Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.576
|
čitano: 4.697.743
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ajde napokon da i Linus gleda stvari malo dublje od pukih brojki na papiru. Stvarno je ispao glup kad je komentirao SSD brzinu PS5 i ismijavao ljude koji su developeri i koji su lijepo objasnili koja je prednost PS5 SSD-a u odnosu na PC u trenutnom stanju. Sad je to i Linus konačno shvatio pa objasnio u ovom videu.

 

SSD kao SSD nije ništa novo, ali jest u samoj sprovedbi kakva će biti u novim konzolama. I umjesto da PC igrači budu sretni jer će to (nadamo se) pomoći i PC gamingu, dosta ih ismijava stvari koje ne razumiju. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 22:23 (antimadridista).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Ajde napokon da i Linus gleda stvari malo dublje od pukih brojki na papiru. Stvarno je ispao glup kad je komentirao SSD brzinu PS5 i ismijavao ljude koji su developeri i koji su lijepo objasnili koja je prednost PS5 SSD-a u odnosu na PC u trenutnom stanju. Sad je to i Linus konačno shvatio pa objasnio u ovom videu.

 

SSD kao SSD nije ništa novo, ali jest u samoj sprovedbi kakva će biti u novim konzolama. I umjesto da PC igrači budu sretni jer će to (nadamo se) pomoći i PC gamingu, dosta ih ismijava stvari koje ne razumiju. 

 

Neće pomoći PC gamingu jer je tu toliko raznolikog hardvera da nema šanse napraviti univerzalni engine koji će dobro i jednako raditi sa sporim i najbržim diskovima na isti način.

A i to je ono što sam ranije govorio, a vidim i Linus je sad rekao, ovo će vjerojatno biti iskoristivo jedino u PS5 ekskluzivama koje se radi točno za taj specifični hardver i nijedan drugi. Za multiplatformske naslove se sigurno neće koristiti.

Mene to ne veseli nešto posebno više od činjenice da je SSD unutra, što je već samo po sebi veliki boost loading timeovima i tome se veselim. Jednostavno ne podnosim sporo učitavanje nakon što godinama igram igre sa SSDa na PCu i PS4.

 

Danas 1TB NVMe košta hrpu love i onda ih još imaš raznih brzina, raznih sabirnica, pa se pregrijavaju i throttleaju i sl. Za par godina će situacija biti bolja, al onda će postojati još brže ploče i još brži diskovi.

A da ne ulazimo još u operativni sustav.

 

Učitavanje tekstura u realtimeu mora biti savršeno i to može raditi dobro samo u striktno kontroliranoj hardverskoji i softverskoj okolini. 

 

BTW, tnx za link, svaka mu čast, zaslužio je subscribe ovim videom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 23:35 (Bitanga).
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sumnjam da bi toliko developera na sva usta hvalilo SSD u PS5 da je to iskoristivo samo u ekskluzivama. Deseci studija su već rekli kako jedva čekaju raditi s time i kako će im to sve olakšati.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Ja sumnjam da bi toliko developera na sva usta hvalilo SSD u PS5 da je to iskoristivo samo u ekskluzivama. Deseci studija su već rekli kako jedva čekaju raditi s time i kako će im to sve olakšati.

 

Ma samo pokušavam shvatit kako će to funkcionirati za ne-ekskluzive?

Ako moraš imati više manje isti engine i code base za sve platforme, uključujući i Nintendo Switch npr., Xbox koji će imati možda nešto sasvim drugo i za ekipu koja vrti igru sa HDDa na PCu (što i ja nekad radim za manje bitne igre ako mi ponestane mjesta na SSDima).

Al dobro, vidjet ćemo. Svakako je dobro za PS5 da su dobro zabrijali sa SSDom. Još da ubace miša i tipkovnicu pa se nećemo morati igrati na PCu više.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Trenutno je definitivno nejasno u kolikoj mjeri će taj ssd biti game changer. I hoće li uopće biti.

Jedino što je zasad sigurno je da kod XseX dobiješ puno veći kapacitet, za barem kako svi predviđaju, nižu cijenu.

Kad god bude ova Sony konferencija očekujem neki konkretni primjeri prednosti ssd-a. Zasad na papiru barem nije nikakva prednost u odnosu na moj 5g star ssd u pc-u.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Trenutno je definitivno nejasno u kolikoj mjeri će taj ssd biti game changer. I hoće li uopće biti.

Jedino što je zasad sigurno je da kod XseX dobiješ puno veći kapacitet, za barem kako svi predviđaju, nižu cijenu.

Kad god bude ova Sony konferencija očekujem neki konkretni primjeri prednosti ssd-a. Zasad na papiru barem nije nikakva prednost u odnosu na moj 5g star ssd u pc-u.

Da si pogledao onu prezentaciju od Cernya mozda ti bi razlika bila jasnija umjesto kaj si kukao tu kak je dosadna. :P
Pa na papiru bas i je prednost. Sve je dizajnirano oko ssd-a, od high end kontrolera koji je posebno napravljen za to pa do komunikacije sa ostalim komponentama uz to brzina je velika. Tvoj 5g star ssd nema nit tu brzinu, niti kontroler, niti nemre  komunicirat na taj nacin sa ostalim komponentama i uz to jos mora windowse nosit na leđima, a igre su dizajnirane za HDD.


Naravno vidjet cemo kak ce se to prenjet na ekran.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 8:54 (Santana).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Trenutno je definitivno nejasno u kolikoj mjeri će taj ssd biti game changer. I hoće li uopće biti.

Jedino što je zasad sigurno je da kod XseX dobiješ puno veći kapacitet, za barem kako svi predviđaju, nižu cijenu.

Kad god bude ova Sony konferencija očekujem neki konkretni primjeri prednosti ssd-a. Zasad na papiru barem nije nikakva prednost u odnosu na moj 5g star ssd u pc-u.

 I konkretan primjer si dobio davno :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 8:56 (Santana).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nece funkcionirati nikako. Ako ce vec imati resurse i vrijeme jos moraju biti mazohisti da bi razvijali igre posebno za jos ps5. Nitko od njih se ne zeli vratiti u vrijeme xbox360-ps3.
Stim da su onda morali birati ili ce uopce imati igre na ps3 ili ne.

Sad ce samo birati ako zele imati 1st party kvalitetu igre ili ne.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
9 godina
online
Sony PlayStation 5

 

kak mi to možemo znati, nije da baš imamo previše informacija na raspolaganju. tko zna kakav je taj dev kit, možda je osmišljen neki jednostavniji način na koji se mogu iskoristiti te prednosti tog ssda. Mislim vidit ćemo, možda ispadne i loše, prerano je za reći

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

 

kak mi to možemo znati, nije da baš imamo previše informacija na raspolaganju. tko zna kakav je taj dev kit, možda je osmišljen neki jednostavniji način na koji se mogu iskoristiti te prednosti tog ssda. Mislim vidit ćemo, možda ispadne i loše, prerano je za reći

 Bitan je engine. Posebno unreal 5 koji ce se sigurno najvise i koristit. Posto vidimo vec da je tu suradnja velika vjerujem da ce to bit jednostavnije slozeno nego kompletan redizajn.
Nisu ovi iz Sony-a budale i sigurno znaju vise nego kaj mi znamo o tome :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

.

Naravno vidjet cemo kak ce se to prenjet na ekran.

Pustim si Cernya tu i tamo kad ne mogu zaspati ili dulje sjedim na WC-u. Od svega što si pisao bitna je jedino boldana rečenica.

 

Rekavši "na papiru" sam prvenstveno mislio na game dizajn, a ne sirove brojke. Šta me briga za brojeve... Teraflopsi, Gpu core, Cpu core, memory bandwith... sav taj tech babble pada u vodu kad dobiješ igru sa 30 FPS lockom, a izgleda ko da je rađena 2008.

 

I dalje mi nitko nije konkretno rekao na koji točno način je taj ssd game changer. Spominjalo se da će sam pristup dizajnu svijetova/nivoa biti drugačiji zbog tog SSD-a, ali kako konkretno? Dal će svijetovi biti veći? Dal će biti popunjeniji? Na koji točno način će se ta brzina koristiti? Daj mi (ne ti ofc) pokaži PS4 igru i reci konkretno što bi bilo drugačije da je taj ssd tu. Plus naravno i dalje je nejasno koliko će dobro moći biti iskorišten kod multiplatform igara. Ako je brži loading game changer onda bolje da ništa ne pričaju. Zaboli me što će fast travel sad trajati 2 sekunde na ps5, a ne 10-20 ko na mom 5g starom ssd-u. Ko da je to bitna stavka, ako razmišljam dal nabaviti neku igru. I još stave Spidermana koji em ima odlično riješeno kretanje svijetom pa je fast travel skoro beskoristan, em su fast travel cutscene zabavne. Rađe mi daj 50 eura jeftiniju konzolu sa većim SSD-om koja će mi pružiti skoro jednako iskustvo.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 14:24 (Hexfire).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Santana kaže...

.

Naravno vidjet cemo kak ce se to prenjet na ekran.

Pustim si Cernya tu i tamo kad ne mogu zaspati ili dulje sjedim na WC-u. Od svega što si pisao bitna je jedino boldana rečenica.

 

Rekavši "na papiru" sam prvenstveno mislio na game dizajn, a ne sirove brojke. Šta me briga za brojeve... Teraflopsi, Gpu core, Cpu core, memory bandwith... sav taj tech babble pada u vodu kad dobiješ igru sa 30 FPS lockom, a izgleda ko da je rađena 2008.

 

I dalje mi nitko nije konkretno rekao na koji točno način je taj ssd game changer. Spominjalo se da će sam pristup dizajnu svijetova/nivoa biti drugačiji zbog tog SSD-a, ali kako konkretno? Dal će svijetovi biti veći? Dal će biti popunjeniji? Na koji točno način će se ta brzina koristiti? Daj mi (ne ti ofc) pokaži PS4 igru i reci konkretno što bi bilo drugačije da je taj ssd tu. Plus naravno i dalje je nejasno koliko će dobro moći biti iskorišten kod multiplatform igara. Ako je brži loading game changer onda bolje da ništa ne pričaju. Zaboli me što će fast travel sad trajati 2 sekunde na ps5, a ne 10-20 ko na mom 5g starom ssd-u. Ko da je to bitna stavka, ako razmišljam dal nabaviti neku igru. I još stave Spidermana koji em ima odlično riješeno kretanje svijetom pa je fast travel skoro beskoristan, em su fast travel cutscene zabavne. Rađe mi daj 50 eura jeftiniju konzolu sa većim SSD-om koja će mi pružiti skoro jednako iskustvo.

Kaj se tice videa ja nisam mislio uopce na load time klasican koji je na pocetku nego onaj drugi dio gdje kamera ide jako brzo kroz grad, znaci PS4 nema šanse da to ucita na vrijeme.

 

Guerilla je rekla da nisu na PS4 mogli implementirat letenje u Horizon igri, a htjeli su.

 

 

Normalno da tvoj stari ssd ne radi nista igrama kad do sada niti jedna igra nije SSD uopce uzimala u ozbir.

 

Sva sreca kaj ne traze znalce po forumu za razvoj konzole

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 14:35 (Santana).
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Santana kaže...

.

Naravno vidjet cemo kak ce se to prenjet na ekran.

Pustim si Cernya tu i tamo kad ne mogu zaspati ili dulje sjedim na WC-u. Od svega što si pisao bitna je jedino boldana rečenica.

 

Rekavši "na papiru" sam prvenstveno mislio na game dizajn, a ne sirove brojke. Šta me briga za brojeve... Teraflopsi, Gpu core, Cpu core, memory bandwith... sav taj tech babble pada u vodu kad dobiješ igru sa 30 FPS lockom, a izgleda ko da je rađena 2008.

 

I dalje mi nitko nije konkretno rekao na koji točno način je taj ssd game changer. Spominjalo se da će sam pristup dizajnu svijetova/nivoa biti drugačiji zbog tog SSD-a, ali kako konkretno? Dal će svijetovi biti veći? Dal će biti popunjeniji? Na koji točno način će se ta brzina koristiti? Daj mi (ne ti ofc) pokaži PS4 igru i reci konkretno što bi bilo drugačije da je taj ssd tu. Plus naravno i dalje je nejasno koliko će dobro moći biti iskorišten kod multiplatform igara. Ako je brži loading game changer onda bolje da ništa ne pričaju. Zaboli me što će fast travel sad trajati 2 sekunde na ps5, a ne 10-20 ko na mom 5g starom ssd-u. Ko da je to bitna stavka, ako razmišljam dal nabaviti neku igru. I još stave Spidermana koji em ima odlično riješeno kretanje svijetom pa je fast travel skoro beskoristan, em su fast travel cutscene zabavne. Rađe mi daj 50 eura jeftiniju konzolu sa većim SSD-om koja će mi pružiti skoro jednako iskustvo.

 Imas po netu konkretnih primjera i opisa koliko hoces i to sve direktno od game developera.

 

Pa ti kupi onda tu 50 eura jeftiniju konzolu (ne znam odkud ti ovo..) i uzivaj, ne znam zasto se zamaras sa ps5.

 

Najjace mi je kako na sve sto je sony do sad objavio raja hejta po netu i siri lazne glasine o nekakvim problemima. Jos mi je jace sto svi strucnjaci, developeri itd pricaju jednu pricu a ovamo forum borci i strucnjaci su pametniji od njih i kontra tome 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 14:36 (arnes_king).
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa dati ću ti recimo primjer Spidermana, i to je došlo od samih developera igre. Rekli da su htjeli napraviti da je Spiderman puno brži sa onom mehanikom skakanja od zgrade do zgrade, ali to nisu mogli napraviti jer je brzina učitavanja dijelova mape bila usko grlo. I sad zamisli sve igre koje imaju brzo kretanje lika, bilo sa vozilom ili nekako drugačije. U svim tim igrama postojala je granica do koje si ti mogao ići.

 

I ne, to što je netko imao SSD u PC-u nebi promijenilo ništa jer igra nije rađena iz temelja da se SSD iskoristi do kraja. Znači dosad bi jedino vidio razliku u nešto bržem loadingu. Odsad ćeš vidjeti razilku u samom dizajnu igara koje će iskorištavati tu brzinu diska.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Pa dati ću ti recimo primjer Spidermana, i to je došlo od samih developera igre. Rekli da su htjeli napraviti da je Spiderman puno brži sa onom mehanikom skakanja od zgrade do zgrade, ali to nisu mogli napraviti jer je brzina učitavanja dijelova mape bila usko grlo. I sad zamisli sve igre koje imaju brzo kretanje lika, bilo sa vozilom ili nekako drugačije. U svim tim igrama postojala je granica do koje si ti mogao ići.

 

I ne, to što je netko imao SSD u PC-u nebi promijenilo ništa jer igra nije rađena iz temelja da se SSD iskoristi do kraja. Znači dosad bi jedino vidio razliku u nešto bržem loadingu. Odsad ćeš vidjeti razilku u samom dizajnu igara koje će iskorištavati tu brzinu diska.

 I tu je PC usko grlo jer jedino ce na njemu ljudi gurat jos HDD

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
antimadridista kaže...

Pa dati ću ti recimo primjer Spidermana, i to je došlo od samih developera igre. Rekli da su htjeli napraviti da je Spiderman puno brži sa onom mehanikom skakanja od zgrade do zgrade, ali to nisu mogli napraviti jer je brzina učitavanja dijelova mape bila usko grlo. I sad zamisli sve igre koje imaju brzo kretanje lika, bilo sa vozilom ili nekako drugačije. U svim tim igrama postojala je granica do koje si ti mogao ići.

 

I ne, to što je netko imao SSD u PC-u nebi promijenilo ništa jer igra nije rađena iz temelja da se SSD iskoristi do kraja. Znači dosad bi jedino vidio razliku u nešto bržem loadingu. Odsad ćeš vidjeti razilku u samom dizajnu igara koje će iskorištavati tu brzinu diska.

 I tu je PC usko grlo jer jedino ce na njemu ljudi gurat jos HDD

 Ma dobro, ali govorim o igrama koje će to moći iskorištavati. To je jedan primjer gdje je disk u trenutnom stanju bio ograničavajući.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

I isto tako još jedna prednost SSD-a u konzolama je to što će igre najvjerojatnije zauzimati manje prostora na disku. Brži disk znači i mogućnost bolje kompresije podataka. Zato će konzole i dolaziti sa samo 800 GB diska. I tu su trenutne konzole usko grlo jer nije moguća neka bolje kompresija zbog sporog učitavanja.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 14:53 (antimadridista).
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Santana kaže...
antimadridista kaže...

Pa dati ću ti recimo primjer Spidermana, i to je došlo od samih developera igre. Rekli da su htjeli napraviti da je Spiderman puno brži sa onom mehanikom skakanja od zgrade do zgrade, ali to nisu mogli napraviti jer je brzina učitavanja dijelova mape bila usko grlo. I sad zamisli sve igre koje imaju brzo kretanje lika, bilo sa vozilom ili nekako drugačije. U svim tim igrama postojala je granica do koje si ti mogao ići.

 

I ne, to što je netko imao SSD u PC-u nebi promijenilo ništa jer igra nije rađena iz temelja da se SSD iskoristi do kraja. Znači dosad bi jedino vidio razliku u nešto bržem loadingu. Odsad ćeš vidjeti razilku u samom dizajnu igara koje će iskorištavati tu brzinu diska.

 I tu je PC usko grlo jer jedino ce na njemu ljudi gurat jos HDD

 Ma dobro, ali govorim o igrama koje će to moći iskorištavati. To je jedan primjer gdje je disk u trenutnom stanju bio ograničavajući.

 To mozes vidjet gotovo u svakoj igri danas. Kad te igra gura u lift bezveze ili gura kroz uske prolaze, to ne sluzi nicem drugom nego da konozla stigne ucitat stvari koje trebaju za iducu lokaciju

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da, to bi bilo odlicno da se radi toga uspije smanjiti size igara. Optiku ocekujem krajem godine, do tada mi je muka od svih tih velikih file size, a pogotovo na PS4 koji ne skida punom brzinom. Samo da i cijena konzole ne bude 5000kn posto taj SSD se toliko uzdize u nebesa.
PeTak
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 15:07 (IvanDado).
11 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Nedavno sam na netu naletio konkretan primjer za jednu igru, ne mogu se sjetiti tacno koja, uglavnom igra je 45GB od cega je 10GB bilo tih dupliciranih podataka sto im je potrebno radi sporosti hdd-a. Pokusat cu naci link sa detaljninim informacijama pa postavim ovdje.

 

 

Edit, evo ga izgleda da je bas spiderman u pitanju. 

 

https://mobile.twitter.com/alejandroid1979/status/1268465039008313356?s=21

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 15:45 (arnes_king).
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 To mozes vidjet gotovo u svakoj igri danas. Kad te igra gura u lift bezveze ili gura kroz uske prolaze, to ne sluzi nicem drugom nego da konozla stigne ucitat stvari koje trebaju za iducu lokaciju

 

I to tako radi na svim platformama. Da God of War postoji na PCu isto bi imao one loadinge kroz onaj "nebeski prolaz" jer su u to ukomponirali dio priče.

Npr. Assassin's Creed ili RDR2 to nemaju, nego se na HDDu inicijalno učitavaju sto godina, a na PCu sa SSDom par sekundi.

 

Igre koje će iskorištavati PS5 hardver na poseban način neće moći raditi na isti način na drugim platformama. Zato će to biti moguće samo za ekskluzive.

Plus riječ je o proprietary hardverskoj tehnologiji. 

To će se koristiti samo za najbrutalnije vizalno orijentirane single player igre, jer i dan danas postoje vrhunske igre kojima ovakve stvari ne trebaju.

 

No, nemam ništa protiv, neka rokaju. Ionako me neće dobiti da pređem isključivo na konzole gaming sve dok me konzole ograničavaju u korištenju isključivo kontrolera i limitiraju FPS.

Jer do tada neće biti na konzolama većine igara koje trenutno igram.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
To sto te zanima smo vidjeli u onom unreal 5 demou, prelazak iz zatvorenog prostora u otvoreni i ona scena letenja. Prednost ssda ce biti u strukturi levela, njihovom dizajnu i mobilnosti lika. Nesto sto sad developeri moraju skrivati blurom i niskim view distanceom.
Postoji razlika kod učitavanja levela i kod učitavanja onoga sto trenutno vidimo na ekranu. Novi ssd bi mogao uvelike pomoci kod kolicine detalja koje vidimo na ekranu prilikom vecih brzina i veceg refresh ratea.
Leveli nece vise morati biti limitirani Ucitavanjem djelova levela.
Cerny je pokazao kako su leveli uglavnom rađeni s mišlju koliko dugo treba ostatku levela da se očita. Nikad neces moci proci level tako brzo da se ne ucita drugi dio levela.
Recimo taj podatak cesto koriste speedruneri i iskoristavaju neucitane detalje kako bi prosli kroz zid itd.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 16:33 (Gogy7).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

I isto tako još jedna prednost SSD-a u konzolama je to što će igre najvjerojatnije zauzimati manje prostora na disku. Brži disk znači i mogućnost bolje kompresije podataka. Zato će konzole i dolaziti sa samo 800 GB diska. I tu su trenutne konzole usko grlo jer nije moguća neka bolje kompresija zbog sporog učitavanja.

 

Pa da, svaki SSD je već ogroman boost za loading time. Ne vrti se, nema toliki seek time, niti mu je bitno da su fileovi na sto mjesta zapisani za brže sekvencijalno učitavanje.

A što se tiče kompresije, pa brži SSD bi onda trebao omogućiti manju kompresiju (a ne bolju), jer je dekompresija opterećenje za ostali hardver. Tako da to ne vidim ko nešto relevantno.

 

Brži SSD će biti koristan samo za učitavanje hrpe toga u realtimeu uz manje opterećenje memorije i to je sve.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

I isto tako još jedna prednost SSD-a u konzolama je to što će igre najvjerojatnije zauzimati manje prostora na disku. Brži disk znači i mogućnost bolje kompresije podataka. Zato će konzole i dolaziti sa samo 800 GB diska. I tu su trenutne konzole usko grlo jer nije moguća neka bolje kompresija zbog sporog učitavanja.

 

Pa da, svaki SSD je već ogroman boost za loading time. Ne vrti se, nema toliki seek time, niti mu je bitno da su fileovi na sto mjesta zapisani za brže sekvencijalno učitavanje.

A što se tiče kompresije, pa brži SSD bi onda trebao omogućiti manju kompresiju (a ne bolju), jer je dekompresija opterećenje za ostali hardver. Tako da to ne vidim ko nešto relevantno.

 

Brži SSD će biti koristan samo za učitavanje hrpe toga u realtimeu uz manje opterećenje memorije i to je sve.

 Koristi se kompresija i dalje no PS5 ima odvojeni procesor samo za to.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Četvrtaaaaak.

Moj PC  
7 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...

Četvrtaaaaak.

 Nije još službeno potvrđeno od Sonya nego je leakano preko Twitch reklama. Ali izgleda da je istina jer je dosta ljudi odjednom vidjelo tu poruku. Vjerojatno nisu željeli službeno potvrditi danas jer je pogreb onom liku što su ga ubili policajci, a zbog toga su i odgodili prvi event.

 

Edit: evo sad ipak potvrđeno službeno. Četvrtak.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2020 20:07 (antimadridista).
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ta prezentacija ce presuditi da li se nabavlja day 1 ili ne.
PeTak
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Važna napomena za Bitanga.

 

I wanted to add that this pre-taped program will be broadcast at 1080p and 30 frames per second. This eased the show’s production process during a time when many of our team and developers are working from home. The games you’ll see on Thursday will look even better when you play them on PS5 with a 4K TV, as you’d expect. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2020 21:04 (hummer0).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...

Važna napomena za Bitanga.

 

I wanted to add that this pre-taped program will be broadcast at 1080p and 30 frames per second. This eased the show’s production process during a time when many of our team and developers are working from home. The games you’ll see on Thursday will look even better when you play them on PS5 with a 4K TV, as you’d expect. 

 

A ja sam sucker koji vjeruje marketingu. Joj, kolko put sam to čuo :-) Nikad na kraju ništa nije bolje bilo, nego samo lošije :-)

BTW, ja sam snimao 4k@60 FPS footage još prije 2-3 godine, doma, na development hardveru! :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2020 22:36 (Bitanga).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice