Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.313.444
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xbox Series X

Oprostite na off-topic;

 

prodaja Xbox Series S

 

 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Xbox Series X

Nisam više mogao izdržati, odlučio Amazonu vratiti Series S koji sam kupio prije mjesec dana (srećom još imam pravo povrata) i upravo idem u Instar kupiti Series X.

 

Xbox je jednostavno toliko predobra konzola da se želim igrati na boljoj verziji - dosta mi je više niskih rezolucija (Fortnite u 120 FPS-a), zamuljanih tekstura (Halo Infinite) i igara koje se igraju samo u 30 FPS-a (Dead Space remake).

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Series S je casual konzola, nije ona za nove AAA naslove. Vise je za 1080p i igranje game pass indie naslova.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Gogy7 kaže...
Series S je casual konzola, nije ona za nove AAA naslove. Vise je za 1080p i igranje game pass indie naslova.

 Kao nekakav entry model smartphonea. Tu je prvenstveno da te navuče na ekosustav. 

 

 

 

 

Nakon još malo HI-FI RUSHA igra mi se sve više i više sviđa. Ništa neviđeno, ali baš ima neki poseban šarm. Skroz moj tip igre i razlog zašto ću uzeti gamepass na još 3 godine. Hrpu dobrih stvari bih propustio da ga nemam. Šteta ako nikad ne dođe na PS5 jer mi po viđenom izgleda da bi na toj platformi bila najbolja verzija igre zahvaljujući Dual Sensu. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Xbox Series X

Da dam vrlo kratki osvrt na razliku između Series S i X - razlika je yebeno velika. Gledam Fortnite u 120 FPS-a u usporedbi sa Series S verzijom koja izgleda kao da mi je netko vazelinom premazao ekran, nebo i zemlja!

 

Drastično veća rezolucija u kombinaciji sa daleko oštrijim teksturama  radi ogromnu razliku. Igram na 1080p monitoru (165 Hz, Freesync Premium) i padam na dupe.

 

Inače sam ispranost slike na Series S pripisivao tome što mi je PS5 spojen na OLED TV (LG C1) a Series S je bio spojen na gore navedeni IPS monitor, pa sam (uz nižu rezoluciju i kvalitetu tekstura) pretpostavljao da se radi i o razlikama u kontrastu između OLED i IPS displeja (koje naravno postoje), međutim (i znam da će onima koji se kuže u TV-e ovo zvučati pomalo debilno) i boje na monitoru su živnule kad sam spojio Series X (igram na identičnim postavkama monitora).

 

Kasnije ako stignem idem još probati Halo Infinite i Doom Eternal  pa javim dojmove ali zasad mi je dupe na podu. Apsolutno sam oduševljen sa Series X!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
greysaint0 kaže...

Da dam vrlo kratki osvrt na razliku između Series S i X - razlika je yebeno velika. Gledam Fortnite u 120 FPS-a u usporedbi sa Series S verzijom koja izgleda kao da mi je netko vazelinom premazao ekran, nebo i zemlja!

 

Drastično veća rezolucija u kombinaciji sa daleko oštrijim teksturama  radi ogromnu razliku. Igram na 1080p monitoru (165 Hz, Freesync Premium) i padam na dupe.

 

Inače sam ispranost slike na Series S pripisivao tome što mi je PS5 spojen na OLED TV (LG C1) a Series S je bio spojen na gore navedeni IPS monitor, pa sam (uz nižu rezoluciju i kvalitetu tekstura) pretpostavljao da se radi i o razlikama u kontrastu između OLED i IPS displeja (koje naravno postoje), međutim (i znam da će onima koji se kuže u TV-e ovo zvučati pomalo debilno) i boje na monitoru su živnule kad sam spojio Series X (igram na identičnim postavkama monitora).

 

Kasnije ako stignem idem još probati Halo Infinite i Doom Eternal  pa javim dojmove ali zasad mi je dupe na podu. Apsolutno sam oduševljen sa Series X!

 Output boja bi na XsX i XSs MORAO bit jednak....cudna prica.Ajde jos ono kad ekipa prica da ima razlicite boje Nvidia vs Radeon ali ovo....

Vjerovatno placebo,imas novu konzolu pa ti je svijet ljepsi,sve je puno boja,on je veci,svi te zele za frenda na fejsu.....

12 godina
offline
Xbox Series X

Pitanje za vlasnike XSX - da li vam se prilikom paljenja konzole čuje kratka vibracija iz smjera konzole - traje 1 sekundu, kao da nešto zaruži, zavibrira i tad se jedino čuje.

 

Microsoftov support site kaže (napisao jedan Xbox ambasador) da je to zvuk kada Bluray drive dobije struju i da je potpuno normalan ali da svejedno provjerim. Napominjem da nemam disk u bluray drive-u.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ne mogu reći da sam primijetio tako nešto, ali konzola mi je dosta udaljena. Ako se sjetim, provjerim danas.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
Ne mogu reći da sam primijetio tako nešto, ali konzola mi je dosta udaljena. Ako se sjetim, provjerim danas.

 

Ajde pliz ako možeš, čisto ako to nije normalno da uzmem drugu konzolu (kupio prije 2 dana). Možda ja to glasnije čujem jer mi je konzola na stolu pored mene.

 

EDIT: ekipa po youtube-u kaže da je to inicijalizacija bluray drive-a kad disk nije unutra ali opet, cijenio bi tvoju provjeru.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2023 10:14 (greysaint0).
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
greysaint0 kaže...

Pitanje za vlasnike XSX - da li vam se prilikom paljenja konzole čuje kratka vibracija iz smjera konzole - traje 1 sekundu, kao da nešto zaruži, zavibrira i tad se jedino čuje.

 

Microsoftov support site kaže (napisao jedan Xbox ambasador) da je to zvuk kada Bluray drive dobije struju i da je potpuno normalan ali da svejedno provjerim. Napominjem da nemam disk u bluray drive-u.

Ja ne cujem tu vibraciju na XsX

8 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

Jel XSX najeftinije kupiti na gamershopu ili ima negdje jeftinije?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xbox Series X

ekipa dajte mi recite, da li još uvijek vrijedi ona fora s Gamepassom kod nas za 500+ kn ili koliko je već bilo te se dobije par godina Gamepassa ili je gotovo s time?

 

Imao sam Series S ali nisam niti uključivao to onda, nego sam tri mjeseca kupovao mjesečno Gamepass. Sada bih se vratio i uzeo XsX i onda bih uzeo taj Gamepass na taj način, ako je to još uvijek opcija....

 

hvala na odgovoru

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
tomislavk24 kaže...

Jel XSX najeftinije kupiti na gamershopu ili ima negdje jeftinije?

Ma uzmi kod njih kao i hrpa nas ovdje. Eventualno njuškalo je opcija. 

 

Matthew26 kaže...

ekipa dajte mi recite, da li još uvijek vrijedi ona fora s Gamepassom kod nas za 500+ kn ili koliko je već bilo te se dobije par godina Gamepassa ili je gotovo s time?

 

Imao sam Series S ali nisam niti uključivao to onda, nego sam tri mjeseca kupovao mjesečno Gamepass. Sada bih se vratio i uzeo XsX i onda bih uzeo taj Gamepass na taj način, ako je to još uvijek opcija....

 

hvala na odgovoru

 Imaš na strani 74 ako se ne varam. I dalje se može tri godine za cca 100 eura. Ali možeš tek kad ti istekne trenutni.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
greysaint0 kaže...
Hexfire kaže...
Ne mogu reći da sam primijetio tako nešto, ali konzola mi je dosta udaljena. Ako se sjetim, provjerim danas.

 

Ajde pliz ako možeš, čisto ako to nije normalno da uzmem drugu konzolu (kupio prije 2 dana). Možda ja to glasnije čujem jer mi je konzola na stolu pored mene.

 

EDIT: ekipa po youtube-u kaže da je to inicijalizacija bluray drive-a kad disk nije unutra ali opet, cijenio bi tvoju provjeru.

 Da, čuje se nešto tako. Kratko zazuji/zavibrira otprilike tu negdje gdje je vrh driva. Pošto ti je konzola tako blizu, ništa čudno da čuješ, ali osobno nisam uopće bio svjestan toga pa ne vidim razlog da se s time opterećuješ. Moja se skroz gasi, ali moguće da u onom modu koji je manje "eco friendly" toga nema.

 

 

P.S. Zanemari MAGATAMU, on je ipak već u godinama. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
greysaint0 kaže...
Hexfire kaže...
Ne mogu reći da sam primijetio tako nešto, ali konzola mi je dosta udaljena. Ako se sjetim, provjerim danas.

 

Ajde pliz ako možeš, čisto ako to nije normalno da uzmem drugu konzolu (kupio prije 2 dana). Možda ja to glasnije čujem jer mi je konzola na stolu pored mene.

 

EDIT: ekipa po youtube-u kaže da je to inicijalizacija bluray drive-a kad disk nije unutra ali opet, cijenio bi tvoju provjeru.

 Da, čuje se nešto tako. Kratko zazuji/zavibrira otprilike tu negdje gdje je vrh driva. Pošto ti je konzola tako blizu, ništa čudno da čuješ, ali osobno nisam uopće bio svjestan toga pa ne vidim razlog da se s time opterećuješ. Moja se skroz gasi, ali moguće da u onom modu koji je manje "eco friendly" toga nema.

 

 

P.S. Zanemari MAGATAMU, on je ipak već u godinama. 

Sumnjam da si i ti jutarnja rosa 😁

12 godina
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...

Ja ne cujem tu vibraciju na XsX

 

Ne znam gdje ti stoji konzola ali meni je na 50 cm od mene na stolu pa moguće da čujem takve stvari bolje. Ako ti je kod TV-a, koji metar od tebe, tako ni ja vjerojatno ne bi čuo.

 

U svakom slučaju, ako ti se da, izvadi disk iz konzole, zgasi skroz i probaj upaliti ponovo. Navodno se to događa na svim XSX. Ekipa na Redditu piše da je isto bilo i na Xbox One konzolama.

 

Evo videa:

 

https://www.youtube.com/shorts/cvl7utCWqrs

 

EDIT: hvala na trudu Hexfire 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2023 16:51 (greysaint0).
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
greysaint0 kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja ne cujem tu vibraciju na XsX

 

Ne znam gdje ti stoji konzola ali meni je na 50 cm od mene na stolu pa moguće da čujem takve stvari bolje. Ako ti je kod TV-a, koji metar od tebe, tako ni ja vjerojatno ne bi čuo.

 

U svakom slučaju, ako ti se da, izvadi disk iz konzole, zgasi skroz i probaj upaliti ponovo. Navodno se to događa na svim XSX. Ekipa na Redditu piše da je isto bilo i na Xbox One konzolama.

 

Evo videa:

 

https://www.youtube.com/shorts/cvl7utCWqrs

 

EDIT: hvala na trudu Hexfire 

Probat cu kasnije pa ti javim,dali moram konzolu skroz ugasit ili je rest dovoljno?

Edit 

Skroz,ja ju nikad ne gasim skroz pa sigurno zato to niti ne cujem

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2023 17:31 (MEGATAMA).
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
greysaint0 kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja ne cujem tu vibraciju na XsX

 

Ne znam gdje ti stoji konzola ali meni je na 50 cm od mene na stolu pa moguće da čujem takve stvari bolje. Ako ti je kod TV-a, koji metar od tebe, tako ni ja vjerojatno ne bi čuo.

 

U svakom slučaju, ako ti se da, izvadi disk iz konzole, zgasi skroz i probaj upaliti ponovo. Navodno se to događa na svim XSX. Ekipa na Redditu piše da je isto bilo i na Xbox One konzolama.

 

Evo videa:

 

https://www.youtube.com/shorts/cvl7utCWqrs

 

EDIT: hvala na trudu Hexfire 

Ugasio skroz,bez diska.

Upalio,stavio uho pored konzole i nisam nista cuo,doduse djeca su jurcala okolo......o kakvoj razini buke mi ovdje pricamo?

11 godina
offline
Xbox Series X

Ma napravi kod paljenja jedanput "krCk" i to je to da vidi ako je disk u njemu , normalna stvar . 

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Xbox Series X

Onda sam valjda propustio tu "buku" pored djece.

Ali o cemu mi raspravljamo....sta nitko od vas nije imao Ps4 Pro.....to je znalo bit toliko glasno da nisam htio vise igrat na tom sistemu dok servis nije promjenio termalnu pastu pa je postalo podnosljivo.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
azzie kaže...

Ma napravi kod paljenja jedanput "krCk" i to je to da vidi ako je disk u njemu , normalna stvar . 

 Upravo to se i meni dogodi  na XSX.

 

Iskreno, nikad nisam obraćao pažnju dok se sad o tome nije povela rasprava. Uvijek sam to smatrao normalnim

12 godina
offline
Xbox Series X

Ekipa, hvala svima na trudu koji ste osluškivali Xbox-e radi mene! Sori na gnjavaži ali ja sam pomalo lud oko takvih stvari - da sam nešto skupo platio a da nešto potencijalno nešto ne valja sa time. Da ste tek vidjeli kako sam ogledavao LG C1 

 

Uglavnom, potvrdili ste mi da je sve OK i puno vam hvala na tome.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2023 21:28 (greysaint0).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Gogy7 kaže...
Hi Fi Rush je jedna od najboljih igara koje su ponuđene na game passu u zadnjih nekoliko godina.
Toliko lijepa, zabavna i unikatna.
Puno bolji humor nego u high on life.
10/10 Ogromna Preporuka

 Ti je i dalje 10/10? 

 

Ja sam jučer riješio Korsicu. Ima nekih stvarno iritantnih dijelova i ne sviđa mi se izostanak lock on neprijatelja. A ni ovakav način obnove zdravlja mi nije baš sjeo. Ne izgleda problematično na početku, ali što dalje idem igra postaje teža pa samim time i ti nedostaci dolaze do izražaja. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
A ono, ima svojih mana, meni je dio s korsicom bio super jer te tjera da koristis parry mehaniku.
Realno je negdje 8/10 ali mi je stilski igra savršena, drugačija i zaslužuje pohvalu.
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Gogy7 kaže...
A ono, ima svojih mana, meni je dio s korsicom bio super jer te tjera da koristis parry mehaniku.
Realno je negdje 8/10 ali mi je stilski igra savršena, drugačija i zaslužuje pohvalu.

 Fight ko fight je dobar. Nešto malo drugačije. A i doktorirao sam parry na Sekiru pa mi nije bio problem. Ali parry sam po sebi ne koristim baš puno osim na dijelovima gdje te igra natjera da koristiš. U samoj borbi ima puno zabavnijih opcija od parrya. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
Izasao Age of empires 2 na game passu, bas me zanima kako je igrati strategiju sa joistikom.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
greysaint0 kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja ne cujem tu vibraciju na XsX

 

Ne znam gdje ti stoji konzola ali meni je na 50 cm od mene na stolu pa moguće da čujem takve stvari bolje. Ako ti je kod TV-a, koji metar od tebe, tako ni ja vjerojatno ne bi čuo.

 

U svakom slučaju, ako ti se da, izvadi disk iz konzole, zgasi skroz i probaj upaliti ponovo. Navodno se to događa na svim XSX. Ekipa na Redditu piše da je isto bilo i na Xbox One konzolama.

 

Evo videa:

 

https://www.youtube.com/shorts/cvl7utCWqrs

 

EDIT: hvala na trudu Hexfire 

 Kod mene se isto svaki put kod paljenja čuje taj "klik".

2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Katastrofa.Isprobao sam i odmah ukopčao tipkalo i glodavca.
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
A evo ka se borim sa joistikom pa nakon par sati sam se usemio i sve se povata, ali da lakse je sa misom i tipkovnicom
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Ma strategije nemogu zamislit bez tipkovnice i miša.Ne igram ih puno,dosad samo Civilization serijal,al te sve naredbe su prekomplicirane preko gamepada.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice