Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.576
|
čitano: 4.697.675
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Znam da "neki" neće radit, dok kod nekih, večine ako se ne varam, određeni featurei neće biti podržani.

Trebalo bi negdje iskopat što je taj "3D" zvuk kod njih, koji će bit podržan u novim PS5 naslovima, dok recimo neće raditi na ostalim uređajima.

 

Jednako tako što će biti podržanoo od PS5 featurea oko tog 3d zvuka na 3rd party proizvodima. Vjerujem da ne bi smjelo biti problema, sumnjam da su Pulse3D "world's best headset" , ali to ne znaći da neće određene feature SAMO na njima omogučit

 Headset ima dva featurea, slušalice jedan. Oba idu preko analognog jacka koji "ne zna" što je u njega spojeno. 3D zvuk je u biti Sony-jevo ime za binaural. Ništa novo, ali ako bude implementirano kako treba super će biti u igrama. Za to ne trebaš nikakve posebne slušalice, dovoljne su obićne stereo jer, s obzirom na broj ušiju kojima raspolažemo, stereo je ono što možemo čuti.

Primjer za binaural (obavezno korištenje slušalica):https://www.audiocheck.net/soundtests_headphones.php (pokrenite Binaural test)

 

14 godina
online
Re: Sony Play Station 5
Odem na eBay, i imam šta vidjeti.
PS5 preorder u USA, ljudi bidaju i već je preko 20k $ .. pa tko je tu lud?
Vidim da ima još nekih pokušaja po "normalnijim" cijenama od 900tinjak $, pa se bore i za to.
Naravno, ima i Hrvat i Mađar koji nemaju sreće pa nitko ne bida na njihovo (bar ne još).
Pa točno mi dođe da napravim eBay acc i ona stara - app, ako prođe, prođe!
15 godina
online
Sony PlayStation 5

Aj mi reci, ljudi se glupiraju, bidaju za svakakve glupe 3080 kartice i ps5, bidovi su 10k, 20k, svašta $

Da li, kad dobiješ bid, ti možeš odustat? Ako da, zašto da, ako ne, ko je tu lud?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony Play Station 5

Ljudi rade fake accounte na Ebayu, kako bi bidali te velike cifre i onda odustali kad završi aukcija na kojoj pobijede s tom smiješnom cifrom.

Cilj je zeznuti preprodavače iliti na engleskom "scalpere".

 

 

PSN - DeniZg80
15 godina
online
Re: Sony Play Station 5
DeniZg kaže...

Ljudi rade fake accounte na Ebayu, kako bi bidali te velike cifre i onda odustali kad završi aukcija na kojoj pobijede s tom smiješnom cifrom.

Cilj je zeznuti preprodavače iliti na engleskom "scalpere".

 

 

 OK, ali nije li da ebay odmah rezervira sredstva kad bidaš, a ne jednom kad dobiješ aukciju?

Zar je doista shema da ne provjere imaš li dostupna sredstva kojima bidaš?

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Rhodin kaže...

Znam da "neki" neće radit, dok kod nekih, večine ako se ne varam, određeni featurei neće biti podržani.

Trebalo bi negdje iskopat što je taj "3D" zvuk kod njih, koji će bit podržan u novim PS5 naslovima, dok recimo neće raditi na ostalim uređajima.

 

Jednako tako što će biti podržanoo od PS5 featurea oko tog 3d zvuka na 3rd party proizvodima. Vjerujem da ne bi smjelo biti problema, sumnjam da su Pulse3D "world's best headset" , ali to ne znaći da neće određene feature SAMO na njima omogučit

 Headset ima dva featurea, slušalice jedan. Oba idu preko analognog jacka koji "ne zna" što je u njega spojeno. 3D zvuk je u biti Sony-jevo ime za binaural. Ništa novo, ali ako bude implementirano kako treba super će biti u igrama. Za to ne trebaš nikakve posebne slušalice, dovoljne su obićne stereo jer, s obzirom na broj ušiju kojima raspolažemo, stereo je ono što možemo čuti.

Primjer za binaural (obavezno korištenje slušalica):https://www.audiocheck.net/soundtests_headphones.php (pokrenite Binaural test)

 

 

Sve to ništa nema smisla ako slušalice ne prate nagib glave, rotaciju i sl. i na osnovu toga prilagođavaju zvučnu sliku okoline tvojoj glavi i ušima.

A da onda ne spomenemo da igre u kojima bi takav zvuk bio od presudne važnosti poput CoD-a imaju jednu od najgorih implementacija zvuka ikad :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Sony Play Station 5
Rhodin kaže...
DeniZg kaže...

Ljudi rade fake accounte na Ebayu, kako bi bidali te velike cifre i onda odustali kad završi aukcija na kojoj pobijede s tom smiješnom cifrom.

Cilj je zeznuti preprodavače iliti na engleskom "scalpere".

 

 

 OK, ali nije li da ebay odmah rezervira sredstva kad bidaš, a ne jednom kad dobiješ aukciju?

Zar je doista shema da ne provjere imaš li dostupna sredstva kojima bidaš?

ne, ne placas ti ebay-u nista nego bidderu.

tek ti kasnije dodje racun, nakon uspjesne kupoprodaje, da njima ide odredjen postotak.

sve kaj se dogadja izmedju - bas i nemaju kontrolu nad time.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 14:31 (nixass).
14 godina
online
Re: Sony Play Station 5
DeniZg kaže...

Ljudi rade fake accounte na Ebayu, kako bi bidali te velike cifre i onda odustali kad završi aukcija na kojoj pobijede s tom smiješnom cifrom.

Cilj je zeznuti preprodavače iliti na engleskom "scalpere".

 

 

 Hvala kolega!

Nisam imao nikada eBay acc i stavljao stvari gore, pa nisam znao kako funkcionira to sve.

 

15 godina
online
Re: Sony Play Station 5
nixass kaže...
Rhodin kaže...
DeniZg kaže...

Ljudi rade fake accounte na Ebayu, kako bi bidali te velike cifre i onda odustali kad završi aukcija na kojoj pobijede s tom smiješnom cifrom.

Cilj je zeznuti preprodavače iliti na engleskom "scalpere".

 

 

 OK, ali nije li da ebay odmah rezervira sredstva kad bidaš, a ne jednom kad dobiješ aukciju?

Zar je doista shema da ne provjere imaš li dostupna sredstva kojima bidaš?

ne, ne placas ti ebay-u nista nego bidderu.

tek ti kasnije dodje racun, nakon uspjesne kupoprodaje, da njima ide odredjen postotak.

sve kaj se dogadja izmedju - bas i nemaju kontrolu nad time.

 

 Čemu onda služi bid ako nema rezervacije sredstava kojim ga pokrivaš?

Znači doslovce onda imaš ovu situaciju da ja bidam, dobijem aukciju i onda nemam para platit, a netko tko je možda htio jednaki bid napravit, nije jer sam ja bio prvi.

 

Kužiš - aukcije tako ne funkcioniraju u kulturnom svijetu, ne možeš bidat sa parama koje nemaš.

15 godina
offline
Re: Sony Play Station 5
Rhodin kaže...

 Čemu onda služi bid ako nema rezervacije sredstava kojim ga pokrivaš?

Znači doslovce onda imaš ovu situaciju da ja bidam, dobijem aukciju i onda nemam para platit, a netko tko je možda htio jednaki bid napravit, nije jer sam ja bio prvi.

 

Kužiš - aukcije tako ne funkcioniraju u kulturnom svijetu, ne možeš bidat sa parama koje nemaš.

 

Kak ne bi mogao? Pa nitko ne dođe na aukciju sa koferima love, nego imaju neko vrijeme poslije aukcije da plate.

Problem je što si na ebayu anonimus, a na pravoj aukciji nisi. Ako ne ispoštuješ kupovinu mogu ti samo zalockat account.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Sony Play Station 5
Bitanga kaže...
Rhodin kaže...

 Čemu onda služi bid ako nema rezervacije sredstava kojim ga pokrivaš?

Znači doslovce onda imaš ovu situaciju da ja bidam, dobijem aukciju i onda nemam para platit, a netko tko je možda htio jednaki bid napravit, nije jer sam ja bio prvi.

 

Kužiš - aukcije tako ne funkcioniraju u kulturnom svijetu, ne možeš bidat sa parama koje nemaš.

 

Kak ne bi mogao? Pa nitko ne dođe na aukciju sa koferima love, nego imaju neko vrijeme poslije aukcije da plate.

Problem je što si na ebayu anonimus, a na pravoj aukciji nisi. Ako ne ispoštuješ kupovinu mogu ti samo zalockat account.

 Ne, ne, razumijem, kažem samo da je neozbiljno... mislio sam da kad klikneš "bid" sa nekim iznosom, da ti odmah preko paypala ili kako već imaš podešena plaćanja, stave sredstva u "reserved" da se osiguraju da sredstva postoje.

Ako ne, onda mi je jasno - fake account, lupiš 30000$ bid, dobiješ aukciju i nikome ništa, zalocka ti se account kad ne možeš platit.

14 godina
online
Re: Sony Play Station 5
Da, to je i meni čudno.
Mislio sam da je eBay bolje doskočio svemu tome.
Točno možeš uništiti nekome aukciji.
Taman da i s pravog acc ponudiš neku cifru radi koje se kasnije grizeš, napraviš fake acc i sve "poništiš"

12 godina
offline
Re: Sony Play Station 5
x360gamer kaže...
Da, to je i meni čudno.
Mislio sam da je eBay bolje doskočio svemu tome.
Točno možeš uništiti nekome aukciji.
Taman da i s pravog acc ponudiš neku cifru radi koje se kasnije grizeš, napraviš fake acc i sve "poništiš"

 Za ovakve stvari je to dobro. Bot kupio, bot uzeo.

Sve ostalo je na malo boljem nivou. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
offline
Re: Sony Play Station 5
x360gamer kaže...
Da, to je i meni čudno.
Mislio sam da je eBay bolje doskočio svemu tome.
Točno možeš uništiti nekome aukciji.
Taman da i s pravog acc ponudiš neku cifru radi koje se kasnije grizeš, napraviš fake acc i sve "poništiš"

 

Za to bi morao biti neki escrow. A što onda dok te netko outbida, pa vraćaj rezervaciju, pa postoji automatika kod bidanja, to bi bile tisuće rezervacija i releasova za jednu aukciju među paypalom i kartičarima.

Ili neka zabrane bidanja friškim accountima dok se ne dokažu kao pouzdani sa buy-now kupovinama i ne prođe tipa mjesec dana otkad su kreirani.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 15:07 (Bitanga).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Play Station 5
Rhodin kaže...

 Ne, ne, razumijem, kažem samo da je neozbiljno... mislio sam da kad klikneš "bid" sa nekim iznosom, da ti odmah preko paypala ili kako već imaš podešena plaćanja, stave sredstva u "reserved" da se osiguraju da sredstva postoje.

Ako ne, onda mi je jasno - fake account, lupiš 30000$ bid, dobiješ aukciju i nikome ništa, zalocka ti se account kad ne možeš platit.

Zato imaš sistem ocjenjivanja, kad vidiš da netko bida kao lud i ima 0 ocjena znaš što je u igri. Pratio sam tamo dosta aukcija za Macbook Pro i većina toga se štima, završi na kraju sa cijenom kao u trgovini i onda za 2-3 dana opet isti uređaj u prodaji. Na kraju je brže pronaći normalnu prodaju sa "buy now" opcijom i kupiti nego gubiti vrijeme na aukcije.

15 godina
online
Sony PlayStation 5

Kako ti to pomaže kad imaš aukciju gdje ti stoji proizvod 7 dana, a netko sa 0 rep. ti je bidao visoko, nitko drugi ne može bidati manje za slučaj da taj odustane.

Dakle onda što, čekaš da aukcija završi, ne dobiješ pare, pa iznova?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Kako ti to pomaže kad imaš aukciju gdje ti stoji proizvod 7 dana, a netko sa 0 rep. ti je bidao visoko, nitko drugi ne može bidati manje za slučaj da taj odustane.

Dakle onda što, čekaš da aukcija završi, ne dobiješ pare, pa iznova?

 Imaš određeni period kad možeš otkazat aukciju, mislim da se dva dana prije završetka "zaključava" i više ne možeš otkazat

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nadam se da budu popravili download igara. Krene skidat sa full brzinom i onda uspori jako.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Sony Play Station 5

Bome Mađaru ide trgovina. Piše da je već 3 prodao, 7 dostupno.

Cijena dupla. Lijepa zarada.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Kako ti to pomaže kad imaš aukciju gdje ti stoji proizvod 7 dana, a netko sa 0 rep. ti je bidao visoko, nitko drugi ne može bidati manje za slučaj da taj odustane.

Dakle onda što, čekaš da aukcija završi, ne dobiješ pare, pa iznova?

Tebi pomaže da vidiš da je namještena aukcija, a prodavatelj koliko znam može obrisati sumnjive kupce, pa ako je ozbiljan i vidi nekog sa 0 ocjena može mu zabraniti sudjelovanje.

Na ebayu stvarno izbjegavam te aukcije jer ama baš nikada nisam nešto dobio osjetno povoljnije od "buy now" opcije, samo trošenje vremena. 

 

I ne može on bidati visoko, mora imati nekoga s kim će se prebidavati, sam ne može ništa.

 

x360gamer kaže...

Bome Mađaru ide trgovina. Piše da je već 3 prodao, 7 dostupno.

Cijena dupla. Lijepa zarada.

Od toga jedan kupac mu ima 0 ocjena, a drugi 4, ništa od toga. S tima da je ovo vjerojatno legit ponuda, čovjek će kupiti konzole i prodati po cijeni x2 za nestrpljive. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 18:41 (mzopg).
15 godina
online
Sony PlayStation 5

Nadam se da će ih sve zeznut sony sa dodatnim količinama konzola

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

 

PSN - DeniZg80
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bethesda ima tako losu reputaciju tako da je to zapravo super deal za Sony. Jedina igra koji sam donekle igrao je skyrim. Engine koji koriste mi je jedan od najružnijih.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Amen.
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Bethesda ima tako losu reputaciju tako da je to zapravo super deal za Sony. Jedina igra koji sam donekle igrao je skyrim. Engine koji koriste mi je jedan od najružnijih.

 Jedino "njihovo" kaj me zanima je Deathloop, a to ce doc prije na PS5 nego Xbox lol

No od Bethesda kao developera me ne zanima vise nist. Nemam povjerenja u njih da ce napravit gotov proizvod.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 22:05 (Santana).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Bethesda ima tako losu reputaciju tako da je to zapravo super deal za Sony. Jedina igra koji sam donekle igrao je skyrim. Engine koji koriste mi je jedan od najružnijih.

 Pa nešto se šuškalo o "ESO 6" i novom engineu. Ne kurim frku, usrali su se sa Fallout 76 zadnje, da ne velim da 15 godina isti negine furaju (od Obliviona još) i ne kažem da imaju nešto... ali...

Bilo je dobih igara kod njih, Skyrim je OK, Fallout NV je bio dobar, dosta ljudi je uživalo čak i u Fallout 3 i 4, ESO nema loše rezultate, Doom Eternal je njihov, Dishonored, Wolfestein... imaju ok kolekciju.

 

Ne znam koliko to znači Sonyu, te naše tržište na stranu, mislim da je u USA ovo odlična vijest. Stavit će te igre na Game Pass i lljudi će podivljat oko toga. Poblem je što i budući naslovi neće ići na PS... a ne znači da će biti svi loši.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...
Gogy7 kaže...
Bethesda ima tako losu reputaciju tako da je to zapravo super deal za Sony. Jedina igra koji sam donekle igrao je skyrim. Engine koji koriste mi je jedan od najružnijih.

 Pa nešto se šuškalo o "ESO 6" i novom engineu. Ne kurim frku, usrali su se sa Fallout 76 zadnje, da ne velim da 15 godina isti negine furaju (od Obliviona još) i ne kažem da imaju nešto... ali...

Bilo je dobih igara kod njih, Skyrim je OK, Fallout NV je bio dobar, dosta ljudi je uživalo čak i u Fallout 3 i 4, ESO nema loše rezultate, Doom Eternal je njihov, Dishonored, Wolfestein... imaju ok kolekciju.

 

Ne znam koliko to znači Sonyu, te naše tržište na stranu, mislim da je u USA ovo odlična vijest. Stavit će te igre na Game Pass i lljudi će podivljat oko toga. Poblem je što i budući naslovi neće ići na PS... a ne znači da će biti svi loši.

 Iako meni te igre ne znace bas nesto (osim Fallout NV) ovo je big deal i velik udarac Sony-u.

Neka, nece ove generacije bit lako kao prosle, a to je za nas odlicno :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Realno gledano, jedino dobro što je Bethesda ikad napravila je što je dala Obsidianu da napravi Fallout New Vegas.

Njihov žanr buggy walking simulatora nije moj cup of tea, ali nadam se da će uz M'soft zaleđe raditi manje smeća tipa Fallout 76.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Meni je zapravo najsmješnije kako se za Sony godinama pričalo kako uništavaju gaming zato što njihove igre nisu na drugim platformama. A sad kad Xbox pokušava napraviti istu stvar, onda je to veliki potez i nešto najbolje.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice