RX 500 serija

poruka: 875
|
čitano: 182.704
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
RX 500 serija

Obavezno instaliraj driver za grafu.

Ako ti je procesor stalno na 100%, onda je normalno da grafa slabije radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
RX 500 serija

Normalno je da grafika podesava clockove prema opterecenju, cemu da radi na 100% ako se realno ne koristi toliko resursa kartice....

 

Isto kao sto u idleu spusta brzinu na 300mhz, tako i tijekom igranja ako nema potrebe, ne drzi je na maksimalnoj brzini..... a ako je cpu usage 100%, graficka ti nece raditi maksimalnim kapacitetom, jer nema potrebe za time.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: RX 500 serija
Damir22 kaže...

Normalno je da grafika podesava clockove prema opterecenju, cemu da radi na 100% ako se realno ne koristi toliko resursa kartice....

 

Isto kao sto u idleu spusta brzinu na 300mhz, tako i tijekom igranja ako nema potrebe, ne drzi je na maksimalnoj brzini..... a ako je cpu usage 100%, graficka ti nece raditi maksimalnim kapacitetom, jer nema potrebe za time.....

 Nije to ovdje problem, vidis da mu proc radi na 100%, a nista cudno... Rijetko tko moze igrat normalno bf1/farcry 5 sa 4/4 procesorom.

10 godina
offline
RX 500 serija

Evo rijesio sam problem sa novim driverima,sada to radi puno stabilnije.Monitor mi ima freesync i upalio sam ga u amd programu ali ne vidim neku ocitu razliku kad fps padne ispod refresh rate monitora sa i bez freesynca

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: RX 500 serija
Acex kaže...

Evo rijesio sam problem sa novim driverima,sada to radi puno stabilnije.Monitor mi ima freesync i upalio sam ga u amd programu ali ne vidim neku ocitu razliku kad fps padne ispod refresh rate monitora sa i bez freesynca

 Provjeri je li ti u windowsima namješteno da je monitor na 75hz, meni uvijek nakon reinstalacije drivera (ili windowsa) vrate na 60hz i to izgleda blago rečeno užasno.

 

EDIT:
Naravno ne mora bit nužno 75hz, stavi koju god frekvenciju ti monitor najviše nativno podržava.

Swedish latin super funk.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 9:54 (sirka666).
10 godina
offline
RX 500 serija

Evo sad se javlja novi problem.Prilikom igranja zna mi se desit da graficka izbaci no signal i ventilatori skoce na max i onda moram restartat.Probo stavljat ove nove drivere ali ne pomaze.Graficka ne prelazi 70 stupnjeva.Probavo sam i drugi dp ulaz ali ni to nije pomoglo.Cak sam i podigao power limit na 15 i to nije pomoglo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
RX 500 serija

.

Svako prolece na Zvezdu mirise...
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 17:27 (ruya).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
RX 500 serija

dobar dan..

nisam se dugo igrao a naletio sam u Linksu na RX 580 4 GB za 1340 kn s mojim bodovima, što sam i naručio...

 

zaboravio sam te sheme s rezolucijom i video memorijom...

hoće li na 1980x1080 monitoru biti dosta tih 4 GB za većinu igara ili bi bilo bolje da sam kupio s 8 GB VR.. naručio sam Asus a mogao sam kupiti Powercolor 8 GB za nekih 1515 kn

 

ne mislim prelaziti na veću rezolucija pa me to interesira.

 

hvala

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
RX 500 serija

ajde momci ja sam stari konj.

može li nekakav savjet....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija

Pa vise -manje je dosta iako meni zna u nekim igrama na 1080p povuci i do 7-7.5 GB video memorije...

9 godina
offline
Re: RX 500 serija

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 12:34 (pqweasdyxc).
13 godina
offline
Re: RX 500 serija
Anđeo bez falinge kaže...

dobar dan..

nisam se dugo igrao a naletio sam u Linksu na RX 580 4 GB za 1340 kn s mojim bodovima, što sam i naručio...

 

zaboravio sam te sheme s rezolucijom i video memorijom...

hoće li na 1980x1080 monitoru biti dosta tih 4 GB za većinu igara ili bi bilo bolje da sam kupio s 8 GB VR.. naručio sam Asus a mogao sam kupiti Powercolor 8 GB za nekih 1515 kn

 

ne mislim prelaziti na veću rezolucija pa me to interesira.

 

hvala

  Bit će ti sasvim dosta jer je za današnje pojmove FHD rezolucija "mala" i nezahtjevna. Ja imam istu takvu grafu s 4GB i igram se od lani na 1440p monitoru bez problema. Kvaka je u tome da RX 580 svakako nije dovoljno "jak" čip da ja na 1440p tjeram neke ultra postavke u zahtjevnim igrama, tako da dok ja optimiziram postavke da imam barem 50 fps (to mi je dosta za minimum radi FreeSync-a), tada i ne moram imati puno Vrama jer igram na postavkama koje nisu toliko zahtjevne. Poanta je da puno rama trebaš na jakim grafičkim karticama, na za današnje pojmove "entry level" gamerskim ti nema puno koristi od mase Vrama radi onog što sam maloprije spomenuo. To se pogotovo odnosi na 1080p gdje je 4GB sasvim dosta. Kad ti RX 580 ne bude dosta da se ugodno igraš na toj rezoluciji, neće ti puno pomoći ni extra Vram. Da se razumijemo, nije da od viška glava boli, ali ništa nisi zakinut ni sada s 4GB vrama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 14:10 (itomic009).
6 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
itomic009 kaže...

  Bit će ti sasvim dosta jer je za današnje pojmove FHD rezolucija "mala" i nezahtjevna. Ja imam istu takvu grafu s 4GB i igram se od lani na 1440p monitoru bez problema. Kvaka je u tome da RX 580 svakako nije dovoljno "jak" čp da ja na 1440p tjeram neke ultra postavke u zahtjevnim igrama, tako da dok ja optimiziram postavke da  imam barem 50 fps (to mi je dosta za minimum radi FreeSync-a), tada i ne moram imati puno Vrama jer igram na postavkama koje nisu toliko zahtjevne. Poanta je da puno rama trebaš na jakim grafičkim karticama, na za današnje pojmove entry level gamerskim ti nema puno koristi od mase Vrama radi onog što sam maloprije spomenuo. To se pogotovo odnosi na 1080p gdje je 4GB sasvim dosta. Kad ti RX 580 ne bude dosta da se ugodno igraš na toj rezoluciji, neće ti puno pomoći ni extra Vram. Da se razumijemo, nije da od viška glava boli, ali ništa nisi zakinut ni sada s 4GB vrama.

 Prijatelju, puno ti hvala ti si mi odavno na listi prijatelja jer si korektan i pomažeš.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
RX 500 serija

upravo su mi javili iz Linksa, "roba" je već stigla.... javit ću kako piči na 1920x1080 8kupio sam ponovo i miš mx 518 (imao sam ga 7 godina) i još neke stvarčice)

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
RX 500 serija

Pozdrav nedavno sam uzeo polovnu Rx 580 4gb Nitro+ i od tad imam problema sa njom.Sa najnovijim driverima graficka nakon 10-15 minuta gejmanja digne ventilatore na 100% i izbaci no signal nakon cega moram restartat.Dok sa driverima sa cda radi sasvim normalno ali core clock varira izmedu 1200 i 1350,uglavnom nikad ne dostigne svoj maksimum od 1411 cak ni u furmarku.Temperature su normalne oko 65/70 stupnjeva.Probavo sam dizat i power limit ali ni to nije pomoglo.Do cega moze bit?Da li je moguce da je napajanje preslabo pa kad graficka postigne full load od 1411 core clock da automatski ode u safe mode i pokaze no signal.

 

@Edit

 

Samo na Assassins creedu graficka na starim driverima radi na 1411 mhz,dok na battlefield 5 varira od 1250 do 1350.A sa novim driverima je stalno 1411 ali crasha

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 1:28 (Acex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: RX 500 serija
Acex kaže...

Pozdrav nedavno sam uzeo polovnu Rx 580 4gb Nitro+ i od tad imam problema sa njom.Sa najnovijim driverima graficka nakon 10-15 minuta gejmanja digne ventilatore na 100% i izbaci no signal nakon cega moram restartat.Dok sa driverima sa cda radi sasvim normalno ali core clock varira izmedu 1200 i 1350,uglavnom nikad ne dostigne svoj maksimum od 1411 cak ni u furmarku.Temperature su normalne oko 65/70 stupnjeva.Probavo sam dizat i power limit ali ni to nije pomoglo.Do cega moze bit?Da li je moguce da je napajanje preslabo pa kad graficka postigne full load od 1411 core clock da automatski ode u safe mode i pokaze no signal.

 

@Edit

 

Samo na Assassins creedu graficka na starim driverima radi na 1411 mhz,dok na battlefield 5 varira od 1250 do 1350.A sa novim driverima je stalno 1411 ali crasha

 Ima dual bios probaj prekidač prebaciti u drugu poziciju kad je računalo ugašeno ne na živo,možda je bios za kopanje namješten na ovom koji koristiš

8 godina
offline
Re: RX 500 serija
Ugasi chill.
10 godina
offline
RX 500 serija

Bios je vec na performance mode postavljen a radeon chill nemam pod global settings u amd softveru mozda zato sto su driveri sa cda jer mi sa najnovijim driverima graficka nakon 15 min izbaci no signal.

Dakle sa driverima sa cda sve radi normalno osim u nekim igrama gdje core clock varira izmedu 1250 i 1350.Samo u assassins creed je stabilan core clock.

Dok sa novim driverima graficka stalno radi na 1411 mhz core clock ali nakon 15 min gaminga izbaci no signal i ventilatori odu na 100%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
RX 500 serija

Pozdrav,

 evo u zadnjih cca 2 tjedna moja Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB počela me lagano brinuti. Kolko sam proučio ima 3  godine garancije, i to istječe u 5 mj. ove godine. Za sada brzinski video. Uglavnom nakon cca 5 min igranja počinju artefakti i kroz cca 10 min izbaci na desktop sa porukom " A video  card error has occured, blablabla", kao provjeriti video postavke ili drivere , ili druga verzija da jednostavno na monitoru poruka lost signal  i tada samo restart pomaže. Za sada isprobao zadnja 3 drivera, opet isto, temperature grafe u granicama normale.

 

Ima li tko kakvu ideju ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RX 500 serija
Anđeo bez falinge kaže...

ajde momci ja sam stari konj.

može li nekakav savjet....

 ako ces igrat na 1080p trebalo bi bit dovoljno, imam Asusicu sa 8GB, na kraju mi je Division 2 prodisao kad sam kupio jos 8 GB RAM-a .....

15 godina
offline
Re: RX 500 serija

ajeto, probaj promijenit HDMI kabel i ocisti graficku od prasine, provjeri napajanje

12 godina
offline
Re: RX 500 serija

 

Sve odradio, ostaje mi samo da kupim novi hdmi kabel pa da probam s njim jer to mi je zadnja nada.

11 godina
offline
Re: RX 500 serija
ajeto007 kaže...

 

Sve odradio, ostaje mi samo da kupim novi hdmi kabel pa da probam s njim jer to mi je zadnja nada.

Imas i probu u drugoj konfi. ;)

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

Zna netko mogu li se na Asrock Radeon Phantom Gaming D RX570 4G ventilatori iskljuciti na idle?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
RX 500 serija

Pozdrav, nisam koristio AMD godinama i sada sam u najmanju ruku zbunjen.

 

Imam RX 5700 XT pulse i u igrama ima jakih padova GPU frekvencije što rezultira padaom za cca 30 FPS-a.

 

Napravio sam DDU.

Driveri su zadnji. Win 10.

 

Ako sam dobro na brzinu shvatio, kod te nove serija GPU clock niti ne mora raditi na 99 %, ako igra to ne zahtjeva.

Ali kod mene je situacija da npr. u Red Dead redemption 2 padne sa 2000 Mhz na cca 1500 Mhz pa čak i jače....i padne FPS sa cca 70 na 35 (1440p, detalji HIGH).

 

Eto molio bih da me malo pogurate u AMD svijet :)

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: RX 500 serija
Luc989 kaže...

Pozdrav, nisam koristio AMD godinama i sada sam u najmanju ruku zbunjen.

 

Imam RX 5700 XT pulse i u igrama ima jakih padova GPU frekvencije što rezultira padaom za cca 30 FPS-a.

 

Napravio sam DDU.

Driveri su zadnji. Win 10.

 

Ako sam dobro na brzinu shvatio, kod te nove serija GPU clock niti ne mora raditi na 99 %, ako igra to ne zahtjeva.

Ali kod mene je situacija da npr. u Red Dead redemption 2 padne sa 2000 Mhz na cca 1500 Mhz pa čak i jače....i padne FPS sa cca 70 na 35 (1440p, detalji HIGH).

 

Eto molio bih da me malo pogurate u AMD svijet :)

 Nemoj stavljati isto pitanje na dvije teme, to je kontra svih pravila foruma i zdrave logike.

 

Uglavnom kartica obično smanjuje taktove zbog prevelike temperature, i to ne edge (za koju si rekao da je oko 70) nego junction koja zna ići od 90-110. Tako da prati obje temperature i vidi do koliko idu u trenutku kada ti se to dogodi. Moguće je da hladnjak nema dobar, ravnomjeran kontakt.

 

Također imaš katastrofalno loše kućište:

 

 

Što može značiti razliku od 15-25 stupnjeva za temp grafičke.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: RX 500 serija

Oprosti, možemo ovdje. Junction temp. U MSI afterburneru je MEM ili VRM temp? MEM je 72°, a VRM 63°

 

Zanimljivo, kada pokrenem Furmark sve je stabilno ( usage na 99, 1900- 2000 MHz, GPU pwr 190 w- 200 W.

Luc
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 20:07 (Luc989).
14 godina
odjavljen
offline
Re: RX 500 serija
Luc989 kaže...

Oprosti, možemo ovdje. Junction temp. U MSI afterburneru je MEM ili VRM temp? MEM je 72°, a VRM 63°

 

Zanimljivo, kada pokrenem Furmark sve je stabilno ( usage na 99, 1900- 2000 MHz, GPU pwr 190 w- 200 W.

 Ni jedno ni drugo, to su memorija i napajanje. Stavi GPU-Z, pa vidi tamo. Koliko dugo ti radi furmark?

 

BTW opet si fulao temu, ovo je za polarise, za navi je ova:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/grafike-kartice/amd-navi/265345.aspx

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 23:53 (Jakovp).
15 godina
offline
RX 500 serija

neda se moja kanta

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: RX 500 serija
Maksimus kaže...

neda se moja kanta

 pff singleplayer, to proguta i dvojezgreni intel grafa od 100kn  Daj upali mp i uncapaj fps 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 13:28 (hahhaajaads).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice