Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.576
|
čitano: 4.707.718
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
CROatVU kaže...
Pegaz2507 kaže...

Nek si ti nama reklo... 

Ja imam para za ovo, ja si mogu kupit kaj god hocu ja ovo ja ono. 

Bolje da si šutil. 

 A Jeb... vise ne moš iskreno ništ ni reč , odma se neki drkadžij. (fakin)  siromah .....uvrijedi.....

Pegaz2507.....sta trebas ??? kupit cu ti ja samo nemoj kukati vise .......hahahah

 CROatVU

Daj meni kupi 2x IPhone 10 za sina i kćer trebam. Kad imaš viška.

P.S. ja sam se prvi javio.

Može i polovni bitno da je baterija dobra. 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kolega bi kupio djeci ps4 pa me zanima ako mu dam podatke svoga profila (ja igram na ps5) sa igrama kako to funkcionira ps4/ps5? Napravio bi im da imaju svoj profil na ps4, ali da poskidaju igre sa moga. Ja mogu dalje igrati normalno preko svoga na ps5? Valjda me tko kuži:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Kolega bi kupio djeci ps4 pa me zanima ako mu dam podatke svoga profila (ja igram na ps5) sa igrama kako to funkcionira ps4/ps5? Napravio bi im da imaju svoj profil na ps4, ali da poskidaju igre sa moga. Ja mogu dalje igrati normalno preko svoga na ps5? Valjda me tko kuži:)

 mariclius

Da on se ulogira sa tvojim podacima na svojoj konzoli stavi skidati igre i nakon toga te igre nastavi igrati na svom acc.

Ti na PS5 uključiš gameshare. Mislim da je ta procedura.

Ako imaš PS+ i to će mu vrijediti. Isto tako PS+ ili igre možete kupiti po pola i obojici vrijedi.

Naravno ako ti je pouzdanprijatelj to radiš da ne promjeni šifru i pa pa ako nemaš 2 step verifikaciju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2022 11:55 (hummer0).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...
mariclius kaže...
Kolega bi kupio djeci ps4 pa me zanima ako mu dam podatke svoga profila (ja igram na ps5) sa igrama kako to funkcionira ps4/ps5? Napravio bi im da imaju svoj profil na ps4, ali da poskidaju igre sa moga. Ja mogu dalje igrati normalno preko svoga na ps5? Valjda me tko kuži:)

 mariclius

Da on se ulogira sa tvojim podacima na svojoj konzoli stavi skidati igre i nakon toga te igre nastavi igrati na svom acc.

Ti na PS5 uključiš gameshare. Mislim da je ta procedura.

Ako imaš PS+ i to će mu vrijediti. Isto tako PS+ ili igre možete kupiti po pola i obojici vrijedi.

 Tacno, samo je u ovom slucaju bitno da oni na PS4 aktiviraju konzolu kao primarnu za taj acc.. 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hvala vam:) To mi je najbolji prijatelj.
U biti on se u to ništa ne kuži već bi njegovoj djeci to napravio da imaju šta igrati.
Ako on stavi pod primary taj profil na ps4, da li ja moram imati uvijek konekciju na internet da bi igrao prego tog svog profila na ps5? Taj dio mi nije jasan:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Hvala vam:) To mi je najbolji prijatelj.
U biti on se u to ništa ne kuži već bi njegovoj djeci to napravio da imaju šta igrati.
Ako on stavi pod primary taj profil na ps4, da li ja moram imati uvijek konekciju na internet da bi igrao prego tog svog profila na ps5? Taj dio mi nije jasan:)

 Na PS4 sam morao imati internet vezu na PS5 još nisam probao.

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Na PS5 storeu su se počele.pojavljivati neke od PS3 igara, sa cijenom. Ovo, uz onu vijest od prije par dana da se PS Now polako povlači iz prodaje vodi ka tome da bi uskoro napokon mogli dobiti pravi backwards compatibility na PS5.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2022 14:40 (antimadridista).
Moj PC  
7 0 hvala 5
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Hvala vam:) To mi je najbolji prijatelj.
U biti on se u to ništa ne kuži već bi njegovoj djeci to napravio da imaju šta igrati.
Ako on stavi pod primary taj profil na ps4, da li ja moram imati uvijek konekciju na internet da bi igrao prego tog svog profila na ps5? Taj dio mi nije jasan:)

 Ne moras jer je vjerovatno kod tebe na ps5 za taj acc vec upaljeno console sharing, sto je isto kao na ps4 primary console ali je odvojeno za ps4 i ps5 pa mozes imati aktivirano istovremeno za isti acc na ps4 i ps5.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Na PS5 storeu su se počele.pojavljivati neke od PS3 igara, sa cijenom. Ovo, uz onu vijest od prije par dana da se PS Now polako povlači iz prodaje vodi ka tome da bi uskoro napokon mogli dobiti pravi backwards compatibility na PS5.

Ovo je doslovno pod mus. Gamepass ih debelo dere. Kad bi mogao uzet nesto takvo na PS5 konzoli, to bi bila pobjeda samo takva.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Imam game pass i igram Ori igru. Vecina tog s gamepassa sam ili igrao, ne zanima me ili je daleko precijenjeno. Halo infinite je po meni uzas, cak je i splitgate koji je free to play daleko bolji. Sve te xbox ekskluzive kao da su ostale u 2000. Godini. Jedino Forza 5, lijepa ali prearkadna igra. Gunk, xbox ekskluziva koja izgleda kao da je iz 2005. The Anacrusis, ekskluziva dok je u early accessu, užasna igra.
Barem cu probati Rainbow six extraction, Hitman me ne zanima, igrao sam sva 3. Game pass je dobar za nekog tko ne kupuje igre. Mene sto zanima, ja to kupim. Da stave i Rift Apart i Demon Souls i Returnal na PS plus, meni to nista ne znaci jer sam ih igrao. Da ima pretplata koja nudi Ragnarok, Forbiden West, GT7 i neke indie igre platio bih i 200€. Hrpa starih igara na PSN ili xbox me ne zanima
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Imam game pass i igram Ori igru. Vecina tog s gamepassa sam ili igrao, ne zanima me ili je daleko precijenjeno. Halo infinite je po meni uzas, cak je i splitgate koji je free to play daleko bolji. Sve te xbox ekskluzive kao da su ostale u 2000. Godini. Jedino Forza 5, lijepa ali prearkadna igra. Gunk, xbox ekskluziva koja izgleda kao da je iz 2005. The Anacrusis, ekskluziva dok je u early accessu, užasna igra.
Barem cu probati Rainbow six extraction, Hitman me ne zanima, igrao sam sva 3. Game pass je dobar za nekog tko ne kupuje igre. Mene sto zanima, ja to kupim. Da stave i Rift Apart i Demon Souls i Returnal na PS plus, meni to nista ne znaci jer sam ih igrao. Da ima pretplata koja nudi Ragnarok, Forbiden West, GT7 i neke indie igre platio bih i 200€. Hrpa starih igara na PSN ili xbox me ne zanima

 Samo radi ovoga. Da mi ponude svoje ekskluzive pod godisnju pretplatu. Pa nek kosta onda kolko kosta. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jednostavno se Sonyu to ne isplati kad se te igre prodaju ko lude i po punoj cijeni na izlasku. Microsoftu je takvo nešto bilo lakše izvesti kad znaju da već zadnjih skoro 10-ak godina izuzev Forze nisu imali ekskluzivu koja je dobra i koja se prodaje ko vruće kifle. Zapravo im je to bio i jedini logičan potez da se vrate u igru. Budimo iskreni, koliko ljudi bi kupilo novi Halo da nije na Gamepassu, s obzirom kakve su bile zadnjih par Halo igrara? Gamepass je za kraće razdoblje od možda jedne generacije konzola super rješenje za povratak Microsofta ali vidjet ćemo koliko će im se isplatit dugoročno. Pogotovo ako im ekskluzive ubuduće zapravo budu top igre. Onda će se već pitati "zašto da im ovo dajemo u servis ako je igra toliko kvalitetna da ju mogu naplatit?" Za sve postoji razlog u biznisu pa tako i postoji razlog zašto Microsoft daje Gamepass toliko povoljno u ovom trenutku. Spoiler alert: sigurno nije zato što su milostivi i ultra fer kompanija.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Na PS5 storeu su se počele.pojavljivati neke od PS3 igara, sa cijenom. Ovo, uz onu vijest od prije par dana da se PS Now polako povlači iz prodaje vodi ka tome da bi uskoro napokon mogli dobiti pravi backwards compatibility na PS5.

 

Meni je sve to ok i ajde, neka bude u ponudi, ali ima li stvarno takve potražnje za PS3 igrama da to bude neki selling point? Kome se danas zaista igraju PS3 igre? Ja bih možda jedino RDR probao jer ga nikad nisam igrao, no pitanje je bih li ga završio.

 

Na PC-ju mogu igrati igre od prije 10, 15, 20 godina i što god sam ikad probao potvrdilo mi je da su neke stvari bolje kad ostanu u pamćenju, kao nostalgija. Jer za svoje vrijeme su bile super, za današnje baš i ne.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja bi igrao iskreno. I ovako igram ponajvise starije naslove jer sve novo mi je za qurac. Cast iznimkama naravno. Na PC-u mod za igru staru 20 godina mi je doslovno GOTY bio 2021e. To je moja perspektiva
PeTak
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Pošto imaš tolko love koju ti je vjerovatno tata zaradil potroši ju pametno i kupi si štrik ak si dovoljno pametan da skužiš za kaj ti treba.

Ili se javi tu natrag kad ti počnu dlake rast na jajima i prođe te pubertet.

Možda buš pristojniji onda. 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ajde igraj i dalje PS5 i ostavi ostale da uživamo u najebenijoj gaming pretplatu kojoj Sony neće nikad niti prismrdit.Znam da si teški Sony fenboj,ko onaj PS2MASTER koji brani po svim forumima taj PS brand ko da mu ovisi život o njemu.A stara kljusina.
12 godina
online
Sony PlayStation 5

Što se tiče Gamepass-a, Microsoft je tu odradio 10/10 potez i Sony može samo učiti. Ovo pišem kao netko tko je dosad imao PS2, PS3, PS4 i PS5 i vrlo kratko vrijeme X360.

 

Microsoft više nije u minusu sa Xbox divizijom nego zarađuju milijarde a profitabilnost same divizije stalno raste. Činjenica je da se Sony ne mora bojati gubitka tržišnog udjela, ali bitnije od toga koliki komad tržišnog kolača imaš je koliko od tog dijela zarađuješ.

 

Microsoft igra dugu igru sa Gamepass-om; imaju ga na svim verzijama Xbox-a, PC-u i na XCloud-u. Činjenica je da je ponuda igara na istome fantastična i da imam Xbox ili se igram na PC-u, sigurno bi imao Gamepass pretplatu. Kupnja Bethesde, koliko me god frustrira kao vlasnika platforme na kojoj neću moći igrati budući Elder Scrolls, Doom, Fallout i druge igre, je bio maestralan potez. Činjenica je da je Microsoft jedna od najprofitabilnijih korporacija na svijetu i da na većinu svojih problema (poput tržišnog udjela) mogu baciti pare. Sumnjam da je akvizicija Bethesde zadnji takav porez, vjerojatno će biti još takvih kupnji. A jednom kad Microsoft napravi dovoljan broj takvih poteza, ljudi će početi debelo razmišljati o tome koji konzolu kupiti umjesto da se skoro po defaultu (trenutno) odlučuju za Playstation brend.

 

Sony s druge strane nema niti približno toliku količinu novca i ne može bacati pare na probleme a o takvim akvizicijama mogu samo sanjati. Upravo zato Sony treba sada, kada imaju ogroman tržišni udio i oči cijelog svijeta su uprte u Playstation brand, ponuditi nešto novo što će još više vezati ljude za njihov brand i donijeti nove izvore zarade.

 

Ako bilo tko misli da Sony ne može pasti sa trona, samo ću sve podsjetiti na PS3 i X360 generaciju kada je Sony od najprodavanije konzole svih vremena (PS2) pao sa PS3 na debelo drugo mjesto zahvaljujući par glupih i arogantnih poteza i tek pred sam kraj te generacije se uspio opet popeti na poziciju tržišnog lidera. A generacija je trajala 8 godina.

 

Željezo se kuje dok je vruće, sad je vrijeme za Gamepass. Osobno mislim da su pretplate budućnost većine stvari u našim životima (svidjelo nam se to ili ne). U USA se neke aute može već uzeti na pretplatu (npr. Mercedes), filmska industrija, pogotovo u COVID eri, je masovno sve potjerala na pretplatničke streaming servise. Gaming se kroz modele kao što su Gamepass polako okreće pretplatama a Sony, kad-tad, se mora uključiti u trku i ponuditi taj model.

 

Osobno, da mi ponude pretplatu koja bi mi dala pristup na sve njihove ekskluzive starije od 6 mjeseci i na još neke 3rd party igre, odmah bi to uzeo. Ne moram imati sve igre day 1, neke ekskluzive su vrijedne kupnje odmah (npr. Horizon i GoW nastavke kupujem day 1) dok neke druge nisam zainteresiran kupiti niti na sniženju (Returnal) ali sam zainteresiran da ih probam.

 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Series X i game pass su super za nekog tko ne misli kupovati igre. 4500kn za konzolu plus 500kn 2 godine golda u Turskoj ili Brazilu za gamepass i ne moras razmišljati o kupnji igara 2 godine. Svakako mislim da su pretplate budućnost. Vidjet cemo Sonijev novi PS Plus, ne očekujem previse
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Što se tiče Gamepass-a, Microsoft je tu odradio 10/10 potez i Sony može samo učiti. Ovo pišem kao netko tko je dosad imao PS2, PS3, PS4 i PS5 i vrlo kratko vrijeme X360.

 

Microsoft više nije u minusu sa Xbox divizijom nego zarađuju milijarde a profitabilnost same divizije stalno raste. Činjenica je da se Sony ne mora bojati gubitka tržišnog udjela, ali bitnije od toga koliki komad tržišnog kolača imaš je koliko od tog dijela zarađuješ.

 

Microsoft igra dugu igru sa Gamepass-om; imaju ga na svim verzijama Xbox-a, PC-u i na XCloud-u. Činjenica je da je ponuda igara na istome fantastična i da imam Xbox ili se igram na PC-u, sigurno bi imao Gamepass pretplatu. Kupnja Bethesde, koliko me god frustrira kao vlasnika platforme na kojoj neću moći igrati budući Elder Scrolls, Doom, Fallout i druge igre, je bio maestralan potez. Činjenica je da je Microsoft jedna od najprofitabilnijih korporacija na svijetu i da na većinu svojih problema (poput tržišnog udjela) mogu baciti pare. Sumnjam da je akvizicija Bethesde zadnji takav porez, vjerojatno će biti još takvih kupnji. A jednom kad Microsoft napravi dovoljan broj takvih poteza, ljudi će početi debelo razmišljati o tome koji konzolu kupiti umjesto da se skoro po defaultu (trenutno) odlučuju za Playstation brend.

 

Sony s druge strane nema niti približno toliku količinu novca i ne može bacati pare na probleme a o takvim akvizicijama mogu samo sanjati. Upravo zato Sony treba sada, kada imaju ogroman tržišni udio i oči cijelog svijeta su uprte u Playstation brand, ponuditi nešto novo što će još više vezati ljude za njihov brand i donijeti nove izvore zarade.

 

Ako bilo tko misli da Sony ne može pasti sa trona, samo ću sve podsjetiti na PS3 i X360 generaciju kada je Sony od najprodavanije konzole svih vremena (PS2) pao sa PS3 na debelo drugo mjesto zahvaljujući par glupih i arogantnih poteza i tek pred sam kraj te generacije se uspio opet popeti na poziciju tržišnog lidera. A generacija je trajala 8 godina.

 

Željezo se kuje dok je vruće, sad je vrijeme za Gamepass. Osobno mislim da su pretplate budućnost većine stvari u našim životima (svidjelo nam se to ili ne). U USA se neke aute može već uzeti na pretplatu (npr. Mercedes), filmska industrija, pogotovo u COVID eri, je masovno sve potjerala na pretplatničke streaming servise. Gaming se kroz modele kao što su Gamepass polako okreće pretplatama a Sony, kad-tad, se mora uključiti u trku i ponuditi taj model.

 

Osobno, da mi ponude pretplatu koja bi mi dala pristup na sve njihove ekskluzive starije od 6 mjeseci i na još neke 3rd party igre, odmah bi to uzeo. Ne moram imati sve igre day 1, neke ekskluzive su vrijedne kupnje odmah (npr. Horizon i GoW nastavke kupujem day 1) dok neke druge nisam zainteresiran kupiti niti na sniženju (Returnal) ali sam zainteresiran da ih probam.

  A što je to što ih je vratilo na kraju PS3 i početku PS4 generacije? Igre. Na početku PS3 generacije nisu imali nista od igara za ponuditi. Onda su počeli dolaziti The Laat of Us i ostale ekskluzive. Trenutno nisu u toj situaciji. Samo ove godine dolaze novi God of War, Horizon, Gran Turismo. Da si na Sonyevom mjestu gledajući iz njihove perspektive, bi li stavljao te igre u nekakav servis ili bi ih naplaćivao po punoj cijeni kad se prodaju u toliko milijuna primjeraka?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

PS5 po mome mišljenju je hardver vrlo moćan koji zaprvo godinu dana je tu zato jer je tu....igara na kapaljku...stalni remasteri...Još čekam uskoro da se pojave najave od PS5 PRO pa da igre zažive one koje dolaze.Prevelika je fama oko konzola inače,  a sami prizvođači igara ne rade sinkronizirano i neće još dugo raditi....i sad se pojavljuju PS3 igre....ma daaaj, još veća tregedija je da čekam Uncharted remastred jer nemam kaj igrati.....znači čekam igru koja je pisana za PS3 da bih uživao u PS5 a igrao sam je prije...

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2022 21:25 (Blackcastle).
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pegaz2507 kaže...

Pošto imaš tolko love koju ti je vjerovatno tata zaradil potroši ju pametno i kupi si štrik ak si dovoljno pametan da skužiš za kaj ti treba.

Ili se javi tu natrag kad ti počnu dlake rast na jajima i prođe te pubertet.

Možda buš pristojniji onda. 

 Bum ,bum....a ti ak nemas para za Ps5 ili Ps 4 igrice pa igraj Ps3, za to ces valjda skupit

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
CROatVU kaže...
Pegaz2507 kaže...

Pošto imaš tolko love koju ti je vjerovatno tata zaradil potroši ju pametno i kupi si štrik ak si dovoljno pametan da skužiš za kaj ti treba.

Ili se javi tu natrag kad ti počnu dlake rast na jajima i prođe te pubertet.

Možda buš pristojniji onda. 

 Bum ,bum....a ti ak nemas para za Ps5 ili Ps 4 igrice pa igraj Ps3, za to ces valjda skupit

 Pustite sad te rasprave što je sa mojim Iphone-ima CROatVU ?

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Što se tiče Gamepass-a, Microsoft je tu odradio 10/10 potez i Sony može samo učiti. Ovo pišem kao netko tko je dosad imao PS2, PS3, PS4 i PS5 i vrlo kratko vrijeme X360.

 

Microsoft više nije u minusu sa Xbox divizijom nego zarađuju milijarde a profitabilnost same divizije stalno raste. Činjenica je da se Sony ne mora bojati gubitka tržišnog udjela, ali bitnije od toga koliki komad tržišnog kolača imaš je koliko od tog dijela zarađuješ.

 

Microsoft igra dugu igru sa Gamepass-om; imaju ga na svim verzijama Xbox-a, PC-u i na XCloud-u. Činjenica je da je ponuda igara na istome fantastična i da imam Xbox ili se igram na PC-u, sigurno bi imao Gamepass pretplatu. Kupnja Bethesde, koliko me god frustrira kao vlasnika platforme na kojoj neću moći igrati budući Elder Scrolls, Doom, Fallout i druge igre, je bio maestralan potez. Činjenica je da je Microsoft jedna od najprofitabilnijih korporacija na svijetu i da na većinu svojih problema (poput tržišnog udjela) mogu baciti pare. Sumnjam da je akvizicija Bethesde zadnji takav porez, vjerojatno će biti još takvih kupnji. A jednom kad Microsoft napravi dovoljan broj takvih poteza, ljudi će početi debelo razmišljati o tome koji konzolu kupiti umjesto da se skoro po defaultu (trenutno) odlučuju za Playstation brend.

 

Sony s druge strane nema niti približno toliku količinu novca i ne može bacati pare na probleme a o takvim akvizicijama mogu samo sanjati. Upravo zato Sony treba sada, kada imaju ogroman tržišni udio i oči cijelog svijeta su uprte u Playstation brand, ponuditi nešto novo što će još više vezati ljude za njihov brand i donijeti nove izvore zarade.

 

Ako bilo tko misli da Sony ne može pasti sa trona, samo ću sve podsjetiti na PS3 i X360 generaciju kada je Sony od najprodavanije konzole svih vremena (PS2) pao sa PS3 na debelo drugo mjesto zahvaljujući par glupih i arogantnih poteza i tek pred sam kraj te generacije se uspio opet popeti na poziciju tržišnog lidera. A generacija je trajala 8 godina.

 

Željezo se kuje dok je vruće, sad je vrijeme za Gamepass. Osobno mislim da su pretplate budućnost većine stvari u našim životima (svidjelo nam se to ili ne). U USA se neke aute može već uzeti na pretplatu (npr. Mercedes), filmska industrija, pogotovo u COVID eri, je masovno sve potjerala na pretplatničke streaming servise. Gaming se kroz modele kao što su Gamepass polako okreće pretplatama a Sony, kad-tad, se mora uključiti u trku i ponuditi taj model.

 

Osobno, da mi ponude pretplatu koja bi mi dala pristup na sve njihove ekskluzive starije od 6 mjeseci i na još neke 3rd party igre, odmah bi to uzeo. Ne moram imati sve igre day 1, neke ekskluzive su vrijedne kupnje odmah (npr. Horizon i GoW nastavke kupujem day 1) dok neke druge nisam zainteresiran kupiti niti na sniženju (Returnal) ali sam zainteresiran da ih probam.

 ovo potpisujem, u kolekciji imam vec 5 minimalno igara za ps5 a oko 200 za PS4 o ostalima necu niti pisati.

 

od necega ovakvoga moze samo korisnik profitirati. meni jako smeta to sto moram imati u kolekciji i ps2 i ps3 konzolu da bi vrtio igre koje imam za njim a imam ih puno, Nintendo je jos gori. gdje im cak ni kartice nisu kompatibilne jedne konzole sa drugom.

 

no dok jedna firma ne povuce nekakav potez druga nemora uopce reagirati na slicno... znaci sto je konkurencija veca proizvodi su bolji.

 

a da budem iskren ja sam u njemackoj, moj sin ima na izboru preko 200 igara za ps4 od kojih je njih 50 i vise u celofanu... pa i kad njemci docu cude se koliko igara ima napolici. jer i ovdje gdje je kupovna moc puno veca negu u hr roditelji djeci ne kupuju puno igara... igra se uglavnom ono sto je free ili ako netko ima ps+

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

https://twitter.com/MysticRyan/status/1482635289386524673

 

Before this spreads like wild fire, a few things to point out: - This visual bug has happened many times over the years. - It's pulling the price from when PS Now let you pay to rent games individually. - Prince of Persia games used to be on PS Now, so no - they're not new.

 

PS3 Games Appearing On PS5 Is A Bug And Not Backwards Compatibility (dualshockers.com)

 

 

 

Ni mene ne zanimaju igre starije od prosle generacije. Vidim po redditu vecinom raja to trazi ali mislim da je od ukupnog broja korisnika mali broj onih koji su stvarno zainteresovani za to.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 10:03 (gamex1423).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Brat ima Gamepass pa mi ga shera, jedino što sam probao je The Ascent da vidim Ray Tracing na laptopu i to je to. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Blackcastle kaže...

PS5 po mome mišljenju je hardver vrlo moćan koji zaprvo godinu dana je tu zato jer je tu....igara na kapaljku...stalni remasteri...Još čekam uskoro da se pojave najave od PS5 PRO pa da igre zažive one koje dolaze.Prevelika je fama oko konzola inače,  a sami prizvođači igara ne rade sinkronizirano i neće još dugo raditi....i sad se pojavljuju PS3 igre....ma daaaj, još veća tregedija je da čekam Uncharted remastred jer nemam kaj igrati.....znači čekam igru koja je pisana za PS3 da bih uživao u PS5 a igrao sam je prije...

 Prouči praktički svaki console release i vidjet ćeš da je uvijek bila ista situacija. U prvoj godini rijetko koja nova ekskluziva izađe, sve na kapaljku. I sad u 2022. će početi dolaziti. God of Wae, Horizon, Gran Turismo itd. 

 

Koji to Uncharted remaster čekaš koji je pisan za PS3? Uncharted 4 i Lost Legacy su PS4 igre.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 10:51 (antimadridista).
12 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

  A što je to što ih je vratilo na kraju PS3 i početku PS4 generacije? Igre. Na početku PS3 generacije nisu imali nista od igara za ponuditi. Onda su počeli dolaziti The Laat of Us i ostale ekskluzive. Trenutno nisu u toj situaciji. Samo ove godine dolaze novi God of War, Horizon, Gran Turismo. Da si na Sonyevom mjestu gledajući iz njihove perspektive, bi li stavljao te igre u nekakav servis ili bi ih naplaćivao po punoj cijeni kad se prodaju u toliko milijuna primjeraka?

 

Ne, ne bi ih stavljao od prvog dana na servis (možda manje ekskluzive tipa nekakve remastere i sl.) ali bi ponudio sve te igre 6 mjeseci nakon launcha pod takvom pretplatom. Realno, u prvih par mjeseci se igre najviše prodaju, eventualno dožive spike-ove u prodaji tijekom sniženja ili blagdana. Mislim da bi to bio najbolji model.

 

Hrpa ljudi ne želi kupiti igre po cijenama kakve jesu. Pomisli samo koliku bi zaradu generiralo da ti par milijuna ljudi uzme takvu pretplatu. Među njima bi vjerojatno bilo hrpa onih koji ne žele platiti €70/$70/600kn za igru ali im nije problem odvojiti tipa €10/$10/75kn mjesečno za pristup ogromnoj bazi igara.

 

Ako misliš da je takav model neisplativ, onda imaš nešto za naučiti megakorporacije kao što su Netflix, Apple, Microsoft, Disney, Warner, jer su očigledno nešto propustili.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Svašta, pa Microsoftu game pass nije profitabilan, a još manje prodaja konzola. 

To je njima samo igra jer imaju novaca da kupe 10 Sonyja.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 11:01 (langzy).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
antimadridista kaže...

  A što je to što ih je vratilo na kraju PS3 i početku PS4 generacije? Igre. Na početku PS3 generacije nisu imali nista od igara za ponuditi. Onda su počeli dolaziti The Laat of Us i ostale ekskluzive. Trenutno nisu u toj situaciji. Samo ove godine dolaze novi God of War, Horizon, Gran Turismo. Da si na Sonyevom mjestu gledajući iz njihove perspektive, bi li stavljao te igre u nekakav servis ili bi ih naplaćivao po punoj cijeni kad se prodaju u toliko milijuna primjeraka?

 

Ne, ne bi ih stavljao od prvog dana na servis (možda manje ekskluzive tipa nekakve remastere i sl.) ali bi ponudio sve te igre 6 mjeseci nakon launcha pod takvom pretplatom. Realno, u prvih par mjeseci se igre najviše prodaju, eventualno dožive spike-ove u prodaji tijekom sniženja ili blagdana. Mislim da bi to bio najbolji model.

 

Hrpa ljudi ne želi kupiti igre po cijenama kakve jesu. Pomisli samo koliku bi zaradu generiralo da ti par milijuna ljudi uzme takvu pretplatu. Među njima bi vjerojatno bilo hrpa onih koji ne žele platiti €70/$70/600kn za igru ali im nije problem odvojiti tipa €10/$10/75kn mjesečno za pristup ogromnoj bazi igara.

 

Ako misliš da je takav model neisplativ, onda imaš nešto za naučiti megakorporacije kao što su Netflix, Apple, Microsoft, Disney, Warner, jer su očigledno nešto propustili.

 

Generalno se uz pretplatu može i više zaraditi nego sa prodajom igara. Ali igre moraju nuditi i malo dulji content support, a ne kao što je sad normalno s ekskluzivama da izađe igra i onda se na nju zaboravi zauvijek.

Npr. kupiš subscription jer ti se igra HZD2, odigraš u mjesec, dva, to je već 30€ npr. Izađe za par mjeseci novi DLC, platiš opet 15€, pa za par mjeseci novi DLC, platiš opet 15€. A inače bi možda kupio na akciji za 40€ deluxe ili gold edition.

Uz to odigraš još koju igru, pa možda i svaki mjesec na kraju plaćaš 15€-20€ pretplate. To im je svakako veći prihod nego što imaju od jednog BR diska koji se prodaje na njuškalu od čovjeka do čovjeka.

U globalu sam siguran da bi imali veću zaradu. Malo ljudi stigne igrati toliko igara da bi ovi propali, a većina bi plaćala pretplatu ionako samo da nemaju zajebancije.

 

Mene zanima kako oni subscription model to developerima plaćaju. Za music streaming mi je jasno, po slušanju pjesme, ali kako za igre rade? :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

ja ove rasprave ne kuzim, rekao bi da pojedini clanovi imaju 10 godina.

 

pa i moj sin sa svojih 10 godian je znao da je najbolje imat sve ako se moze, a kad se ima vremena za zabavu sat ili dva sto nas vecina starijih nema... onda mi je svejedno dal je to ps4 ps5 xbox ili PC igra...

 

a bome i dobar film....

 

opet kazes sto se vise nudi raznih usluga od toga samo korisnici mogu profitirat

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice