve to na mom starom i7 6700k 4.5 Ghz i 3600 MHz Kingston Predator. Vjerovatno ima malkice bottlenecka, ali fino radi.

 

 

 Javi vise ako mozes vise bas me zaniam posto sam isto na i7 6700k sa Palit Dual 1070 GTX koju cekam da promenim ali tek se sada nesto razumno pojavilo. 

10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

pisite linksu ljubavna pisma. cijene u italiji:

 

Moj PC  
9 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mew kaže...
frey85 kaže...

Probao sam malo karticu (Gigabyte Gaming OC 3060 Ti). Zaista sjajna i tiha kartica. Na maksimalnom opterećenju duže vremena drži 68C u zatvorenom kućištu. Meni u igrama kada zaključam 60fps je tu negdje oko 64 C. Tiša je od moje prethodne Gigabyte 1070 GTX G1. Ima metalni oklop, dok je kuler plastični.

Probao sam Witcher na 4K bez Hairworks drži 60fps. Kao i HORIZON Zero Down na 1440p na Ultra drži 60 fps, kada izključim ograničenje fps ide na oko 80-90 fps, a na 4K sa ultra je oko 45 fps.

Sve to na mom starom i7 6700k 4.5 Ghz i 3600 MHz Kingston Predator. Vjerovatno ima malkice bottlenecka, ali fino radi.

 

 

 Javi vise ako mozes vise bas me zaniam posto sam isto na i7 6700k sa Palit Dual 1070 GTX koju cekam da promenim ali tek se sada nesto razumno pojavilo. 

Evo igrao sam Horizon sada sve na Ultra na 1880x1620 rezoluciji (ne 1440p), zaključano na 60 fps bez problema. Na 4K na Ultra padne frejmrate ispod 60 fps. Kreće se oko 45-50, kad je borba možda padne i na 35. Nisam puno testirao. Temperatura je bila 61 C dok sam igrao. Mislim da mi je bučniji kuler na procesoru nego kartica. Zaista odlična kartica, samo je šteta što nisu sretna vremena pa da košta nekih 300 evra, ovo bi bio pravi zaokret u gejmingu. Probao sam je kloknuti na 150 za GPU i 300 za memoriju testirao i vratio na tandardna podešavanja... nema potrebe kad Horizon vrti na ultra u 80-90 fps. Igrao sam danas i Warzone na Ultra sa Ray Tracingom 1440p bez problema zaključan na 60 fps. Na 4K je problem iskakanje iz aviona, padne frejm na nekih 45, ali je u igri oko 55-60 fps. Kada se smanje podešavanja na normal i nešto poisključuje ide na 4K 60fps stabilno. Temperatura oko 65 C. Planiram preći na Rayzen 9 5xxx čim se normalizuje cijena, tako da vjerujem da ću tada izvući maksimum iz kartice, jer sad vjerovatno ima malo bottlenecka sa ovim procesorom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 1:00 (frey85).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice