PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.771.360
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
JozoBozo121 kaže...
Bitanga kaže... 

Tako je, CPU onda ima više posla i više se grije.

Brijem da je glavni problem u CPU temp vs GPU temp omjeru. Ovisno što se više grije konzola je bučnija ili tiša.

A jedan je sustav koji upravlja tim ventilatorima.

 Meni se čini da je kontrola ventilatora bazirana na opterećenju konzole, a ne na temperaturi samog APU-a. Temperature CPU-a i GPU-a bi trebale biti gotovo identične jer se nalaze na istom komadu silicija veličine jedne manje kovanice. Naravno, GPU ima više vata od CPU-a.

 

Moguće da nikad nećemo saznati :-)

Anyway, i dalje odgovorno tvrdim da je igranje sa pastom totalna glupost.

 

Drugi put dok ti bude dosadno zamijeni sve gumice na pipama i vodokotlićima, veća je korist :-P

 Bitanga jesi ti od onih ljudi što sve znaju. Znači ono započneš neku priču u društvu i ti uvijek znaš najbolju soluciju odnosno riješenje.

14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Krenuo igrati god of war. Igra super kao sto svi pricaju jel. Jedino sto mi je lose a to je da je igra na normal previse lagana a na jedan stupanj iznad(ne i najvisi) preteska.
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: PlayStation 4
hummer0 kaže...
Bitanga kaže...
JozoBozo121 kaže...
Bitanga kaže... 

Tako je, CPU onda ima više posla i više se grije.

Brijem da je glavni problem u CPU temp vs GPU temp omjeru. Ovisno što se više grije konzola je bučnija ili tiša.

A jedan je sustav koji upravlja tim ventilatorima.

 Meni se čini da je kontrola ventilatora bazirana na opterećenju konzole, a ne na temperaturi samog APU-a. Temperature CPU-a i GPU-a bi trebale biti gotovo identične jer se nalaze na istom komadu silicija veličine jedne manje kovanice. Naravno, GPU ima više vata od CPU-a.

 

Moguće da nikad nećemo saznati :-)

Anyway, i dalje odgovorno tvrdim da je igranje sa pastom totalna glupost.

 

Drugi put dok ti bude dosadno zamijeni sve gumice na pipama i vodokotlićima, veća je korist :-P

 Bitanga jesi ti od onih ljudi što sve znaju. Znači ono započneš neku priču u društvu i ti uvijek znaš najbolju soluciju odnosno riješenje.

 

Pa da, nažalost dosta znam. Nekad je to ok, al većinom je prokletstvo.

Za većinu stvari je ionako bitno logičko zaključivanje. Netko je jednom na forumu bubnuo da se pasta treba mijenjati maltene jednom godišnje. To je potrebno kao i zimske gume u Tunisu ili Genijator motoru :-P

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 0:00 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
hummer0 kaže...
Bitanga kaže...
JozoBozo121 kaže...
Bitanga kaže... 

Tako je, CPU onda ima više posla i više se grije.

Brijem da je glavni problem u CPU temp vs GPU temp omjeru. Ovisno što se više grije konzola je bučnija ili tiša.

A jedan je sustav koji upravlja tim ventilatorima.

 Meni se čini da je kontrola ventilatora bazirana na opterećenju konzole, a ne na temperaturi samog APU-a. Temperature CPU-a i GPU-a bi trebale biti gotovo identične jer se nalaze na istom komadu silicija veličine jedne manje kovanice. Naravno, GPU ima više vata od CPU-a.

 

Moguće da nikad nećemo saznati :-)

Anyway, i dalje odgovorno tvrdim da je igranje sa pastom totalna glupost.

 

Drugi put dok ti bude dosadno zamijeni sve gumice na pipama i vodokotlićima, veća je korist :-P

 Bitanga jesi ti od onih ljudi što sve znaju. Znači ono započneš neku priču u društvu i ti uvijek znaš najbolju soluciju odnosno riješenje.

 

Pa da, nažalost dosta znam. Nekad je to ok, al većinom je prokletstvo.

Za većinu stvari je ionako bitno logičko zaključivanje. Netko je jednom na forumu bubnuo da se pasta treba mijenjati maltene jednom godišnje. To je potrebno kao i zimske gume u Tunisu ili Genijator motoru :-P

 Ovo za pastu se slažem važnije je ispuhat cooler i općenito cijeli PC pogotovo ako je na podu kao moj. Playstation nisam ni jedan otvarao, a imao sam ih 5  jedino malo usisavač oko otvora.

Ali čovjek sa začudi koliko se još prašine može ispuhati sa kompresorom na benziskoj (govorim o PC-u).

14 godina
offline
PlayStation 4

Ma ništa to ne valja. Ja čekam da Bandić postavi eko stanice sa genijatorom pa ću tamo jednom tjedno ići sa plejkom na tretman

PSN - darklydexter
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
mar123 kaže...

ja sam ih prije kupovao, jeftinije dosta nego normalno kupovanje igara no sve ti to ljudi vrate acc i nemozes im vise pristupit. ako je neki bolji seller on ce ti dat drugi acc ako ti se ovaj koji si kupio ponisti, ali vecinu boli k ako ti za 2 dana izgubis pristup. nije lose za kupnju nekih igara koje prodes za 5-10 sati i vise ne upalis a ne daje ti se hrpa love za nju. 

 Imas li kakvog sellera preporuciti :D

9 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Ne znam za taj gow, zanima me jel priča povezana sa triologijom tj. kako se našao u nordiskoj mitologiji. Strah me ako počnem igrati da to neće biti to da mi se neće svijdeti jer sma navikao na grčku mitologiju

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Imate Detroit: Become Human demo za skinuti
3 gige 
Pa tko hoce neka proba 
Inače, igra izlazi za cca mjesec dana.

 
8 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Zanimljiva igra, ali barem meni kontrole užas. Kretanje igrača i kamera slično kao u RE 1. Svaka čast tko to lako igra.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Raja imam ponudu za The Last Guardian, jedan lik mi nudi Mafia 3 a drugi mi nudi Beyond Two Souls i Heavy Rain, Beyond sami grao na trici i vrh je a zao mi sto je nikada nisam presao sad ne znam bil te dvije uzeo il mafiju?

 

 

Vidim sad da se Beyond moze igrati i u 2 offline, je li to tacno?

https://www.youtube.com/channel/UCWgV7W_LmZOI8sTXRTIzfdg/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 14:19 (arnes_king).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
arnes_king kaže...

Raja imam ponudu za The Last Guardian, jedan lik mi nudi Mafia 3 a drugi mi nudi Beyond Two Souls i Heavy Rain, Beyond sami grao na trici i vrh je a zao mi sto je nikada nisam presao sad ne znam bil te dvije uzeo il mafiju?

 

 

Vidim sad da se Beyond moze igrati i u 2 offline, je li to tacno?

 Internet veli da se cijela igra može proći u local coop.

 

Čisto s neke financijske strane, Mafia 3 možda vrijedi više, ali igra je poprilično smećasta. Beyond i Heavy rain combo se nađe ispod 100 kuna na rasprodajama. Po onome što si napisao bilo bi logičnije uzeti ovo drugo.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

neznam jeste vidjeli, H1Z1 22.5. dolazi na PS4 u otvorenoj beti...to je odlicna "alternativa" za PUBG

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Kažem penziću daj da ti ja pomognem nositi ps4, a on na to "ne može, ne dam nikome ni blizu" :)))
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
tomko kaže...

neznam jeste vidjeli, H1Z1 22.5. dolazi na PS4 u otvorenoj beti...to je "odlicna" alternativa za PUBG

 There, I fixed it for ya.

MadeInCroatia
9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Ghost777 kaže...
tomko kaže...

neznam jeste vidjeli, H1Z1 22.5. dolazi na PS4 u otvorenoj beti...to je "odlicna" alternativa za PUBG

 There, I fixed it for ya.

 Počeli smo frendovi i ja igrati na PC-u i moram reći da iako smo se na početku sprdali s igrom nakon jedno dva sata igranja nam je postalo odlično, skužili smo mehanike, počeli smo se stvarno zezati u igri i uvijek završimo među zadnjima. Shotgun je malo prejak u odnosu na ostala oružja, spray metaka je čudan malo ali i Fortnite i PUBG nisu puno bolji po pitanju takvih stvari. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
online
Re: PlayStation 4
3D1N kaže...
mar123 kaže...

ja sam ih prije kupovao, jeftinije dosta nego normalno kupovanje igara no sve ti to ljudi vrate acc i nemozes im vise pristupit. ako je neki bolji seller on ce ti dat drugi acc ako ti se ovaj koji si kupio ponisti, ali vecinu boli k ako ti za 2 dana izgubis pristup. nije lose za kupnju nekih igara koje prodes za 5-10 sati i vise ne upalis a ne daje ti se hrpa love za nju. 

 Imas li kakvog sellera preporuciti :D

 Imas epicnpc forum gdje se prodaju accounti razno raznih servisa. Tamo pod sekcijom psn imas frajera koji se zove gamepsn, on je pouzdan, clan je vec godinama i uzimo sam od njega jos od

davne 2016. Cijeme su mu vece od ostalih no jos uvijek manke nego ovako, al garantira ti da ce radit. 

15 godina
online
Re: PlayStation 4
JozoBozo121 kaže...
Ghost777 kaže...
tomko kaže...

neznam jeste vidjeli, H1Z1 22.5. dolazi na PS4 u otvorenoj beti...to je "odlicna" alternativa za PUBG

 There, I fixed it for ya.

 Počeli smo frendovi i ja igrati na PC-u i moram reći da iako smo se na početku sprdali s igrom nakon jedno dva sata igranja nam je postalo odlično, skužili smo mehanike, počeli smo se stvarno zezati u igri i uvijek završimo među zadnjima. Shotgun je malo prejak u odnosu na ostala oružja, spray metaka je čudan malo ali i Fortnite i PUBG nisu puno bolji po pitanju takvih stvari. 

 

U Fortniteu nisam nikad nikog ubio s ničim drugim osim sa shotgunom.

To je u principu jedini razlog zašto mrzim Fortnite, nešto mi ne štima s tim oružjima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...

 U Fortniteu nisam nikad nikog ubio s ničim drugim osim sa shotgunom.

To je u principu jedini razlog zašto mrzim Fortnite, nešto mi ne štima s tim oružjima.

 Je, shotgun je prejak u odnosu na ostala oružja, ali ja sam uspio tu i tamo assault rifleom ubiti nekog na daljinu. Sniper je sobar, ali je rijedak, a machine gun je najbeskorisnije oružje, potrošio sam dvjesto metaka na dva lika, ni jednog nisam ubio, a nisam ni siguran da sam ih pogodio 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
JozoBozo121 kaže...
Bitanga kaže...

 U Fortniteu nisam nikad nikog ubio s ničim drugim osim sa shotgunom.

To je u principu jedini razlog zašto mrzim Fortnite, nešto mi ne štima s tim oružjima.

 Je, shotgun je prejak u odnosu na ostala oružja, ali ja sam uspio tu i tamo assault rifleom ubiti nekog na daljinu. Sniper je sobar, ali je rijedak, a machine gun je najbeskorisnije oružje, potrošio sam dvjesto metaka na dva lika, ni jednog nisam ubio, a nisam ni siguran da sam ih pogodio 

 machinegun je zamisljen da se sa njim ruše neprijateljske baze jer radi puno dmg ali je neprecizan...ali ipak dovoljno precizan sa pogodit zid haha

11 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Ljudi triba mi pomoc,kupia sam izgleda Gow digitalnu verziju u nejog lika (lik je ok,prije sam uzimao,sve 5) i izgleda da je US account i nema hr languge za odabrat. Postoji li neka fora ili nesto? Ubilo me ovo,bas sam se radovao igranju na hrvtitlovima kad ono pusiona. Ko ne plati kurbu plati likara...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
DONZI kaže...

Ljudi triba mi pomoc,kupia sam izgleda Gow digitalnu verziju u nejog lika (lik je ok,prije sam uzimao,sve 5) i izgleda da je US account i nema hr languge za odabrat. Postoji li neka fora ili nesto? Ubilo me ovo,bas sam se radovao igranju na hrvtitlovima kad ono pusiona. Ko ne plati kurbu plati likara...

 Ja isto imam US store verziju nema HR titla.

11 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Znaci nema nam pomoći?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
DONZI kaže...

Znaci nema nam pomoći?

 Pa meni je ok i na engleskom bilo bi zanimljivo na hrvatskom, ali igra je dobra pa sam i zaboravio na titlove.

10 godina
offline
PlayStation 4

Nikad ih nisam igrao pa me zanima jel se isplati uzet po ovoj cijeni i ipak ih odigrat bez obzira sto su stari naslovi

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Pozdrav ekipa. Nadam se da mi netko moze pomoci sa svojim iskustvom. Kako mi televizor zna biti zauzet, kupio bi novi monitor. Imam obicnu non 4K verziju PS-a, a volio bi uzeti monitor sa vecom 2k ili 3k rezolucijom zbog posla i svakodnevnog rada na racunalu. Sad, ok, trebam monitor sa HDMI ulazom, koji moj trenutni monitor nema. Ono cega se bojim, da ce FullHD na 2k ili vise izgledati ocajno. Iskustva?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
jaZey kaže...

Nikad ih nisam igrao pa me zanima jel se isplati uzet po ovoj cijeni i ipak ih odigrat bez obzira sto su stari naslovi

 

 

To su ponajbolje igre ove aktualne PS4 generacije (doduše TLOU je odličan remaster), koje su obavezna lektira na PS4.

 

solaris kaže...

Pozdrav ekipa. Nadam se da mi netko moze pomoci sa svojim iskustvom. Kako mi televizor zna biti zauzet, kupio bi novi monitor. Imam obicnu non 4K verziju PS-a, a volio bi uzeti monitor sa vecom 2k ili 3k rezolucijom zbog posla i svakodnevnog rada na racunalu. Sad, ok, trebam monitor sa HDMI ulazom, koji moj trenutni monitor nema. Ono cega se bojim, da ce FullHD na 2k ili vise izgledati ocajno. Iskustva?

 

 Zašto bi FHD slika izgledala lošije na ekranu više rezolucije, u odnosu na ekran niže rezolucije? Pogotovo ako su iste dijagonale.

Nemoj uzimati monitor koji nije 16:9 jer ćeš imati crne crte sa strane.

 

PSN - DeniZg80
8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...

 Zašto bi FHD slika izgledala lošije na ekranu više rezolucije, u odnosu na ekran niže rezolucije? Pogotovo ako su iste dijagonale.

Nemoj uzimati monitor koji nije 16:9 jer ćeš imati crne crte sa strane.

 

 Nece li u tom slucaju slika biti skalirana? Mislim da niti osim 16:9 drugih monitora nema, tj ima, al ovi su najzastupljeniji. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...
jaZey kaže...

Nikad ih nisam igrao pa me zanima jel se isplati uzet po ovoj cijeni i ipak ih odigrat bez obzira sto su stari naslovi

 

 

To su ponajbolje igre ove aktualne PS4 generacije (doduše TLOU je odličan remaster), koje su obavezna lektira na PS4.

 

solaris kaže...

Pozdrav ekipa. Nadam se da mi netko moze pomoci sa svojim iskustvom. Kako mi televizor zna biti zauzet, kupio bi novi monitor. Imam obicnu non 4K verziju PS-a, a volio bi uzeti monitor sa vecom 2k ili 3k rezolucijom zbog posla i svakodnevnog rada na racunalu. Sad, ok, trebam monitor sa HDMI ulazom, koji moj trenutni monitor nema. Ono cega se bojim, da ce FullHD na 2k ili vise izgledati ocajno. Iskustva?

 

 Zašto bi FHD slika izgledala lošije na ekranu više rezolucije, u odnosu na ekran niže rezolucije? Pogotovo ako su iste dijagonale.

Nemoj uzimati monitor koji nije 16:9 jer ćeš imati crne crte sa strane.

 

 Zasto bi bile crne crte? zar nije da je inace vecina TV-a u omjeru 16:9?? a s druge strane, zar se nemoze u postavkama na PS-u promijeniti u kojem omjeru ce davati sliku?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 11:52 (tomko).
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
solaris kaže...
DeniZg kaže...

 Zašto bi FHD slika izgledala lošije na ekranu više rezolucije, u odnosu na ekran niže rezolucije? Pogotovo ako su iste dijagonale.

Nemoj uzimati monitor koji nije 16:9 jer ćeš imati crne crte sa strane.

 

 Nece li u tom slucaju slika biti skalirana? Mislim da niti osim 16:9 drugih monitora nema, tj ima, al ovi su najzastupljeniji. 

 Skaliranje ti neće stvarati razliku u kvaliteti slike. Pogledaj link

Uostalom, vjerojatno možeš na 4K monitor staviti da prikazuje 1080p rezoluciju.

PSN - DeniZg80
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
tomko kaže...

 Zasto bi bile crne crte? zar nije da je inace vecina TV-a u omjeru 16:9?? a s druge strane, zar se nemoze u postavkama na PS-u promijeniti u kojem omjeru ce davati sliku?

 PS4 isporučuje samo 1080p sliku, PS4 Pro može dati 1080p illi 4K, ovisno kako Pro prepozna TV/monitor.

 

Ako kolega kupi npr. 1440p Ultra Wide monitor, imat će ili crne crte sa strane ili će u postavkama monitora morati staviti da se slika razvuče na cijeli ekran. 

Općenito, razvlačenje 1080p na rezoluciju koja nije 4K (4K je 4 x 1080p pa je to OK), definitivno utječe na kvalitetu slike.  

 

 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 12:03 (DeniZg).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice