PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.772.423
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
6 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...

Molim?! Pa glavna priča je SF remek djelo, dok ju skužiš - što je dosta teško kroz igru jer su neke stvari dosta kompleksne za poloviti istovremeno dok igraš, ali ima wiki stranica koje dobro objasne sve.

Bolje od toga je samo Baron chain u Witcheru3.

 

HZD je meni osobno najbolja igra ove generacije. GoW je kao Telltale igra naspram ove ;-)

 

Ma daleko od toga da priča nije dobra i kompleksna. Ja sam uživao u svakoj sekundi, ali ima te neke klišeje kojih se gaming ne može riješiti tipa "the choosen one" i tako to. Pročitao sam sada na wiki HZD priču i kada je tako složeno djeluje još bolje nego je meni ostalo u pamćenju. 

 

HZD2 je iduća igra koju ću kupiti odmah po izlasku. 

15 godina
online
Re: PlayStation 4
Vandit kaže...
Bitanga kaže...

Molim?! Pa glavna priča je SF remek djelo, dok ju skužiš - što je dosta teško kroz igru jer su neke stvari dosta kompleksne za poloviti istovremeno dok igraš, ali ima wiki stranica koje dobro objasne sve.

Bolje od toga je samo Baron chain u Witcheru3.

 

HZD je meni osobno najbolja igra ove generacije. GoW je kao Telltale igra naspram ove ;-)

 

Ma daleko od toga da priča nije dobra i kompleksna. Ja sam uživao u svakoj sekundi, ali ima te neke klišeje kojih se gaming ne može riješiti tipa "the choosen one" i tako to. Pročitao sam sada na wiki HZD priču i kada je tako složeno djeluje još bolje nego je meni ostalo u pamćenju. 

 

HZD2 je iduća igra koju ću kupiti odmah po izlasku. 

 

Da, ja sam morao isto neke kockice posložiti iz wikija jer nisam skužio u igri, tipa Hades briju i sl.

Ma svaka priča ima klišeje, ali u ovoj stvarno jesi Chosen One, jer si sa tom svrhom i kreiran :-D

Nedavno je AI analizirao 2000 fikcijskih knjiga i zaključio da postoje samo 6 patterna emocionalne strukture koju koriste pisci.
https://www.theatlantic.com/technology/archive/2016/07/the-six-main-arcs-in-storytelling-identified-by-a-computer/490733/

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Vandit kaže...
Bitanga kaže...

Molim?! Pa glavna priča je SF remek djelo, dok ju skužiš - što je dosta teško kroz igru jer su neke stvari dosta kompleksne za poloviti istovremeno dok igraš, ali ima wiki stranica koje dobro objasne sve.

Bolje od toga je samo Baron chain u Witcheru3.

 

HZD je meni osobno najbolja igra ove generacije. GoW je kao Telltale igra naspram ove ;-)

 

Ma daleko od toga da priča nije dobra i kompleksna. Ja sam uživao u svakoj sekundi, ali ima te neke klišeje kojih se gaming ne može riješiti tipa "the choosen one" i tako to. Pročitao sam sada na wiki HZD priču i kada je tako složeno djeluje još bolje nego je meni ostalo u pamćenju. 

 

HZD2 je iduća igra koju ću kupiti odmah po izlasku. 

 

e vidiš to i meni već izlazi na uši. zato mi sad baš super odgovara red dead 2, nema tu neke visoke filozofije, bandit si i to je to. to očekujem i od cyberpunk 2077, da se brinemo za sebe i svoju bližu okolinu, i snalazimo se za sebe, a ne spašavat svijet jer postoji proročanstvo o tome

15 godina
online
Re: PlayStation 4
Cansee kaže...

 

e vidiš to i meni već izlazi na uši. zato mi sad baš super odgovara red dead 2, nema tu neke visoke filozofije, bandit si i to je to. to očekujem i od cyberpunk 2077, da se brinemo za sebe i svoju bližu okolinu, i snalazimo se za sebe, a ne spašavat svijet jer postoji proročanstvo o tome

 

U HZD nije stvar proročanstva, nego si kreiran od AIa sa DNA od njegovog stvoritelja u nadi da ćeš pronaći ulaz i riješiti probleme. I to je baš dobro i fino formira priču.

Nije proročanstvo, ni praznovjerje :-)

 

A u RDR2 si bandit koji svako malo oživi nakon što ga ubije 20 bounty huntera :-) I još kuka kako je teško biti bandit i ubijat ljude jer drugi to više ne toleriraju :-D bandit tragedies.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 10:21 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
Cansee kaže...

 

e vidiš to i meni već izlazi na uši. zato mi sad baš super odgovara red dead 2, nema tu neke visoke filozofije, bandit si i to je to. to očekujem i od cyberpunk 2077, da se brinemo za sebe i svoju bližu okolinu, i snalazimo se za sebe, a ne spašavat svijet jer postoji proročanstvo o tome

 

U HZD nije stvar proročanstva, nego si kreiran od AIa sa DNA od njegovog stvoritelja u nadi da ćeš pronaći ulaz i riješiti probleme. I to je baš dobro i fino formira priču.

Nije proročanstvo, ni praznovjerje :-)

 

A u RDR2 si bandit koji svako malo oživi nakon što ga ubije 20 bounty huntera :-) I još kuka kako je teško biti bandit i ubijat ljude jer drugi to više ne toleriraju :-D bandit tragedies.

 

Vjerujem da si mi fino spoilo sve što si mogao sada. 

16 godina
offline
PlayStation 4

Meni je spjlao, samo prve tri rijeci, jer sam prestao citati nakon toga.

Hvala Bitanga  

A kuci neraspakirani HZD Complete Edition 

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Chaky kaže...

Meni je spjlao, samo prve tri rijeci, jer sam prestao citati nakon toga.

Hvala Bitanga  

A kuci neraspakirani HZD Complete Edition 

 ja sam isto prestao čitat brzo al vjerujem da sam i previše vidio

10 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Uzimam Pro sad za BF.To mi je prva konzola nakon Xbox-a 360 kojeg san proda prije 5g.

Samo me muči malo šta uzimam konzolu sa RDR2(najiščekivanije igre meni osobno u životu),pa se bojim pošto će mi to bit PRVA igra koju ću igrat na PS4 da će mi sve ostale nakon nje bit mlake :/

 

ali stvarno imam dosta tog odigrat,sve exclusive dobre od izlaska konzole 2013.-te

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4

Meni je RDR2 precijenjena igra.

Ne mogu držati koncentraciju za odigrati više od jedne misije.

 

Neće ti ostale igre biti mlake.

PSN - DeniZg80
15 godina
offline
PlayStation 4

ja imam oko 80 sati+ u rdr 2 trenutno. story je na 100% a total completion na nekih 90%, ostalo mi je do 100% samo izmaksat health staminu i deadeye, pronac neke dreamcathere i jos par gluposti i to je to, sve zivotinje sam polovio, porjesavao side misije, mislim da mi je ostalo jos jedan gang hideout samo.

moram priznat da kad sam poceo igrat da se nisam bas mogao sjetit price iz prvog dijela, davno je bilo to kad sam ju odigro, tako da mi je prica u rdr 2 bila bolja, nisam znao koji tocno likovi ostanu zivi i pojave se u prvom dijelu tako da mi je bilo zanimljivije, nakon sto sam proso pricu sam iso na wiki podsjetit se prvog i sve je sjelo na mjesto. na kraju svega moram rec da mi je arthur mnogo bolji od marstona kao lik.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Tako i ja. Ok je igra, ali nije me uvukla u svijet, mozda je prevelika, prica isto, nije me uvukla, na chapteru 3 sam i eto nije mi bas nesto. Slucajno zapnem za nekog konjem, evo ti bounty.... nosim perfect jelena 10 km do baze, napadnu me 5 ljudi, ubiju me, trazi jelena opet. Igram 2 h od tog jasem sat vremena. Toliko mi dosadilo to jahanje da pustim konja da sam ide. Ok, realno je, aliiii dosadnooo. Igra kao nudi puno tog, no kad zagrebes malo ispod povrsine, zapravo nudi jako malo.
6 godina
offline
PlayStation 4

Meni je zbog toga GTA bolji. Tamo barem možeš birati s čime ćeš doći do određene lokacije - avion, helihopter, bicikl, auto, motor, padobran. Ovdje imaš konja i to je to. Doslovno imaš jahanja do sutra. Okej, uvijek kada idem naletim na nešto zanimljivo, ali bi volio imati opciju fast travel. Neću više komentirati igru dok ju ne završim, tada ću dati finalni sud. 

 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

E tog se bojim,da kad završim RDR2 koji će mi bit 1.igra na PS4 odigrana,da će ostale igre bit mlake poslije nzn

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
PlayStation 4

Sorry dečki. Nisam znao da ima aktivnih članova koji još nisu odigrali to.

Mea culpa. Ali nije to neki spoiler, vrlo brzo to skužiš na početku igre. Bitan je ostatak priče koji treba razjasniti to sve.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 13:25 (Bitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PlayStation 4

šta to znači nudi jako malo? ja tvrdim suprotno, baš da je igra duboka i da baš nudi puno, pogotovo ako se sam udubiš i istražuješ dobit ćeš izuzetnu zabavu i iskustvo. a sad ako si tražio neku dubinu u smislu neke više filozofije, to sigurno nećeš naći, iako je meni priča i likovi odlična. tko igra ovu igra na način da ide zbrzati i što prije završiti sigurno mu se neće svidjeti i sigurno će prigovarati zbog jahanja, meni je npr. jahanje odlično. baš me to jahanje između gradova i outpostova redovito dovede u razne situacije koje nisam očekivao. također je svijet igre dubok i živi sam za sebe bez obzira što mi radili.

 

naprimjer ne znam jel netko naletio na pijanca koji traži upute za kući. možeš mu reći upute i odbiti ga, ako mu kažeš možeš nastaviti svojim putem i to je to. a onaj tko se recimo odluči da će ići za njim, vidjet će kako on dođe do kuće i kako se njegova žena dere na njega. ne znam jeste vidjeli da ptice redovito ulove ribu sa površine vode, ako stigneš upucati tu pticu, past će i ona i riba na tlo. ako uzmeš truplo čovjeka ili životinje i baciš ga u tor sa svinjama one će ga požderati odmah. sve u igri ima realno ponašanje i stvarno ti stvori osjećaj da si ti u tom svijetu, a ne da je svijet tu za tebe.

 

jednom sam se prišuljao kampu druge bande, njih je bilo 4-5, na takve kampove se redovito naleti, šuljam se a oni pričaju međusobno neku priču. ja sam na kraju nekoliko minuta čučao blizu njih i slušao priču koliko mi je bilo zanimljivo, uopće ih nisam napadao iako mi je to bio plan. toliko ima trenutaka i detalja koji te uvuku, biti u tom svijetu je fantastično.

 

 

15 godina
online
PlayStation 4

Ma igra je bez daljnjeg duboka. Ali meni dubina kvari zabavu. Imam RL za dubinu.

Iz istog razloga ne igram Crusader Kings, Europu Universalis i sl. hardcore strateške igre. Duboke su, ali brate mili, nemam vremena i živaca za to.

Točno ovo što kaže Gogy7, nemali broj puta sam htio nešto napraviti u igri i uvijek me nešto drugo odvelo na drugu stranu da bi me silovali i opljačkali. Čini mi se da više prilika propustim nego što ih iskoristim. Kako igra ide dalje tako imam sve manje para :-D

To nije igra, to je grindanje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PlayStation 4

dobro složit ću se da te igra zna odvući sa nekog puta koji si zacrtao te da može biti pogotovo na početku "overwhelming"

 

treba malo da se navikneš na sve, a to je nekom casual gameru nešto što mu se ne da raditi

 

meni je i u GoW bilo teško sjetit se svih poteza u borbi i na koji se način se boriti protiv kojega neprijatelja, i kako da opremu prilagodim neprijatelju ali kada to savladaš osjećaj je vrlo zadovoljavajući, e sad sami biramo u koje ćemo igre investirati toliko vremena da ih odradimo pošteno i na visokim stupnjevima težine, meni su tu GoW i RDR2 bez premca, ili ću ih odigrati kako treba ili nikako.  

11 godina
offline
Re: PlayStation 4

Igra nije duboka jer ne ide u "dubinu" sa mehanikama.

 

Sve mehanike se svode na jahanje (većina vremena) i ostatak su drndanje po inventoryu/menijima, kratki filmići i pucanje.

Možda zvuči presimplificirano, ali igra gotovo nema RPG elemenata (izrada vlastitog lika, modifikacije buildova, različite dijalog opcije itd.)

 

Nisu ni druge Rockstar igre bolje, ali barem si se mogao brže kretati po mapi i bilo je više akcije.

Igra vjerojatno nije za mene, ali već sam gore napisao da je igra po meni precijenjena, što ne znači da je to ultimativna istina i vrijedi za sve ostale ljude na svijetu. 

 

Ma nebitno.

Poanta je bila da kolega misli da je RDR2 igra svih igara i nema bolje igre do sad napravljene.

Nije. Ni blizu.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 13:47 (DeniZg).
11 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
Vandit kaže...

Meni je zbog toga GTA bolji. Tamo barem možeš birati s čime ćeš doći do određene lokacije - avion, helihopter, bicikl, auto, motor, padobran. Ovdje imaš konja i to je to. Doslovno imaš jahanja do sutra. Okej, uvijek kada idem naletim na nešto zanimljivo, ali bi volio imati opciju fast travel. Neću više komentirati igru dok ju ne završim, tada ću dati finalni sud. 

 https://www.eurogamer.net/articles/2018-11-06-red-dead-redemption-2-fast-travel-4975

 

 

Kako vidim tu da postoji pravi fast travel, a pored konja postoji i mogucnost putovanja sa stagecoach i vozom.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 13:57 (arnes_king).
6 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...

Sorry dečki. Nisam znao da ima aktivnih članova koji još nisu odigrali to.

Mea culpa. Ali nije to neki spoiler, vrlo brzo to skužiš na početku igre. Bitan je ostatak priče koji treba razjasniti to sve.

 Oni se trebaju ispričati što to još nisu odigrali. :D 

 

Ne brinite dečki, nije vam ništa bitno spojlano; ja sam te informacije znao i prije nego sam počeo igrati igru. ;) 

arnes_king kaže...
Vandit kaže...

Meni je zbog toga GTA bolji. Tamo barem možeš birati s čime ćeš doći do određene lokacije - avion, helihopter, bicikl, auto, motor, padobran. Ovdje imaš konja i to je to. Doslovno imaš jahanja do sutra. Okej, uvijek kada idem naletim na nešto zanimljivo, ali bi volio imati opciju fast travel. Neću više komentirati igru dok ju ne završim, tada ću dati finalni sud. 

 https://www.eurogamer.net/articles/2018-11-06-red-dead-redemption-2-fast-travel-4975

 

 

Kako vidim tu da postoji pravi fast travel, a pored konja postoji i mogucnost putovanja sa stagecoach i vozom.

 

Thx za info. To nisam znao jer sam još uvijek na Chapter 2. 

 

9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Upravo to, ima tolikooo toga ali igra te odvlaci od tog. Radim nesto i onda naletim na nekog lika koji hoce da ga otpratim doma, ja ono ajd ok. Super je kad to obavis al kad evo njega opet i opet i opet. Neka dvojica probijaju sef, ja pridem naljute se pocnu pucat, ubijem jednog, drugi pobjegne. Uzmem dinamit i raznesem sef eto ti bountija za vandalizam??? I onda te opet ganjaju i ubijaju zbog bountija. Sve mozes raditi ali sve ima cijenu. Dosta mi je grindanja para ili zatvora zbog sitnica. Ja hocu lovit zivotinje i uzivat u jahanju a ne da de stalno nesto.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
PlayStation 4

Meni je RDR 2 daleko najbolja igra koju sam igrao na PS4, a mozda i uopce, poslije nje dolazi Witcher 3.

Igrao sam i GoW, i HZD i dosta drugih igara, ali Witcher 3 i RDR 2 su mi najbolje.

Igra u prvih 50% price stavlja fokus na otvoreni svijet i istrazivanje, ali nakon 50% postaje dosta story driven do samog kraja.

Otkako je izasla ne mogu prestati igrati i nemam pojma kako cu ista osim nje zadugo moci odigrati na PS4 :D

 

Samo edit: svjestan sam da nije savrsena i da ima odredjenih mana, ali gledajuci kompletnu sliku nakon sto se predje igra, RDR 2 je jedno zaokruzeno remek djelo ( i soundtrack mi je jedan od najboljih takodjer )

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 19:35 (Hambrle).
 
3 0 hvala 1
11 godina
offline
PlayStation 4

Trazim neki jeftiniji docking charger, a da bude opet kolko tolko ppouzdan. Na ebayu sam nasao, ima ih brdo, recimo ovaj, a sad da li bi takav meni bateriju samo ostetio, ne znam, zato radije pitam ovdje gdje se ljudi razumiju pa vas molim neku preporuku sta bi bilo najbolje do nekih 100kn za uzeti. Hvala

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PlayStation 4

Uzeo sam na eBay punjac i 2 baterije za X1 controller i stvar radi odlicno , ali posto je baterija za DS4  integrirana za razliku od X1 controllera  , ja se ne bih za*** . Uzmi originalni Sonyev i ne razmisljaj . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
error_666 kaže...

Uzeo sam na eBay punjac i 2 baterije za X1 controller i stvar radi odlicno , ali posto je baterija za DS4  integrirana za razliku od X1 controllera  , ja se ne bih za*** . Uzmi originalni Sonyev i ne razmisljaj . 

 Jel bi mi dao neki link koji je onda originalni da ne bude poslije nisam znao...? Jel se isplati s ebaya uzimat uzimat je kao sto je kolega iznad mene pitao? U mall.hr je za 369kn sad na akciji obican dualshock 4 v2.

Kovačić
9 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
Ovo kaj je kolega stavio se ne isplati jer na to ide pdv i carinski troškovi i na kraju će ispast ko da si kupio kod nas na akciji. I nije original
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
Nema carine na elektroniku. Samo PDV.
PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 11:16 (DeniZg).
6 godina
offline
PlayStation 4

Mislim ispadne dosta jeftinij. Neznam, nemam iskustava pa pitam , do sada sam imao samo orig.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
@acmilan2
Za sto pitaš, docking charger ili controller?
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 15:57 (error_666).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice