Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.458
|
čitano: 5.544.476
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da li kod 1660/1660ti treba izbjegavati verzije sa jednim hladnjakom (zujalice) ili rade dobar i tih posao sto se hladjenja tice obzirom da ove kartice nisu neki ludi potrosaci?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Devetnica kaže...

Hvala, samo tih 1660 ima hrpa i pogubio sam se u toliko informacija... ima modela OC, TWIN, ARMOR, GAMING OC, SUPER, TI, ... i ostali modeli.... i k tome još proizvedene od MSI, Inno3D, Gigabyte...a razlika između njih je do 1000kn...

Koja je neki best buy?

 

Imas sada i "super" verzije tih grafa koje su cijenom tu kao i gtx1660 a jace su klik

 

Evo i usporedba 1660 vs 1660s vs 1660ti

 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Striko2009 kaže...

Da li kod 1660/1660ti treba izbjegavati verzije sa jednim hladnjakom (zujalice) ili rade dobar i tih posao sto se hladjenja tice obzirom da ove kartice nisu neki ludi potrosaci?

 Dobre su i one jer to nisu neke grijalice... Ali cemu uzimat sa jednim ventom ? Najjeftinija sa jednim ventom kosta 1850kn a najjeftinija sa 2 venta ( i to jos jedna od najboljih verzija) kosta 1900kn, slicna situacija je i kod 1660 Ti modela.

4 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala :) Pomoglo mi je ovo i odlučio sam da ću uzeti 1660s verziju....  ove "ti" verzije mislim da mi se ne isplati jer koliko one koštaju može se već (plus malo nadoplate) uzeti viši rang, a to mi ne treba...jesam u pravu?

E sad, uadnje pitanje.. dečki su mi u trgovini isto predložili 1660s, točnije Gainward GF: Gainward GF GTX1660Super GHOST OC, 6GB jer je na akciji, a pitao sam i za iste modele od Gigabyte, MSI, Inno3d....  i rekli su mi da s Gigabyte-om imaju najmanje problema i da onda uzmem nju... nekih 250kn je skuplja od Gainwarda... to je ovaj Gigabyte: Grafička Gigabyte GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 

Je li to onda zicer za Gigabyte?

Tak i tak čekam još jednu komponentu, pa dok ne dođe koji dan, odlučio sam za malo jaču grafičku :) 

Hvala svima :) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 15:12 (Devetnica).
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

"ove "ti" verzije mislim da mi se ne isplati jer koliko one koštaju može se već (plus malo nadoplate) uzeti viši rang, a to mi ne treba...jesam u pravu?" - zo ovo jesi u pravu i pored GTX 1660 SUPER za 2100kn nema smisla dati 2500kn za GTX 1660 Ti jer za 2650 kn već imaš RX 5700 (jeste doduše referenta) koja je osjetno brža grafa i viši rang.

 

Ja ne bi radi toga dao više novca za Gigybte jer je i ova ok, a to što se tiče problema mi ne bi značilo puno jer i ova ima jamstvo, pa ako ne valja reklamiraj i amen. To jedino da je neka greška modela (ajmo reć konstrukcijski) od Vendora u smislu da su loše riešili hlađenje VRM-a, memorije ili tako nešto, što kod ovoh nije slučaj. Tako da, ne može se znat hoće ova ili ona krepat a kupuješ novo pa te to ne treba sekirati. To ako nije DOA (neispravno u startu), onda će vjerijatno raditi godinama bez problema. Uzmi si tu Gainward i dobro. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 18:09 (itomic009).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Devetnica kaže...


rekli su mi da s Gigabyte-om imaju najmanje problema

 

samo ti uzmi onu gainward i ne beri brige

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Devetnica kaže...

  i rekli su mi da s Gigabyte-om imaju najmanje problema i da onda uzmem nju... nekih 250kn je skuplja od Gainwarda... to je ovaj Gigabyte: Grafička Gigabyte GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 

Je li to onda zicer za Gigabyte?


 Njima je bolja zato sto oni dobiju 250kn vise. Ja osobno imam Gainward Ghost hladnjak, sa max kloknutom 1660 ti temperature mi ne dodiruju nit 70 stupnjeva nit ovih malo hladnijih nit vrucih ljetnih dana...

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Šogor me traži savjet za novu grafičku karticu, ima računalo iz 2014:
- CPU: i5 4690k @3.5GHz (nije clockan)
- RAM: 16 GB DDR3 @1866
- GPU: Sapphire r9 280X 3GB Vapor-X
- Monitor je neki FullHD 60 Hz

Mislio sam mu preporučiti rabljenu rx580/gtx1060 s garancijom. Imate li vi neku bolju ideju, možda nešto jače a da to njegov procesor može gurati? Bitno da osjeti razliku na odnosu na trenutnu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Budžet? Mogla bi na to čak i neka gtx1660/1660 super

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

1660 super

Neisplativo pored 1660 ili GTX 1660 Ti.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...
ibme74 kaže...

1660 super

Neisplativo pored 1660 ili GTX 1660 Ti.

 

Baš suprotno, 1660 i 1660ti vise nisu isplative pored super verzije, super verzija košta skoro koliko obična 1660 (150kn razlike) a po performansama je puno blize "ti" verziji koja je opet osjetno skuplja od obe (1660, 1660s1660ti - najjeftinije po nabavi.net, verzije s dva venta - s time da je ova TI na akciji inace su 2.300-2.400kn)

 

 

kada pogledaš uloženo - dobiveno super verzija je best buy od te 3

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 14:33 (ibme74).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nije ni meni rekao budget, plan je nadograditi graficku da gura iduce dvije godine na ovom 1080p/60Hz monitoru. Nakon toga bi mijenjao cijelu platformu, monitor i novu grafičku.

Spomenut ću mu onda i tu 1660 super, makar onda cijena skače s 900 (rabljena rx 580) kn na 2000 kn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Spomenut ću mu onda i tu 1660 super, makar onda cijena skače s 900 (rabljena rx 580) kn na 2000 kn.

malo je bezveze uspoređivati rabljeno i novo, no s druge strane i preko 120% veću cifru platiti za cca 35% veće perfomanse (slika dolje) je potpuno bezveze

neka uzme rabljenu rx 580, po mogućnosti nitro verziju sa godinu-dvije garancije i super, jer i procesor mu nije baš za puno jače grafe

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Picajzla najbolje kaze neka uzme 580/1060 , jer 1660/1070 ce mu biti bottleneck sa toj i5 za 2 godine treba ici na noviju platformu i ne vrijedi sada lupat neke grafe od 2500kn.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

malo je bezveze uspoređivati rabljeno i novo, no s druge strane i preko 120% veću cifru platiti za cca 35% veće perfomanse (slika dolje) je potpuno bezveze

neka uzme rabljenu rx 580, po mogućnosti nitro verziju sa godinu-dvije garancije i super, jer i procesor mu nije baš za puno jače grafe

 

Zato sam ga i pitao za budžet, do 1.000kn nova rx570, do 2k kuna gtx1660super, ako gleda rabljeno sa jamstvom do 1.000kn onda rx580 8gb.

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ekipa totalno sam  pogubljen u grafama.Nedavno sam.ubo ryzen5 3600 imam 1080p monitor i trenutno 1060gtx 6gb rama. Da li mi se uopce isplati mjenjati ju i ako da za sta? 1660s/ti  amd vega56? rx 589/590?  nesto trece?

R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...

ekipa totalno sam  pogubljen u grafama.Nedavno sam.ubo ryzen5 3600 imam 1080p monitor i trenutno 1060gtx 6gb rama. Da li mi se uopce isplati mjenjati ju i ako da za sta? 1660s/ti  amd vega56? rx 589/590?  nesto trece?

 ovisi što smatraš isplativim, kakve igre igraš, koliko love imaš viška itd.

 

imaš odličan procesor koji može nositi puno jače grafe, no za 1080p (pretpostavljam i 60hz) još neko vrijeme bi ta 1060 trebala biti ok

ako ti ne mora baš sve biti na ultra i ako ne ganjaš fps viši od 60, s tvojom grafom možeš dočekati razvoj situacije u sljedećoj generaciji kad bi se nevidiji i amdu trebao pridružiti i intel sa svojim grafama, a što više konkurencije to bolje za nas

tim više jer financijski očito ciljaš na grafe poput rx 590 koje su vrlo blizu gtx 1060

16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Molio bi savjet i prijedlog

 

Želio bi nadograditi komp i zamijeniti trenutnu RX 470 nešto  jačom i boljom grafom na konfiguraciju koju sam naveo pod "moj komp". Ništa extremno ali zadovoljio bi se sa barem 40-50% boljom grafom.

Neigram ništa osim FPS-a, ali neganjam max. postavke niti imam previše "šoldi" cca 2.500kn dakako novo iz trgovine a max. što bi izdvojio  je 3.000kn ni lipe više

Nadam se da bi se dalo nešto iskombinirati, nekako bi više AMD ali kako nema Vege 56/64 i slab izbor kod nas, a ni nemaju ništa u ponudi do te cijene, bit ću primoran uzeti nešto od "zelenih".

Nešto u klasi Vega 56 bi bilo i više nego dovoljno od nVidije pandan.

 

 

Hvala svima na preporukama

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 11:38 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Smille kaže...

Molio bi savjet i prijedlog

 

Želio bi nadograditi komp i zamijeniti trenutnu RX 470 nešto  jačom i boljom grafom na konfiguraciju koju sam naveo pod "moj komp". Ništa extremno ali zadovoljio bi se sa barem 40-50% boljom grafom.

Neigram ništa osim FPS-a, ali neganjam max. postavke niti imam previše "šoldi" cca 2.500kn dakako novo iz trgovine a max. što bi izdvojio  je 3.000kn ni lipe više

Nadam se da bi se dalo nešto iskombinirati, nekako bi više AMD ali kako nema Vege 56/64 i slab izbor kod nas, a ni nemaju ništa u ponudi do te cijene, bit ću primoran uzeti nešto od "zelenih".

Nešto u klasi Vega 56 bi bilo i više nego dovoljno od nVidije pandan.

 

 

Hvala svima na preporukama

Referentne RX 5700 za 2650kn imaju najbolji odnos cijena/performanse, tako da nema razloga da ides na nvidiju...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Smille kaže...

Molio bi savjet i prijedlog

 

Želio bi nadograditi komp i zamijeniti trenutnu RX 470 nešto  jačom i boljom grafom na konfiguraciju koju sam naveo pod "moj komp". Ništa extremno ali zadovoljio bi se sa barem 40-50% boljom grafom.

Neigram ništa osim FPS-a, ali neganjam max. postavke niti imam previše "šoldi" cca 2.500kn dakako novo iz trgovine a max. što bi izdvojio  je 3.000kn ni lipe više

Nadam se da bi se dalo nešto iskombinirati, nekako bi više AMD ali kako nema Vege 56/64 i slab izbor kod nas, a ni nemaju ništa u ponudi do te cijene, bit ću primoran uzeti nešto od "zelenih".

Nešto u klasi Vega 56 bi bilo i više nego dovoljno od nVidije pandan.

 

 

Hvala svima na preporukama

Brate ako se ne bojiš buke, uživaj!! sapphire-radeon-rx-5700-8gb

 

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Realno muci me to sto sam naso vegu 56 za 220e.E sad asrockova je i cito sam da nekim ljudima stvara probleme.. A sto igram? pa nista u biti..Al htio bih ubost rdr2 a po testovima sto sam gledo po netu vega jos ispada najjaca..
R33mba#2892
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Smille kaže...

Molio bi savjet i prijedlog

 

Želio bi nadograditi komp i zamijeniti trenutnu RX 470 nešto  jačom i boljom grafom na konfiguraciju koju sam naveo pod "moj komp". Ništa extremno ali zadovoljio bi se sa barem 40-50% boljom grafom.

Neigram ništa osim FPS-a, ali neganjam max. postavke niti imam previše "šoldi" cca 2.500kn dakako novo iz trgovine a max. što bi izdvojio  je 3.000kn ni lipe više

Nadam se da bi se dalo nešto iskombinirati, nekako bi više AMD ali kako nema Vege 56/64 i slab izbor kod nas, a ni nemaju ništa u ponudi do te cijene, bit ću primoran uzeti nešto od "zelenih".

Nešto u klasi Vega 56 bi bilo i više nego dovoljno od nVidije pandan.

 

 

Hvala svima na preporukama

 https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-pcie-asrock-radeon-rx-5700-8gb-gddr6/145340

 

Undervolt i buka ti neće biti problem. Savršeno se uklapa u tvoje želje. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Smille kaže...

 

cca 2.500kn dakako novo iz trgovine a max. što bi izdvojio  je 3.000kn 

 

Klik1

Klik2

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

da li ce 5500 biti u rangu 1660? vidio sam na netu da ju usporedjuju sa 1650 i da je kao puno bolja ali dali parira 1660? 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Striko2009 kaže...

da li ce 5500 biti u rangu 1660? vidio sam na netu da ju usporedjuju sa 1650 i da je kao puno bolja ali dali parira 1660? 

 Ili 1660 ili 1660ti, sumnjam da će biti ispod 1660.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bit ce podjednake...

off topic :Koliko sam sada vidio 3750h bottlenecka 5500m ista situcija je bila i sa 1660.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

da li se isplati kupovati ovu https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/inno3d-geforce-gt-730-4gb-sddr3-oglas-27643913
a trenutacno imam gtx 650 1gb a ova je 4gb sto znaci da je puno jaca kartica

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CroBandit kaže...

da li se isplati kupovati ovu https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/inno3d-geforce-gt-730-4gb-sddr3-oglas-27643913
a trenutacno imam gtx 650 1gb a ova je 4gb sto znaci da je puno jaca kartica

 

Nikako, za 700kn se može naći rx 570 ili gtx 1060 3gb koje su višestruko jače kartice od te gt 730. 

 

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=rx%20570&categoryId=&price%5Bmin%5D=500&price%5Bmax%5D=800&sort=relevance

 

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=gtx%201060&categoryId=&price%5Bmin%5D=500&price%5Bmax%5D=800&sort=relevance

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CroBandit kaže...

da li se isplati kupovati ovu https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/inno3d-geforce-gt-730-4gb-sddr3-oglas-27643913
a trenutacno imam gtx 650 1gb a ova je 4gb sto znaci da je puno jaca kartica

 

de proslijedi taj link u "njuskalo biseri"

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice