PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

poruka: 1.997
|
čitano: 647.045
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Sta ja mogu uraditi sa svojom 3004A 1C 4.85 firmware i sta dobijam sa tim ako je sta moguce uraditi sad i koje sve prednosti

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
keks99 kaže...

Sta ja mogu uraditi sa svojom 3004A 1C 4.85 firmware i sta dobijam sa tim ako je sta moguce uraditi sad i koje sve prednosti

 Trenutno možeš staviti HEN verziju firmwarea i igrati igre skinute s neta,koristiti homebrew programe itd. ...

5 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
nbdy32 kaže...
keks99 kaže...

Sta ja mogu uraditi sa svojom 3004A 1C 4.85 firmware i sta dobijam sa tim ako je sta moguce uraditi sad i koje sve prednosti

 Trenutno možeš staviti HEN verziju firmwarea i igrati igre skinute s neta,koristiti homebrew programe itd. ...

 A sta ne mogu imati mislim na to sto imam malo noviju konzolu pa i sistem i onda ne mogu CFW staviti, sta on ima naspram HEN verzije? 

8 godina
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
keks99 kaže...
nbdy32 kaže...
keks99 kaže...

Sta ja mogu uraditi sa svojom 3004A 1C 4.85 firmware i sta dobijam sa tim ako je sta moguce uraditi sad i koje sve prednosti

 Trenutno možeš staviti HEN verziju firmwarea i igrati igre skinute s neta,koristiti homebrew programe itd. ...

 A sta ne mogu imati mislim na to sto imam malo noviju konzolu pa i sistem i onda ne mogu CFW staviti, sta on ima naspram HEN verzije? 

 Ima još neke dorade,tipa REMARRY BLU-RAY-a FACTORY SERVICE MODE ... da ne nabrajam sad sve,ali u biti za igranje ti je isti vrag,CFW najviše razlike ima u tim servisnim modovima koji ti za igre neće trebati ...

5 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
nbdy32 kaže...
keks99 kaže...
nbdy32 kaže...
keks99 kaže...

Sta ja mogu uraditi sa svojom 3004A 1C 4.85 firmware i sta dobijam sa tim ako je sta moguce uraditi sad i koje sve prednosti

 Trenutno možeš staviti HEN verziju firmwarea i igrati igre skinute s neta,koristiti homebrew programe itd. ...

 A sta ne mogu imati mislim na to sto imam malo noviju konzolu pa i sistem i onda ne mogu CFW staviti, sta on ima naspram HEN verzije? 

 Ima još neke dorade,tipa REMARRY BLU-RAY-a FACTORY SERVICE MODE ... da ne nabrajam sad sve,ali u biti za igranje ti je isti vrag,CFW najviše razlike ima u tim servisnim modovima koji ti za igre neće trebati ...

 Ok hvala. Volim ja to cackati inace sve te mogucnosti ali ps3 imam prvi put u zivotu. Imao kratko PS2 sa onim modom sto sam instalirao na memorisku karticu pa pokretao igrice i jos neke stvari. Ne razumem se u ps 3. Yo cu tek da izucim, ja inace da telefonima rootujem pa nema sta ne radim, navigacije pa custom programe i mape, i jos neke uredjaje ali u svet sonija tek ulazim :D

8 godina
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

A gle ja sam u PS3 skoro 10-tak godina,pa sam faktički od početka u tome ...

 

Ako budeš trebao kaj,javi se,makar nisam baš svaki dan ovdje,ali dan dva ...

5 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
nbdy32 kaže...

A gle ja sam u PS3 skoro 10-tak godina,pa sam faktički od početka u tome ...

 

Ako budeš trebao kaj,javi se,makar nisam baš svaki dan ovdje,ali dan dva ...

 Ok 👌

PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Molim vas za informaciju, ovdje je već jako puno poruka pa ne znam gdje da krenem.

 

Imam PS3 Super Slim model, firmware je 4.82

 

vidim da postoji PS3 Hen ako se ne varam. To bi navodno trebalo omoguciti jailbreak.

Sad opet, znam da su pricali o onome kako se superslim modeli ne mogu jailbrejkati. Doduse to je bilo prije nekoliko godina.

 

Ne usudim se skidati taj HEN s neprovjerenih stranica, u velikoj vecini su te stvari samo virus pa ne bih bas htio zajebati.

 

Dakle pitanjca 2:

 

1. Da li je to "doista to"? Omogucava jailbreak i igranje pirađiđi igara?

2. ukoliko je odgovor na broj 1 pozitivank, koja bi bila stranica za skidanje tog HENa?

 

 

Tnx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

odi na psxhax.....

 

jedino provjereno mjesto, od tamo prati linkove, neces pogrijesiti, to je provjerena zajednica, imas i tutotiale, a mozes se obratiti i ekipi za pomoc....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Evo uspio. Znači ... PS3 Super Slim, najzadnjiji mogući update i JAILBREAK RADI!

 

Isprobao PSX igre, rade. PS3 igre rade. Još moram vidjeti PS2, ali nemam niti jednu za isprobati.

 

Čini se da je sve super, osim jednog dijela koji me mučio, a to je da USB disk s kojeg se čita hybrid firmware a kasnije i multiman mora biti FAT32. Niti jedan alat za pretvaranje u FAT32 (niti onaj interni format u windowsima) ne radi ispravno. Nemam pojma. Jedino što je pomoglo jest alat "SmartDisk FAT32 Format Utility" (https://www.softpedia.com/get/Multimedia/Graphic/Digital-Photo-Tools/SmartDisk-FAT32-Format-Utility.shtml), prastari alat ali jedini koji očito ispravno radi. I update sam morao napraviti odlaskom u recovery mod (ono kad držiš power tipku dok ti ne bipne dvaput) jer ovako nije htjelo.

 

Za ostale stvari se još moram poigrati, navodno da radi i FTP pristup kao i čitanje NTFS diska. No meni je ovo sasvim dovoljno. Ne mogu dočekati Uncharted, TLOU, Motorstorm, Killzone ...  aaaaa što sam sve propustio!!

 

Evo tutorial koji sam ja koristio, zapravo je malo razvučeno ali realno govoreći može se napraviti u 5 minuta.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Eh .... što sve radi ...

 

Možeš i sa neta igrati igrice ...

 

Iliti da tako velim skidaš na komp,a multimanom igre pokrećeš sa tog kompa ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
nbdy32 kaže...

Eh .... što sve radi ...

 

Možeš i sa neta igrati igrice ...

 

Iliti da tako velim skidaš na komp,a multimanom igre pokrećeš sa tog kompa ...

 

 

que??? Moze informacija o tome? Kako da si stavim ISO na NTFS disk a preko plejke igram? Tnx.

8 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Ehe, sad,male tajne velik majstora PS3-a :-)

 

U multimanu (settings) staviš za net disk (komp) koji ima tvoje PS3,PSP,PS one,DVD .... stvari (najbolje particija sa direktorijima) i onda ih multiman prepozna i prikaže po svojim menijima ...

 

Jbga meni je to sad jednostavno, nemam trenutno PS3, ali mislim da sam sve napomenuo ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Čak ne moraš ni to već instaliraš darkstore aplikaciju i preko nje sve skidaš direktno na PS bez zezancije s USB-ovima, kompom, itd. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Ovo gore sam napomenuo zato,jer dosta ima stari hard od 80 GB,samim time se ne opterećuje hard od PS3,nego se gore samo snimaju save-ovi i onaj dio koji je potreban od instalacije ...

 

Sve fercera savršeno,laga nema i tako ...

 

Ak najdem sutra vremena složim neki TUT,makar mislim da sam to već i opisao u ovaj grupi/forumu ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Sad će djeca malo pustiti xbox na miru ....

 

Može li koji link odakle skidati igrice da je provjereno  ( ako je zabranjeno stavljati može i na PM ).

Pokretat ću preko multimana ako je bitno  .

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Lijepo kaj ima sve konzole podržane :-)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
5 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Odakle skidate igrice za PS3 HEN? 
Skinuo sam PES 2018 ali nije iso nego ima 3 foldera i nekih jos foldera po njima pa se ne mogu snaci. I koja je zadnja verzija za pes 2018?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 15:08 (keks99).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
keks99 kaže...

Odakle skidate igrice za PS3 HEN? 
Skinuo sam PES 2018 ali nije iso nego ima 3 foldera i nekih jos foldera po njima pa se ne mogu snaci. I koja je zadnja verzija za pes 2018?

 KOji folderi ???

Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
keks99 kaže...

Odakle skidate igrice za PS3 HEN? 
Skinuo sam PES 2018 ali nije iso nego ima 3 foldera i nekih jos foldera po njima pa se ne mogu snaci. I koja je zadnja verzija za pes 2018?

 

 

googlaj PS3 iso creator. I ja kad skinem bude mi u folderima, trebas ISO datoteku napraviti. Ili CUE/BIN (ali u tom slucaju morati ces rucno editirati CUE)

5 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
keks99 kaže...

Odakle skidate igrice za PS3 HEN? 
Skinuo sam PES 2018 ali nije iso nego ima 3 foldera i nekih jos foldera po njima pa se ne mogu snaci. I koja je zadnja verzija za pes 2018?

 

 

googlaj PS3 iso creator. I ja kad skinem bude mi u folderima, trebas ISO datoteku napraviti. Ili CUE/BIN (ali u tom slucaju morati ces rucno editirati CUE)

 Uradio sam tako, napravio iso. Usao u multiman pa game. Ucitalo mi tu igricu jer sam je prebacio na HDD0 od PS3 u game folder. ALi kada pokrenem igricu izbaci eror

Na kolko da stavim u webmanu temperaturu procesora jer mi bilo 65 po defaultu. A trenutna temperatura procesora tad bila 53 stepena ili 63 nisam siguran. E kad sam stavio max na 50, ventilator je poceo da radi dok nije ohladio na 43 stepena. I tad soni je radio brze, kada ulazim kroz onaj game meni pa recimo u folder od webaman za igrice i to vidi se razlike da brze radi i ide kroz citav meni.. Pa ne znam na koliko da stavim tu temperaturu, da li je ok staviti 50? ne znam oce li se grijati u toku igrica pa da mi ne bruji puno ventilator

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2019 19:27 (keks99).
11 godina
protjeran
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
zwizard1 kaže...

 te igre nisu uopče u iso formatu ... ne kužim šta treba snjima ... u pkg formatu su i kad stavim na stick ps3 uopče ne prepoznaje to ? bezveze skidao 6 igri ...kransmo

5 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
ursusc355 kaže...
zwizard1 kaže...

 te igre nisu uopče u iso formatu ... ne kužim šta treba snjima ... u pkg formatu su i kad stavim na stick ps3 uopče ne prepoznaje to ? bezveze skidao 6 igri ...kransmo

 nisi dzaba. Mada sam ja drugacije malo.. Udjes preko fillezile sa kompa preko FTP na sonijev HDD i tu imas hdd0, u njega nadjes folder packages i ubacujes tu igre te pkg.. I kad se sve prebaci (preporucujem da koristis kabal da spojis ruter i ps3) jer ce brze prebaciti igre nego da ides preko wifi.. I onda ce ti se pojaviti u package manager pa udjes u onaj srednji folder i onda imas 4 folddera i u jednom od njih ce biti igre. E onda ides redom i instaliras svaki taj pkg.. E posle kad instaliras igre, te pkg fajlove mozes obrisati da ne zauzimaju memoriju udje4s opet preko filezille u package folder i pobrises.. Ako neka igra ima rap fajl, to je fajl od 1kb otprilike, njih ubacujes u exdata folder koji je na hdd0,, A usb mora biti fat32 da bi rpepoznalo tu i ja mislim da mora biti na usb odma ubaceno, da nema foldera po usb, nego na pocetak odma ti pkg fajlovi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 0:07 (keks99).
8 godina
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
ursusc355 kaže...
zwizard1 kaže...

 te igre nisu uopče u iso formatu ... ne kužim šta treba snjima ... u pkg formatu su i kad stavim na stick ps3 uopče ne prepoznaje to ? bezveze skidao 6 igri ...kransmo

 Da malo čitate,svi vi,možda bi i uspjeli instalirati PKG ...

 

U XMB-u (glavni ekran od PS3), tamo nađete install package files (ima i u multimanu), .pkg fileki su na USB-u u glavnom folderu , i nakon klika na install package files,on pretraži USB,HDD0 ... za package files,te tamo MORAJU biti fileki koje ste skinuli i ponuđeni za instalaciju ...

 

PKG fileki su sonyevi fileki koje stavlja na PSN,nekada to nisu kompletne igre, igre su u BLUS,BLES ... tako sličnim formatima (+ dodatak broja iza BLUS,BLES ...) ...

11 godina
protjeran
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
nbdy32 kaže...
ursusc355 kaže...
zwizard1 kaže...

 te igre nisu uopče u iso formatu ... ne kužim šta treba snjima ... u pkg formatu su i kad stavim na stick ps3 uopče ne prepoznaje to ? bezveze skidao 6 igri ...kransmo

 Da malo čitate,svi vi,možda bi i uspjeli instalirati PKG ...

 

U XMB-u (glavni ekran od PS3), tamo nađete install package files (ima i u multimanu), .pkg fileki su na USB-u u glavnom folderu , i nakon klika na install package files,on pretraži USB,HDD0 ... za package files,te tamo MORAJU biti fileki koje ste skinuli i ponuđeni za instalaciju ...

 

PKG fileki su sonyevi fileki koje stavlja na PSN,nekada to nisu kompletne igre, igre su u BLUS,BLES ... tako sličnim formatima (+ dodatak broja iza BLUS,BLES ...) ...

 netočno...sve sam tako napravio doslovno i piše da na usb sticku nema ništa

8 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Usb je u FAT32 formatu ???

 

Imaš li install package files u XMB-u ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
nbdy32 kaže...

Usb je u FAT32 formatu ???

 

Imaš li install package files u XMB-u ???

 hmm .  usb je u ntfs jer mi igra od 7 gb inače ne stane na usb stick ? imam zadnji cfw ferrox 4.85 . i zadnji multiman... piše da podržava ntfs ? mogu probat i sa fat 32 al onda moram sa split4g razdjelit na manje djelove da stane... nisam pokušao jer računam da čita ntfs ... al onda očito da ne... hvala što si me podsjetio ... ps3 nisam palio od 2014 a sad ga spojio sinu gore u sobu pa se igram malo sa njim da ga osposobim da on igra one svoje lego igre i raymana a meni onda ostaje ps4 samo za mene

8 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Ako je disk u NTFS-u,onda možeš samo kopirati sa multimanom fileke na hard od pleyke ...

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice