Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.546.924
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
191x7 kaže...
Spacecraft kaže...

moze preporuka za moju konf.mislim prodati svoju  i nadodati tisucu kn.npr jedna 7850

Radeon R9 270 ili 270X bi ti bile taman. Zericu skuplje od 7850 a znatno jače.

270x se ne isplati obzirom da je 270 ista kartica s nešto malo nižim taktom, ocneš kartu, uštediš lovu, i voila

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
191x7 kaže...
Spacecraft kaže...

moze preporuka za moju konf.mislim prodati svoju  i nadodati tisucu kn.npr jedna 7850

Radeon R9 270 ili 270X bi ti bile taman. Zericu skuplje od 7850 a znatno jače.

270x se ne isplati obzirom da je 270 ista kartica s nešto malo nižim taktom, ocneš kartu, uštediš lovu, i voila

Nije isto, 270X ima dodatni naponski konektor = veći OC potencijal.

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Imaš Gigabyte R9 270 za 1320 kn sa dva 6 pin konektora.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

 Imaš Gigabyte R9 270 za 1320 kn sa dva 6 pin konektora.

E to je već biznis. :)

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
191x7 kaže...
itomic009 kaže...

 Imaš Gigabyte R9 270 za 1320 kn sa dva 6 pin konektora.

E to je već biznis. :)

evo je za 1.360 plus bf4, tko voli - na slici se vidi da ima dva konektora, a u šifri da je riječ o oc verziji

 

http://www.uzishop.hr/amd-ati-gpu/1756-gigabyte-radeon-r9-270-2gb.html

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

citam sad kaj pricate i mislim si pa mogo bi ja prodat ovu svoju i i ubost ovu windforce cini mi se ko super upgrejd

kaj mislite kolko bi mogo dobit 500?neznam bubno sam

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Mogao bo dobit 500 kn kad sam ja za 700 kn prodao HD 7770 prije 2 mjeseca. Probaj sa 600 kn na Njuškalu pa lagano.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Berkut kaže...

Pozz ekipi..
Trebao bih savjet za novu grafičku u narednih par tjedana do mjesec dana

Imam i5-2500K 3,3 Ghz

Matična P.67-7A-7A89U602C

Napajanje je 500w

Planiram i za otprilike u isto vrijeme kupiti i neki monitor malo jače rezolucije(2560x1080),

pa mi je jedan od uvijeta da grafička može pogoniti igre(BF4 uglavnom) na relativno pristojnim detaljima..

 

Otvoren sam i za sve prijedloge...{#}

 P.S. Malo se buđet povećao na oko cca 3000 kn

       i imam ASUS-A 50 GA napajane...500w..

       Pa mogu i neki novi prijedlozi u tom okviru..

       TNX..

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Berkut kaže...

 P.S. Malo se buđet povećao na oko cca 3000 kn

       i imam ASUS-A 50 GA napajane...500w..

       Pa mogu i neki novi prijedlozi u tom okviru..

       TNX..

na dvije cijele stranice se vodila rasprava o tvojoj grafi jesi citao ista???{#} ako zelis imati cca 70fps-a na ultra detaljima s 280x i gtx770 u bf4mp trebat ce ti i7...bez njega racunaj barem jos min10fps-a manje s tim 2500k, no svejdno uzmi neku od te dvije pa vidi dali si zadovoljan perfomansama u bf4, lako nadogradis proc!LP

 

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 9:51 (Stjepanj).
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav svima,

evo kupujem grafičku karticu. nažalost buđet je limitiran na 750 kn.

U obzir dolazi GTX650 ili Radeon 7750.

E sad koju od te dvije odabrati?

Da li će se moći koristiti za igranje novijih igara? (Naravno ne na visokim detaljima)

Puno hvala

10 Gainward GTX 650 1gb DDR5
0 XFX Radeon 7750 1 gb DDR5
AMD Athlon X2 7750+ Gigabyte MA78GM-S2H Gigabyte Ati Radeon 4670 512 mb 4 gb OCZ, Platinum XTC LG Flatron W2241S PSU Fortron 400W
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Vjerujem da je HD7770 nešto bolja čak i po cjeni je tu, ali problem je što sam iz Pule (u Puli je samo links dostupan), a za kupnju preko neta nema kreditnu karticu{#}

AMD Athlon X2 7750+ Gigabyte MA78GM-S2H Gigabyte Ati Radeon 4670 512 mb 4 gb OCZ, Platinum XTC LG Flatron W2241S PSU Fortron 400W
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Šta će ti kreditna, naručiš i platiš kad stigne; plaćanje pouzećem.

Toni
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

E na ovo nisam mislio{#}

Thnx

AMD Athlon X2 7750+ Gigabyte MA78GM-S2H Gigabyte Ati Radeon 4670 512 mb 4 gb OCZ, Platinum XTC LG Flatron W2241S PSU Fortron 400W
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Treabo bih preporuku za grafičku karticu do 1800 kn?

Imam ovu konfiguraciju:

 

Intel Core2 Quad Q6600 4*2,4

MS Gigabyte P35C-DS3R, s755, iP35, DDR2 +DDR 3

DDR 2 4GB Kingmax 800Mhz

HDD Seageate 320 GB

500W napajanje De-Lux (bewood)...u kućištu bilo ali planiram uzeti 600w lc power office series

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mlin10 kaže...

Treabo bih preporuku za grafičku karticu do 1800 kn?

Imam ovu konfiguraciju:

 

Intel Core2 Quad Q6600 4*2,4

MS Gigabyte P35C-DS3R, s755, iP35, DDR2 +DDR 3

DDR 2 4GB Kingmax 800Mhz

HDD Seageate 320 GB

500W napajanje De-Lux (bewood)...u kućištu bilo ali planiram uzeti 600w lc power office series

 

1. Hladnjak za procesor, 150-250 Kn + overclock procesora (3+ GHz)

2. Grafička za 700-800 Kn; AMD Radeon HD 7770, AMD Radeon R7 260.

3. Napajanje za 300-400 Kn; npr Corsair CX 430M ili CX 430.

4. SSD Disk od 120GB; 600-700 Kn.

+ Windows 8.1 gore

 

Ako ćeš samo grafičku i ne želiš clockati procesor, nema smisla dati više od 600-700 Kn za grafičku AKO nećeš mijenjati platformu ubrzo.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pa baš i7 jel, a i5 4670k ne valja jer je bf4 što - toliko napredna igra ili jer je toliko shebana, pa zbog jedne fail igre treba odma i7
16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,  MSI GTX 660ti Power Edition OC je vracena u ADM pod garancijom jer ima problem sa ventilatorima, u ADM-u mi je rečeno da graficka kartica ide kod ovlaštenog servisera i da se najvjerovatnije dobiva nova zamjenska kartica, jer navodno rjetko popravljaju, cijena pri kupnji je bila gotovo 3000kn pri izlasku - ja imam nekoliko pitanja pa ako netko zna odgovor, dakle:

 

Koju graficku karticu mogu ocekivati, dali je iskljucivo nvidia u pitanju ?

Koliko dugo cu cekati da se to obavi ?

Kolika je mogucnost popravka kartice, ja sam naveo da je problem sa ventovima(jedan uopce neradi), a u papiru koji sam dobio pise nesto sasvim drugo (resetira se pri opterecenju, instalirati zvucnu karticu, onboard se moze iskljuciti)

 

Hvala na odg.

PC/PS3/Android gamer
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sims kaže...

Pozdrav,  MSI GTX 660ti Power Edition OC je vracena u ADM pod garancijom jer ima problem sa ventilatorima, u ADM-u mi je rečeno da graficka kartica ide kod ovlaštenog servisera i da se najvjerovatnije dobiva nova zamjenska kartica, jer navodno rjetko popravljaju, cijena pri kupnji je bila gotovo 3000kn pri izlasku - ja imam nekoliko pitanja pa ako netko zna odgovor, dakle:

 

Koju graficku karticu mogu ocekivati, dali je iskljucivo nvidia u pitanju ?

Koliko dugo cu cekati da se to obavi ?

Kolika je mogucnost popravka kartice, ja sam naveo da je problem sa ventovima(jedan uopce neradi), a u papiru koji sam dobio pise nesto sasvim drugo (resetira se pri opterecenju, instalirati zvucnu karticu, onboard se moze iskljuciti)

 

Hvala na odg.

Blago tebi za 3000kn traži ako hočeš nvidiu http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_228&products_id=13204 rebrand GTX680 ili od Ati http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_229&products_id=14021 rebrand HD7970 dotične grafe su usput snažnije od već tvoje bivše GTX660Ti za cca:30-40% jednom riječu na dobitku si.

Gigi D`Agostino
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 20:03 (3n3m1).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sims kaže...

Pozdrav,  MSI GTX 660ti Power Edition OC je vracena u ADM pod garancijom jer ima problem sa ventilatorima, u ADM-u mi je rečeno da graficka kartica ide kod ovlaštenog servisera i da se najvjerovatnije dobiva nova zamjenska kartica, jer navodno rjetko popravljaju, cijena pri kupnji je bila gotovo 3000kn pri izlasku - ja imam nekoliko pitanja pa ako netko zna odgovor, dakle:

 

Koju graficku karticu mogu ocekivati, dali je iskljucivo nvidia u pitanju ?

Koliko dugo cu cekati da se to obavi ?

Kolika je mogucnost popravka kartice, ja sam naveo da je problem sa ventovima(jedan uopce neradi), a u papiru koji sam dobio pise nesto sasvim drugo (resetira se pri opterecenju, instalirati zvucnu karticu, onboard se moze iskljuciti)

 

Hvala na odg.

90% ce microline odobriti adm-u povrat love, a ti ces dobiti od adma izbor da uzmes drugu u toj lovi (naravno ako adm bude pošten i to napravi tako)

 

popravak se ne radi, a takvu grafu microline trenutno nema a niti ce imati, tako da lova sigurno bude naravno ovisno od microlinea kao uvoznika i adma kao prodavača

 

svakako javi što bude da znamo i mi :D

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sims kaže...

Pozdrav,  MSI GTX 660ti Power Edition OC je vracena u ADM pod garancijom jer ima problem sa ventilatorima, u ADM-u mi je rečeno da graficka kartica ide kod ovlaštenog servisera i da se najvjerovatnije dobiva nova zamjenska kartica, jer navodno rjetko popravljaju, cijena pri kupnji je bila gotovo 3000kn pri izlasku

uf, uletila ti sjekira u med...mojoj gtx 550ti još mjesec dana gare i da sad vrisne nitko sretniji od mene, pa za tih soma kuna i 300 koje bi nekako našao ubodem onu gigabyticu r9 270 oc...uf, sorry malo sam zavidan

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa skuri ju, ožeži voltaže i šalji na garu.

Toni
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
rapture686 kaže...

Pa skuri ju, ožeži voltaže i šalji na garu.

na koju foru, grafu dok radi u pc-u je nemoguce skuriti, stite je driveri...nismo u 90-tima...{#} i kad bi to uspio izgorila bi "iznutra" a to se krasno vidi!

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Neznam, nisam jos imao iskustva sa time, nije mi jasno ovo da ce mi dati da biram?, tj. ovaj mi je rekao da ce oni navodno poslati zamjensku karticu?, rekli su mi isto sto i kolega gore, da takvih grafa sigurno vise nemaju itd, vidjet cemo {#} - neznam samo koliko bi to mogao cekati - ako je itko imao takav slucaj ?

PC/PS3/Android gamer
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sims kaže...

Neznam, nisam jos imao iskustva sa time, nije mi jasno ovo da ce mi dati da biram?, tj. ovaj mi je rekao da ce oni navodno poslati zamjensku karticu?, rekli su mi isto sto i kolega gore, da takvih grafa sigurno vise nemaju itd, vidjet cemo {#} - neznam samo koliko bi to mogao cekati - ako je itko imao takav slucaj ?

vjeruj mi isplati se cekati jer ta bi kartica sad vrijedila u vrh glave 1400kn a ti ces dobiti najvjerojatnije novu,brzu itd...{#}brzo se to rijesava...lp

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 21:23 (Stjepanj).
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Morali bi ti dati nasljednika te kartice iz nove generacije, znači GTX 760Ti, nema veze što je jača ili skuplja, pozovi se na to {#}

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Gtx 760ti mislim da su to za laptop modeli - btw nisam znao da imam mogucnost "pregovora" - koliko sam shvatio oni ce "odlucit" na koji nacin ce ispostovati garanciju, hvala svima na odgovorima -

PC/PS3/Android gamer
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 21:55 (Sims).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sims kaže...

Gtx 760ti mislim da su to za laptop modeli - btw nisam znao da imam mogucnost "pregovora" - koliko sam shvatio oni ce "odlucit" na koji nacin ce ispostovati garanciju, hvala svima na odgovorima -

Ako ti ne mogu dati istu, onda im je opcija povrat novca (kompletnog iznosa) ili davanje druge kartice za taj iznos (eventualno dopuste doplatu).

E sad, povrat novca nije po zakonu, tako da ga u principu možeš sam zatražiti - jer oni su po zakonu dužni određen broj godina imati dijelove za tu karticu... :p

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

Nakon malo istraživanja sam odlučio prodati svoju XFX 7870 i kupiti dvije nove za crossfire (ili sli). Pošto je ova 7870 bila limited edition i sada je više nema,tako da nju nemogu u crossfire a ne znam da li ima još koja slična njoj,ja nisam našao.

Što mi vi preporučate? Konfiguracija je i7 3770k,asrock pro4 z77,16gb ram,tx-750 corsair napajanje.

 

Ati i nvidija,neki koji su dobri za rad u paru,i za pokretanje najovijih i nadolazečih igara na high rezoluciji (titanfal,watch dogs,...)

Možda ima i neka sama koja je dobra,al sada će biti 3 monitora radi posla pa mislim da je bolje na dvije. Vi procijenite...

 

Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice