Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.538.173
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...

Nemoj to stari, penzija te vata. :D

 

Znaš što je pravi FPS gaming na fullHD 23"?

Nagnut naprid pred monitorom škiljiš i twitch-as mišem. Trčiš unazad, pucaš i vičeš po sobi. Hahaha

 

Zasad je rtx2080ti editor's choice i pucanj u nogu, a 5700xt best buy i pregrizi ponos jer ima jače. Eto.

A nemam kaj reći na sve ovo osim da se slažem s tobom. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nažalost već 10 dana zaredom vraćam pc kupljen u jednoj poznatoj firmi iz ZG... Svaka čast momcima al očito nema smisla gotova kučišta davat u ruke dostavnih službi jer mi svaki dan dolazi kućište u što gorem i gorem stanju... I eto prekinuo sam ugovor s firmom dobio povrat novca...

 

I sad iman jedno pitanje. Uglavnon komponente su

 

ASUS b450- prime plus

ryzen 5 3600 uz artic cooling 34

gigabyte 700w.

g skill 16gb rama.

 

Mislim da nema smisla pisat ostale komponente. Našao sam isto tako poznatu firmu koja ima servis i poslovnicu u Splitu odlučio sam kod njih. Interesira me sljedeća grafička kartica: Grafička kartica GIGABYTE nVidia GeForce RTX2060 OC, 6 GB GDDR6?

 

Jel postoje neke učestale greške koje se javljaju kod nje, općenito temperature i ako imate preporuku neke druge koju je moguće naći u cjenovnom rangu s ovom ako nije problem preporučit.

 

LP,

 

PS.Mislim da nema smisla navodit imena firmi o kojima se radi

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kad dolaze RX 5500 kartice kod nas i s kojim Ryzen n 3xxx procesorom te ramom ih "pariti"?

Kolko bi to uopće koštalo?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Vjv. ce doci pocetkom 12. mjeseca pred bozic da se pare potrose.Uparit sa 3500x , 5500 bi trebala ici protiv 1660 ,a posto je najavljena 1660 super bit ce gadno.A koliko sam vidio mobilna 5500 nece biti puno jaca od 1650.Kod nas pretpostavljam da ce kostat oko 1200kn.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MGloc kaže...

Vjv. ce doci pocetkom 12. mjeseca pred bozic da se pare potrose. Uparit sa 3500x , 5500 bi trebala ici protiv 1660 ,a posto je najavljena 1660 super bit ce gadno.A koliko sam vidio mobilna 5500 nece biti puno jaca od 1650.Kod nas pretpostavljam da ce kostat oko 1200kn.

 

Kako, taj proc se ne može kupiti kod nas. 5500 bi čak mogla ići protiv 1660ti.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa nemoze se kupiti 3500x nigdje. To je China only OEM.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Gledam sad ove nove GTX 1660 SUPER i kad gledam cijene kod nas, ne znam gdje to ima smisla baš. Performanse su mi manje više kao stock GTX 1660 Ti, što je cool, ali će kod nas i koštati negdje 100 - 200kn top manje nego početne GTX 1660 Ti s obzirom na sadašnje cijene GTX 1660 i GTX 1660 Ti, što mi baš i nema smisla. Kad se clockne GTX 1660 Ti koliko može, opet je nešto brža od ove slabije SUPER. Tako da, meni nije jasno gdje to ima smisla kod nas, osim ako ne budu sad pale cijene za obične GTX 1660. Nabiju u 300kn razlike 3 grafe, od kojih su ove dvije brže oko 15%, a te dvije su slične. To i nema baš smisla. Sami sebi kanibaliziraju konkurenciju dok AMD trenutno nema ništa u tom rangu od oko 2000 - 2300kn zasada. 

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bolje da su izdali RTX 2080 Ti SUPER.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Onda uparis sa 9400f posto je samo za kosooke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

 Gledam sad ove nove GTX 1660 SUPER i kad gledam cijene kod nas, ne znam gdje to ima smisla baš. Performanse su mi manje više kao stock GTX 1660 Ti, što je cool, ali će kod nas i koštati negdje 100 - 200kn top manje nego početne GTX 1660 Ti s obzirom na sadašnje cijene GTX 1660 i GTX 1660 Ti, što mi baš i nema smisla. Kad se clockne GTX 1660 Ti koliko može, opet je nešto brža od ove slabije SUPER. Tako da, meni nije jasno gdje to ima smisla kod nas, osim ako ne budu sad pale cijene za obične GTX 1660. Nabiju u 300kn razlike 3 grafe, od kojih su ove dvije brže oko 15%, a te dvije su slične. To i nema baš smisla. Sami sebi kanibaliziraju konkurenciju dok AMD trenutno nema ništa u tom rangu od oko 2000 - 2300kn zasada. 

 Pa i ima konkurencije ali samo sa cijenom (Vega 56 od 2450kn), top model i stock je odma jaca od klokane 1660ti tak da opet 1660 super nemre prismrdit tome... Vjerovatno ce ljudi opet kupovat ove bolje modele koji ce vjerovatno ic po ~2300-2400kn a nece nit pogledat Vegu 56.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...
Zasad je rtx2080ti editor's choice i pucanj u nogu, a 5700xt best buy i pregrizi ponos jer ima jače. Eto.

Neću dugo čekati, NVIDIA AMPERENAVI 12 na vratima.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Evo samo da se javim kako sam ipak uzeo RTX 2070 super jer nitro 5700xt nisu imali na lageru i gledam onako u zrak i nazovem curu i pitam jel moze na firmu jer ima pravo jednom godisnje uzet nesto iako je ne volim trazit to i eto na firmu uzeo ovu za 4100 kn.

Dojmovi jako zadovoljan izvedbom ove kartice aorus 

 

Moram reći kako je ovo grdosija od nekih kilu i nesto zauziima 3 pci slota dosta kvalitetna zavrsna obrada, metal backplate i onako na prvu stvarno impresivno izgleda

Tiha gotovo nečujna u radu i usporedba performansi u pubg ako tko bude imao slične nedoumice naspram gtx 1070 je u training modu gtx 1070 se vrtila min 80- 160 fps, a ova je na min 110- 205 fps iako znam kako pubg nije mjerilo zbog uzasne ne optimiziranosti

 idle oko 45- 50 u pubg max 75 C

plus trenutno se dobije call of duty modern warfare gratis uz rtx seriju grafičkih kod odabranih prodavača, tako da sam poslao račun te serijski kod i evo i igica se lagano skida.

 

Hvala jos jednom svima na prijedlozima ali eto visa sila a i moje debilno djecje ponasanje za izgledom nagnulo na kupnju po meni ove prelijepe verzije aorus rtx 2070 super.

 

Mislim kako je definitivno 5700xt bolji buy for the buck ali eto vidio ovu kako izgleda i pao sam na izgled.

 

ukratko sitna recenzija i Sry na kvaliteti slika 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 18:05 (rtg 1989).
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja sam s Computeruniversea ubo MSI-jevu Evoke 5700 XT za 450 eura + 20 eura poštarine.

 

Bila je akcija jedno jutro ako se rano naruči da oni pošalju isti dan. I tako je i bilo, već sutradan je došla u centar za sortiranje tu kod nas (mislim Velika Gorica) još dan kasnije kod mene

 

To mi je drugo naručivanje od njih, prije tri godine sam isto upiknuo Gainwardicu GTX 1060 6GB GS za 2600kn sve skupa, no s poštarinom opet jeftinije nego kod nassamo kartica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Znaci platio si je 100kn jeftinije nego puno bolju pulse kod nas u trgovinama. To se zove "dobar deal". 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sve 5700 XT su tu negdje, par fps-a sim-tam, neke imaju bolje neke malo lošije hlađenje, neke su više bučne neke manje no te stvari me previše ne jebu, ak je lik s GamersNexusa reko da je dobra onda je i meni dobra 😁

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 22:58 (Dupein).
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne govorim o fpsu nego o buci i temperaturma. Ajd da si ustedio 300-400kn pa bi covjek rekao ok, ali pored nosa ti je (ako zivis u hr) bolji model za jako malu razliku u cijenu... No dobro, ako si ti sretan to je na kraju najvaznije.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Mali 

 

Je li netko imao iskustva s reklamiranjem nove kartice zbog loših ležajeva na ventilatorima? Prolazi li to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
FileFicho kaže...

Pa ako se čuje, nema razloga da ne prođe. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...
FileFicho kaže...

Pa ako se čuje, nema razloga da ne prođe. 

Slušalice probija

Hvala, nadam se najboljem

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 19:56 (FileFicho).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

može preporuka nekakve polovne novije grafičke kartice nakon dugogodišnje r9 280x, tako do cca 100e, hvala?!

 

ps. zaboravio napisati, proc je fx8350, ploča  Gigabyte GA-990XA-UD3, napajanje SeaSonic M-Serie Power Supply - M12II-520 EVO - 520 Watt

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 12:01 (bobsi).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Koji CPU imas? Tocan model napajanja?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
bobsi kaže...

 

ps. zaboravio napisati, proc je fx8350

 

Ta grafa ti je max za taj cpu, sve preko nje ce ti CPU gušiti i nećeš vidjeti praktički nikakav pomak naspram trenutne grafe, rađe prvo mjenjaj platformu pa tek onda grafu, za cca 1.800-1.900kn pređeš na ryzen 1600 + giga b350 ds3h + 2x8gb ddr4 3000MHz cl15

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
bobsi kaže...

može preporuka nekakve polovne novije grafičke kartice nakon dugogodišnje r9 280x, tako do cca 100e, hvala?!

 

ps. zaboravio napisati, proc je fx8350, ploča  Gigabyte GA-990XA-UD3, napajanje SeaSonic M-Serie Power Supply - M12II-520 EVO - 520 Watt

 Na taj Procesor mozes rx 570 (polovne du ti oko 100 eura sa 4GB) ali taj Procesor je toliko los u gejmingu danas tako da je mozda i bolje otici ma novu ryzen platformu...

Ali ako bi ubacio 570 radice grafa sasvim normalno i imaces FPS boost.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 14:51 (HCgamingCRO).
4 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dok čekam još neke komponente u trgovini i da mi slože komp, razmišljam o grafičkoj kartici pa bih zamolio one koji su bolje upućeni da mi napišu koja je razlika između ove dvije grafičke i što mogu dobiti u jačem modelu (za tu razliku cca 600kn)? Na papiru vidim da 1660 ima više memorije, itd... ali eto malo više iz prakse me zanima.

CPU će biti AMD Ryzen 7 3700X


Znači ove dvije grafičke:

1. Inno3D GeForce GTX 1650 TWIN X2 OC
2. Inno3D GeForce GTX 1660 TWIN X2 6GB GDDR5

 

I koja je razlika između GeForce GTX 1660 GAMING OC X2, 6GB GDDR5, 3xDP+HDMI  &  Inno3D GeForce GTX 1660 TWIN X2 6GB GDDR5

Ps. Ne igram baš nešto igrice, možda ću neku instalirati, ali više mi kartrica služi da multimediju, filmove, internet i neke video programe (Adobe).... ali ako baš zaželim instalirati neku igricu, ne bih htio da mi šteka...

Pa, eto :)
Hvala unaprijed na komentarima.

Lp

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Pa GTX 1660 je fino brža od GTX 1650 i sasvim dovoljna za ugodno igranje na 1080p monitorima, tako da definitivno uzmi tu grafu. Sad imaš i SUPER varijatnu GTX 1660, pa ako ti nije preskupa, uzmi tu. Što se tiče razlike između pojednih modela, tu samo nađi onu s 36 mjeseci garancije i dobro. To su grafe koje nije teško hladiti pa ne moraš uzimati neke sa skupim hladnjacima.

4 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala, samo tih 1660 ima hrpa i pogubio sam se u toliko informacija... ima modela OC, TWIN, ARMOR, GAMING OC, SUPER, TI, ... i ostali modeli.... i k tome još proizvedene od MSI, Inno3D, Gigabyte...a razlika između njih je do 1000kn...

Koja je neki best buy?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Devetnica kaže...

Hvala, samo tih 1660 ima hrpa i pogubio sam se u toliko informacija... ima modela OC, TWIN, ARMOR, GAMING OC, SUPER, TI, ... i ostali modeli.... i k tome još proizvedene od MSI, Inno3D, Gigabyte...a razlika između njih je do 1000kn...

Koja je neki best buy?

 Gainward 1660 Ghost (nabava.net), za 150kn vise imas i jacu Gainward GTX 1660 Super Ghost OC (nabava.net).

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Devetnica kaže...

Hvala, samo tih 1660 ima hrpa i pogubio sam se u toliko informacija... ima modela OC, TWIN, ARMOR, GAMING OC, SUPER, TI, ... i ostali modeli.... i k tome još proizvedene od MSI, Inno3D, Gigabyte...a razlika između njih je do 1000kn...

Koja je neki best buy?

 Ma kažem ti, ne moraš se uopće opterećivati s hrpom tih modela kod grafe poput GTX 1660. Uzmeš neku tu od povoljnijih i dobar si  .

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Devetnica kaže...

Hvala, samo tih 1660 ima hrpa i pogubio sam se u toliko informacija... ima modela OC, TWIN, ARMOR, GAMING OC, SUPER, TI, ... i ostali modeli.... i k tome još proizvedene od MSI, Inno3D, Gigabyte...a razlika između njih je do 1000kn...

Koja je neki best buy?

 Ja bi ovu.

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1660-GAMING-X-6G/Specification

 

Najlijepša mi je i najtiša.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 14:17 (hummer0).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice