Informatički fakulteti

poruka: 77
|
čitano: 65.326
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Informatički fakulteti
markoal kaže...
perobero12 kaže...

 

Taj "Fakultet Informacijskih Tehnologija" izbjegavaj ko kugu, da ti 100 ljudi svaki dan kaze da je najbolji na svijetu,vjeruj mi, izbjegavaj ga ko kugu, rađe upisi indijsku knjizevnost ili nesto slicno.

 

Sry, nekako nezvucis uvjerljivo, nevidim nekog razloga.

Sto se tice Informatike to je skoro jedini fakultet s 5 godina, FER je tek polovično, i FESB.

Jesi li čuo za FSR u Mostaru?

http://bit.ly/fEJAtE
15 godina
offline
Re: Informatički fakulteti
k1c0 kaže...

Jesi li čuo za FSR u Mostaru?

Slabo, a nisam baš neki ljubitelj Mostara ^^
Kakav je faks?

"Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime" "No metter how deep i search, humans are big fools"
12 godina
neaktivan
offline
Informatički fakulteti
Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Informatički fakulteti

Poz,

Gdje se relativno mogu zaposliti sa TZV ili FOI fakultetom i kakve su plaće otprilike

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Informatički fakulteti
BambinoJK1512000 kaže...

Poz,

Gdje se relativno mogu zaposliti sa TZV ili FOI fakultetom i kakve su plaće otprilike

 

Pa recimo, možeš raditi na kiosku ili biti programer u nekoj ozbiljnoj firmi. Plaća je od 3000kn  do 15000kn. Sve ovisi o tebi 

6 godina
neaktivan
offline
Informatički fakulteti

Jel se isplati upisivati VVG Održavanje računalnih sustava (uz puno samostalnog učenja) ili treba ciljati na neko "kvalitetnije" obrazovanje?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Informatički fakulteti
Badb kaže...

Jel se isplati upisivati VVG Održavanje računalnih sustava (uz puno samostalnog učenja) ili treba ciljati na neko "kvalitetnije" obrazovanje?

 Sve se isplati i svako obrazovanje je kvalitetno :) 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Informatički fakulteti

Neznam zašto si voljan dati 15k kuna za nešto što easy možeš dobit na nekom državnom fakultetu. npr. Međimursko veleučilište

6 godina
neaktivan
offline
Re: Informatički fakulteti

Zato što gledam da je blizu Zagreba.

A i cijena mi nije toliko bitna jer namjeravam upisati izvanredno pa ću ionako plaćati.

 

 

 

16 godina
offline
Re: Informatički fakulteti
Badb kaže...

Jel se isplati upisivati VVG Održavanje računalnih sustava (uz puno samostalnog učenja) ili treba ciljati na neko "kvalitetnije" obrazovanje?

 Prijatelj završio, odradio stručno i sada nigdje posla a dobar je.

Twitter: @191x7
6 godina
neaktivan
offline
Re: Informatički fakulteti

Jel ti prijatelj ne može dobiti posao zato što poslodavci ne žele zaposliti nekoga sa završenim VVG-om?

16 godina
offline
Re: Informatički fakulteti
Badb kaže...

Jel ti prijatelj ne može dobiti posao zato što poslodavci ne žele zaposliti nekoga sa završenim VVG-om?

 Ne baš tako, nego nije naučio ništo što se traži, a za struku (stručni prvostupnik informacijskih tehnologija) samo traže za odraditi stručno osposobljavanje i onda ne zaposle.

Danas, barem ovdje, se traži samo web development i to web aplikacija - HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL, Node, Ajax, Bootstrap, XML, GIT...

Twitter: @191x7
13 godina
neaktivan
offline
Informatički fakulteti

Upisujem faks ove godine i ne mogu se odlucit izmedju TVZ i FOI. Trenutno se bavim web developmentom i uglavnom me zanima bilo koji oblik programiranja. Maturu planiram ic mat i eng A razinu ali za hrv ne znam bas.. FOI je podigao ljestvicu iz hrv na A razinu ove godine, rijesio sam 70% probni ispit ali mi to nis uopce ne znaci jer hrpu nisam znao, uglavnom sam na blef isao i trazio neku logiku u odgovorima. Nije jos kasno naucit hrv ali ne znam uopce kolko mi se isplati ic na FOI kad mi u buducnosti nece mozda ni bit bitno dal imam FOI ili TVZ zavrsen nego ce mi bit bitnije da imam popunjen portfolio i imam iskustvo da se zaposlim jer se na faksu web development slabo nauci, vise je stvar samonauke. Procitao sam da se na TVZ-u da radit sastrane jer nije tolko tezak faks.

aka carrycopter
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Informatički fakulteti
kurt kaže...

Upisujem faks ove godine i ne mogu se odlucit izmedju TVZ i FOI. Trenutno se bavim web developmentom i uglavnom me zanima bilo koji oblik programiranja. Maturu planiram ic mat i eng A razinu ali za hrv ne znam bas.. FOI je podigao ljestvicu iz hrv na A razinu ove godine, rijesio sam 70% probni ispit ali mi to nis uopce ne znaci jer hrpu nisam znao, uglavnom sam na blef isao i trazio neku logiku u odgovorima. Nije jos kasno naucit hrv ali ne znam uopce kolko mi se isplati ic na FOI kad mi u buducnosti nece mozda ni bit bitno dal imam FOI ili TVZ zavrsen nego ce mi bit bitnije da imam popunjen portfolio i imam iskustvo da se zaposlim jer se na faksu web development slabo nauci, vise je stvar samonauke. Procitao sam da se na TVZ-u da radit sastrane jer nije tolko tezak faks.

 Računarstvo na VSMTI baš nauči web development temeljito, ubijaju s programiranjem (skoro ničeg drugog ni nema).

http://racunarstvo.vsmti.hr/index.php/koliko-tu-ima-programiranja/

http://racunarstvo.vsmti.hr/index.php/predmeti/

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Re: Informatički fakulteti
kurt kaže...

Procitao sam da se na TVZ-u da radit sastrane jer nije tolko tezak faks.

 

Nisi baš dobro čuo onda. Neki su smjerovi lakši, da, ali ko redovni student nemaš baš šanse normalno radit jer su ti predavanja i labosi razbacani po cijelom danu na vise lokacija. Ako ideš izvanredno to naravno košta (6000 kn po semestru odn. 200 kn po ECTS bodu), mozes raditi jer su ti sva predavanja i vjezbe obavezno iza 16:30. Međutim, ako ideš npr na računarstvo ili elektrotehniku, imat ces itekako doma za uciti i raditi pripreme jer nema bas nikakve sanse da prodjes bez toga. Znaci, radis npr. 8 sati, pa onda odes na obavezna predavanja/vjezbe, pa onda jos doma moras raditi pripremu i uciti, to je prilicno naporan tempo. Bas zato TVZ daje mogucnost izvanrednima da upisuju manje opterecenje po semestru (npr. 15 ects-a umjesto 30) sto naravno produzuje vrijeme studiranja za duplo, ali je kompatibilnije sa studiranjem uz rad jer realisticno izvanredni i redovni na TVZ-u imaju vrlo malo razlika u opterecenju i obavezama, skoro jedina razlika je to sto izvanredni imaju taj benefit da im je sve u popodnevnim satima. Ironicno, oni koji kazu da je TVZ lagan su oni koji ga nikad nisu upisali i/ili zavrsili.

13 godina
neaktivan
offline
Informatički fakulteti

@detekreten Mislio sam na freelancanje preko upworka i slicno, ne pravi posao kod poslodavca od 8h dnevno :D

 

@191x7 Iako mi program izgleda jako zanimljivo, idem na faks zbog papira pa sam si suzio izbor na TVZ i FOI

 

E i jos jedno pitanje vezano uz TVZ, vidim da racunarstvo nema diplomski. Kaj se ljudi obicno prebace na informatiku diplomski onda?

aka carrycopter
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 22:43 (kurt).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Informatički fakulteti
kurt kaže...

E i jos jedno pitanje vezano uz TVZ, vidim da racunarstvo nema diplomski. Kaj se ljudi obicno prebace na informatiku diplomski onda?

 

Da, nastave na specijalističkom informatike koji ima smjer programsko inzinjerstvo sto je nekako najlogicniji nastavak za racunarce. Vec godinama obecavaju da ce biti specijalistickog i za racunarstvo, ali za sada jos nista od toga. Ipak, ove godine su krenuli s novim diplomskim smjerom Digitalna ekonomija, a slijedece se planira još i Digitalna forenzika, oba bi mogla biti zanimljiva računarcima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice