PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.772.135
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
Jb se moze uraditi na svakoj konzoli neovisno o firmwareu.

4.05, 4.55 i 5.05(5.07) su javno dostupni, ovi ostali nisu. Za sada, naravno, iako sam naletio na zanimljivu izjavu da je 5.05 zadnji javno dostupan jailbreak koji ce ici preko web entry pointa, u buducnosti nas ceka ili nista, ili repack novog softvera za 5.05 ili (najmanja sansa) full cfw, gdje onda firmware nece biti bitan ni sporan.

Cisto sumnjam, mislim da ce prije u javnosti poceti kruziti jb za 5.53 nego cfw...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...

 

S takvim stavom ni ja se ne sjećam. ;-)

Izvini tratincice nisam znao da ste osjetljivi tako.Sve sto sam napisao je u tonu zajebancije i radoznalosti koda pricam s kolegom,a ne odvjetnikom.
Nisam mislio da se moram sluzbeno obracat.

 

Izvinite gospodine,dali mi mozete objasniti meni i ostalim(vidim da nisam jedini) koji ne znaju o cemu se radi u cem je problem sa najnovijim softverom?

 

Je li bolje?

 

Origin_Steam: hrka11
15 godina
online
Re: PlayStation 4
hrka11 kaže...
Bitanga kaže...

 

S takvim stavom ni ja se ne sjećam. ;-)

Izvini tratincice nisam znao da ste osjetljivi tako.Sve sto sam napisao je u tonu zajebancije i radoznalosti koda pricam s kolegom,a ne odvjetnikom.
Nisam mislio da se moram sluzbeno obracat.

 

Izvinite gospodine,dali mi mozete objasniti meni i ostalim(vidim da nisam jedini) koji ne znaju o cemu se radi u cem je problem sa najnovijim softverom?

 

Je li bolje?

 

 

Replyaš meni, a ja nemam pojma o jailbreaku niti me zanima. Odgovorio sam čovjeku kojeg isto tako to ne zanima, a ti mi pišeš da te zajebavam.

I još da ti se ne da potrošiti 10 minuta na googleanje, a htio bi da drugi potroše vrijeme na tebe. Sorkač!

Budu ti objasnili arnes i Damir, jedva čekaju :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
hrka11 kaže...

Daj nemoj zaj...objasni o cem se radi da sad ne guglam 10min bezveze ili da trazim ovde po temi sta je.

Planiram nabaljvat ps4 pa i mene zanima isto.Mislim da ovaj novi nije moguce jb ako sam dobro povata prije sto sam procita,mozda grijesim,ne sicam se vise.

Znači evo ja ću ti sad sve objasniti. Šema je takva da se zadnjih par stranica često spominje. Ima nekih bugova ali ćeš ih lako riješiti JBom.

Dakle možeš planirati nabavku ps4 jer te zanima isto pa onda novi nije moguće ako griješiš ili se ne sjećaš.

PSN - darklydexter
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Na ovom forumu se širi samo mržnja među ljudima :D Iako smo svi ovdje radi slicnih interesa!

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 16:12 (arnes_king).
Moj PC  
2 1 hvala 1
13 godina
offline
PlayStation 4

Fali mi rasprava o produžnim kabelima.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
10 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...

 

 

Replyaš meni, a ja nemam pojma o jailbreaku niti me zanima. Odgovorio sam čovjeku kojeg isto tako to ne zanima, a ti mi pišeš da te zajebavam.

I još da ti se ne da potrošiti 10 minuta na googleanje, a htio bi da drugi potroše vrijeme na tebe. Sorkač!

Budu ti objasnili arnes i Damir, jedva čekaju :-)

Replaya sam tebi jer sam vidio da si odgovorio momku koji je postavio pitanje vezi toga.Mislio sam da imas pojma o cem se radi pa si mu tako samouvjereno odgovorio vise mi lici na podjebavanje ali ok,mislio sam da znas ocem se radi.

Vjerovatno i znas ali nes da sad pises,ti si izgelda jedan od onih "na forumu sam 10g ovo su sve balavci,sta se prave pametni itd"...takvi su mi najdrazi.Ok,zaboravi da sam istao pitao.

Guglat mogu i 2min i 2 sata isto tako mogu zalutat,a ako netko zna konkretno o cem se radi lakse mi je upitat,zar zato ne sluze forumi?

Pametnjakovic.

 

Origin_Steam: hrka11
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ezio sorry, samo da te malo ispravim, jailbreak ne rijesava nikakav bug ni nestabilnost.... Stovise, uzrokuje ih, a poprilicno je strucan da zezne i neke ficre firmwarea koje inace odlicno rade.

No donosi i puno dobrih stvari, nazalost ovaj forum prednjaci u negiranju jailbreaka, ljudi s jailbreakanim konzolama su valjda marginalci ili stajaznam, prvenstveno zbog piraterije (ima onih koji se time otvoreno hvale), medjutim ako imalo pratis scenu onda vidis da vecina smatra (a tako se i ponasa) da je piraterija vise nuspojava jailbreaka nego glavni razlog postojanja istog.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: PlayStation 4
hrka11 kaže...
Bitanga kaže...

 

 

Replyaš meni, a ja nemam pojma o jailbreaku niti me zanima. Odgovorio sam čovjeku kojeg isto tako to ne zanima, a ti mi pišeš da te zajebavam.

I još da ti se ne da potrošiti 10 minuta na googleanje, a htio bi da drugi potroše vrijeme na tebe. Sorkač!

Budu ti objasnili arnes i Damir, jedva čekaju :-)

Replaya sam tebi jer sam vidio da si odgovorio momku koji je postavio pitanje vezi toga.Mislio sam da imas pojma o cem se radi pa si mu tako samouvjereno odgovorio vise mi lici na podjebavanje ali ok,mislio sam da znas ocem se radi.

Vjerovatno i znas ali nes da sad pises,ti si izgelda jedan od onih "na forumu sam 10g ovo su sve balavci,sta se prave pametni itd"...takvi su mi najdrazi.Ok,zaboravi da sam istao pitao.

Guglat mogu i 2min i 2 sata isto tako mogu zalutat,a ako netko zna konkretno o cem se radi lakse mi je upitat,zar zato ne sluze forumi?

Pametnjakovic.

 

 

Tako je, skontao si me, #nedamise. Jedno me vrijeme čak i držalo da je ok pomagati drugima, al ljudi ti to ne cijene baš. Pogotovo ovi sa stavom "ne da mi se gubit vrijeme, lakše mi je puknut polupismenu poruku na forum". Njih posebno obožavam.

Pitaj slobodno i očekuj svakakve odgovore. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Damir22 kaže...
Ezio sorry, samo da te malo ispravim, jailbreak ne rijesava nikakav bug ni nestabilnost.... Stovise, uzrokuje ih, a poprilicno je strucan da zezne i neke ficre firmwarea koje inace odlicno rade.

No donosi i puno dobrih stvari, nazalost ovaj forum prednjaci u negiranju jailbreaka, ljudi s jailbreakanim konzolama su valjda marginalci ili stajaznam, prvenstveno zbog piraterije (ima onih koji se time otvoreno hvale), medjutim ako imalo pratis scenu onda vidis da vecina smatra (a tako se i ponasa) da je piraterija vise nuspojava jailbreaka nego glavni razlog postojanja istog.

 

Pa da, to je logično, tako je i piraterija na PCu nuspojava postojanja PCa, a ne glavni razlog postojanja istog :-)

Isto kao što su i krađe nuspojava postojanja lopova, a ne glavni razlog postojanja istih.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
PlayStation 4

Moje osobno misljenje je da ako si mozes priustiti tipa 200kn mjesecno za zabavu da je hackan ps4 nepotreban. Do sada je bilo nemoguce za bilo koju platformu kupovat nove igre za cirka 100kn. Tko radi i moze si priustiti tipa 200kn mjesecno je vise nego ok da kroz cirka godinu dana vec skupi lijepu kolekciju igara. Da ne pricam da se moglo uzet sada za 306kn 12 mjeseci pretplate gdje dobis minimalno 24 igre. Mozda nece biti sve igre top, ali ce ih bit barem 10 koje ce nesto vrijediti.

 

Takoder razumijem npr studente i ucenike osnovne i srednje skole koji nemaju primanja da im je hackani ps zanimljiv i to podrzavam.

 

Ak nis drugo uce kako neki dio tehnologije promijeniti da radi na drukciji nacin :D

 

Ruku na srce zivimo u Hrvatskoj, zar se moze zamjeriti bilo kome hackana konzola? Naravno da ne.

 

 

S druge strane svaka cast sancti domenici, ludo je koliko se ta firma digla i kakve popuste bacaju svako malo. Nisam siguran da li je bilo tko u europi imao ps4 gamepada po 250kn. Bas sam pratio webshop i skuzio kako su prodali apsolutno sve gamepadove na zalihi, a vjerujem da ih je bilo jako puno.

 

Ulazu brutalno u marketing i na neki nacin sam sretan da imamo toliko kvalitetnog dobavljaca.

 

Godinama nisam imao kontakt sa firmom koja mi odgovori na mail doslovno u 23 sata po noci. Respect

Moj PC  
16 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: PlayStation 4
Hexfire kaže...

Fali mi rasprava o produžnim kabelima.

 Meni o dijeljenju accouta. Vec sam zaboravio kako se to radi. 🙁

10 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...

 

 

Tako je, skontao si me, #nedamise. Jedno me vrijeme čak i držalo da je ok pomagati drugima, al ljudi ti to ne cijene baš. Pogotovo ovi sa stavom "ne da mi se gubit vrijeme, lakše mi je puknut polupismenu poruku na forum". Njih posebno obožavam.

Pitaj slobodno i očekuj svakakve odgovore. 

Vec sam ti rekao napisao sam ti pitanje u smislu da pitam kolegu na forumu a ne odvjetnika...izgleda da sam napravio gresku,da sam procitao tvoje postove skuzio bi da si nadobudni pametnjakovic,onda sigurno nebi pitao nista,tu sam u startu pogresku napravio.

Ima kolega koji ce i kratko napisat o cem se radi,ne sekiraj se jer sam dobio u privatno objasnjenje od normalnih osoba kojim nije problem izdvojit minut.Na ps ne igram od prve generacije tako da nisam upucen u nista vezano toga posto sam na pc-u igrao sve posle toga zato sam i postavio pitanje jer ne znam ni sam sta da potrazim na netu.

A druga stvar,jebe mi se za pismenost nisam na gramatickom forumu to govori dovoljno o tebi kad se vatas necije pismenosti.

#nadobudnipametnjakovic

Origin_Steam: hrka11
15 godina
online
Re: PlayStation 4
hrka11 kaže...
Bitanga kaže...

 

 

Tako je, skontao si me, #nedamise. Jedno me vrijeme čak i držalo da je ok pomagati drugima, al ljudi ti to ne cijene baš. Pogotovo ovi sa stavom "ne da mi se gubit vrijeme, lakše mi je puknut polupismenu poruku na forum". Njih posebno obožavam.

Pitaj slobodno i očekuj svakakve odgovore. 

Vec sam ti rekao napisao sam ti pitanje u smislu da pitam kolegu na forumu a ne odvjetnika...izgleda da sam napravio gresku,da sam procitao tvoje postove skuzio bi da si nadobudni pametnjakovic,onda sigurno nebi pitao nista,tu sam u startu pogresku napravio.

Ima kolega koji ce i kratko napisat o cem se radi,ne sekiraj se jer sam dobio u privatno objasnjenje od normalnih osoba kojim nije problem izdvojit minut.Na ps ne igram od prve generacije tako da nisam upucen u nista vezano toga posto sam na pc-u igrao sve posle toga zato sam i postavio pitanje jer ne znam ni sam sta da potrazim na netu.

A druga stvar,jebe mi se za pismenost nisam na gramatickom forumu to govori dovoljno o tebi kad se vatas necije pismenosti.

#nadobudnipametnjakovic

 

Jebe se tebi za puno toga vidim. Meni je bitno da se kužimo. Pa mi nemoj više replyati s takvim stavom i očekivati odgovore. Imaš sad druge kontakte :-P

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 9:42 (Bitanga).
10 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...

 

Jebe se tebi za puno toga vidim. Meni je bitno da se kužimo. Pa mi nemoj više replyati s takvim stavom i očekivati odgovore. Imaš sad druge kontakte :-P

Bolje i to nego otic na zivce radi gluposti ;)

E sad ja bi opet nesto pitao ali ne znam kako da postavim pitanje da se neko ne uvrijedi :/

Origin_Steam: hrka11
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Hajd raja pisite koje su igre po vasem misljenju must play? Bas, da su vam odskakale od ostalih?

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
arnes_king kaže...

Hajd raja pisite koje su igre po vasem misljenju must play? Bas, da su vam odskakale od ostalih?

 Svako ima svoj ukus, al generalno vecina ce ti preporucit Horizon, The Last of Us, Uncharted, Ratchet and Clank, novi God of War, Witcher 3, GTA V...

11 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
Zin8 kaže...
arnes_king kaže...

Hajd raja pisite koje su igre po vasem misljenju must play? Bas, da su vam odskakale od ostalih?

 Svako ima svoj ukus, al generalno vecina ce ti preporucit Horizon, The Last of Us, Uncharted, Ratchet and Clank, novi God of War, Witcher 3, GTA V...

 Znam, ali eto do sada sto sam slusao ove sa foruma nisam se pokajao. 

 

Igrao sam sve navedeno osim Ratchet and Clank, God of War sam tek zapoceo prije 2 dana. Mislim se nabaviti i bloodborne, da li prvo da igram njega ili Dark Soul 3? Davno sam se oprobao na jednoj souls igri i odustao brzo, ali nisam znao da je to takav tip i da se tu mora malo napatit pa se mislim ponovo probati.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Svakako pokušaj igrati Bloodborne. :)
6 godina
offline
PlayStation 4

 

Da, Bloodborne je život 

 

Trenutno krenuo s Horizon Zero Dawn i hebemti kako je dobra igra! Fora je bila samo gledajući Youtube gameplaye, ali nisam mislio da će mi baš tako leći,  prvi susret sa svakom novom mehaničkom zvijeri je wow. Osim toga, igra je fluidna, kretanje glavne junakinje, priča je zanimljiva koliko može biti, odmah ti je jasno što vjerovatno je ali želiš doći do kraja da saznaš kako je do svega došlo... 

 

I da, sada je bila na brutalnom  popustu na US storu kao Complete Edition za samo 130kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 0:33 (olrak).
 
4 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Zin8 kaže...
arnes_king kaže...

Hajd raja pisite koje su igre po vasem misljenju must play? Bas, da su vam odskakale od ostalih?

 Svako ima svoj ukus, al generalno vecina ce ti preporucit Horizon, The Last of Us, Uncharted, Ratchet and Clank, novi God of War, Witcher 3, GTA V...

 witcher 3 će zaigrati čak i neko ko ne voli rpgove, ali tlou e to svak igra pa i onaj koji ne zna dzojstek drzati

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
arnes_king kaže...

Hajd raja pisite koje su igre po vasem misljenju must play? Bas, da su vam odskakale od ostalih?

Valiant Hearts: The Great War

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 9:00 (Chaky).
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Raja malo je off topic, ali nije puno :D primjetim u zadnje vrijeme kada igram igre na svom FHD LED TV, kada naglo okrecem sliku ili se nesto pomjera, npr ruka lika u far cry 5, ostaje kao blagi trag iza. Kako se sjecam ovog prije nije bilo, ili ja nisam primjecivao, ali sada bas primjetim i malo zasmeta, ne znam da li je to taj tzv "image retention" jer se cini kao da slika kasni za pokretom pa malo ostaju tragovi boje prethodnog frejma.

 

Do cega to moze biti i ima li neko rijesenje? Svakako mi je vrijeme za novi TV, ali nisam sada u mogucnosti niti vjerujem da cu biti u skorije vrijeme.

 

 

P.S. Hvala vam na prijedlozima sto se tice igara.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 10:56 (arnes_king).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: PlayStation 4
arnes_king kaže...

Raja malo je off topic, ali nije puno :D primjetim u zadnje vrijeme kada igram igre na svom FHD LED TV, kada naglo okrecem sliku ili se nesto pomjera, npr ruka lika u far cry 5, ostaje kao blagi trag iza. Kako se sjecam ovog prije nije bilo, ili ja nisam primjecivao, ali sada bas primjetim i malo zasmeta, ne znam da li je to taj tzv "image retention" jer se cini kao da slika kasni za pokretom pa malo ostaju tragovi boje prethodnog frejma.

 

Do cega to moze biti i ima li neko rijesenje? Svakako mi je vrijeme za novi TV, ali nisam sada u mogucnosti niti vjerujem da cu biti u skorije vrijeme.

 

 

P.S. Hvala vam na prijedlozima sto se tice igara.

 

Možda je do motion smoothinga? Ako imaš to upaljeno.

On isto nekad zna zamuljat sliku kako bi dobio fluidnost.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Nema moj TV te opcije, nije nesto specijalno al slusao me godinama dobro, nema nikakvih tih naprednih postavki. Nesto razmisljam da li je moguce da je vise primjetno jer sam saturaciju boje pojacao vise nego inace. Cini mi se kao da je blaze kad je smanjim.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 11:55 (arnes_king).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PlayStation 4

Adios, Leo Messi! Hrvatska je razbila Argentinu u komadiće...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 23:50 (hummer0).
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4

arnes_king Možda je Motion Blur uključen u igri? Probaj ga ugasiti.

PSN - DeniZg80
10 godina
offline
PlayStation 4

Ej ekipa...stigao mi je ps4 pro.

Imam fifu 18 i dva call of dutya ali ne vjerujem da cu pucacinu igrat na konzoli.

Sta mi je sad slijedeci korak?Trebam napravit racuna na ps network ili ?

Koja je razlika izmedju US i EU racuna posto vidim da neki imaju Us neki Eu?Da bi fifu online igrao trebam imat onu preplatu za ps?

Tnx.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
hrka11 kaže...

Ej ekipa...stigao mi je ps4 pro.

Imam fifu 18 i dva call of dutya ali ne vjerujem da cu pucacinu igrat na konzoli.

Sta mi je sad slijedeci korak?Trebam napravit racuna na ps network ili ?

Koja je razlika izmedju US i EU racuna posto vidim da neki imaju Us neki Eu?Da bi fifu online igrao trebam imat onu preplatu za ps?

Tnx.

 

Kroz stvaranje računa vodit će te sama konzola čim je uključiš. Što se tiče multiplayera, za igranje bilo koje igre online (ne samo Fife) treba ti Playstation Plus pretplata. Možeš je kupiti na mjesec dana, tri mjeseca ili godinu dana. Mislim da je godišnja negdje oko 430 kn, do prije neki dan je bila akcija, mogao si uzeti godinu dana za 300 kn. Osim online igranja, uz PS Plus dobiješ mjesečno i dvije besplatne igre koje su tvoje dok god imaš pretplatu, a ima i posebnih PS Plus popusta. 

 

Dosta ljudi ima US account jer tvrde da su tamo bolje cijene i ponude, ali tu moraš vjerojatno fejkat adresu ili tako nešto. Ne znam, nije me apsolutno nikad zanimalo s time se zajebavati, i sa EU accountom imaš kroz godinu mali milijun popusta i sjajnih ponuda. 

11 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
Q-Tip kaže...
hrka11 kaže...

Ej ekipa...stigao mi je ps4 pro.

Imam fifu 18 i dva call of dutya ali ne vjerujem da cu pucacinu igrat na konzoli.

Sta mi je sad slijedeci korak?Trebam napravit racuna na ps network ili ?

Koja je razlika izmedju US i EU racuna posto vidim da neki imaju Us neki Eu?Da bi fifu online igrao trebam imat onu preplatu za ps?

Tnx.

 

Kroz stvaranje računa vodit će te sama konzola čim je uključiš. Što se tiče multiplayera, za igranje bilo koje igre online (ne samo Fife) treba ti Playstation Plus pretplata. Možeš je kupiti na mjesec dana, tri mjeseca ili godinu dana. Mislim da je godišnja negdje oko 430 kn, do prije neki dan je bila akcija, mogao si uzeti godinu dana za 300 kn. Osim online igranja, uz PS Plus dobiješ mjesečno i dvije besplatne igre koje su tvoje dok god imaš pretplatu, a ima i posebnih PS Plus popusta. 

 

Dosta ljudi ima US account jer tvrde da su tamo bolje cijene i ponude, ali tu moraš vjerojatno fejkat adresu ili tako nešto. Ne znam, nije me apsolutno nikad zanimalo s time se zajebavati, i sa EU accountom imaš kroz godinu mali milijun popusta i sjajnih ponuda. 

 Ovo boldirano nije bas tako, igre koje su free to play, npr Fortnite Battle Royale, mozes igrati online i bez PS Plus pretplate.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice