PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.764.221
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Jel moze netko usporediti jahanje u RDR2 sa recimo AC Origins, toliko citam da je sporo i da se toliko jase da mi igrica stoji zapalirana od 11 mjeseca i neda mi ju se ni pokenuti
na svadbi zovu me Svemirko
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
PlayStation 4

Jel zna ko šta je sa kodovima za Sanctu Domenicu? Vidim ne prihvaća mi sada onaj koji sam dobio prilikom prijave na newsletter

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4

Ako me pamćenje služi, AC Origins ima quick travel. Odjašeš do neke lokacije, obaviš misiju i možeš se teleportirati u neki grad po novi quest.

 

U RDR2 toga nema. Kad si dojahao, završio misiju, opet jašeš natrag do sljedećeg quest givera.

Uglavnom ćeš jahati natrag do baze, gdje najčešće preuzimaš questove i od kuda se u teoriji možeš teleportirati dalje. Ali to ti malo vrijedi kad većina questova počinje tako da moraš zajedno s kompanjonom iz baze jahati do quest lokacije.

Uglavnom, u RDR2 je to prilično zamorno. U AC Origins nisam niti razmišljao o tom jahanju.

 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 12:42 (DeniZg).
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Da, fali taj fast travel. Moras dojahati do misije, onda opet jahati pol mape i slusati ovog kako trabunja. I onda opet jasi ili natrag ili do druge misije. Stvar je u tom da za vrijeme misije sporo jases pa to traje. Rockstar je mislio da cemo mi igrati opusteno, polako, uziviti se u svijet.
No tko ima vremena za to. Imam sat dva daj mi da se zabavim a ne da sat vremena jasem pol h bjezim od serifa jer sam slučajno ubio lika kad sam pao s konja i to je vidjelo nekoliko ljudi s obliznjeg brda. Pol h je napucavanje koje je ok.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
hummer0 kaže...
Minneyar kaže...

Ja sam obrisao RDR2 jer je slika tolko mutna da me bole oci :( vrazji FXAA. bas me zanima dal ce to ikad popraviti.

Meni nije mutna , ali igram na staroj Panasonic G30 plazmi.

 Ja sam igrao na samsung 4K TV-u 2018 godina i nije ni meni nista mutno bilo. Bas se iznenadim kada vidim te komentare. Bilo je toga da me oci zabole dok sam igrao na starom vivax FHD TV, ali na ovom novom slika "ko mlijeko" sto bi rekli :)

Da li bi bio problem uslikati pa postaviti sliku na forum, da i mi vidimo o cemu se radi?

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže...
Da, fali taj fast travel. Moras dojahati do misije, onda opet jahati pol mape i slusati ovog kako trabunja. I onda opet jasi ili natrag ili do druge misije. Stvar je u tom da za vrijeme misije sporo jases pa to traje. Rockstar je mislio da cemo mi igrati opusteno, polako, uziviti se u svijet.
No tko ima vremena za to. Imam sat dva daj mi da se zabavim a ne da sat vremena jasem pol h bjezim od serifa jer sam slučajno ubio lika kad sam pao s konja i to je vidjelo nekoliko ljudi s obliznjeg brda. Pol h je napucavanje koje je ok.

 

I ne samo to, nego moraš lupati X za svako trčanje i brzo jahanje. Užasno loš i zastario game design, općenito. Nema veze s modernim open world igrama. Plus sve komande su izokrenute u odnosu na standard u današnjim igrama.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 14:01 (Bitanga).
15 godina
online
Re: PlayStation 4
arnes_king kaže...
hummer0 kaže...
Minneyar kaže...

Ja sam obrisao RDR2 jer je slika tolko mutna da me bole oci :( vrazji FXAA. bas me zanima dal ce to ikad popraviti.

Meni nije mutna , ali igram na staroj Panasonic G30 plazmi.

 Ja sam igrao na samsung 4K TV-u 2018 godina i nije ni meni nista mutno bilo. Bas se iznenadim kada vidim te komentare. Bilo je toga da me oci zabole dok sam igrao na starom vivax FHD TV, ali na ovom novom slika "ko mlijeko" sto bi rekli :)

Da li bi bio problem uslikati pa postaviti sliku na forum, da i mi vidimo o cemu se radi?

 

Googleaj "RDR2 PS4 Pro blur". Ima hrpa članaka o tome. Slika je mutna radi lošeg checkerboarda na 4k ekranima. Kad prebaciš na 1080p slika bude puno bolja, a u isto vrijeme i performanse što je apsurdno.

Bar na konzolama trebaš vjerovati ljudima dok kažu da je nešto loše, jer ne možeš okriviti njegov PC :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 14:05 (Bitanga).
16 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

Meni je bilo sve savršeno u RDR2

 

Prefenomenalna epska igra koja je postavila nove stndarde prenzentacije priče, detaljne razrade likova, twistova, grafike, fizike, gaplay mehanike, bolesne detaljnosti, muzike, atmosfere i dugotrajnosti (epilog je dužine prosječne igre od prije 5-6 godina ).

 

Najbolji Rockstar do sada i koliko god GOW bio dobar meni je ovo bilo draže i emotivnije iskustvo. Ovo je i dobar western simulator izumeđu ostalog, ima dozu ozbiljnosti iako je u pitanju igra za mase. 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže...
No tko ima vremena za to. Imam sat dva daj mi da se zabavim a ne da sat vremena jasem pol h bjezim od serifa jer sam slučajno ubio lika kad sam pao s konja i to je vidjelo nekoliko ljudi s obliznjeg brda. Pol h je napucavanje koje je ok.

 Upravo to. Meni se često događalo da na pola puta siđem s konja jer hoću nešto pogledati sa strane, pa pri povratku zbog zbunjujućih kontrola slučajno ubijem vlastitog konja. Onda umjesto da rješavam quest ja deset minuta trčim po mapi ne bi li naišao na nekoga s konjem. I onda napokon kada ukradem konja - witnessed. Iako se nalazim bogu iza nogu. :D 

12 godina
offline
Re: PlayStation 4
arnes_king kaže...
hummer0 kaže...
Minneyar kaže...

Ja sam obrisao RDR2 jer je slika tolko mutna da me bole oci :( vrazji FXAA. bas me zanima dal ce to ikad popraviti.

Meni nije mutna , ali igram na staroj Panasonic G30 plazmi.

 Ja sam igrao na samsung 4K TV-u 2018 godina i nije ni meni nista mutno bilo. Bas se iznenadim kada vidim te komentare. Bilo je toga da me oci zabole dok sam igrao na starom vivax FHD TV, ali na ovom novom slika "ko mlijeko" sto bi rekli :)

Da li bi bio problem uslikati pa postaviti sliku na forum, da i mi vidimo o cemu se radi?

 I ja imam 4k Samsung 2018. godiste tj Q6FN - nije do televizora nego do sjebane implementacije u igri. Nemrem slikati jer sam zbrisao igru, ali jednostavno je cijela slika mutna - klasicno FXAA zamucenje. Neki to ni ne kuze, nekima je gamebreaking... osobno ne mogu gledati u to.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Minneyar kaže...
arnes_king kaže...
hummer0 kaže...
Minneyar kaže...

Ja sam obrisao RDR2 jer je slika tolko mutna da me bole oci :( vrazji FXAA. bas me zanima dal ce to ikad popraviti.

Meni nije mutna , ali igram na staroj Panasonic G30 plazmi.

 Ja sam igrao na samsung 4K TV-u 2018 godina i nije ni meni nista mutno bilo. Bas se iznenadim kada vidim te komentare. Bilo je toga da me oci zabole dok sam igrao na starom vivax FHD TV, ali na ovom novom slika "ko mlijeko" sto bi rekli :)

Da li bi bio problem uslikati pa postaviti sliku na forum, da i mi vidimo o cemu se radi?

 I ja imam 4k Samsung 2018. godiste tj Q6FN - nije do televizora nego do sjebane implementacije u igri. Nemrem slikati jer sam zbrisao igru, ali jednostavno je cijela slika mutna - klasicno FXAA zamucenje. Neki to ni ne kuze, nekima je gamebreaking... osobno ne mogu gledati u to.

 

Mislim da nije FXAA (koji bi na većoj rezi izgledao odlično) nego Temporal AA. Temporal AA mi je definitivno najgori od svih AA tehnika što se najbolje vidi u Rainbow 6 Siegeu.

Na PCu kad igram na 4k gasim AA skroz ili stavim FXAA koji je najjeftiniji i slika je vrhunska.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
FXAA praktički nije nit nikakav antialiasing.On samo zamučuje linije.
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Dann3R kaže...
FXAA praktički nije nit nikakav antialiasing.On samo zamučuje linije.

 

Ti znaš definiciju antialiasinga?

Glavna poanta antialiasinga i je da linija nije isprekidana nego zamućena. Ostalo te ne zanima, jer jedino linije su granice koje trebaju biti izglađene.

A na 4K rezi ekrana normalne veličine antialiasing skoro da nije ni potreban, tako da je FXAA savršen, brz i efikasan.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 23:51 (Bitanga).
6 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4
RD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Minneyar kaže...
hrka11 kaže...
hummer0 kaže...
Minneyar kaže...

Ja sam obrisao RDR2 jer je slika tolko mutna da me bole oci :( vrazji FXAA. bas me zanima dal ce to ikad popraviti.

Meni nije mutna , ali igram na staroj Panasonic G30 plazmi.

Nemam pojma sta je mutno..ja sam je igrao tj.presao davno i posle je nisam ni palio tako da sam je proda.

Grafika je bila top,nikakvi pizdarija nisam imao niti problema,igrao sam na sonyu 55xe8505.

 Mutno je na PS4Pro. PS4 obican nema tih problema... vrlo logicno jelda :D

 Pa ja imam isto PS4 PRO boja frižider bijela.

Nevalja ti televizija.

8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Ne ti češ mi reč.Taj FXAA je jeftinjara od "antialiasinga",gotovo kao da i ne postoji.
FXAA still belongs in the family of the dumb blurring algorithms. It does not remove edges or shimmering, it was not designed to do. It just removes too much contrasted pixels, resulting in a blurred, imprecise image. Also the contrasted colors are washed out by the process.
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
hummer0 kaže...

Meni nije mutna , ali igram na staroj Panasonic G30 plazmi.

Nemam pojma sta je mutno..ja sam je igrao tj.presao davno i posle je nisam ni palio tako da sam je proda.

Grafika je bila top,nikakvi pizdarija nisam imao niti problema,igrao sam na sonyu 55xe8505.

 Mutno je na PS4Pro. PS4 obican nema tih problema... vrlo logicno jelda :D

 Pa ja imam isto PS4 PRO boja frižider bijela.

Nevalja ti televizija.

 Ili tebi ne valjaju oci tj jedan si od onih koji ne kuze problem pa onda on ocito ni ne postoji :)

 

Dakle ne, nije problem u TV-u - sve ostale igre rade najnormalnije, a i pun je internet ljudi s istim problemom na PS4Pro...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 8:32 (Minneyar).
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Dann3R kaže...
Ne ti češ mi reč.Taj FXAA je jeftinjara od "antialiasinga",gotovo kao da i ne postoji.
FXAA still belongs in the family of the dumb blurring algorithms. It does not remove edges or shimmering, it was not designed to do. It just removes too much contrasted pixels, resulting in a blurred, imprecise image. Also the contrasted colors are washed out by the process.

 

Ti samo analiziraj, a ja igram na 4k bez AA ili sa FXAA i super je. Valjda sam uspoređivao i vidio razlike svojim očima. Suludo je trošiti performanse grafičke kartice na skupe AA algoritme na 4k rezi. Na 1080p naravno da ne bih koristio FXAA.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Neda mi se sa bitangom raspravljat o tome je il nije FXAA antialiasing.
Pogotovo jer je to bitanga u pitanju.
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Dann3R kaže...
Neda mi se sa bitangom raspravljat o tome je il nije FXAA antialiasing.
Pogotovo jer je to bitanga u pitanju.

 

Dapače, još je i bolje ako ne raspravljaš sa mnom kad si u krivu, dovoljno je pogledati definiciju AA, definiciju FXAA i algoritme.

 

Možda ti se FXAA ne sviđa jer je brz, jeftin i jednostavan način za riješit se nazubljenih rubova, ali to ne znači da je smeće na 4k rezoluciji. Shvati da pričam o 4k!

Uskoro će AA ionako biti stvar prošlosti kad svi desktop monitori budu imali DPI kao na mobitelu, a grafičke budu zvijeri koje mogu renderirati za te rezolucije. Do onda je sve to kompromis između para, kvalitete slike i performansi.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
online
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
PlayStation 4

Odlično, još sam na miru barem godinu i pol osim ako Bloodborne 2 bude launch title. Dodatak SSD-a veseli, iako je bilo očekivano s obzirom na pad cijena. 

 

Samo da novi "norm" ne postane 4K - 30 FPS.  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

Ovaj Uncharted 4, Bogte koja igra! Boji se i pomisliti Teh last of us 2 koja će bomba biti...nisu normalni!

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Može ukratko?
Dok ne stignem navečer cijeli članak pročitati.
Koliko vidim zen 2 od AMDa će biti unutra? Kolega kaže SSD, ali to sam i mislio.. Još nešto možda ili?
16 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4

Igranje PS4 naslova na PS5 konzoli, vjerujem na 4K 60 fpsa.

13 godina
offline
PlayStation 4

I ekipa kad se rezimira, dali ćete uzeti PS5 ili ostati na PS4 (ajmo glasat)...

38 Uzimam PS5
4 Ne znam još (razmišljam)
6 Ostajem na PS4
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Uzima se prvi dan :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
4k niti ne treba nikakav antialiasing zbog gustoće piksela.
7 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gale92 kaže...

I ekipa kad se rezimira, dali ćete uzeti PS5 ili ostati na PS4 (ajmo glasat)...

 Kao osoba kojoj je zadnja konzola bila PS1, uzimam PS5.

14 godina
offline
Re: Play Station 4
Procitao sam letimicno, ali vise-manje cjeli tekst.
Jedino ne znam dali mi je promaklo, ali kad je planiran ps5?!

Ovi podaci za SSD i Spideya zvuce nevjerojatno!
Novi CPU/GPU isto zvuci obecavajuce.
Mozda na prvu sam skeptican oko ray tracinga, ali kad bolje razmislim - ako netko moze to optimizirati, onda su to konzole. Tako da bi i RT na PCu mogao imati jos vece benefite radi konzola.
ako pogledamo da je u PS4 slabasan ekvivalent prastare HD7850, i sto se sve izvlaci iz njega sada... Moglo bi to biti pun pogodak i dostojan nasljednik!
Zanima me i ovo za zvuk, pogotovo kad kazu da nece biti potreban dodatan hw, sto mi je sumnjivo.

Tek sam kupio PS4 prije pola godine, nisam odigrao jos barem 10 igara koje su mi zelja, a izgleda da niti necu stici prije PS5. Tako da je dobra kompatibilnost jer ima puno ljudi kao i ja, pa ce na PS5 moci igrati PS4 igre.
A ja cu cekati pad cijene i slim verziju, do onda odigram valjda sve na PS4 (samo da je vremena :D )
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice