Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.595
|
čitano: 4.715.716
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Iskreno, ne vjerujem da cemo dobiti Slim model.
Hlađenje je bilo u fokusu kad se radila konzola. Konzola je tolika jer je hladnjak ogroman, ne zaboravimo i na tekuci metal.
Ako se već odluče na Slim model to bi bila neka digitalna konzola fokusirana na FHD igre i PS Now streaming, mozda 4K upscale samo u manje zahtjevnim igrama. Mislim da je neizvedivo pruziti 4K RT performanse s slabim hlađenjem.
Nesto kao Series S, s snaznim procesorom a slabijom grafickom snagom kako se nebi pretjerano grijala konzola.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa Series X izgleda kao slim prema PS5.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pod Slim mislim Slim kao prijasnji modeli. Kad bi PS5 bio dimenzija Series S-a to bi mi bilo donekle dovoljno slim. Series X je vise kockast i izduzen kao frižider 😄
Ali svakako da je X dosta manji.
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
IvanDado kaže...
To sto si sve nabrojao te i dalje izadje puno manje od mid range PC-a, tako da konzola u ovim vremenima pobjedjuje daleko ispred po meni. Ako izadje pro model za 2-3 god ne vjerujem da ce itko popusiti sa base modelom. Pro je tu kao opcija za entuzijaste, iako je iskreno ps4 pro bio fail od konzole. Meni se osobno svidja PS5 dizajn, ali neki slim bi vjerojatno uzeo kad izadje.

 Ma ne sve stoji...daleko od toga ps5 je ulozeno dobiveno bez razmisljanja za gaming broj 1. Hocu ti rec da tipa prema trenutnim bundlovima tipa 5 soma kuna za konzolu i 3 igre...bez dodatnog kontrolera i stanice za punjenje te ps plus ipak dosta visoka cijena konzola.

 

Mislim da najvise mogu profitirati ljudi koji se fokusiraju na single player igre jos dapace ako uzmu samo digitalnu verziju.

 

Kuzim takoder da je i velicina konzole zbog hladenja ali takoder vjerujem da se u danasnje vrijeme ipak mogu smanjiti dimenzije a da se ne narusi kvaliteta hlađenja/buke.Vjerujem da ce vrijeme pokazati svoje.

10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
To stoji, slazem se. Smatram da sam svoju pretpaltio, ali jbg, ne zalim se jer takva je situacija, a i opet nije tako strasno. Pogotovo jer sam bio haypan kaj mi se potrefilo da sam dobio bundle sa Ratchet and Clankom na releasu. A digital se fakat moze za dobru cijenu nabaviti. Sto se slima tice, vjerujem da ce oni smislit nesto za par god.
PeTak
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Amd, ma sve to nabavis za puno manje novaca.

Ja sam klincima uzeo digital verziju sa dva kontrolera za 3700, ps plus preplatu sam podijelio da kolegom znaci jos cca 200kn ili cak i manje (kak se snades i gdje kupis bon), ovo za dva kontrolera ti treba i netreba.s jednim igras drugoga punis.

Stim da mojim klincima ni netreba ps plus jer 90% vremena igraju fortnine,warzone i ostale te besplatne igre.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Isprobao sam dosta igri i za sada days gone valhalla izgledaju brutalno dobro.
Evo igram valhallu (24 gige update) i kao da je druga igra nakon što sam je započeo na ps4 slim. Tko voli takve igre, a nije ih igrao uživati će na ps5.
Probao odysseyu i meni je to bez veze nakon valhalle. Nadam se da će odyssey i origins dobiti kad tad neku nadogradnju.
Isprobao ghost recon wildlands i breakpoint. Kad probaš ovu drugu wildlands ti je gotovo neigriv. breakpoint izgleda odlično (1800/60 fps ako se ne varam). RDR 2 sam skinuo, ali nisam još igrao. Fifu 21 isprobao (ea play/30 kn) i izgleda predobro. Također TLOU izgleda bolje. Sackboy a big adventure odlična. Pogotovo za manje klice jer ne moraju micati desnom gljivom kameru pa im je to puno lakše ta igrati.
Isprobati ću još fallout 4, piše da iako je na 30 fps da ima poboljšanja dosta.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Isprobao sam dosta igri i za sada days gone valhalla izgledaju brutalno dobro.
Evo igram valhallu (24 gige update) i kao da je druga igra nakon što sam je započeo na ps4 slim. Tko voli takve igre, a nije ih igrao uživati će na ps5.
Probao odysseyu i meni je to bez veze nakon valhalle. Nadam se da će odyssey i origins dobiti kad tad neku nadogradnju.
Isprobao ghost recon wildlands i breakpoint. Kad probaš ovu drugu wildlands ti je gotovo neigriv. breakpoint izgleda odlično (1800/60 fps ako se ne varam). RDR 2 sam skinuo, ali nisam još igrao. Fifu 21 isprobao (ea play/30 kn) i izgleda predobro. Također TLOU izgleda bolje. Sackboy a big adventure odlična. Pogotovo za manje klice jer ne moraju micati desnom gljivom kameru pa im je to puno lakše ta igrati.
Isprobati ću još fallout 4, piše da iako je na 30 fps da ima poboljšanja dosta.

 Sve ps4 igre rade i izgledaju bolje na ps5. Teško je to opisati dok ne doživiš.

10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5

Osim Bloodbornea na moju zalost xD Ista stvar je 

PeTak
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Igram sackboy sa zenom...ne znam sta reci, zanemarili smo dijete 🤣. Meni je igra predobra.

PSN: user432b2b
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
IvanDado kaže...

Osim Bloodbornea na moju zalost xD Ista stvar je 

 Pa i nije...na četvorki imaš i dropova ispod 30 :D

 

Koliko sam ja shvatio vjerovatno ce napraviti neki remaster ili nesto...da naplate...

 

Da su htjeli da ps5 vrti na 60 fps vec bi odavno izdali patch.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da, bolje rade sve, ali kad isprobaš ovih par 4k/60 fps onda ti se to osladi pa ti neke druge "kao nisu dovoljno dobre":) Neki su vjerojatno na pc imali barem približno iskustvo, ali ja ni blizu pa zato sam još više oduševljen.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5
opet nema vise nigdje za kupit ps 5 ?osima na njuskalu?
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
geek_boy kaže...
opet nema vise nigdje za kupit ps 5 ?osima na njuskalu?

 Svijet medija ima Digitalnau verziju. Probaj nazvati Importanne galeriju ili poslovnica Dubrava..koliko vidim, imaju tamo na stanju

2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
geek_boy kaže...
opet nema vise nigdje za kupit ps 5 ?osima na njuskalu?

 fb grupe digitalke po 3500, 4500 br verzije.

 neki lik prodaje za 6k 2 gamepada, slusalice, dock za.punjenje

 pretplata od god dana i 3 igre.

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Imas na ekupi

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ekipa, kakvo vam je iskustvo sa HDR-om na PS5? Moram priznati da sam osobno jako razočaran, većina igara izgleda očajno i daleko lošije nego u SDR-u. Gledam boje i osjetno su isprane, blijede i beživotne.

 

Prije nego se ukaže da je do mog TV-a, nemam nekakav low end 2000 kn 4K+HDR TV nego Samsung Q80T koji ima dosta visok peak brightness tako da nije do TV-a koji nije u stanju prikazati HDR sadržaj adekvatno.

 

Već tjednim eksperimentiram sa postavkama na TV-u i PS5 i ne nalazim način da napravim da HDR izgleda kao impresivno kao na nekim slikama koje sam vidio. Jedini lijek ga je isključiti i tek onda dobijem boje koje su žive i izgledaju prekrasno.

 

Čitam po netu i puno ljudi se žali na HDR sadržaj i koliko sam skužio ima šačica igara koja HDR implementira ispravno, dok kod većine igara implementacija HDR-a vodi do ispranih boja (zapravo do potpuno suprotne pojave od onoga što se očekuje od HDR-a).

 

Jedna napomena; većina igara koje igram su PS4 igre, no sve imaju podršku za HDR. Evo par primjera igara koje izgledaju isprano u HDR-u:

 

Resident Evil 2/3 Remake, Resident Evil 7, Jedi Fallen Order, FIFA 21.

 

Ono gdje HDR izgleda koliko toliko OK su Spider-man Remastered i Miles Morales. Upravo instaliram Horizon Zero Dawn pošto sam čitao da je tamo HDR dobro implementiran.

 

Ako se nekome da eksperimentirati, probajte uključivati i isključivati HDR pa usporedite kako vam izgledaju boje u igrama.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Ekipa, kakvo vam je iskustvo sa HDR-om na PS5? Moram priznati da sam osobno jako razočaran, većina igara izgleda očajno i daleko lošije nego u SDR-u. Gledam boje i osjetno su isprane, blijede i beživotne.

 

Prije nego se ukaže da je do mog TV-a, nemam nekakav low end 2000 kn 4K+HDR TV nego Samsung Q80T koji ima dosta visok peak brightness tako da nije do TV-a koji nije u stanju prikazati HDR sadržaj adekvatno.

 

Već tjednim eksperimentiram sa postavkama na TV-u i PS5 i ne nalazim način da napravim da HDR izgleda kao impresivno kao na nekim slikama koje sam vidio. Jedini lijek ga je isključiti i tek onda dobijem boje koje su žive i izgledaju prekrasno.

 

Čitam po netu i puno ljudi se žali na HDR sadržaj i koliko sam skužio ima šačica igara koja HDR implementira ispravno, dok kod većine igara implementacija HDR-a vodi do ispranih boja (zapravo do potpuno suprotne pojave od onoga što se očekuje od HDR-a).

 

Jedna napomena; većina igara koje igram su PS4 igre, no sve imaju podršku za HDR. Evo par primjera igara koje izgledaju isprano u HDR-u:

 

Resident Evil 2/3 Remake, Resident Evil 7, Jedi Fallen Order, FIFA 21.

 

Ono gdje HDR izgleda koliko toliko OK su Spider-man Remastered i Miles Morales. Upravo instaliram Horizon Zero Dawn pošto sam čitao da je tamo HDR dobro implementiran.

 

Ako se nekome da eksperimentirati, probajte uključivati i isključivati HDR pa usporedite kako vam izgledaju boje u igrama.

 Citao sam i ja da neki imaju problema s hdrom, eto ja imam sony high end model iz 2018 i radi perfektno...

 

Iskreno nebi me čudilo da sony to namjerno radi...

 

Pa poigraj se s postavkama prikaza na telki..ako ne pomaze cekaj neki buduci update :D

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Ekipa, kakvo vam je iskustvo sa HDR-om na PS5? Moram priznati da sam osobno jako razočaran, većina igara izgleda očajno i daleko lošije nego u SDR-u. Gledam boje i osjetno su isprane, blijede i beživotne.

 

Prije nego se ukaže da je do mog TV-a, nemam nekakav low end 2000 kn 4K+HDR TV nego Samsung Q80T koji ima dosta visok peak brightness tako da nije do TV-a koji nije u stanju prikazati HDR sadržaj adekvatno.

 

Već tjednim eksperimentiram sa postavkama na TV-u i PS5 i ne nalazim način da napravim da HDR izgleda kao impresivno kao na nekim slikama koje sam vidio. Jedini lijek ga je isključiti i tek onda dobijem boje koje su žive i izgledaju prekrasno.

 

Čitam po netu i puno ljudi se žali na HDR sadržaj i koliko sam skužio ima šačica igara koja HDR implementira ispravno, dok kod većine igara implementacija HDR-a vodi do ispranih boja (zapravo do potpuno suprotne pojave od onoga što se očekuje od HDR-a).

 

Jedna napomena; većina igara koje igram su PS4 igre, no sve imaju podršku za HDR. Evo par primjera igara koje izgledaju isprano u HDR-u:

 

Resident Evil 2/3 Remake, Resident Evil 7, Jedi Fallen Order, FIFA 21.

 

Ono gdje HDR izgleda koliko toliko OK su Spider-man Remastered i Miles Morales. Upravo instaliram Horizon Zero Dawn pošto sam čitao da je tamo HDR dobro implementiran.

 

Ako se nekome da eksperimentirati, probajte uključivati i isključivati HDR pa usporedite kako vam izgledaju boje u igrama.

 Probaj recimo Death Stranding ili TLOU2, dvije različite igre kad uključiš HDR. 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...

 Citao sam i ja da neki imaju problema s hdrom, eto ja imam sony high end model iz 2018 i radi perfektno...

 

Iskreno nebi me čudilo da sony to namjerno radi...

 

Pa poigraj se s postavkama prikaza na telki..ako ne pomaze cekaj neki buduci update :D

 

Iskreno, pritužbe dolaze sa svih strana, kako vlasnika OLED-a poput LG CX, tako i vlasnika QLED-a i high end LED-a.

 

Kao što sam napisao, igram se već tjednima sa postavkama. Da, vidim više detalja u tamnijem dijelu spektra sa HDR-om, ali cijena je da boje izgledaju puno lošije - isprano. Doduše, da budem potpuno iskren, u nekim igrama u SDR-u boje izgledaju prežarko i HDR ih obuzda i postavi u nekakav realniji dio spektra. Možda je dobar primjer Ratchet&Clank (ne ovaj novi nego onaj iz 2016.).

 

Gajotres kaže...

 Probaj recimo Death Stranding ili TLOU2, dvije različite igre kad uključiš HDR. 

 

Thx, ali malo mi je skup sport kupovati igre radi isprobavanja HDR-a. Niti jedna od njih me baš ne zanima. Razmišljao sam o TLOU2 ali priča je navodno ful mračna i depresivna pa me to malo odbija (makar mi je TLOU 1 bio odličan).

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2021 11:17 (greysaint0).
4 godine
offline
Sony PlayStation 5

Navodno ekipa krivo postavlja HDR settings kod prve istalacije, probaj to ponovo podesiti

 

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
herya kaže...

Navodno ekipa krivo postavlja HDR settings kod prve istalacije, probaj to ponovo podesiti

 

Thx, ali već sam probao postaviti po tome. Doduše, ovo nisu univerzalne najbolje postavke nego isključivo za FALD LED i OLED i to je važno napomenuti.

 

Idealne postavke za moj TV su 15 klikova na prve dvije slike, a treća na najniže. Vincent ima odvojeni video specifično za Q80T i Q90T postavke.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2021 11:31 (greysaint0).
15 godina
online
Sony PlayStation 5

Meni je recimo HDR na LG CXu u Immortals Fenyx Rising baš nekako meh iskustvo bilo.

Završio sam ga cijelog na PCu bez HDRa, i kad sam pokrenuo na PS5, očekivao sam nešto nevjerojatno bolje, i čak mi je bilo sve nekako lošije. Nije bilo isprano, nego tamnije i drugačije.

RDR2 na releasu mi je isto bio očajan po pitanju HDRa, ali onda još nisam imao OLED.

 

Naravno, u nekim igrama je HDR čisto savršenstvo kao npr u Spidermanu.

 

Isto tako je i u filmovima i serijama... neke su savršene, a neke ništa posebno čak i lošije.

 

To je i dalje dosta problematično područje, ovisi puno o developerima, kamerama, standardima i sl.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav, kupio sam PS5 a trenutno imam PS4 pro. Uglavnom imam oko cca 30 igri na accountu, jel mogu te igre sada igrati i na PS5?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Meni je recimo HDR na LG CXu u Immortals Fenyx Rising baš nekako meh iskustvo bilo.

Završio sam ga cijelog na PCu bez HDRa, i kad sam pokrenuo na PS5, očekivao sam nešto nevjerojatno bolje, i čak mi je bilo sve nekako lošije. Nije bilo isprano, nego tamnije i drugačije.

RDR2 na releasu mi je isto bio očajan po pitanju HDRa, ali onda još nisam imao OLED.

 

Naravno, u nekim igrama je HDR čisto savršenstvo kao npr u Spidermanu.

 

Isto tako je i u filmovima i serijama... neke su savršene, a neke ništa posebno čak i lošije.

 

To je i dalje dosta problematično područje, ovisi puno o developerima, kamerama, standardima i sl.

 Da, ovo što si napisao je otprilike i moje iskustvo. Spider-man Remastered i Miles Morales mi izgledaju nešto bolje u HDR-u (boje nisu prežarke i ima više detalja u tamnijem dijelu spektra).

 

S druge strane, igra koju trenutno igram (Jedi Fallen Order) izgleda očajno, totalno isprano. Nema te postavke koju mogu promijeniti a da dobijem od te igre nekakav dobar prikaz u HDR-u.  Ista stvar je sa RE7, HDR je očajno implementiran. Moram upalizi Horizon kasnije da vidim kako će tamo izgledati.

 

Jedna od najglupljih stvari mi je što vrlo malo igara uopće podržava HGIG tako da one postavke za HDR na PS5 i nemaju previše smisla ako igra ne podržava taj standard - ako sam dobro shvatio, HGIG upravo služi tome da uređaj (u ovom slučaju PS5) šalje postavke za tone mapping a ne da TV to sam radi. Pošto većina igara ne podržava HGIG, postavke na PS5 se uopće ne uzimaju u obzir nego je HDR potrebno podešavati u samoj igri.

 

sstrmi kaže...

Pozdrav, kupio sam PS5 a trenutno imam PS4 pro. Uglavnom imam oko cca 30 igri na accountu, jel mogu te igre sada igrati i na PS5?

 

Da, sve igre sa PS4 rade i na PS5. Samo se ulogiraj sa istim accountom. Sejvove stavi na cloud i povuci natrag na PS5.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2021 11:40 (greysaint0).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Ekipa, kakvo vam je iskustvo sa HDR-om na PS5? Moram priznati da sam osobno jako razočaran, većina igara izgleda očajno i daleko lošije nego u SDR-u. Gledam boje i osjetno su isprane, blijede i beživotne.

 

Prije nego se ukaže da je do mog TV-a, nemam nekakav low end 2000 kn 4K+HDR TV nego Samsung Q80T koji ima dosta visok peak brightness tako da nije do TV-a koji nije u stanju prikazati HDR sadržaj adekvatno.

 

Već tjednim eksperimentiram sa postavkama na TV-u i PS5 i ne nalazim način da napravim da HDR izgleda kao impresivno kao na nekim slikama koje sam vidio. Jedini lijek ga je isključiti i tek onda dobijem boje koje su žive i izgledaju prekrasno.

 

Čitam po netu i puno ljudi se žali na HDR sadržaj i koliko sam skužio ima šačica igara koja HDR implementira ispravno, dok kod većine igara implementacija HDR-a vodi do ispranih boja (zapravo do potpuno suprotne pojave od onoga što se očekuje od HDR-a).

 

Jedna napomena; većina igara koje igram su PS4 igre, no sve imaju podršku za HDR. Evo par primjera igara koje izgledaju isprano u HDR-u:

 

Resident Evil 2/3 Remake, Resident Evil 7, Jedi Fallen Order, FIFA 21.

 

Ono gdje HDR izgleda koliko toliko OK su Spider-man Remastered i Miles Morales. Upravo instaliram Horizon Zero Dawn pošto sam čitao da je tamo HDR dobro implementiran.

 

Ako se nekome da eksperimentirati, probajte uključivati i isključivati HDR pa usporedite kako vam izgledaju boje u igrama.

 Većina igara izgleda lošije u hdr-u jer većina studija ne zna/nije znala implementirati hdr u igre. Igre su programirane za sdr i kričavije boje i bolje izgledaju u sdr-u. Valjda su računali i da velika većina korisnika ima sdr televizore/monitore pa su vizualne efekte razvijali u tom smjeru.

 

Ubisoft recimo zna, odissey i legion izgledaju dobro u hdr-u, valhallu još nisam igro. Čudim se da ea ne zna(fifa), dok recimo 2k sports znaju, nba izgleda puno bolje u hdru.

 

Boje u hdr-u ne bi trebale izgledati isprano, već jednostavno realnije, skupa sa osvijetljenjem, a to je u igrama valjda teže postići.

 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Ekipa, kakvo vam je iskustvo sa HDR-om na PS5? Moram priznati da sam osobno jako razočaran, većina igara izgleda očajno i daleko lošije nego u SDR-u. Gledam boje i osjetno su isprane, blijede i beživotne.

 

Prije nego se ukaže da je do mog TV-a, nemam nekakav low end 2000 kn 4K+HDR TV nego Samsung Q80T koji ima dosta visok peak brightness tako da nije do TV-a koji nije u stanju prikazati HDR sadržaj adekvatno.

 

Već tjednim eksperimentiram sa postavkama na TV-u i PS5 i ne nalazim način da napravim da HDR izgleda kao impresivno kao na nekim slikama koje sam vidio. Jedini lijek ga je isključiti i tek onda dobijem boje koje su žive i izgledaju prekrasno.

 

Čitam po netu i puno ljudi se žali na HDR sadržaj i koliko sam skužio ima šačica igara koja HDR implementira ispravno, dok kod većine igara implementacija HDR-a vodi do ispranih boja (zapravo do potpuno suprotne pojave od onoga što se očekuje od HDR-a).

 

Jedna napomena; većina igara koje igram su PS4 igre, no sve imaju podršku za HDR. Evo par primjera igara koje izgledaju isprano u HDR-u:

 

Resident Evil 2/3 Remake, Resident Evil 7, Jedi Fallen Order, FIFA 21.

 

Ono gdje HDR izgleda koliko toliko OK su Spider-man Remastered i Miles Morales. Upravo instaliram Horizon Zero Dawn pošto sam čitao da je tamo HDR dobro implementiran.

 

Ako se nekome da eksperimentirati, probajte uključivati i isključivati HDR pa usporedite kako vam izgledaju boje u igrama.

Isprane boje u HDRu znaci da se hdr ne prikazuje ispravno.

Mojih zadnjih par televizora su bili LG B6,B7,Q90R i sada LG G1 i na svakojem od njih je HDR slika klase i klase iznad SDR prikaza,kada sam iskljucio HDR da bih radio usporedbe sa SDR prikazom slika bi u SDRu izgledala kao da je netko kantom vode odnio pola boja sa ekrana.

U cemu je problem u tvom slucaju...vjerovatno si nesto krivo postelao,sto...ne znam.

 

In other news....sto idem dalje u Rachetu ovo je sve ljepse i ljepse i jednostavno mi je nevjerovatno da first gen PS5 igra moze ovako izgledat ali nije samo grafika...fizika takodjer,3D zvuk je spektakl....teksture vrh vrhova.

 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Meni je recimo HDR na LG CXu u Immortals Fenyx Rising baš nekako meh iskustvo bilo.

Završio sam ga cijelog na PCu bez HDRa, i kad sam pokrenuo na PS5, očekivao sam nešto nevjerojatno bolje, i čak mi je bilo sve nekako lošije. Nije bilo isprano, nego tamnije i drugačije.

RDR2 na releasu mi je isto bio očajan po pitanju HDRa, ali onda još nisam imao OLED.

 

Naravno, u nekim igrama je HDR čisto savršenstvo kao npr u Spidermanu.

 

Isto tako je i u filmovima i serijama... neke su savršene, a neke ništa posebno čak i lošije.

 

To je i dalje dosta problematično područje, ovisi puno o developerima, kamerama, standardima i sl.

 RDR2 nema HDR podrsku,stavili fake glupost.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

 RDR2 nema HDR podrsku,stavili fake glupost.

 

Znam, al ne ulazim u to. Ako piše u igri da ima HDR i on izgleda očajno, ja to proglasim očajnim HDRom :-)

Nebitno šta je developer radio.

 

Uglavnom, proći će puno vremena da taj HDR svuda izgleda donekle pristojno. Previše ovisi o podržanim standardima, TVima i panelima u odnosu na SDR. Pogotovo na konzolama gdje još i TV radi hrpe procesiranja, za razliku od monitora gdje toga nema.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ja sam mislio da automatski sprema na cloud? ali posto ne sprema, kako da ih sam uploadam tamo?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice