Isplati li se školovati za servisera računala?

poruka: 29
|
čitano: 20.319
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Serviser računala dali se isplati

htio bi krenuti u školu za servisera pa me sada kopka dali se to isplati.

 kada završim moglo bi se i u fušu raditi dok se ne zaposlim .

podjelite svoja iskustva kakvo je stanje u toj branši i dali se to isplati?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Serviser računala dali se isplati

Sve se isplati ak si na dobrom mjestu i ak nema puno ljudi sto rade taj posao Izlanuo se

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Serviser računala dali se isplati
krema kaže...

htio bi krenuti uškolu za servisera pa me sada kopka dali se to isplati.

 kada završim moglo bi se i u fušu raditi dok se ne zaposlim .

podjelite svoja iskustva kakvo je stanje u toj branši i dali se to isplati?

Šta postoji škola za servisera računala?

Ja idem na praksu svaki ponedjeljak po 4-5h i radim na servisu, meni je to super posao. Slažeš compove, tražiš kvar na računalima, puniš boje, ugrađuješ komponente, instaliraš windowse,popravljaš printere itd.

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2010 13:39 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Serviser računala dali se isplati

u mojoj okolini nema baš servisera, razumijem se u komp ali bi htio da imam u knjižici zvanje jer svi traže papir o školi.

škola počinje za nekih 20 dana pa se dvoumim dali krenuti ima li smisla.

pišite vaša iskustva pomozite mi da donesem odluku

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2010 0:17 (krema).
15 godina
odjavljen
offline
Serviser računala dali se isplati

Ti sto traze papir, od njih sto dalje...

Bolje se ti primi onih koji traze znanje.

 

Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Serviser računala dali se isplati
Mrgud Veliki kaže...

Ti sto traze papir, od njih sto dalje...

Bolje se ti primi onih koji traze znanje.

 

Pravo dobar savjet..na osnovu znanja prije par dana sam i dobio posao a da se trazio papir mislim da bi i dalje sjedio doma..

Nemam potpis osim na licnoj
14 godina
neaktivan
offline
Isplati li se školovati za servisera računala?

cuj sam papir ti nece skodit ali bitnije je znanje ali ako poslodavac moze birat nekoga ko ima papir i tebe koji nemas vece sanse su da ce ovaj sa papirom dobit posao iako vjerovatno zna manje, a ko zna mozda nesto novo naucis

borg
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Isplati li se školovati za servisera računala?

dakle zanima me sljedece.

 

razmisljao sam o upisu tecaja za servisera računala u algebri, i nakon toga polaganje a+ certifikata.

 

nakon toga sam razmisljao ici dalje i zavrsiti neki od mreznih certifikata. 

 

dali se to isplati i koliko mi to povecava sanse za pronalazenje posla unatoc tome sto nemam radnog iskustva (kako cu ga imati kad me niko nece zaposliti)?

 

koj je od mreznih certifikata trenutno bolji i cjenjeniji??

 

 

 

 

Ja sam prevruć za tvoj procesor!!! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Isplati li se školovati za servisera računala?

moja preporuka ti je ako se misliš ozbiljno baviti IT-om, udaraj po stručnim certifikatima.

preporučio bi ti da se baviš microsoftom (win server administrator, active directory itd.) ili ako te baš zanima networking, onda cisco.

ja nisam išao niti na jedan tečaj. skineš si literaturu, video traininge (npr trainsignal i CBT nuggets) i učiš i vježbaš doma na kompu. kasnije si samo uplatiš certifikat i položiš ga.

 

serviseri ne trebaju posebnu obuku, čista logika i malo iskustva. ne isplati ti se davati pare na to.. 

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isplati li se školovati za servisera računala?

pa za ms certifikate ni nemam love. preskupo je to. al citam da za cisko uopce nema potraznje jer ima previse ljudi s tim certifikatom. naravno nije na odmet ga imati. 

 

dobro dali mi to pruza nekakvu prednost. kolko vidim svi pricaju da bez iskustva malo znace certifikati. zar je bas tome tako?

Ja sam prevruć za tvoj procesor!!! :)
13 godina
offline
Isplati li se školovati za servisera računala?

izlazak na microsoft ispit ti košta 50$ tako da ako imaš volju učiti doma bez da ti netko pokazuje sve, mislim da definitivno nije skupo.

certifikat ne govori da ti to ekšli i znaš, ali prednost pri zapošljavanju svakako imaju ljudi sa certifikatom.

 

samo gomilaj znanje, nikada nije na odmet. ako ne planiraš polagati CCNA, skini video tutorial i nauči nešto o networkingu.

i da CCNA ima masa ljudi, ali već CCNP ili CCIE nisu tako česti, što ti automatski daje veću šansu za zapošljavanje.

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isplati li se školovati za servisera računala?

imas kakve linkove za te video treninge i neku literaturu za bilo sta(ms, cisco,...)? vrijedi probati polagati na taj nacin. samo nadam se da imam dovoljno predznanja da to sam i svladam.

 

sta bi mi preporucio s cim da pocnem?

Ja sam prevruć za tvoj procesor!!! :)
13 godina
offline
Isplati li se školovati za servisera računala?

poslao sam ti PM

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Isplati li se školovati za servisera računala?
Hot kaže...

dakle zanima me sljedece.

 

razmisljao sam o upisu tecaja za servisera računala u algebri, i nakon toga polaganje a+ certifikata.

 

nakon toga sam razmisljao ici dalje i zavrsiti neki od mreznih certifikata. 


 

 

 

A+ je jedan od osnovnih industriujskih tehničkih certifikata (npr. IBM-u je to bio ili još je prvi ispit potreban za bilo kakvu buduću tehničku certifikaciju). Servisi u principu poštuju taj certifikat (servisi, ne "servisi"). No, to je samo osnova.

No, nakon toga mreža? Čime se želiš baviti?

14 godina
offline
Re: Isplati li se školovati za servisera računala?

Znači ovako, da ne otvaram novu temu : Učenik sam 3 razreda srednje škole (smjer prodavač) i sad pošto je to trogodišnja škola,a ja bih se želio baviti servisiranjem računala.Što trebam završiti da bih se mogao prijaviti za taj tečaj,čuo sam da je potrebno znanje engleskog jezika,ja engleski jezik znam onako od ranga 1-10 poštena 8,prevađati mogu i sve to ali neznam ga govoriti u tome je fora,a u srednjoj učim njemački i s njega imam 4 ili 5.Sad ako bih se ja želio upisati na to,dali mi treba i 4 stupanj i koje škole? Dali trebam pohađati tečaj engleskog jezika? Pošto imam dosta prakse u popravljanju računala i kužim se dosta u to,zanima me što bih trebao završiti da mogu na taj tečaj.Kako ti tečaji funkcioniraju predavanje testova rješavanje ili kako? Pošto bi se meni dosta isplatilo da nakon škole ( naažalost  završit ču sa 17 godina školu kad sam išao jednu godinu prije) pa da se zaposlim negdje tako da imam novce za taj tečaj i da poslje otvorim neku prodavaonicu i mjesto gdje bih servisirao računala pošto u našem mjestu tako nešto ne postoji.Dali postoji takav tečaj postoji u Varaždinu pošto živim u okolici Varaždina? Možda na Foi-u ima? 

Zagorje u srcu
15 godina
offline
Re: Isplati li se školovati za servisera računala?

A+ je jedan od osnovnih industriujskih tehničkih certifikata (npr. IBM-u je to bio ili još je prvi ispit potreban za bilo kakvu buduću tehničku certifikaciju). Servisi u principu poštuju taj certifikat (servisi, ne "servisi"). No, to je samo osnova.

No, nakon toga mreža? Čime se želiš baviti?

 

hm neznam jos precizno...presiroko je to polje (u tome i je moj problem). znam samo da se zelim drzati hardwera, servisiranjai sl. 

 

koji su dalje napredniji tecajevi za servisere??

 

polozio bi a+ iz razloga da ja osobono znam da imam ono osnovno znanja o servisiranju, a dalje bi isao za neki smjer za koj se odlucim.

Ja sam prevruć za tvoj procesor!!! :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 17:03 (Hot).
16 godina
online
Re: Isplati li se školovati za servisera računala?
Hot kaže...

 

A+ je jedan od osnovnih industriujskih tehničkih certifikata (npr. IBM-u je to bio ili još je prvi ispit potreban za bilo kakvu buduću tehničku certifikaciju). Servisi u principu poštuju taj certifikat (servisi, ne "servisi"). No, to je samo osnova.

No, nakon toga mreža? Čime se želiš baviti?

 

 

hm neznam jos precizno...presiroko je to polje (u tome i je moj problem). znam samo da se zelim drzati hardwera, servisiranjai sl. 

 

koji su dalje napredniji tecajevi za servisere??

 

polozio bi a+ iz razloga da ja osobono znam da imam ono osnovno znanja o servisiranju, a dalje bi isao za neki smjer za koj se odlucim.

Samo servisiranje opreme je prilično dosadan i zamoran posao osim ako se ne orijentiraš prema nekoj specifičnoj opremi. Svaki jači vendor ima specijalističke tehničke tečajeve, nedostupne "smrtnicima", no za to bi morao ući u neke ozbiljnije ovlaštene ili čak vendorske servise.

15 godina
offline
Re: Isplati li se školovati za servisera računala?

e slazem se s tim da je to dosadan posao a i zelio bi nesto vise, zato i trazim nesto s cim bi nastavio u neke dublje vode IT-a. sta bi mi ti predlozio? 

Ja sam prevruć za tvoj procesor!!! :)
16 godina
online
Re: Isplati li se školovati za servisera računala?
Hot kaže...

e slazem se s tim da je to dosadan posao a i zelio bi nesto vise, zato i trazim nesto s cim bi nastavio u neke dublje vode IT-a. sta bi mi ti predlozio? 

Ako je baš HW ono što te zanima, A+ pa polako tražiti posao po servisima i lagano ići prema gore pokušavajući se ubaciti u neki od "jačih" servisa.

12 godina
protjeran
offline
Re: Isplati li se školovati za servisera računala?
nine kaže...

izlazak na microsoft ispit ti košta 50$ tako da ako imaš volju učiti doma bez da ti netko pokazuje sve, mislim da definitivno nije skupo.

certifikat ne govori da ti to ekšli i znaš, ali prednost pri zapošljavanju svakako imaju ljudi sa certifikatom.

 

samo gomilaj znanje, nikada nije na odmet. ako ne planiraš polagati CCNA, skini video tutorial i nauči nešto o networkingu.

i da CCNA ima masa ljudi, ali već CCNP ili CCIE nisu tako česti, što ti automatski daje veću šansu za zapošljavanje.

 

Prednost imaju ljudi sa znanjem i pozitivnim stavovima. Certifikati tu igraju puno manju ulogu. Nama su na intervjue dolazili likovi s Cisco certifikatima i svačime još, a nisu znali razliku između huba i switcha. Jedan je čak rekao da je njemu DNS nepotreban. Meni su suze na oči išle.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isplati li se školovati za servisera računala?
Langsdorff kaže...
nine kaže...

izlazak na microsoft ispit ti košta 50$ tako da ako imaš volju učiti doma bez da ti netko pokazuje sve, mislim da definitivno nije skupo.

certifikat ne govori da ti to ekšli i znaš, ali prednost pri zapošljavanju svakako imaju ljudi sa certifikatom.

 

samo gomilaj znanje, nikada nije na odmet. ako ne planiraš polagati CCNA, skini video tutorial i nauči nešto o networkingu.

i da CCNA ima masa ljudi, ali već CCNP ili CCIE nisu tako česti, što ti automatski daje veću šansu za zapošljavanje.

 

Prednost imaju ljudi sa znanjem i pozitivnim stavovima. Certifikati tu igraju puno manju ulogu. Nama su na intervjue dolazili likovi s Cisco certifikatima i svačime još, a nisu znali razliku između huba i switcha. Jedan je čak rekao da je njemu DNS nepotreban. Meni su suze na oči išle.

 mrežaši se najbolje osjećaju 127.0.0.1 tj ::1 i ja posve razumijem da im je onda dns nepotreban{#}

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
Isplati li se školovati za servisera računala?

Ja sam završio 3 godišnju školu za Telekomunikacijskog Tehničara.


Sad bi htio polagat te certifikate. Kolike su cijene SAMO polaganja, bez predavanja?
Planiram se baviti ITom.

Moze linkovi za literaturu? (u PM) 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Isplati li se školovati za servisera računala?
Old Iggy kaže...
Hot kaže...

e slazem se s tim da je to dosadan posao a i zelio bi nesto vise, zato i trazim nesto s cim bi nastavio u neke dublje vode IT-a. sta bi mi ti predlozio? 

Ako je baš HW ono što te zanima, A+ pa polako tražiti posao po servisima i lagano ići prema gore pokušavajući se ubaciti u neki od "jačih" servisa.

 comtia a+ to bi ja za pocetak polozio

 

Kod nas ima samo u algebri pa me zanima okvirno cijena i jel to vrijedi u cijeloj europi...hvala

13 godina
offline
Isplati li se školovati za servisera računala?

Cek ti odgovaras na post 5 godina star.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Isplati li se školovati za servisera računala?

Da i?

 

Sta sam trebao otvorit novu temu za pitanje o cijeni,produzi dalje nebudi troll

 
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Isplati li se školovati za servisera računala?
GSP kaže...
Old Iggy kaže...

Ako je baš HW ono što te zanima, A+ pa polako tražiti posao po servisima i lagano ići prema gore pokušavajući se ubaciti u neki od "jačih" servisa.

 comtia a+ to bi ja za pocetak polozio

 

Kod nas ima samo u algebri pa me zanima okvirno cijena i jel to vrijedi u cijeloj europi...hvala

Pitaj u Algebri koliko košta i ima li uopće tečajeva, danas se to sve rjeđe traži.

A+ vrijedi u cijelom svijetu, to je možda najznačajniji non-vendor HW crtifikat, no koliko se danas traži je upitno...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Isplati li se školovati za servisera računala?

"no koliko se danas to traži je upitno" u kojem smislu to, ja sam zavrsio za vodoinstalatera ali htjeo bi radit kao servise racunala, pito sam u algebri samo ispiti su 3600, jel mi se to isplati polagat. znam servisirat komp svim frendovima servisiram i porpavljam kad im se nekaj sj*be, al nisam bas jos 100% siguran u sebe. sta gledaju danasnji servisi papire ili kako znas radit? 

16 godina
offline
Isplati li se školovati za servisera računala?

A+ je certifikat o svačemu pomalo, ali ničemu konkretno. Sam certifikat ti neće dati konkretnijeg znanja ni o kojem području. Osobno ga ne bih uopće razmatrao, posebno što je cijena nekih 1200-1400 kn. Uostalom, pogledaj neku knjigu koja pokriva taj cert, pa ćeš vidjeti. 

 

Nekad je bio popularan među serviserima računala, jer su ga vendori tražili kao nekakvo jamstvo da serviser zna baratati računalima, da poznaje hardver, rukovanje ESD osjetljivim komponentama i sl.

www.petvolta.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Isplati li se školovati za servisera računala?

zavrsio ja za servisera ,posla nema ,bez vozackog pogotovo ,ne ocekuj da ces dobit posa ako nemas vezu 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice