Huawei Mate 20 Pro izdvojena tema

poruka: 1.587
|
čitano: 351.202
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Sat si ostavi, baš je fora. Teško da budeš imao zelenilo, rijetko tko sad ima.
Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
10 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

Jel koristio netko beta verziju 9.1 emui? Razmisljam se da skinem, ne znam kad ce doci u hrv 

Mozda netko čuo da je netko u Hrvatskoj dobio official?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Vidim da je netko spominjao Panzer glass, dal je to i dalje najbolje, odnosno najprikladnije rješenje ili postoji još šta ?

Mislim se uopće ne stavljat ništa, jer mi se neda kupovat/bacat.

 

I dal vi držite telefon u performanse modu ili ne ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

Ja sam stavio panzerglass i škljocalo mi je na rubu što me živciralo, nije idealno sjelo. Možda je i bilo falilo ljepila na tom rubu ili sam ulovio prašinu dok sam stavljao, nebitno sada. Na kraju sam ga skinuo i bacio. Ovi ostali jeftiniji nema šanse da će ti pasati. Ja ga koristim sa originalnim smart flip case i nemam više potrebe za screen protector.

Što se tiče performance modea ne treba ti uopće, kada i bez toga mob ubija sve, upalio sam ga 1 ili 2 puta da isprobam benchmark razliku ocjene sa/bez i to je to.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
J1mCarrey kaže...

Ja sam stavio panzerglass i škljocalo mi je na rubu što me živciralo, nije idealno sjelo. Možda je i bilo falilo ljepila na tom rubu ili sam ulovio prašinu dok sam stavljao, nebitno sada. Na kraju sam ga skinuo i bacio. Ovi ostali jeftiniji nema šanse da će ti pasati. Ja ga koristim sa originalnim smart flip case i nemam više potrebe za screen protector.

Što se tiče performance modea ne treba ti uopće, kada i bez toga mob ubija sve, upalio sam ga 1 ili 2 puta da isprobam benchmark razliku ocjene sa/bez i to je to.

 Gledam malo po stranim forumima, ekipa je spominjala T-MAX 3D UV glass, samo ne znam koliko mi je pametno zafrkavat se time ?

10 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Ja na P30 PRO koji takodjer ima zakrivljeni ekran koristim Spigen foliju koja je bila oko 15$ i nakon skoro 2 mjeseca nemam nikakvih problema.

Vjerojatno Spigen radi istu stvar i za Mate 20 PRO.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
ocean77 kaže...

Ja na P30 PRO koji takodjer ima zakrivljeni ekran koristim Spigen foliju koja je bila oko 15$ i nakon skoro 2 mjeseca nemam nikakvih problema.

Vjerojatno Spigen radi istu stvar i za Mate 20 PRO.

 Može nekakav link gdje si naručio, čisto da vidim kakva je ?

10 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
zabranjeniples kaže...
ocean77 kaže...

Ja na P30 PRO koji takodjer ima zakrivljeni ekran koristim Spigen foliju koja je bila oko 15$ i nakon skoro 2 mjeseca nemam nikakvih problema.

Vjerojatno Spigen radi istu stvar i za Mate 20 PRO.

 Može nekakav link gdje si naručio, čisto da vidim kakva je ?

 

 

 

https://www.ebay.com/itm/SCREEN-PROTECTOR-SPIGEN-NEO-FLEX-HD-HUAWEI-P30-PRO-FOLIA-OCHRONNA/173869393249?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Ne znam jel ima i za Mate 20 PRO.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 22:19 (ocean77).
14 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

Da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje. Ima li netko Huawei Mate 20 X?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Možda malo blesavo pitanje, ali ne nalazim način kako riješit stvar.

Kako postavit da na zaključanom zaslonu vidim ime onoga tko je poslao poruku (u ovom slučaju whatsapp), a ne da mi samo piše whatsapp poruka ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Jesu mozda rijesili sad ovaj AOD za third party aplikacije? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
vik7 kaže...

Jesu mozda rijesili sad ovaj AOD za third party aplikacije? 

 To valjda dolazi tek sa EMUI 9.1

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2019 21:48 (zabranjeniples).
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
zabranjeniples kaže...

Možda malo blesavo pitanje, ali ne nalazim način kako riješit stvar.

Kako postavit da na zaključanom zaslonu vidim ime onoga tko je poslao poruku (u ovom slučaju whatsapp), a ne da mi samo piše whatsapp poruka ?

Vezano za ovo, stvar je vezana za face unlock, pa evo ako još kome treba pomoć.

 

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Evo preko noci se skinuo i instalirao 266 firmware
Huawei Mate 20 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Imam čudan problemčić, pa molim vas koji koristite ili ste koristili uređaj, dal imate istu stvar i dali postoji rješenje, jer me zaista nervira ?

Radi se o tome da uređaj sam mijenja svjetlinu, ovisno o uvjetima osvjetljenja u okolini, iako sam isključio automatski način.

Znači, ako uđem u sobu i ugasim svjetlo, display kao da kontrolira razinu osvjetljenja, odnosno spušta ga, iako u opcijama i dalje stoji kako sam ga namjestio.

Ima par slučajeva na netu, npr. https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/huawei-mate-20-pro-screen-dims-using-t3891281 , a navodno Huawei na svim uređajima ima istu situaciju, iako se osobno ne sječam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 20:06 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
zabranjeniples kaže...

Imam čudan problemčić, pa molim vas koji koristite ili ste koristili uređaj, dal imate istu stvar i dali postoji rješenje, jer me zaista nervira ?

Radi se o tome da uređaj sam mijenja svjetlinu, ovisno o uvjetima osvjetljenja u okolini, iako sam isključio automatski način.

Znači, ako uđem u sobu i ugasim svjetlo, display kao da kontrolira razinu osvjetljenja, odnosno spušta ga, iako u opcijama i dalje stoji kako sam ga namjestio.

Ima par slučajeva na netu, npr. https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/huawei-mate-20-pro-screen-dims-using-t3891281 , a navodno Huawei na svim uređajima ima istu situaciju, iako se osobno ne sječam.

 Meni se to dešavalo. Al sam skužio da se resetira taj dio kada se mobitel resetira ili ugasi pa upali. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
x18x05x kaže...

 Meni se to dešavalo. Al sam skužio da se resetira taj dio kada se mobitel resetira ili ugasi pa upali. 

Kako misliš resetira, ja mislim na konstantno ugašeno automatsko osvjetljenje.

Znači kad je svjetlina podešena na manual, svejedno se u pojedinim aplikacijama svjetlina smanji (ništa strašno, ali razlika se vidi), ovisno o osvjetljenju okoline.

Sad čitam po netu, navodno stvar koja je dio EMUI-a i ne nalazim nigdje rješenje.

Zaista se ne sječam ovog prije dok sam bio na Huaweiu, ali me zaista iritira.

Da sam želio automatsko osvjetljenje, onda bih to i odabrao u postavkama zaslona.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 22:12 (zabranjeniples).
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
zabranjeniples kaže...
x18x05x kaže...

 Meni se to dešavalo. Al sam skužio da se resetira taj dio kada se mobitel resetira ili ugasi pa upali. 

Kako misliš resetira, ja mislim na konstantno ugašeno automatsko osvjetljenje.

Znači kad je svjetlina podešena na manual, svejedno se u pojedinim aplikacijama svjetlina smanji (ništa strašno, ali razlika se vidi), ovisno o osvjetljenju okoline.

Sad čitam po netu, navodno stvar koja je dio EMUI-a i ne nalazim nigdje rješenje.

Zaista se ne sječam ovog prije dok sam bio na Huaweiu, ali me zaista iritira.

Da sam želio automatsko osvjetljenje, onda bih to i odabrao u postavkama zaslona.

 Znači ugasim automatsko osvjetljenje, kada se resetira mob onda se i to resetira, tj upali. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
x18x05x kaže...

 Znači ugasim automatsko osvjetljenje, kada se resetira mob onda se i to resetira, tj upali. 

Razumio sam ja tebe, ali ti nisi mene.

Znači, automatsko osvjetljenje je ugašeno, a uređaj svejedno u mračnim uvjetima smanju svjetlinu, ovisno o aplikacijama, npr. u whatsappu, fejsu, chrome.....

Znači, bez obzira što je automatsko osvjetljenje ugašeno, ono je i dalje prisutno, ovisno o uvjetima osvjetljenja.

Kako vidim po netu, ima hrpa ljudi što se javila s ovim problemom, počevši od Mate 10, preko P20, do Mate 20 serije.

A navodno je to dio EMUI-a i sam rad je tako zamišljen.

Ja svjetlinu držim na recimo 60% i kad uđem u npr. whatsapp (moraš bit u mračnoj prostoriji), nakon recimo provedenih 5-6 sec u nekom razgovoru, točno se osjeti navedeno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 22:37 (zabranjeniples).
14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Sutra ću imat jedan Mate 20 lite, pa ću vidit na njemu uživo.

Čisto da znam dal je stvarno takva situacija u EMUI-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
zabranjeniples kaže...
x18x05x kaže...

 Znači ugasim automatsko osvjetljenje, kada se resetira mob onda se i to resetira, tj upali. 

Razumio sam ja tebe, ali ti nisi mene.

Znači, automatsko osvjetljenje je ugašeno, a uređaj svejedno u mračnim uvjetima smanju svjetlinu, ovisno o aplikacijama, npr. u whatsappu, fejsu, chrome.....

Znači, bez obzira što je automatsko osvjetljenje ugašeno, ono je i dalje prisutno, ovisno o uvjetima osvjetljenja.

Kako vidim po netu, ima hrpa ljudi što se javila s ovim problemom, počevši od Mate 10, preko P20, do Mate 20 serije.

A navodno je to dio EMUI-a i sam rad je tako zamišljen.

Ja svjetlinu držim na recimo 60% i kad uđem u npr. whatsapp (moraš bit u mračnoj prostoriji), nakon recimo provedenih 5-6 sec u nekom razgovoru, točno se osjeti navedeno.

 Baš testirao, kod mene se ne smanjuje osvjetljenje.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
x18x05x kaže...

 Baš testirao, kod mene se ne smanjuje osvjetljenje.

Na koliko držiš svjetlinu, testirao si u mraku (nakon 5-6 sekundi se osjeti minimalno spuštanje osvjetljenja), testirao si aplikacije koje sam gore spomenuo (jer nije na svim aplikacijama) ??

Jer koliko čitam po netu, to je jednostavno na svim Huawei uređajima (Mate 10,P20, Mate 20, Honor....), barem prije EMUI 9.1 (za njega ne znam).

Vrlo lako moguće da ne primječuješ stvar, jer nisam ni ja prije, dok mi sad nije zapelo za oko.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.6.2019 16:28 (zabranjeniples).
12 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Upravo sam dobio EMUI 9.1 kroz HiCare pa bacite oko ako ste željni updateanja

Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
TibzzX kaže...

Upravo sam dobio EMUI 9.1 kroz HiCare pa bacite oko ako ste željni updateanja

 I meni je to došlo al ne mogu instalirati. Kad odem u postavke kako me app pošalje tamo mi piše da je zadnja verzija instalirana a nije.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 18:11 (x18x05x).
14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Ja sam uredno ažurirao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Kako meni isti hicare nudi kliknemo postavke i izbaci vas je software azuran
Huawei Mate 20 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

Ja isto uredno ažurirao na 9.1 i s obzirom na veličinu update-a sam malo razočaran.

Vjerujem da su ispod haube puno toga poboljšali ali kozmetički jako malo.

Bar se meni tako čini nakon 1 dan korištenja.

Btw gdje je zapela AR measure aplikacija? ja je nemam...a trebala bi biti sastavni dio 9.1 ili?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Onaj ''problem'' koji sam gore poviše spominjao (problemi sa svjetlinom u različitim načinima osvjetljenja) su na 9.1 ipak malo doveli u red, iako još uvijek nije 100% otklonjen.

To je s moje strane praktički jedina zamjerka na EMUI, sa svim ostalim sam zadovoljan kao i prije.

Situacija je vezana za EMUI, a ne konkretno za neki model uređaja, samo dosta ljudi to ne primječuje, a vjerovatno neće ni primjetit.

Kao što sam rekao, situacija je vezana za EMUI, što potvrđuje i odgovor od strane samog Huawei-a.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Vidim amazon uk, mate 20 pro 6+128gb za 630 eura, da li je to ok cijena? Nisam u RH tako da me cijene tamo ne zanimaju. Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 19:24 (JuXo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Pozdrav svima.
Prije 4 dana sam postao vlasnik Mate 20 pro. Zasad stvarno nemam primjedbi, sve prema ocekivanjima (dolazim sa S9+), ali jos uvijek ne osjetim taj '' epic battery life''.

Moji rezultati su znacajno losiji od onih cija misljenja citam po forumima i recenzijama.
Inace koristim dvije kartice, je li moguce da dvije kartice trose znacajno vise od jedne?

Hvala unaprijed.
Lp
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice