Ps5 vs Xbox series X

poruka: 60
|
čitano: 14.694
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
Nuclear_Phoenix kaže...

To je cijena za Series S, da ne bi bilo zabune...

 naravno. bez obzira na to...

cca 3800kn kosta Series X...

 

ja sam napravio preorder za ps5 ali ovo mi se cini brutalni deal....

 

koliko je snazan taj series s? ovih 4tflopsa mi se cini malo... ne kuzim kako misle isporucite 1440p@120hz...

 

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
toxic kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

To je cijena za Series S, da ne bi bilo zabune...

 naravno. bez obzira na to...

cca 3800kn kosta Series X...

 

ja sam napravio preorder za ps5 ali ovo mi se cini brutalni deal....

 

koliko je snazan taj series s? ovih 4tflopsa mi se cini malo... ne kuzim kako misle isporucite 1440p@120hz...

 

Ti ocekujes prosjecno 1440p/120fps......to je konzola. 

15 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

To je cijena za Series S, da ne bi bilo zabune...

 naravno. bez obzira na to...

cca 3800kn kosta Series X...

 

ja sam napravio preorder za ps5 ali ovo mi se cini brutalni deal....

 

koliko je snazan taj series s? ovih 4tflopsa mi se cini malo... ne kuzim kako misle isporucite 1440p@120hz...

 

Ti ocekujes prosjecno 1440p/120fps......to je konzola. 

 ne ocekujem. ocekujem 1440p@60 non stop... to je mislim ok

ili 1080@60..

nebi smjelo vise biti 1080@30 ili 1440@30 ali fakat me brine ovih 4tflopsa pa to je na raznini neke slabije graficke.. koja jedva gura 1080p s danasnjim naslovima

 

 

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-in-theory-does-a-4tf-next-gen-console-make-sense

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 13:13 (toxic).
8 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
toxic kaže...

koliko je snazan taj series s? ovih 4tflopsa mi se cini malo... ne kuzim kako misle isporucite 1440p@120hz...

 

Imam 1080p TV i ne namjeravam ga ove godine mijenjati jer ću PS5 kupiti tek iduće godine (osim Horizon Forbidden West ništa me drugo baš ne privlači).

 

Series S mi je u biti umjesto da ulupam novce u novi PC za kojeg mi treba 5k+ kuna.

 

CPU i I/O su isti a ima manje RAMa i slabiji GPU - ne vjerujem da će biti ikakvih problema na 1080p. 1440@120 mi doduše djeluje jako optimistično ali tko će ga znati...

11 godina
offline
Ps5 vs Xbox series X

Xbox SeS i 120 fps baš i ne računam, ali 60 fps ne bi trebao biti problem, s obzirom na dovoljno jak CPU.

E sad hoće li biti 1080p/60 ili 1440p/60, ovisit će o raznim stvarima, ali tko nema 4K TV, ne mora o tome ni razmišljati.

Tko ima 4K TV, ionako će uzeti Xbox SeX (iako i SeS ima hardverski upscaling na 4K).

PSN - DeniZg80
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ps5 vs Xbox series X

Series S je jedini od ove generacije koji mi stane negdje kraj televizije :) Ostali nemaju taj problem?

Tako da nemam puno izbora. Ovo s Bethesdom mi je odlična vijest. 

Eventualno plejku jednog dana kad bude Slim model. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
vsabljic kaže...

Series S je jedini od ove generacije koji mi stane negdje kraj televizije :) Ostali nemaju taj problem?

Tako da nemam puno izbora. Ovo s Bethesdom mi je odlična vijest. 

Eventualno plejku jednog dana kad bude Slim model. 

 naravno da ne , probija se i zid ako treba samo da stane :P

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
Kupuje se veća kuća, ako treba.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
5 godina
neaktivan
offline
Ps5 vs Xbox series X

Onaj tko ima.solidan pc nema.potrebe za kupovinom xboxa jer sve igre su dostupne na passu.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
Osim što nisu i gamepass client na PC-u je je*eno smeće. Natjerao me da kupim konzolu samo da mogu normalno koristiti uslugu.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Ps5 vs Xbox series X

Čeka se PS5

 

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ps5 vs Xbox series X

Sve je stvar ukusa i po meni nema nekog smisla ova tema!

❤️ ❤️
★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ps5 vs Xbox series X

Je nema smisla puno nek uzme neko sta hoce. Ja iskreno nemam izbora.

Imam PS4 Slim imam 20+ igara i jos sigurno 40 na PSN+ koje vjerovatno necu nikad ni igrat. 

Imam prijatelje koji ce uzet PS5 jel imaju PS4. Absolutno svi imamo PC + PS4 a dosta nas jos ima i Switch. 

 

I sta sad da uzmem Xbox kad imam prijatelje i vec library koji cu moc igrat na 4K? Nema mi smisla. 


Nazalost eto kodmene izbora nema. XBX mi se iskreno cini kao bolja konzola, manja je, ljepsa je, ovaj gamepass bi mogo promjenit stvari i trebal bi imat bolji GPU. I da ga imam mogo bi igrat na PCu pa na Xboxu samo da radi neka cross save funkcija.

Bio bi fora ali eto... 

 

Isto tako je problem sto volim Japanske igre a stvari kao 13 Sentinels: Aegis Rim, Persona 5, Densha de Go!!, Taiko no Tatsujin, 6 mjeseci prije je MHW izasao na PS4 pa sam ga uzeo i tako dalje...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Ps5 vs Xbox series X

Kupujem Series X, ali tek kad nove igre pocnu dolazit na konzole, ovo switchanje starih igara na nove konzole mi tolko ide na onu stvar da ti nije istina,glavna tema novih konzola je kolko ce starih igara radit na novoj konzoli, sto se mene tice nemora ni jedna, ne kupujem novu konzolu radi starih igri, nego novih. Iskreno nebi me ovo uopce smetalo da je fokus na novim igrama, i da je tu i tamo rijec koje ce stare igre ubacit na nove konzole. Ovako sav hype su mi sjebale ove stare igre

 

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
Nove igre dolaze na konzole i PC istovremeno.

Samo što s ovom novom generacijom konzola će u startu raditi i igre iz prethodne generacije. To je samo plus.

Ako si ti baš sve živo odigrao iz prijašnjih Xbox generacija i PS4 serije, onda se slažem da uz dobar PC ne treba sad kupovati bilo koju od konzola.
PSN - DeniZg80
11 godina
offline
Ps5 vs Xbox series X

S obzirom da su obajvljene specke novih AMD kartica, možemo pogledati brojke i vidjeti što možemo očekivati od novih konzola u smislu snage.

 

RX 6900 XT - 80 CU, maksimalni takt od 2.250 MHz i tipični takt od 2.015 MHz

RX 6800 XT - 72 CU, maksimalni takt od 2.250 MHz i tipični takt od 2.015 MHz

RX 6800      - 60 CU, maksimalni takt od 2.105 MHz i tipični takt od 1.815 MHz

XSX             - 52 CU, maksimalni takt od  ???           i tipični takt od 1.825 MHz 

PS5             - 36 CU, maksimalni takt od 2.230 MHz  i tipični takt od  ???   Mhz

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 21:01 (DeniZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X

je ali nemoj zaboravit da je punooo lakše optimizirat igru za konzolu nego za PC, jer PC ima isti problem kao Android vs Ios, previše je različitih komponentni koje mogu bitno degradirat kvalitetu igranja. Pa nek je to i 10-15% na 4k rezoluciji, dodatni frejmovi sigurno nisu na odmet jer će obe konzole mučit muku da dođu do 60pfs/4k

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Ps5 vs Xbox series X

Čini se da Series S već sada ima probleme

Dio na 6:20 s draw distanceom i 7:40, zamislite za par godina kad igre budu još zahtjevnije koliko će problema imati S verzija. Nakon ovog čini me se da se izbor na kraju svodi na plejku ili Series X.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
DoctorEvil kaže...

Čini se da Series S već sada ima probleme

Dio na 6:20 s draw distanceom i 7:40, zamislite za par godina kad igre budu još zahtjevnije koliko će problema imati S verzija. Nakon ovog čini me se da se izbor na kraju svodi na plejku ili Series X.

 uopće ne vidim neku veliku razliku u draw distancu, bar na ovom videu.. a sto se tice doom testa, procitao sam komentar da series s koristi one s verziju doom eternal igre, znaci nije optimizirana uopće

http://trakt.tv/user/MjezZza
8 godina
offline
Ps5 vs Xbox series X



di su ti teraflopsi ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
Spavaju :)
Kad MS ima smeće od DX12. Nisu ispeglali toolove za razvoj, a Sony samo nadograđuje postojeće. Ništa čudno da ih sad šamaraju
12 godina
offline
Ps5 vs Xbox series X

Koji je razlog toliko veće popularnosti ps-a nad xbox-om?

 

Baš sam pogledao aktivnost i broj poruka u temama za Xbox series X i PS5 - razlika je već sad x10 za PS5. Navodno je i prodaja za sada x2.

 

Obije konzole se čine top za sad...

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ps5 vs Xbox series X

Sto se tice playstationa meni u korist idu ekskluzive, podrška (za hr), kontroler. Na ovim prostorima nema puno mjeta za xbox nit ce ikada biti, ps je odavno zadrzo monopol i samo ga unaprijedjuju sa vremenom.

Sto se tice xboxa kao prednost bi nave gamepass i povezanost za windowsom.

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
MrDD kaže...

Koji je razlog toliko veće popularnosti ps-a nad xbox-om?

 Playstation 1. Ta konzola je napravila revoluciju i postala je sinonim za konzole.

14 godina
protjeran
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
Nightyx kaže...

Sto se tice playstationa meni u korist idu ekskluzive, podrška (za hr), kontroler. Na ovim prostorima nema puno mjeta za xbox nit ce ikada biti, ps je odavno zadrzo monopol i samo ga unaprijedjuju sa vremenom.

Sto se tice xboxa kao prednost bi nave gamepass i povezanost za windowsom.

I xbox ima ekskluzive, nista na plejki nije ni priblizno dobro ko Forza Horizon 4 u svom zanru, sve ovisi ko sta voli. 

13 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
ansha kaže...
Nightyx kaže...

Sto se tice playstationa meni u korist idu ekskluzive, podrška (za hr), kontroler. Na ovim prostorima nema puno mjeta za xbox nit ce ikada biti, ps je odavno zadrzo monopol i samo ga unaprijedjuju sa vremenom.

Sto se tice xboxa kao prednost bi nave gamepass i povezanost za windowsom.

I xbox ima ekskluzive, nista na plejki nije ni priblizno dobro ko Forza Horizon 4 u svom zanru, sve ovisi ko sta voli. 

 Realno koliko dobrih IP-eva ima Xbox osim Forze? Halo prakitički propala igra, ni sami fanovi franšize nisu voljeli zadnje 2 igre. Gears je ok i to je to. Sony ima dosta više, to je činjenica. Nije slučajno da je negdje od sredine PS3/360 generacije Sony razvalio u prodaji. Imaju studije koji imaju već cijelu generaciju i pol iskustva što se tiče ekskluzivnih igara, dobro uhodan sistem. Microsoft sada nešto poduzima po tom pitanju ali zaostaju u tom polju. Ali super da su se pokrenuli, bolje i to nego da gledamo monopol jedne kompanije.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 20:21 (antimadridista).
13 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
antimadridista kaže...
ansha kaže...
Nightyx kaže...

 Realno koliko dobrih IP-eva ima Xbox osim Forze? Halo prakitički propala igra, ni sami fanovi franšize nisu voljeli zadnje 2 igre. Gears je ok i to je to. Sony ima dosta više, to je činjenica. Nije slučajno da je negdje od sredine PS3/360 generacije Sony razvalio u prodaji. Imaju studije koji imaju već cijelu generaciju i pol iskustva što se tiče ekskluzivnih igara, dobro uhodan sistem. Microsoft sada nešto poduzima po tom pitanju ali zaostaju u tom polju. Ali super da su se pokrenuli, bolje i to nego da gledamo monopol jedne kompanije.

 Kupili su Bethesdu, jebije kad izađe TES VI to će bit makljaža

Say hello to my little friend
13 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
Ma je, propala firma koja živi od stare slave. Nešto ko Blizzard. TES VI izlazi za 5 godina, do onda tko živ tko mrtav.

Realno svi ostali studiji koje su dobili u Zenimax dealu su kvalitetniji od današnje Bethesde.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
Bit će Starfield ove godine.
Najavljena je Bethesda konferencija za ožujak, pa ćemo vidjeti što spremaju.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
13 godina
offline
Re: Ps5 vs Xbox series X
Hexfire kaže...
Ma je, propala firma koja živi od stare slave. Nešto ko Blizzard. TES VI izlazi za 5 godina, do onda tko živ tko mrtav.

Realno svi ostali studiji koje su dobili u Zenimax dealu su kvalitetniji od današnje Bethesde.

 To je istina, ali ako netko zna promovirat poluproizvod i stvorit lokomotivetinu od hypea, onda je to Bethesda.

 

Premda, moguće da su se ljudi već naučili na Cyberpunku, Fallout 76 i 4, ali eto, povijest iz dana u dan pokazuje da smo svi ludi.

Say hello to my little friend
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice