NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 587.233
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
IvanBrekalo kaže...
Pa ako ti je pubg primarna igra definitivno nadogradnja na novi ryzen 3xxx, i pod obavezno nvidia.zz

 Ma je meni pubg primaran za mp ali kad izadje nesto sp igram sp heh. Evo clockao sam preko ryzen mastera na 3.7ghz ali nema nekih pomaka ali ne stopa igra barem nije mi isplativo klokati na 4.0 i kupovati dodatni cooler. Nista kad dobijem plaću u 12 mjesecu kupit cu 3600 ryzen valjda nece trebati jos nesto pobogu, probat cu klokat ram na 3000mhz valjda ce biti dosta za ryzen 3600.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
hanteed kaže...
IvanBrekalo kaže...
Pa ako ti je pubg primarna igra definitivno nadogradnja na novi ryzen 3xxx, i pod obavezno nvidia.zz

 Ma je meni pubg primaran za mp ali kad izadje nesto sp igram sp heh. Evo clockao sam preko ryzen mastera na 3.7ghz ali nema nekih pomaka ali ne stopa igra barem nije mi isplativo klokati na 4.0 i kupovati dodatni cooler. Nista kad dobijem plaću u 12 mjesecu kupit cu 3600 ryzen valjda nece trebati jos nesto pobogu, probat cu klokat ram na 3000mhz valjda ce biti dosta za ryzen 3600.

 Tebe vjerovatno i zeza taj ram, probaj odma na 3000mhz ako hoces, 2666 je stvarno premalo za prvu i drugu gen ryznea...

9 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
hahhaajaads kaže...
hanteed kaže...
IvanBrekalo kaže...
Pa ako ti je pubg primarna igra definitivno nadogradnja na novi ryzen 3xxx, i pod obavezno nvidia.zz

 Ma je meni pubg primaran za mp ali kad izadje nesto sp igram sp heh. Evo clockao sam preko ryzen mastera na 3.7ghz ali nema nekih pomaka ali ne stopa igra barem nije mi isplativo klokati na 4.0 i kupovati dodatni cooler. Nista kad dobijem plaću u 12 mjesecu kupit cu 3600 ryzen valjda nece trebati jos nesto pobogu, probat cu klokat ram na 3000mhz valjda ce biti dosta za ryzen 3600.

 Tebe vjerovatno i zeza taj ram, probaj odma na 3000mhz ako hoces, 2666 je stvarno premalo za prvu i drugu gen ryznea...

 Evo sad sam samo stavio sa 2666 na 3000 i upalilo je normalno na specyu prikazuje physical 1500 dakle clokcalo ga je na 3000. Kad uzmem 3600 ocu li probati na 3200 koliko mi dozvoljava ploča?

4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
hanteed kaže...

 Evo sad sam samo stavio sa 2666 na 3000 i upalilo je normalno na specyu prikazuje physical 1500 dakle clokcalo ga je na 3000. Kad uzmem 3600 ocu li probati na 3200 koliko mi dozvoljava ploča?

Kad uzmeš novi proc, samo gledaj iskorištenost gafičke, ako je 95-99% - ne sekiraj se oko rama. Ako vozi na 3000mhz, to je dosta.

14 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
hanteed kaže...
hahhaajaads kaže...
hanteed kaže...
IvanBrekalo kaže...
Pa ako ti je pubg primarna igra definitivno nadogradnja na novi ryzen 3xxx, i pod obavezno nvidia.zz

 Ma je meni pubg primaran za mp ali kad izadje nesto sp igram sp heh. Evo clockao sam preko ryzen mastera na 3.7ghz ali nema nekih pomaka ali ne stopa igra barem nije mi isplativo klokati na 4.0 i kupovati dodatni cooler. Nista kad dobijem plaću u 12 mjesecu kupit cu 3600 ryzen valjda nece trebati jos nesto pobogu, probat cu klokat ram na 3000mhz valjda ce biti dosta za ryzen 3600.

 Tebe vjerovatno i zeza taj ram, probaj odma na 3000mhz ako hoces, 2666 je stvarno premalo za prvu i drugu gen ryznea...

 Evo sad sam samo stavio sa 2666 na 3000 i upalilo je normalno na specyu prikazuje physical 1500 dakle clokcalo ga je na 3000. Kad uzmem 3600 ocu li probati na 3200 koliko mi dozvoljava ploča?

 Podesi i latencije uz pomoc Ryzen DRAM calcluatora i grafa ce ti biti na 99%

9 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Almin94 kaže...
hanteed kaže...
hahhaajaads kaže...
hanteed kaže...
IvanBrekalo kaže...
Pa ako ti je pubg primarna igra definitivno nadogradnja na novi ryzen 3xxx, i pod obavezno nvidia.zz

 Ma je meni pubg primaran za mp ali kad izadje nesto sp igram sp heh. Evo clockao sam preko ryzen mastera na 3.7ghz ali nema nekih pomaka ali ne stopa igra barem nije mi isplativo klokati na 4.0 i kupovati dodatni cooler. Nista kad dobijem plaću u 12 mjesecu kupit cu 3600 ryzen valjda nece trebati jos nesto pobogu, probat cu klokat ram na 3000mhz valjda ce biti dosta za ryzen 3600.

 Tebe vjerovatno i zeza taj ram, probaj odma na 3000mhz ako hoces, 2666 je stvarno premalo za prvu i drugu gen ryznea...

 Evo sad sam samo stavio sa 2666 na 3000 i upalilo je normalno na specyu prikazuje physical 1500 dakle clokcalo ga je na 3000. Kad uzmem 3600 ocu li probati na 3200 koliko mi dozvoljava ploča?

 Podesi i latencije uz pomoc Ryzen DRAM calcluatora i grafa ce ti biti na 99%

 a vidi ako ja sad trebam sve to klokati da bude pariralo nekako rtx 2060 nema smisla uzet cu ja novi proc 3600 evo lik mi je javio za ovaj 80 eura nudi

4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Almin94 kaže...

 Podesi i latencije uz pomoc Ryzen DRAM calcluatora i grafa ce ti biti na 99%

 Covjek kaze da mu gpu radi na 60-80% kolko se sjecam iz njegovih poruka, on da uzme b-die i savrseno rijesi latencije nece mu usage skociti na 99% jer je to drastican skok...

11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
hummer0 kaže...
Bero_ng95 kaže...

A tipa rtx 2080 isplati li se ona msm hahah onaj osjecaj kad na nevidinoj  stranici dobijes savjet za AMD 

 Bero_ng95

 

Izdrži

NVidia forever.

Ja bi da imam love kupio bi RTX 2070.

 

Pateticno, kao performanse sa Rtx ON na fakin FullHD.

Jedno je podrzavati brand, a drugo biti zasljepljen i poricati istinu. 

 

Da imas love valjda bi uzeo 2080ti? :)

Kao i svi mi, kad bolje trenutno nema.

 

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
metallic kaže...

 

Pateticno, kao performanse sa Rtx ON na fakin FullHD

Ili kupit Navi ili čekati novu seriju od Nvidie, bit će jačih kartica za manje novaca sa više memorije.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 10:23 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
metallic kaže...
hummer0 kaže...
Bero_ng95 kaže...

A tipa rtx 2080 isplati li se ona msm hahah onaj osjecaj kad na nevidinoj  stranici dobijes savjet za AMD 

 Bero_ng95

 

Izdrži

NVidia forever.

Ja bi da imam love kupio bi RTX 2070.

 

Pateticno, kao performanse sa Rtx ON na fakin FullHD.

Jedno je podrzavati brand, a drugo biti zasljepljen i poricati istinu. 

 

Da imas love valjda bi uzeo 2080ti? :)

Kao i svi mi, kad bolje trenutno nema.

 

 metallic

Nije patetično nego više volim NVidia-u.

Zašto bi se morao opravdavati tebi ili bilo kome drugome.

Imao sam i AMD-ove kartice , ali NVidia posebno MSI Gaming verzija je moj izbor. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 18:36 (hummer0).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Hej! 

Sori rista, ako BERO_ng izdrzi; nije pateticno, ne znam...?

 

Ne prozivam te, niti pljujem tvoj izbor, samo sam dobacio da se zamislis, dokle ide tvoja podrska za zeleni brand.

 

Kraj, sto Nvidia forever nije baš "highschool" izraz?! :)

 

P.s. simpa mi je kako ti i sin imate slicne konfe, eto.

Pozz

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Pubg mi je primarna igra u kojoj zeleni sabijaju medjutim koliko vidim i rx5700xt ima problema kod vise ekrana i to nije jedan slucaj mozda razlika je 1000kn ali sam siguran da ce rtx 2070 super opravdati bar malo tu razliku. 

Bero
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Nego hocu li imati bottenlocka sa svojim i5 8600k 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

 Nećeš.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Valentin17 kaže...
metallic kaže...

 

Pateticno, kao performanse sa Rtx ON na fakin FullHD

Ili kupit Navi ili čekati novu seriju od Nvidie, bit će jačih kartica za manje novaca sa više memorije.

 Hmm,zaš bi nvidija dala jače kartice za manje novaca? Tko će kupovat onda ove slabije a skuplje? Trenutne će past s cijenom,nove će samo preuzet ili još dodatno povećat MSRP u launchu.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
izvone kaže...

 Hmm,zaš bi nvidija dala jače kartice za manje novaca?

Zato jer vide da su pretjerali sa cijenama, a najviše jer dolazi konkurencija sa nižim cijenama u high end segment.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 9:58 (Valentin17).
11 godina
online
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
izvone kaže...

Ili kupit Navi ili čekati novu seriju od Nvidie, bit će jačih kartica za manje novaca sa više memorije.

 Hmm,zaš bi nvidija dala jače kartice za manje novaca? 

ne radi dobrote i želje da nama potrošačima ušpara koju kunu, to sasvim sigurno

već se neko vrijeme priča o jeftinijoj rtx 3xxx seriji - link

In terms of pricing the new cards are rumored to be cheaper in the high-end, specifically the RTX 3080 and 3080 Ti will allegedly be priced more attractively than the RTX 2080 and 2080 Ti.

zasad su to glasine, no ne bi bilo prvi put - primjerice, maxwell je bio jebeni upgrejd u odnosu na kepler, pa je opet gtx 970 izašla sa 50usd manjim msrp od gtx 770

 

sve to ovisi o procjenama tržišta i konkurenciji, a obzirom da se amd probudio i najavljuju se već nekakve killer navi na 7+nm s rt hardverskom podrškom koja je dosad bio ekskluzivni nvidia adut, ne bi se čudio da nvidia i sruši cijene novoj seriji kako bi dodatno povećala svoj tržišni udio

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 10:34 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
izvone kaže...
Valentin17 kaže...
metallic kaže...

 

Pateticno, kao performanse sa Rtx ON na fakin FullHD

Ili kupit Navi ili čekati novu seriju od Nvidie, bit će jačih kartica za manje novaca sa više memorije.

 Hmm,zaš bi nvidija dala jače kartice za manje novaca? Tko će kupovat onda ove slabije a skuplje? Trenutne će past s cijenom,nove će samo preuzet ili još dodatno povećat MSRP u launchu.

Kao što ti je Valentin rekao, ATI trenutno puno bolje prodaje, doslovce kako dođu na police lete sa njih (osim 2 NIKAKO NE KUPOVAT inačice).

NVidia se trenutno bavi izbacivanje, bezbroj kartica i varijanti istih ne bi li zbunila kupce i zasitila baš svaki segment, makar 20-30$ udaljen jedan od drugoga kako se netko ne bi odlučio za ATI, a i dalje im baš neide o planu.

Uveli su 1650, 1660, 1660 super, 1660 ti, vraćaju 2070 nakon što su izbacili Super (bila je tada povučena iz proizvodnje) i slične manevre ne bi li vratili dio kupac koji kupuju ATI trenutno.

 

Možda to na ovom (pod)forumu ne vidite, jednako kako se dio ljudi sprda sa Ryzenima, cijenama rabljenih ryzena, "isplativosti kupnje i držanja cijene" bla bla bla, ali ATI trenutno ide ko halva i ne uzima mrvice več ždere komade tržišta intenzitetom kojim može izbacivati chipove, da može brže, više bi i brže uzimao udio tržišta.

 

nVidia je toga svjesna, za consumer tržište je najavila daleko prije releasea novu seriju, najavila spuštanje cijena u top segmentu (a vjerojatno i u ovom low-mid) jer nemaju drugog načina borit se sa AMD-om.

Već i sada se vidi razlika, u RH se 2080 Ti može dobit ua 8k kuna u dućanu, na releaseu je bila 12k - sad su TOP modeli ispod 10-11k, a tek najskuplji (mislim MSI lightning trenutno) 11 i sitno.

I opet nije dovoljno!

 

Ja ne prognoziram katastrofu za nVidiu, dapače, fino im se i dalje prodaju kartice, ali ATI izbacuje kroz pola godinu-8 mjeseci 7nm+ kartice XY jače od trenutne serije, doslovce inženjeri zovu karticu "nvidika killer" i s obzirom da nVidia reagira na to ovakvim najavama, vjerojatno nije riječ samo o marketinčkim forama.

 

APU segment, ATI ima Athlon 3000g koji za 49$ jede sve low level intele do i3 serije - halo!? Znači AMD/ATI je u uzletu kakav ne pamtim, na svim segmentima i ne djeluje da će stat. Intel je već najavio prepolavljanje cijena za generaciju 10 - do te mjere su pop**ili tržište, nVidiji se nije ni blizu još desila situacija, ima svoje stabilne kupce koji su spremni dat 25% više za iste performanse samo da se zeleni kutija, ja te samo pitam koliki % kupaca razmišlja na taj način, te koliko OEM partnera razmišlja na taj način? Prije 3 godine je bilo teško nać "gotovo" brand računalo sa ATI/AMD kombinacijom, sad su najnormalnija stvar. Nemoj gledat samo nas 50ak što tu pišemo, dobar postotak ljudi ode u trgovinu i kupi "Ultimate gamer PC" u Walmartu, a nutra više nije intel/nvidia već AMD/ATI jer radi, radi dobro i omogučuje brandu i trgovini veću maržu.

 

I time se vraćam na Athlon 3000g koji sam već spomenuo, bila je analiza. Kaže lik da su to računala koja se najviše prodaju - entry level gaming računalo - kaže u prosjeku 8$ po komponenti je zarada, 50ak po računalu koje proda. Veli na ovom procesoru se naspram intela može dić zarada na 15$ kad je bio 55$ komad, sad je 49$ komad i jede intel za doručak - HUGE win za nekoga tko ih prodaje stotine tisuća godišnje. Računaj slična kompanija koja prodaje ukupno milione konfiguracija, a na stabilnim AMD/ATI proizvodima u prosjeku može dić 15-20$ više po konfiguraciji?!?!

 

Prebacite se malo u enterpsrise i USA market, RH market nije ni statistička pogreška, mi smo n-ta decimala u statistici.

10 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Nvidia forsira rtx cijene su po meni cisto oke s obzirom da nude novu tehnologiju .Nvidia radi toga ne izbacuje high end kartice bez ray tracinga a  da izbaci takvu seriju  bile bi 100$ jeftinije stoga ljudi moji vi usporedjujete nesto sto je ne usporedivo . Ljudi znaju svoje potrebe ako ti ray tracing nije potreban uzimaj amd jer je nvidia napravila kako je no isto smatram da bez kvalitetnog monitora taj ray tracing ne dolazi do izrazaka

Bero
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
To sto kazes bi imalo smisla da ray tracing trenutno nije zbugirani poluproizvod kojeg podrzava par igara i da trenutne kartice ne rade na tragicnom fpsu nakon sto upalis rt.
15 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Nemoj tako, možeš igrat Quake 2 RTX edition sa normalnim fps-om sa RTX ON

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Bero_ng95 kaže...

Nvidia forsira rtx cijene su po meni cisto oke s obzirom da nude novu tehnologiju .Nvidia radi toga ne izbacuje high end kartice bez ray tracinga a  da izbaci takvu seriju  bile bi 100$ jeftinije stoga ljudi moji vi usporedjujete nesto sto je ne usporedivo . Ljudi znaju svoje potrebe ako ti ray tracing nije potreban uzimaj amd jer je nvidia napravila kako je no isto smatram da bez kvalitetnog monitora taj ray tracing ne dolazi do izrazaka

 Taj raytracing je i izbacen cisto sa svrhom da se dalje umjetno napusu cijene losih kartica, odnosno da se proda naivnima "muda pod bubrege". 15% jaca kartica za 40% vise para, i prodaja na temelju gimmicka koji nema prakticki nikakvu stvarnu upotrebu zasad, imat ce MOZDA za koju godinu a dotad ce ove prve serije RTX ionako biti preslabe. 100% marketing za naivne.

 

Nije da NVIDIA prvi put radi tako nesto, sta su ljudi vec zaboravili GSync i mantru kako "hardverski ne moze freesync raditi na gsync monitorima", i onda nakon xy godina ponavljanja toga samo driver updateom najnormalnije proradi freesync ^^ 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Minneyar kaže...

 Taj raytracing je i izbacen cisto sa svrhom da se dalje umjetno napusu cijene losih kartica, odnosno da se proda naivnima "muda pod bubrege". 15% jaca kartica za 40% vise para, i prodaja na temelju gimmicka koji nema prakticki nikakvu stvarnu upotrebu zasad, imat ce MOZDA za koju godinu a dotad ce ove prve serije RTX ionako biti preslabe. 100% marketing za naivne.

 

Nije da NVIDIA prvi put radi tako nesto, sta su ljudi vec zaboravili GSync i mantru kako "hardverski ne moze freesync raditi na gsync monitorima", i onda nakon xy godina ponavljanja toga samo driver updateom najnormalnije proradi freesync ^^ 

 Mislim da u slucaju g-synca cak i nije bilo muljanja kako freesync ne moze raditi na g-sync monitorima vec se nvidia g-sync modulom jednostavno besramno zastitila da AMD kartice rade na tim monitorima, a usput su im nabili cijenu posto ipak taj modul "nemre" biti jeftiniji od ~1000kn... Kako god bilo takvi pederski potezi im nisu strani. 

10 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Jeste li upuceni hoce li biti kakva akcija na gpu na bf odlucio sam se uzimam rtx 2070 super no zasto nebi ustedio koju kunu ako sw da s obzirom na nabijene cijene

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

A sve ovisi gdje ćeš i kako kupovat.

 

Vidio sam jučer u gradu plakat

 

"

Trebaš novu grafu?        

 

 

29.11.2019.

"

 

Osim ove poruke plakat je crn. Očekujem kao i prošle godine, da će osvanut "HG SPOT CRNI PETAK" i onda će svi pohrlit u trgovine stajat u redu u 6 ujutro, bit će 7000 ljudi, a bit će 3 grafe i 5 procesora interesantnih dostupnih... i da, 7 običnih playstationa  vjerojatno podijeljenih na sve HG Šrot trgovine u RH.

 

Osim toga imaš Amazon, Ebay, NewEgg.....

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

 Pa gdje je 1300 eura jeftino ??

12 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Evo naprimjer ova.

Ja kad sam ju stavio u kosaricu, kaze mi amazon 673 eura. Doduse, to prodaje neka firma, a ne amazon direktno. "Dispatched from and sold by Stratego Bau- und Haustechnik!. "

Ako netko ima vise iskustva s ovime, zamolio bih za savjet jer ako je ovo legit, kupit cu ju.

 

EDIT.

Malo googlanja i google translatanja njemackih stranica je pokazalo da je ovo upravo kako se cini. Fake AF. Link na clanak

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2019 22:06 (Grozni_Zabac).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
itomic009 kaže...

 Pa gdje je 1300 eura jeftino ??

 Sorry, pogledaj ovaj odgovor iznad mojeg. Kao da netko shufflea te jeftinije, ali ocjene su i dalje iste, te sam prodavač je na oko 90% pozitivnog ratinga... čudno.

16 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ova 2080ti se isplati jedino kupovat dok cijenovno bude na razini kojoj je sad 1080Ti (3500kn) Cijene 2080Ti su abnormalno astronomske.

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice