Najbolji HDMI kabel za ps4

poruka: 19
|
čitano: 16.264
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Najbolji HDMI kabel za ps4

Pozdrav svima. 

 

Puknuo mi je HDMI kabel za PS4 (originalni). Može li savjet koji da kupim i kako da prepoznam razliku izmedju high speed  obicnog (osim da dućanu i proizvodjacu vjerujem na riječ). Nebih s ebaya narucvao nego odmah u ducanu da rijesim to sto prije.. primjetio sam da ne rade svi hdmi kabeli isto , malo sam googlao ali me sve skupa zbunjuje..

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji HDMI kabel za ps4
kule21 kaže...

Pozdrav svima. 

 

Puknuo mi je HDMI kabel za PS4 (originalni). Može li savjet koji da kupim i kako da prepoznam razliku izmedju high speed  obicnog (osim da dućanu i proizvodjacu vjerujem na riječ). Nebih s ebaya narucvao nego odmah u ducanu da rijesim to sto prije.. primjetio sam da ne rade svi hdmi kabeli isto , malo sam googlao ali me sve skupa zbunjuje..

 o boze! kupi bilo koji! Jedino sto trebas gledati je duzina koja ti odgovara. i da nije duzi od 10-15 metara...

HAKOSUKA
14 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji HDMI kabel za ps4
kule21 kaže...

Pozdrav svima. 

 

Puknuo mi je HDMI kabel za PS4 (originalni). Može li savjet koji da kupim i kako da prepoznam razliku izmedju high speed  obicnog (osim da dućanu i proizvodjacu vjerujem na riječ). Nebih s ebaya narucvao nego odmah u ducanu da rijesim to sto prije.. primjetio sam da ne rade svi hdmi kabeli isto , malo sam googlao ali me sve skupa zbunjuje..

 

Samo uzmi verziju 2.0 ako imaš 4k ekran ili 1.4 ako nemaš.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
offline
Re: Najbolji HDMI kabel za ps4
Ma o kakvim verzijama ti pricas? Zasto pomagat nekom u necem u cemu ocito nemas pojma, ili ga zajebavas? U tom slucaju se ispricavam.. Kablovi su svi isti, samo je razlika u utorima na grafickoj/pcu/televezoru. Bilo koj mozes uzet, svi ce davat identicnu sliku, sam kao sto je kolega reko nebi smio biti pre dugacak...
 
1 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji HDMI kabel za ps4
Si siguran? Hdmi verzija 1.4 moze prenijeti signal 4k 30hz, a verzija 2.0 moze prenijeti signal 4k 60hz. Ako ima ps4 pro i 4k tv, onda ce vjerojatno htjeti 2.0 kabel jer sumnjam da mu je 30hz ok. Ako nema onda je starija verzija sasvim ok baravno, iako ne znam kako je sa cec podrskom, ako koristi tu mogucnost.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolji HDMI kabel za ps4
Marijooo kaže...
Ma o kakvim verzijama ti pricas? Zasto pomagat nekom u necem u cemu ocito nemas pojma, ili ga zajebavas? U tom slucaju se ispricavam.. Kablovi su svi isti, samo je razlika u utorima na grafickoj/pcu/televezoru. Bilo koj mozes uzet, svi ce davat identicnu sliku, sam kao sto je kolega reko nebi smio biti pre dugacak...

 Je je svi su isti (NOT) klik

16 godina
offline
Re: Najbolji HDMI kabel za ps4
Ne razumijes poantu. Ne postoji "hdmi 2.0" kabel. Postoji hdmi sa eternetom ili bez. To je to. Bilo koji kabel kaj moze kupit u nasim ducanima ce biti dovoljan. Jedina je razlika za hdmi 2.1 ali s tim se ne morate zamarati... jos dugo.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji HDMI kabel za ps4
Ne znam bas, kupovao sam kabele i itekako su bili oznaceni sa 1.4 ili 2.0.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Najbolji HDMI kabel za ps4
Jakovp kaže...
Ne znam bas, kupovao sam kabele i itekako su bili oznaceni sa 1.4 ili 2.0.

 Nemoguće osim ako si kupovao preko ebaya ili dućana koji samo prepiše sa kineske deklaracije (ili se doslovno radi o nekom kineskom kablu). Imas samo standard speed (do 1080) HDMI kabel i high speed (do 4k 60). Ove standard nisam videl doslovno već nekoliko godina. Čak i HDMI kabel za 40kn je deklariran kao high speed u večini dućana u hrvatskoj.

Tako da nek gleda samo high speed HDMI kabel i miran je ili ako baš želi veću kvalitetu može uzeti pleteni sa kopčom (makar se nema za kaj kopčati :) ).

9 godina
offline
Re: Najbolji HDMI kabel za ps4
Ma da, postoji hdmi 1.0, 1.1,1.2,1.3,1.4 i 2.0 kabel. Svake godine kupujem novi lol
 
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji HDMI kabel za ps4
ukay1000 kaže...
Jakovp kaže...
Ne znam bas, kupovao sam kabele i itekako su bili oznaceni sa 1.4 ili 2.0.

 Nemoguće osim ako si kupovao preko ebaya ili dućana koji samo prepiše sa kineske deklaracije (ili se doslovno radi o nekom kineskom kablu). Imas samo standard speed (do 1080) HDMI kabel i high speed (do 4k 60). Ove standard nisam videl doslovno već nekoliko godina. Čak i HDMI kabel za 40kn je deklariran kao high speed u večini dućana u hrvatskoj.

Tako da nek gleda samo high speed HDMI kabel i miran je ili ako baš želi veću kvalitetu može uzeti pleteni sa kopčom (makar se nema za kaj kopčati :) ).

 Hvala svima, a tebi najviše, procitao sam da je to zapravo jedina razlika, normal ili High speed. Citao sam o tim 1.1, 1.4, 2.0 na ebayu pa me zbunilo. Ethernet mi ne treba jer ps4 to ne podržava. 

 

kupujem obicni.pozdrav

14 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji HDMI kabel za ps4

Dakle postoji bandwith kabela i ta specifikacija piše kad se kupuje kabel. Ovo high speed i slično su gluposti jer je potpuno neodređeno, i pod isto ime se stavljaju oba standarda. 2.0 mora imati propusnost od 18 gbps, a ovaj stariji ima samo 10, što je velika razlika i potreban je veći bandwith za 4k60 sliku.

 

https://www.links.hr/hr/kabel-delock-hdmi-m-na-hdmi-m-high-speed-sa-ethernet-4k-1m-200600248

 

https://www.links.hr/hr/kabel-delock-hdmi-a-m-na-hdmi-a-m-high-speed-sa-ethernet-4k-1-5m-200600236

 

Dakle oba su "high speed", i oba su "4k", ali jedan ima veću propusnost i skuplji je.

 

 

Uostalom mogu na TV-u isprobati sa starim hdmi kabelom da vidim hoće li mi raditi 4k60, tako najlakše provjerimo, ako nekoga zanima.

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 16:19 (Jakovp).
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji HDMI kabel za ps4

Da, ekipa obično brka specifikacije porta/outputa i kabela.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Najbolji HDMI kabel za ps4
Te specifikacije na kabelu su tu bas za takve specijalce poput tebe da popuse i kupe novi kabel bezveze, svi kabeli su isti i razlike su u portu na pcu/tvu/plejki. Slobodno probaj stari i vidit ces
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji HDMI kabel za ps4

Sve ok, ne moramo se vrijeđati. Pročitao sam par članaka i više manje se svodi na to da bi trebalo raditi, ali nije 100% garancija da će uvijek raditi bez smetnji, zato ovi od 18gbps imaju jači shielding.

 

https://www.cnet.com/news/4k-hdmi-cables-are-nonsense/

 

"If you're doing something like 2160p/60Hz gaming (0r beyond, with HDMI 2.1), then you might need to pay a little extra, but for most people regular cables will be fine."

 

https://turbofuture.com/computers/do-i-need-hdmi-cable-4k-hdmi-20-guide

 

 

  • "HDMI cable 1.4: 4K support very likely, but not guaranteed
  • HDMI High Speed Cable: 4K Ultra HD support guaranteed"

 

Tako da ono, ako netko koristi 4k60hz signal možda mu se isplati dati par kuna više da bude mirne duše. Za one koji koriste išta manju rezoluciju ili refresh rate je svejedno.

 

 

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Najbolji HDMI kabel za ps4

https://www.links.hr/hr/kabel-delock-hdmi-m-na-hdmi-m-flat-2-0m-200600217

Na linku kabel kojim je kod kolege spojen (ja osobno) PS pro i 4k Sony TV. Sve radi kao podmazano bez ikakvih smetnji. Inace, meni kao prodavacu je ponekad dosta tesko objasniti narodnoj indoktrini gdje susjedov mali zna bolje i razne informacije i mitovi kolaju ulicama, jer oni su culi da postoji hdmi 1.4 kabel, 2.0, da su pozlaceni konektori bolji, da skuplji kabel znaci bolju sliku bez obzira sto se radi o digitalnom signalu itd...

5 min istrazivanja uz pomoc Googla i ubijes si sve mitove. HDMI 2.1 je specifican jer se radi o izrazitom skoku (blizu 50Gbps) i tu ce trebati, ajmo reci, "kompatibilni" kablovi koji mogu furat takvu kolicinu podataka. Ono, 8k 60fps valjda :) I to tek slijedece godine...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji HDMI kabel za ps4

Naletio na ovu temu zbog problema s kabelima pa se skroz čudim ovome "svi su kabli isti". 

 

Naime, imam tu sad hrpu kabela i 4K 60Hz u 4:4:4 mogu dobit samo s kablom koji sam dobio s PS4.

Svi ostali - ili 30Hz ili 4:2:2 (samo jedan) ili 4:2:0 (većina).

Dakle, nije da kabel ili radi ili ne radi - u smislu da je oštećen/uništen. 

Nego isti kabel ne radi na 60Hz, ali radi na 30Hz. Ili ne radi s kompa u 4:4:4, niti 4:2:2 s Apple TV, ali radi u 4:2:0. 

 

Ne znam o čem se radi, ali sigurno je da svi kabeli nisu isti.  

I s obzirom na ovakve informacije, uopće više nisam siguran što uzeti. 

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji HDMI kabel za ps4

Evo da završim priču, ako će još netko naletit na sličan problem - definitivno svi HDMI kabli nisu isti. 

 

Uzeo sam u Linksu i Hangaru18 kable koji su na deklaraciji imali propusnost do 18Gbit/s.

Nakon izmjene kabela Laptop radi na 4K 60Hz 4:4:4, Apple TV na 4:2:2 4K 60Hz HDR i PS4 Pro isto tako (RGB, 4K, 60Hz, HDR).  

 

Kabli su nešto skuplji od "običnih" 10.2Gbit/s (koji su također deklarirani kao "4K", ali rade samo na 30Hz). 

U Linksu sam 1m platio 90kn, a u H18 1.8m 70kn s tim da je ovaj iz Linksa deblji (trostruki shielding vs dvostruki na ovima iz Hangara). 

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Najbolji HDMI kabel za ps4

Nisu svi kabeli isti ... Nedavno kupio 4K HDR 3D TV i dosao do zakljucka  da potpuno ispravan HDMI 1.4 HighSpeed with ETHERNET kabel nema dovoljan bandwidth da pogura 4K signal na PC , o 3D-u da i ne govorim . TV blinkao  svakih par sekundi . Problem nestao kupovinom HDMI 2.0a kabela.  

Pokretacu teme savjet , ako imas  4K TV uzmi 2.0a  kabel sa 18 Gbita propusnosti , na TVu  pogledaj koji HDMI je namjenjen za 4K  (na nekim modelima je samo jedan port za  4K  ), ako je FullHD,  onda  1.4 i to je to  

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2018 19:48 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice