Photoshop - tips & tricks, questions & answers

poruka: 59
|
čitano: 17.468
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Naslov govori sve. Otvaram ovu temu prvenstveno za advanced users, ali rado ću pomoći i oko bazičnih stvari.

Odnosi se na CS3, ali većina toga bi trebala raditi i na starijim verzijama.

 

Pa da krenem... :)

 

1. Kako brzo povećati ili smanjiti brush size? Prebaciti na US tipkovnicu: [ povećava kist, ] ga smanjuje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2008 11:24 (empa).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Photoshop - tips & tricks, questions & answers

2. Kako selektirati sve layer-e? ctrl + alt + a

 

    Kako selektirati najdonji layer? alt + ,

 

    Kako selektirati najgornji layer? alt + .

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2008 11:30 (empa).
16 godina
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers
  • Shift + [ (Decrease Brush Softness) — Decrease the softness of the brush by 25%.
  • Shift + ] (Increase Brush Softness) — Increase the softness of the brush by 25%.
  • 1->0 (Tool Opacity) — I usually run my brush opacity around 5% or 10%, but some things require a bit more opacity. Just press one of the numbers from 1 to 0 and your tool opacity will change from 10% up to 100%. If you want finer control, press a second number quickly after the first, and you can get any percentage you want. So pressing 4 will get you 40% opacity, while pressing 4 then 3 will give you 43% opacity.
  • Shift + 1->0 (Tool Flow) — This works exactly like the opacity changer, but you just have to hold the Shift key down while you hit the numbers.
  • Ctrl + Tab (Next Point on Curves Adjustment) — When using the curves adjustment dialog, you can place multiple points on the curve and adjust them accordingly. Sometimes you want to make very minor shifts in those points by nudging with the keyboard, but clicking on the point to activate it usually moves it to an undesired location. Use this command to switch focus from point to point without moving them around.

 

  • Ctrl + Shift + N (New Layer) — This will bring up the new layer dialog box and place a new layer on top of the active layer.
  • Ctrl + Alt + Shift + N (New Layer No Dialog) — This command skips the dialog box and just places a new layer on top of the active layer.
  • Ctrl + Shift + C (Copy Merged) — This works basically like the copy command, except you get a merged copy of the composite image sent to the clipboard. This command only works if you’ve made a selection on the image first (use Ctrl+A to select all), otherwise you’ll get a copy of nothing. This is useful if you want to duplicate what you see on the screen into another image file or even another layer.
  • Ctrl + Alt + Shift + E (Stamp Visible) — This is actually one of my favorite commands. First, I’ll create a new empty layer on top of the stack. Then I’ll select that new layer and use this command. It does basically the same thing as the copy merged command, except it places the copy right into the new layer. I use this for creating layer blends, sharpening, and any other type of editing that can’t be done non-destructively.
  • Ctrl + Alt + Shift + K (Show Keyboard Commands) — If you forget any of these commands, or if you want to check on other commands, use this to bring up the help dialog on keyboard shortcuts.

 

14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Kako napraviti tekst da ide po nekoj krivulji u photoshopu cs3 ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Napravi krivulju sa pentoolom i označi text tool.Sada kursor miša samo stavi preko tog patha(krivulje) i promijenit će ti se izgled kursora.Samo klikni i piši.

alrighty then
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Kako da onda izbrišem ono što sam napravio sa pen toolom a da ostavim samo tekst ?

14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Hmm. Odi na paths tab i deletaj path koji si napravio.

hmda
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Kako da izbrišem path,početnik sam pa ne znam ?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Pa igraj se malo. Probaj sa delete gumbom, desni klik pa delete. Reko bi ti, al neznam napamet, nisam doma. Nećeš daleko doć ako ćeš sve napamet učit. treba to nekom logikom pamtit.

hmda
14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Hvala,hvala,našao sam.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers
lebron kaže...

Hvala,hvala,našao sam.

Imaš gumb :D

hmda
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Kako da izrežem npr. nešto okruglo sa crop toolom a ne da mi svaki puta obilježava sa pravokutnicima ili kvadratima,npr.želim izrezati neku životinju i cilj mi je da samo nju izrežem,ništa okolo ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers
lebron kaže...

Kako da izrežem npr. nešto okruglo sa crop toolom a ne da mi svaki puta obilježava sa pravokutnicima ili kvadratima,npr.želim izrezati neku životinju i cilj mi je da samo nju izrežem,ništa okolo ?

okruži životinju s pen toolom pa držeći ctrl stisni na layer od toga šta si označio

Prof. dr. sc. torrentologije
14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers
Brzi97 kaže...
lebron kaže...

Kako da izrežem npr. nešto okruglo sa crop toolom a ne da mi svaki puta obilježava sa pravokutnicima ili kvadratima,npr.želim izrezati neku životinju i cilj mi je da samo nju izrežem,ništa okolo ?

okruži životinju s pen toolom pa držeći ctrl stisni na layer od toga šta si označio

vidiš da on traži sa crop toolom. a i pen tool će ti ispast neravne linije. rađe uzmi lasso tool, ali onaj u obliku elipse/kruga. Neznam kako se točno zove :/

hmda
14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Da li možeš malo bolje pojasnit jer ne znam gdje da odem ?

14 godina
offline
Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Tesko ces to crop toolom, ako je pozadina jednobojna probaj sa magic wond toolom (tako nekako se zove), ako nije, moraces penom

evo ti jedan tut za to http://www.fileden.com/files/2008/7/8/1993655/render%20tutorial%20pen%20tool%20-%20remake.png

dore 2 cuo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers
lebron kaže...

Da li možeš malo bolje pojasnit jer ne znam gdje da odem ?

Stvarno neznam napamet. Kažem ti, igraj se, istražuj. Nađi lasso tool.

hmda
14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers
lebron kaže...

Da li možeš malo bolje pojasnit jer ne znam gdje da odem ?

Dakle,idemo prvo lijevi stupac,;gledano odozgo prema dolje(skroz desni toolbar-Photoshop CS2):

 

rectangular marquee tool

lasso tool

healing brush tool

clone stamp tool

eraser

blur tool

zaboravio sam što je ova crna strelica,ali nije bitno

pen tool

ovo ispod nije bitno

 

 

desni stupac:

 

move tool

magic wand tool

slice tool

bruch tool

history brush tool

gradient tool

dodge tool

text tool

shape tool

eyedropper tool

zoom tool

 

Ako klikneš desni gumb miša na bilo koji od alata koji imaju crnu strelicu u donjem desnom uglu,dobit ćeš još alata.Objašnjenje za svaki alat možeš pročitati ovdje.

 

alrighty then
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 17:20 (dncrmt).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers

O čem ti ???

To već znam !

14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers
lebron kaže...

O čem ti ???

To već znam !

Dobro šta oćeš onda??

 

hmda
14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers
lebron kaže...

O čem ti ???

To već znam !

Onda napiši suvislu rečenicu i reci točno što te muči.

alrighty then
14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers

On meni govori o alatima!

Zanima me kako izrezat određeni dio slike.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers
lebron kaže...

On meni govori o alatima!

Zanima me kako izrezat određeni dio slike.

Ah, vidimo da si ti PS master, i da znaš sve alate. Jesi razmislio o tome da ISKORISTIŠ te alate?? Npr. j*beni lasso tool da odrežeš komad slike???

hmda
14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers
lebron kaže...

On meni govori o alatima!

Zanima me kako izrezat određeni dio slike.

Nit' mi znamo kako izgleda ta slika niti što trebaš izrezat.Ima mali milijun načina na koji možeš izrezat dio slike.Pošto vidim da znaš sve o alatima,onda ih iskoristi.Daj,čovječe,pomozi i ti nama malo.

alrighty then
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 18:51 (dncrmt).
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Dobro,šta ste napali!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Ma oprosti,ali mi da možemo pomoći,treba nam malo više detalja.Osmijeh

alrighty then
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Kako da stavim zadnju selekciju iza prošle selekcije.Npr. izrezao sam selekciju čovjeka i to mi je stavljeno pod zasebni layer,zatim sam izrezao krila i to mi je stavljeno pod novi layer.Kako da krila smjestim iza čovjeka ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Promjeniš redoslijed layera?

15 godina
offline
RE: Photoshop - tips & tricks, questions & answers
pa samo s desno strane pod layers povuci layer sa krilima ispod layera s čovjekom
Atomska bubamara
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Thanks

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice