PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.791.268
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
LordSnow kaže...
DeniZg kaže...

HDR ne znači nabrijani kontrast, nego široki raspon boja.

Osim toga, taj TV ima dosta nisku razinu svjetlosti (200 cd/m2), tako da ne treba očekivati da te izuje iz cipela.

 ali opet, pretpostavljam, slika bi trebala biti bolja nego na obicnom 4k tvu, tj. bez HDR? 

 Nemam pojma.

 

Taj Panasonic ima dobar panel (VA) sa dobrim kontrastom, pa bi slika trebala biti jako dobra.

Jedino ga ta slaba svjetlost ekrana sprečava da ima izrazito efektne scene sunca i sjene (kao npr. u Horizon Zero Dawn).

 

Moguće da mu postavke slike nisu dobro podešene, možda nije dobra Netflix aplikacija, možda sadržaj koji je gledao nije dobro prilagođen za HDR itd.

PSN - DeniZg80
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
MasterG kaže...

ekipa kupio sam Panasonic TX-50EX703E i konačno upgrejdao na PS4 Pro...e sad...pokrenem Netflix i piše lijepo 4K podržan 60Hz HDR...ali boje isprane do bola...wtf!?

pokušavam naći razlog ali ga ne mogu naći...jel netko imao iskustvo što treba gdje promijeniti da boje budu vivid ili sam lud!?

 Jesi se pokušao poigrati u postavkama PS4 sa deep colour i rgb opcijama?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 14:54 (Purger155).
13 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Tek sam prije par dana skontao da Playstation na nekim igrama ima region lock za multiplayer. Na primjer, PES 2018 Lite sam skinuo sa svog US accounta i igrao uz užasan lag, jer nisam igrao sa evropskim igračima, nego iz US regiona. Tek kada sam igru skinuo i igrao sa svog HR accounta, radilo je normalno.

 

Vidim da je i Gran TurismoSport slično ograničen, a namjeravao sam ga kupiti na svom US accountu (na njemu mi je i PS plus pretplata, tako da često imam te dodatne popuste).

 

Može li mi neko reći, da li je taj multiplayer region vezan za account ili kodiran u samoj igri, u zavisnosti sa kojeg je accounta kupljena? Dakle, da li bi igrao PES ili GTS na evropskim serverima, ako bi te igre kupio na US accountu, ali ih igrao sa EU accounta na istoj konzoli, ili bi ih uvijek igrao na US serverima, jer je igra kupljena sa US accounta, iako je igram sa drugih accountova?

 

Hvala unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 15:26 (Phobius).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PlayStation 4
Purger155 kaže...
MasterG kaže...

ekipa kupio sam Panasonic TX-50EX703E i konačno upgrejdao na PS4 Pro...e sad...pokrenem Netflix i piše lijepo 4K podržan 60Hz HDR...ali boje isprane do bola...wtf!?

pokušavam naći razlog ali ga ne mogu naći...jel netko imao iskustvo što treba gdje promijeniti da boje budu vivid ili sam lud!?

 Jesi se pokušao poigrati u postavkama PS4 sa deep colour i rgb opcijama?

 ma svašta sam probavao, tj koliko sam stigao...ali ima toliko opcija da fakat nemam pojma gdje da počnem uopće.

Kad uključim native app preko TV-a onda je sve ok (ali nisam sigurand a je HDR, ne znam kako provjeriti)

A kad uključim app preko PS4 Pro momentalno se boje promijene u blijedo sa poludit...baš onako očigledno washed out boje.

 

Vidio sam gro ljudi priča da ima isti problem (ne samo sa mojim TV-om, već većinom TV-a)

- da HDMI crni (koji dobiješ sa plejkom) nije dovoljan

- da TV ima samo 2K (nemi očigledno 4K piše prezolucija)

- da samo jedan ili dva HDMI utora ima support za taj HDR (meni uključen u prvi)

 

 

ma ne znam ni sam...nisam mislio da će biti toliko teško to "namjestit" 

imam i HZD...baš ću probat kad stignem

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 15:36 (MasterG).
13 godina
online
Re: PlayStation 4

Progledaj ova uputstva i provjeri koji ti hdmi podržava hdr. Kod Sony xe7005 su portovi 2 i 3.

 

PS4 Pro: How to enable 4K resolution

 

11 godina
offline
Re: PlayStation 4

Ne promijene ti se boje na blijedo nego se upali svjetlost na maximum.

To je normalno za HDR. 

Playstation u svom sistemu nema opciju da prilagodiš HDR prema jačini svjetlosti TVa, pa to ne izgleda dobro u meniju.

Nove igre kao AC Origins i Battlefront to imaju, pa slika bude OK unutar igre.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 16:33 (DeniZg).
10 godina
online
PlayStation 4

vec se pisalo ovdje o psngames.org ,zanima me, imaju li nekakva ogranicenja te igre od standardnih kupljenih preko store-a.

s kojeg su store-a, mogu li se igrati online?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 16:44 (kurjeoko).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4

Ja imam sony 7 seriju koja ima 8bit hdr, ne full 10bit. Na pocetku sam se nervira sto se tice ps4 tako da sam na kraju na konzoli hdr iskljucio, mislim da to jednostavno nije dobro implementirano sto se tice samog PS-a, neka igra radi neka ne, menu mi je uvijek sjeban i slicno. I bez hdra igre mi izgledaju odlicno, pogotovo novije, tako da mi se nije dalo paliti hdr svaki put kad hocu igrati igru koja funkcionise s tim. A sto se tice hdr na netflixu i youtube (app koje pokrecem sa TVa) meni je slika odlicna. Ne znam kakva je sa 10bit, vjerovatno da je dosta bolja ali moje potrebe zadovaljava i ovaj od 8bit, pogotovo jer sam presao sa full hd LG telke iz 2012 godine.

PSN Tokioplastic292
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 16:48 (LordSnow).
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...

Ne promijene ti se boje na blijedo nego se upali svjetlost na maximum.

To je normalno za HDR. 

Playstation u svom sistemu nema opciju da prilagodiš HDR prema jačini svjetlosti TVa, pa to ne izgleda dobro u meniju.

Nove igre kao AC Origins i Battlefront to imaju, pa slika bude OK unutar igre.

 

Backlight na maximumu naprotiv pomaže da su boje vividnije i izraženije (blijede baš upravo kad smanjuješ brightness).

Vjerojatnije je da ne paše ili color profile u postavkama, ili port, kabel, nešto treće.

 

Nema nikakvog razloga da HDR izgleda lošije od SDRa ako je 10 bitna boja dobro implementirana u igri, aplikaciji.

Već smo pričali da malo igara ima dobro implementiran HDR.

 

Netflix app je bolje koristiti native na smart tvu nego preko playke. Osim ako je na panasonicu loš.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Kupio bih polovni Battlefield 1 na disku... zanima me jel ima nekih nedostataka u odnosu na verziju sa store-a ili na novu igru na disku? ... vidim da ima besplatni dlc ? hoču li to moči skinuti itd ...HVALA

2 Da sve radi kao i na novoj
2 Ne , bit če limitirana
2 Neznam
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 17:25 (ursusc355).
Moj PC  
0 6 hvala 0
10 godina
offline
Re: PlayStation 4

malo sam se poigrao...stavio sam na HDMI port 1 i čini mi se da radi kako treba, upalio mi se HDR enabled na svim frekvencijama i slika je fantastična...iako i dalje nisam siguran da li je samo prebacivanje na taj port odradilo svoje ili to što sam i postavke dirao XD

 

gdje si vidio koji port ima enabled?

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Pa ako su ti oba acca na istoj konzoli, to možeš testirati tako da igru skineš i instaliraš preko US accounta i pokreneš sa EU accountom. Ako te i dalje bude spajalo sa US igračima, znači da je povezano sa izdanjem igre, a ne sa regijom accounta. Naravno, konzola ti mora biti primarna za taj US acc.

Možeš i obrnuto (instaliraš sa EU accom i pokreneš sa US accom pa provjeriš da li te i dalje spaja sa EU igračima), ali ti onda ta konzola mora biti primarna za EU acc.
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ja na LG kad je igra ili film koji podržava HDR imam tri opcije, HDR živo, svjetlo i igra. Uz HDR izgleda baš ljepše. Što se tiće filmova kako koji, ali igre izgledaju odlično.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
MasterG kaže...

malo sam se poigrao...stavio sam na HDMI port 1 i čini mi se da radi kako treba, upalio mi se HDR enabled na svim frekvencijama i slika je fantastična...iako i dalje nisam siguran da li je samo prebacivanje na taj port odradilo svoje ili to što sam i postavke dirao XD

 

gdje si vidio koji port ima enabled?

 

Na Sony TVima su to portovi HDMI 2 i HDMI 3. Nije baš intuitivno, ali piše u manualu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
MasterG kaže...
Purger155 kaže...
MasterG kaže...

ekipa kupio sam Panasonic TX-50EX703E i konačno upgrejdao na PS4 Pro...e sad...pokrenem Netflix i piše lijepo 4K podržan 60Hz HDR...ali boje isprane do bola...wtf!?

pokušavam naći razlog ali ga ne mogu naći...jel netko imao iskustvo što treba gdje promijeniti da boje budu vivid ili sam lud!?

 Jesi se pokušao poigrati u postavkama PS4 sa deep colour i rgb opcijama?

 ma svašta sam probavao, tj koliko sam stigao...ali ima toliko opcija da fakat nemam pojma gdje da počnem uopće.

Kad uključim native app preko TV-a onda je sve ok (ali nisam sigurand a je HDR, ne znam kako provjeriti)

A kad uključim app preko PS4 Pro momentalno se boje promijene u blijedo sa poludit...baš onako očigledno washed out boje.

 

Vidio sam gro ljudi priča da ima isti problem (ne samo sa mojim TV-om, već većinom TV-a)

- da HDMI crni (koji dobiješ sa plejkom) nije dovoljan

- da TV ima samo 2K (nemi očigledno 4K piše prezolucija)

- da samo jedan ili dva HDMI utora ima support za taj HDR (meni uključen u prvi)

 

 

ma ne znam ni sam...nisam mislio da će biti toliko teško to "namjestit" 

imam i HZD...baš ću probat kad stignem

 Sto se tice NETFLIX app na  TV  HDR mozes provjeriti na npr Marco Polo ili Daredevil_u , ili kucaj HDR u trazilicu  . Ako ti u opisu  gore pise DolbyVision , HDR ili tako nesto imas  , ako pise 4K ili HD nemas HDR, tj ne vidi ga  . 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 21:42 (error_666).
10 godina
offline
Re: PlayStation 4

Skuzio sam da je na nekima pisalo HD ili 4K ultra HD i HDR ... Recimo star trek discovery je HDR...ali zanimljivo je to da je to znalo "nestati" tj više nije pisalo HDR nakon resetiranja app-a (pričam o Ps4 appu).

Na native TV appu nisam još previše niti gledao o tome, tek imam pro 2 dana pa me više zanimao ps4 pro i njegove mogućnosti.

Kad sam išao na Netflix (ps4) automatski se upalio hdr, jer sam vidio da piše na tv-u, a boje isprane užas.

Onda sam izašao iz app i hdr je ostao upaljen (i dalje isprane boje) , ali kad sam otišao u settings i pogledao tamo "video output info", pisalo je hdr supported, blablabla...i ono što mi je zapelo za oko enabled on frequencies 25hz, 30hz...not enabled 25hz, 30kz, 50hz, 60kz?!?!

 

Nakon malo igranja po postavkama (ugasio sam sve živo, i stavio sve na normal) i prebacivanja na hdmi port 1, piše enabled na svim frekvencijama uključujući i 60hz. Osim toga boja izgleda super, HZD piše hdr pq ili tak nekaj...cini mi se da radi sad normalno kako bi trebalo jer nisam još naišao na isprane boje od tada

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
13 godina
online
Re: PlayStation 4

Na žalost na televizorima nisu svi hdmi HDR i 60 Hz. Na nekima imaš samo jedan hdmi koji prodržava hdr i 60 hz, na nekima 2. I ne podržavaju svi 60 Hz, neki su samo 30 Hz.

Treba dobro gledati kad se kupuje tv.

 

12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Skinuo fallout 4 za pc, piratska verzija. Isprobao i svidjela mi se pa sam je izbrisao i uzeti ću je za ps4. Probao igrati BEYOND: TWO SOULS šta je free na ps+. Baš zanimljivo sa HR titlovima. Ima li još igri koje imaju HR titlove? Znam za ovaj Detroit demo i God of war te HIDDEN AGENDA.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4

Radije uzmi Fallout 4 na PC-u.

Modovi na PS4 su dosta ograničeni. Učitavanja su dosta sporija itd.

PSN - DeniZg80
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Nije mi baš grafička dobra pa mi je igranje fallouta bilo kao da igram ps2:) Mislio sam da mi je bolje onda uzeti za ps4. Nekako se već odvikao od pc igranja od kad uzeo ps4. Ovo jedva čekam...
11 godina
offline
Re: PlayStation 4

Nisam baš nahajpan na taj RDR2.

Odigrao sam jedinicu i bila je dobra tada, ali ne vidim što bi Rockstar mogao ponuditi novo i zanimljivo u 2018. sa RDR2.

 

Priča će vjerojatno biti dobra, ali gameplay i animacije će trebati propisno "utegnuti" u odnosu na GTA V i RDR1.

Posebno me zanima kako će riješiti multiplayer, da bude dugoročno zanimljiv.

 

PSN - DeniZg80
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Nadam se da ćete ugodno iznenaditi:) Sačekati ću ja malo da vidim gameplay pa ću vjerovatno sa kolegom po pola preko us store uzeti. Nadam se dobroj sp igri. Za online igranje baš treba vremena slobodnoga. Igrao zadnje ghost recon i proleti par sati tik tak. Morao sam odustati da se ne navučem skroz;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Sto se tice ovih besplatnih igara za mjesec maj, vidim da ima i za ps3 i za vitu. Zar nije bilo price da vise nece dolaziti besplatne igre za druge konzole, vec samo za ps4?
PSN Tokioplastic292
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PlayStation 4

Jel se samo to meni cini ili grafika bas izgleda lose na novom traileru  red dead r 2? 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
I ja sam primjetio. Inace me ne privlaci nista spec koliko sam mislio dace, barem sudeci po ovom traileru.
PSN Tokioplastic292
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
LordSnow kaže...
Sto se tice ovih besplatnih igara za mjesec maj, vidim da ima i za ps3 i za vitu. Zar nije bilo price da vise nece dolaziti besplatne igre za druge konzole, vec samo za ps4?

 

Tek za godinu dana (March 2019).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...

Nisam baš nahajpan na taj RDR2.

Odigrao sam jedinicu i bila je dobra tada, ali ne vidim što bi Rockstar mogao ponuditi novo i zanimljivo u 2018. sa RDR2.

 

Priča će vjerojatno biti dobra, ali gameplay i animacije će trebati propisno "utegnuti" u odnosu na GTA V i RDR1.

Posebno me zanima kako će riješiti multiplayer, da bude dugoročno zanimljiv.

 

 Ja pak jedva cekam, svidjelo mi se kak su odradili ozbiljnu igru tak da mi je na kraju bolja nego bilo koji GTA 

Ima tu mjesta za napredak :)

13 godina
offline
PlayStation 4

Nisam igrao RDR (planiram se dočepati nekog jeftinog xboxa i to odraditi ove godine), ali činjenice da je ovo Rockstarova igra i k tome smještena u western setting mi je i više nego dovoljna da mi bude na vrhu najiščekivanijih igara godine. Nikad nisam patio previše na grafiku, a još manje na trailere pa sam skroz ravnodušan ko i sa svakim drugim trailerom. A i koja korist od nabrijane grafike u traileru ko recimo Witcher 3 kad slijedi downgrade da bi se moglo vrtjeti na konzolama. Relativno sam nov u tom konzolaškom svijetu, ali ne vjerujem baš da ćemo s grafičke strane dobiti puno impresivnije stvari od HZD i GOW. Barem ne na noob verzijama konzole.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
Hexfire kaže...

Nisam igrao RDR (planiram se dočepati nekog jeftinog xboxa i to odraditi ove godine), ali činjenice da je ovo Rockstarova igra i k tome smještena u western setting mi je i više nego dovoljna da mi bude na vrhu najiščekivanijih igara godine. Nikad nisam patio previše na grafiku, a još manje na trailere pa sam skroz ravnodušan ko i sa svakim drugim trailerom. A i koja korist od nabrijane grafike u traileru ko recimo Witcher 3 kad slijedi downgrade da bi se moglo vrtjeti na konzolama. Relativno sam nov u tom konzolaškom svijetu, ali ne vjerujem baš da ćemo s grafičke strane dobiti puno impresivnije stvari od HZD i GOW. Barem ne na noob verzijama konzole.

 Ma nema nit potrebe, bolje da resurse utrose na potpuniji svijet nego teksture i ostale gluposti

6 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

ekipa imam pitanje. koja je razlika izmedju ova 2 god of war-a..uglavnom sve sto ljudi prodaju je na  kutiji ova prva slika di su na camcu, ali jedan decko sad prodaje gdje je ova druga slika, pa ne znam u cem je razlika pa da ne bi kupio nesto krivo :D 

 

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/91SoMf876VL._SX342_.jpg

 

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/91FtDLFcjZL._SX425_.jpg

 

 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice