Huawei P10 lite

poruka: 25
|
čitano: 8.809
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Huawei P10 lite

Malo mi je nevjerojatno da se ne piše više o ovom mobitelu.


Model je došao na naše tržište prije godinu dana, kada sam ga i kupio i do sada me jako dobro služio.

 

Jučer je konačno za njega izašao Android 8.0 Oreo težak 2,41 GB.


Update je prošao dobro, samo mi se čini da ipak troši više baterije od Androida 7.1

 

Ima li netko iskustva s ovim mobitelom i Oreom?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei P10 lite

Imao ga, prodao, slab je hardver za moje potrebe, a za istu lovu se može naći boljih telefona ako pričamo o uzimanju za cash. Nekom nezahtjevnom korisniku za sitniš uz pretplatu je ok izbor

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P10 lite
maks0806 kaže...

Imao ga, prodao, slab je hardver za moje potrebe, a za istu lovu se može naći boljih telefona ako pričamo o uzimanju za cash. Nekom nezahtjevnom korisniku za sitniš uz pretplatu je ok izbor

Prije njega sam imao Sonyjev top model iz serije Z. Nikada više Sony i nikada više top model. Bacanje love. A u svemu zastari kao i jeftiniji mobitel za 2 godine, ma što god netko ovdje tvrdio. Kupljen je za keš. Meni je super. Sve na njemu je super. I nisam nimalo nezahtjevan. Pretplatu više ne mislim uzimati dok sam živ.

 

11 godina
offline
Re: Huawei P10 lite

Xiaomiji za istu lovu imaju bolje kamere, procesore, podršku, bateriju itd. Midrange telefone određujem po odnosu uloženo/dobiveno. I bez uvrede, ako te zadovoljava p10 lite brzinom i performansama, nisi pretjerano zahtjevan. Najbitnije da si zadovoljan, ali realno, Redmi note 4 je jeftiniji a bolji, jedino nije dostupan kod operatera. 

 

To da će flagship telefon i midrange telefon iste godine jednako zastarjeti nije nimalo istina, molim te...

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 21:31 (maks0806).
6 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P10 lite
maks0806 kaže...

Xiaomiji za istu lovu imaju bolje kamere, procesore, podršku, bateriju itd. Midrange telefone određujem po odnosu uloženo/dobiveno. I bez uvrede, ako te zadovoljava p10 lite brzinom i performansama, nisi pretjerano zahtjevan. Najbitnije da si zadovoljan, ali realno, Redmi note 4 je jeftiniji a bolji, jedino nije dostupan kod operatera. 

 

To da će flagship telefon i midrange telefon iste godine jednako zastarjeti nije nimalo istina, molim te...

Onda uzmi Xiaomija. Imaš hrpu tema o tim mobitelima ovdje na forumu, pa raspravi s istomišljenicima. Meni Xiaomi nije 10. izbor za mobitel.

 

 

 

 

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 lite

Imam ga nekoliko mjeseci i, ako ćemo iskreno, uopće nisam zadovoljan. Da odmah razjasnimo nešto u startu, da ne navučem gnjev fanova: nisam "pljuvač", ne želim omalovažavati Huawei brand niti "reklamirati" neki drugi. U čemu je stvar? Dakle, do ovog foruma sam došao sasvim slučajno, upravo iz razloga što imam mobitel s problemima i tražim nekakvo rješenje (ako ga uopće ima), a čitajući ponuđeno na internetu, očigledno da nisam usamljen u tome. Naravno, za tu cijenu nisam očekivao flagship uređaj niti nekakve sulude performanse, multitaskinge i svemirske mogućnosti, niti mi tako nešto treba; ja stvarno nisam zahtjevan korisnik, ali sam očekivao mobitel koji će, sukladno reklamama i marketingu, pružiti neometano NORMALNO korištenje. Dakle, problem je sljedeći: konstantno lagganje, zastajkivanje u radu, iritantno predugačko trajanje prebacivanja iz aplikacije ili otvaranja aplikacije, predugčke odgode u izvršavanju nekih jednostavnih zahtijeva poput uključivanja kamere, prebacivanja s kamere u galeriju... Kada otvaram Chrome, Viber ili Facebook - to je katastrofa koliko mu vremena treba, pogotovo ako se spajaš preko wi-fi, ali ni na podatkovnom prometu stanje nije puno bolje. Idemo dalje. Osim zastajkivanja i "beskonačnog" vremena odgode, malo-malo, prilikom otvaranja neke od aplikacija, baci crni ekran, pa to traje, pa ga samo prebaci u stand-by, pa ga ponovo otključavaš, pa to isto traje, pa lagano popi*diš i najradije bi ga otresao u beton. I da se razumijemo: to nije nakon intenzivnog korištenja nego u situaciji kada ga pokupiš sa stola na kojem je stajao neometan i blažen u miru. Nisam ga pretrpao kojekakvim aplikacijama, nije uključen konstantno bez gašenja, povremeno ga čistim njegovom aplikacijom za čišćenje. E, sad, jedino još nisam probao skuhati mu čobanac koji puta i zavrnut koju rundu pića kako bih ga pokušao umilostiviti da radi samo ono najnormalnije što bi mobitel BILO KOJEG proizvođača i cjenovnog ranga trebao raditi manje-više bez nekih problema. Isto je nadograđen prije par dana na verziju 8.0, ništa se nije promijenilo. Znači, ima on svojih trenutaka i kada je normalan, a tada mi se jako sviđa, međutim, ovi drugi trenutci su iritantni u vražju mater! Nisam ga zasada vraćao na tvorničke postavke, no, izgledno je da ću uskoro pokušati s tim, iako ne gajim preveliku nadu obzirom na ono što sam pročitao po internetu.  Dakle, to je, manje-više, to. Mislim da stvarno ne zahtijevam previše od mobitela, a ako netko slučajno ima sličnih iskustava (ili, blagoslovio ga Svevišnji, rješenje problema), raspištoljite se komentarima.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P10 lite

napravi factory reset, ako bude isto pukni na njuškalo, nemaš šta drugo..

 
1 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P10 lite
Kristijan76 kaže...

 Dakle, problem je sljedeći: konstantno lagganje, zastajkivanje u radu, iritantno predugačko trajanje prebacivanja iz aplikacije ili otvaranja aplikacije, predugčke odgode u izvršavanju nekih jednostavnih zahtijeva poput uključivanja kamere, prebacivanja s kamere u galeriju... Kada otvaram Chrome, Viber ili Facebook - to je katastrofa koliko mu vremena treba, pogotovo ako se spajaš preko wi-fi, ali ni na podatkovnom prometu stanje nije puno bolje. reviše od mobitela, a ako netko slučajno ima sličnih iskustava (ili, blagoslovio ga Svevišnji, rješenje problema), raspištoljite se komentarima.

 Imam ga točno godinu dana i nisam nikada imao ovakve probleme. Baš nikad. Ovo što ti opisuješ imam na svojem mobitelu starom 4 godine s 1GB RAM-a i Lineage OS-om. Mobitel je dao svoje i kapacitetom memorije i snagom procesora, pa više ne odgovara zahtjevima današnjih aplikacija. Sjećam se da sam u veljači 2017. bio u jednoj pizzeriji i htio slikati pizzu i poslati fotku na Facebook (znači kamera + share na Facebook). To je bilo tako mučno iskustvo koje je trajalo 5 minuta, da sam odustao od tog mobitela i stoji mi kao backup. Međutim s P10 lite za sada nemam tih problema.

 

Ljudi koji žele da im mobitel ostane što duže u stanju brzo otvarati aplikacije ponekad mjesecima ne rade update aplikacije koje su svakom svojom novom verzijom sve pohlepnije za resursima mobitela. Pa htio, ne htio, mobitel uspori nakon xy mjeseci ili godina. Nedavno sam odgovorio forumašu koji tvrdi da njegova žena ima sony z1 compact s ne znam ni ja koliko aplikacija i da joj mobitel radi jednako kao prvog dana. Imam isti takav mobitel koji je sada u kvaru i nakon 2,5 godine korištenja jako se osjetilo da ga aplikacije polako usporavaju.

 

Što možeš napraviti? Najmanje je reset na tvorničke postavke. Ako to nije dosta, onda reinstalacija cijelog firmwarea. Ja sam to radio sa sonyjem više puta i to smatram dijelom higijene mobitela.

 

Ako ni to ne popravi stvar, nosi ga na servis.

 

11 godina
offline
Huawei P10 lite

 Za huawei p10 lite u specifikacijama piše da podržava dual sim, međutim kad ubacim 2 kartice samo jednu prepozna da li trebam negdje konfiurirati ili bi on trebao prepoznati dok se mobitel pali da su unutar njega dvije kartice?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P10 lite
Xyloto kaže...

 Za huawei p10 lite u specifikacijama piše da podržava dual sim, međutim kad ubacim 2 kartice samo jednu prepozna da li trebam negdje konfiurirati ili bi on trebao prepoznati dok se mobitel pali da su unutar njega dvije kartice?

 Pazi da ti nisu prodali single SIM model ili da nisi kupio uređaj kod operatera ili ti je netko prodao uređaj kupljen kod operatera koji je zaključao mjesto za drugi SIM.

 

Nakon što ubaciš 2. SIM; pogledaj postavke mobitela u dijelu koji se odnosi na to.

11 godina
offline
Re: Huawei P10 lite
ridealong kaže...
Xyloto kaže...

 Za huawei p10 lite u specifikacijama piše da podržava dual sim, međutim kad ubacim 2 kartice samo jednu prepozna da li trebam negdje konfiurirati ili bi on trebao prepoznati dok se mobitel pali da su unutar njega dvije kartice?

 Pazi da ti nisu prodali single SIM model ili da nisi kupio uređaj kod operatera ili ti je netko prodao uređaj kupljen kod operatera koji je zaključao mjesto za drugi SIM.

 

Nakon što ubaciš 2. SIM; pogledaj postavke mobitela u dijelu koji se odnosi na to.

 

Kupio sam u njemačkoj mobitel nije bio zaključan samo je ovo lite verzija sa 4gb RAM memorije nije 3gb koja se u nas mogla kupiti.

Nisam baš u postavkama našao pretraživao sam dual sim.

 

12 godina
offline
Re: Huawei P10 lite
Odi u postavke i o telefonu i ako ti pisu dva IMEIa onda je Dual sim. Bez obzira sto ima mjesto za drugu karticu, utor ne mora biti omogucen.
6 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P10 lite
Xyloto kaže...
ridealong kaže...
Xyloto kaže...

 Za huawei p10 lite u specifikacijama piše da podržava dual sim, međutim kad ubacim 2 kartice samo jednu prepozna da li trebam negdje konfiurirati ili bi on trebao prepoznati dok se mobitel pali da su unutar njega dvije kartice?

 Pazi da ti nisu prodali single SIM model ili da nisi kupio uređaj kod operatera ili ti je netko prodao uređaj kupljen kod operatera koji je zaključao mjesto za drugi SIM.

 

Nakon što ubaciš 2. SIM; pogledaj postavke mobitela u dijelu koji se odnosi na to.

 

Kupio sam u njemačkoj mobitel nije bio zaključan samo je ovo lite verzija sa 4gb RAM memorije nije 3gb koja se u nas mogla kupiti.

Nisam baš u postavkama našao pretraživao sam dual sim.

 

 Model s 3GB je prvi došao na tržište pred ljeto 2017. kada sam ga ja kupio, dok se model s 4GB pojavio u jesen 2017.


Kako nisi pronašao?

 

Ja već 2 dana imam Android 8.0 koji je promiješio menije, pa mi je raspored menija drugačiji nego tebi ako imaš Android 7.1.

 

Postavke > Bežično povezivanje i mreže (kod tebe vjerojatno piše samo - mreže) > Mobilna mreža > SIM 1 / SIM2

 

 

 

11 godina
offline
Huawei P10 lite

U mene kad odem na mobilnu mrežu ne piće sim1 ili sim2, vjerojatno je do ovoga što je siljo spomenuo ima utor ali nije omogućen.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P10 lite
Xyloto kaže...

U mene kad odem na mobilnu mrežu ne piće sim1 ili sim2, vjerojatno je do ovoga što je siljo spomenuo ima utor ali nije omogućen.

 Pa napisao sam ti i ja: "Pazi da ti nisu prodali single SIM model ili da nisi kupio uređaj kod operatera ili ti je netko prodao uređaj kupljen kod operatera koji je zaključao mjesto za drugi SIM."

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P10 lite

A ne znam što da kažem... Hvala ti na odgovoru svakako, drago mi je da tvoj šljaka bez problema. Naravno, probat ću ga vratiti na tvorničke postavke, nadam se da će to riješiti stvar, ali nikako da to napravim, jer (iskreno) lijen sam k'o guz*ca i ne da mi se prebacivati sadržaj na komp pa poslije ponovo naštelavat postavke, vraćati neke aplikacije... Ako ni to ne upali, ide pod garanciju pa nek se oni zaj*bavaju sa reinstalacijom firmwarea. Radio sam to za ženin SGS4, kćerkin SGS3 i svoj bivši Doogee i moram reći da sam sve uspješno odradio, iako baš nisam tip koji se voli s tim baviti, oduzima mi dosta vremena. Mislim, ovaj mobitel mi je stvarno super, estetski i korisnički (uz uvjet, naravno, da radi kako treba) i bilo bi mi žao mjenjati ga, kupio sam ga zato što mi je bio lijep, pružao (na papiru) i više nego što ja zahtijevam, a bio je i cjenovno sasvim OK. Nisam baš očekivao da će me ovako zaj*bavati. 

14 godina
offline
Re: Huawei P10 lite
Bar je na Huawei-u lako i brzo odraditi hard reset .Ugrađena aplikacija Huawei backup omogućava snimanje na SD karticu svega i svačega, postavki , imenika ,aplikacija itd. te njihovo brzo vraćanje nakon reseta.
Takođe EMUI je prilično agresivan u zatvaranju aplikacija u pozadini što uzrokuje lag kod ponovnog otvaranja istih pa najčešće korišćene treba zaštititi u power menadžmentu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P10 lite

Maks, vjerujem da si u pravu 200 %, ali... Nisam ga nikad prije imao i nemam blagog pojma o ovome što si napisao. Možda ću se ipak morati malo više pozabaviti sa upoznavanjem mogućnosti :D Što točno znači "Zaštititi u power menadžmentu"? 

14 godina
offline
Re: Huawei P10 lite
Pronađi u meniju "zaštićene aplikacije" ili kako god se zovu na Oreu i tamo čekiraj sve što svakodnevno koristiš pa ih emui neće gasiti tj radiće u pozadini.
12 godina
offline
Re: Huawei P10 lite
ako dođe gpu turbo možda poboljša stvari na kirinu 659
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei P10 lite
ridealong kaže...
maks0806 kaže...

Xiaomiji za istu lovu imaju bolje kamere, procesore, podršku, bateriju itd. Midrange telefone određujem po odnosu uloženo/dobiveno. I bez uvrede, ako te zadovoljava p10 lite brzinom i performansama, nisi pretjerano zahtjevan. Najbitnije da si zadovoljan, ali realno, Redmi note 4 je jeftiniji a bolji, jedino nije dostupan kod operatera. 

 

To da će flagship telefon i midrange telefon iste godine jednako zastarjeti nije nimalo istina, molim te...

Onda uzmi Xiaomija. Imaš hrpu tema o tim mobitelima ovdje na forumu, pa raspravi s istomišljenicima. Meni Xiaomi nije 10. izbor za mobitel.

 

 

 

 

 

 

 

 Molim? Mislim kakva ti je onda tema? Pričamo zašto je mob lošiji/bolji. Kada odjednom nemaš argument na moj odgovor/komentar šalješ me u razgovore u druge teme. Mislim stvarno... Prošlo je kroz moje ruke preko 1000 mobitela u zadnjih 5 godina, stoga mislim da imam pravo iznjeti mišljenje, a to je da P10 lite ne vrijedi za koliko se prodaje. Lp

 

ZdravkoZ P10 lite nema kirin 659

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 18:25 (maks0806).
6 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P10 lite
maks0806 kaže...
ridealong kaže...
maks0806 kaže...

Xiaomiji za istu lovu imaju bolje kamere, procesore, podršku, bateriju itd. Midrange telefone određujem po odnosu uloženo/dobiveno. I bez uvrede, ako te zadovoljava p10 lite brzinom i performansama, nisi pretjerano zahtjevan. Najbitnije da si zadovoljan, ali realno, Redmi note 4 je jeftiniji a bolji, jedino nije dostupan kod operatera. 

 

To da će flagship telefon i midrange telefon iste godine jednako zastarjeti nije nimalo istina, molim te...

Onda uzmi Xiaomija. Imaš hrpu tema o tim mobitelima ovdje na forumu, pa raspravi s istomišljenicima. Meni Xiaomi nije 10. izbor za mobitel.

 

 

 

 

 

 

 

 Molim? Mislim kakva ti je onda tema? Pričamo zašto je mob lošiji/bolji. Kada odjednom nemaš argument na moj odgovor/komentar šalješ me u razgovore u druge teme. Mislim stvarno... Prošlo je kroz moje ruke preko 1000 mobitela u zadnjih 5 godina, stoga mislim da imam pravo iznjeti mišljenje, a to je da P10 lite ne vrijedi za koliko se prodaje. Lp

 

ZdravkoZ P10 lite nema kirin 659

 

Temu sam otvorio jer opće teme o tom modelu mobitela do sada nije bilo. To nije bio poziv da netko uleti i počne pametovat. Baš suprotno.

 

Ako ti nisi zadovoljan s P10 lite, ne znači da svi imamo iskustvo identično tvojem, a još manje znači da se itko mora složiti s tobom.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P10 lite
Kristijan76 kaže...

A ne znam što da kažem... Hvala ti na odgovoru svakako, drago mi je da tvoj šljaka bez problema. Naravno, probat ću ga vratiti na tvorničke postavke, nadam se da će to riješiti stvar, ali nikako da to napravim, jer (iskreno) lijen sam k'o guz*ca i ne da mi se prebacivati sadržaj na komp pa poslije ponovo naštelavat postavke, vraćati neke aplikacije... Ako ni to ne upali, ide pod garanciju pa nek se oni zaj*bavaju sa reinstalacijom firmwarea. Radio sam to za ženin SGS4, kćerkin SGS3 i svoj bivši Doogee i moram reći da sam sve uspješno odradio, iako baš nisam tip koji se voli s tim baviti, oduzima mi dosta vremena. Mislim, ovaj mobitel mi je stvarno super, estetski i korisnički (uz uvjet, naravno, da radi kako treba) i bilo bi mi žao mjenjati ga, kupio sam ga zato što mi je bio lijep, pružao (na papiru) i više nego što ja zahtijevam, a bio je i cjenovno sasvim OK. Nisam baš očekivao da će me ovako zaj*bavati. 

Nakon većeg upgradea, obično bih napravio barem jedan factory reset, a potom instalirao aplikacije. Ni meni se više ne da instalirati nanovo aplikacije, pa ih sve podešavati i sve ostalo u mobitelu, ali ako drugačije ne ide, probat ću i to. Obično kad nađem malo više vremena za takve stvari. Zadnja opcija je servis.

 

Uvijek se sjetim upute iz Nokijinog manuala: "To reset the device from time to time for optimum performance, power off the device and remove the battery." (original teksta je na slici)

 

 

11 godina
offline
Re: Huawei P10 lite

Iskustvo je realno, nemaš se što slagati ili ne slagati. Za iste novce imaš veću bateriju, bolji hardver. Pametnom dosta. Hoćeš li se naigrati igara? Nećeš, hoćeš li mob dva dana koristiti na jednom punjenju? Nećeš.

Svi imaju takvo iskustvo ako imaju taj mobitel, slagali se ili ne. Ponavljam, ako se uzima uz tarifu za nezahtjevno korištenje, super uređaj. Za keš platiti 1000+ kn je loša kupovina

Hearthstone: Maks0806#2960
6 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P10 lite
maks0806 kaže...

Iskustvo je realno, nemaš se što slagati ili ne slagati. Za iste novce imaš veću bateriju, bolji hardver. Pametnom dosta. Hoćeš li se naigrati igara? Nećeš, hoćeš li mob dva dana koristiti na jednom punjenju? Nećeš.

Svi imaju takvo iskustvo ako imaju taj mobitel, slagali se ili ne. Ponavljam, ako se uzima uz tarifu za nezahtjevno korištenje, super uređaj. Za keš platiti 1000+ kn je loša kupovina

Nemaju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice