Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.576
|
čitano: 4.699.882
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Sad su me zvali iz A1 zbog preordera, čisto info sam kliknuo. 

 

Za 150kn/mj uz tarifu (fiksnu) naravno, daju PS5 sa diskom, slušalice i dva gamepada. 

 

Samo za nove korisnike, klasika.. Đubrad. 

 

 

 Ja sam prije par dana uzeo kod njih produženje ugovora. Međutim ponuda je bila nevjerojatna, pa nisam htio ništa više kvariti i ciganit se.

Može malo više info koja tarifa? I koliko je cijena tog PS5 bundlea?

10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
x360gamer kaže...
gocc01 kaže...

Sad su me zvali iz A1 zbog preordera, čisto info sam kliknuo. 

 

Za 150kn/mj uz tarifu (fiksnu) naravno, daju PS5 sa diskom, slušalice i dva gamepada. 

 

Samo za nove korisnike, klasika.. Đubrad. 

 

 

 Ja sam prije par dana uzeo kod njih produženje ugovora. Međutim ponuda je bila nevjerojatna, pa nisam htio ništa više kvariti i ciganit se.

Može malo više info koja tarifa? I koliko je cijena tog PS5 bundlea?

 

Nisam ništa puno ispitivao, odnosi se na A1 neki fiksni komplet. Reko sam tipu da mi nije frka ga uzet, mogu čekat do 2. mjeseca kad mogu produžit ugovor pa je rekao da tad vrlo vjerojatno neće bit te ponude a i možda bude i nestašica s obzirom na tu cijenu. Cijena je 9kn odmah i 150kn/mj plus tarifa. Ja imam još uvijek Bnet sa brdo popusta i pogodnosti. 

 

Naravno da mi je u interesu dobit što više za što manje para a ovo ispada 3609kn za komplet. Jebeno isplativo ak su sluške 700kn i gamepad 400-500. 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja ne znam odakle ste vi, što se mogli htjeli i u kojim godinama, niti ću ulaziti.

Dat ću svoj komentar, pa kome drago, kome krivo:

Ja ne vidim niti jedan pametan razlog zašto bi dijete od 7-8 godina gazilo ljude, palicom tuklo kurve u GTX5, ubijalo, klalo, gledalo krv kako šprica po ekranu, gledalo serije/filmove poput "IT" i točno koju prednost u životu takvo dijete ima nad nekim tko je do 10. - 12. - 14. godine pošteđeno takvih sranja.

Da se razumijemo, ja nisam čistunac, kad su roditelji dežurali, pogledao sam i horor i ostao dulje budan, i svašta nešto. samo moji horori u tim godinama (7-8) su bili gremlini, gdje je bilo više nego očito da se radi o lutkicama, pa sam slijedećih X tjedana hodao po kući tako da sam prvo gurnuo ruku kroz vrata, palio svjetlo, pa onda ulazio u sobu. Sve skupa to "maestralno skrivajući od roditelja, kojima nikako nije jasno zašto ne ulazim u mračnu prostoriju".

 

Jedno je skrivati djeci, glumiti da stvari ne postoje, drugo je gurati im pod nos. Možda ne škodi previše, ali da mala djeca normalno mogu procesuirati iste informacije kao mi i donositi iste zaključke, ne bi čekali 18. godinu da ih nazovmo punoljetnima. Da li to znaći da klinac ne smije probat alkohol prije 18. rođendana? Vjerojatno ne! Ali isto tako ne mora baš sa 6 godina trusnut prvu rakiju i popit pivo umjesto vode uz ručak.

 

Da li će dijete imat traume od igranja Doom Eternal sa 6-8 godina? Ne znam... svojima ne dozvoljavam pa neću saznat toliko lako, a i premali je uzorak... Ali imaju cijeli život pred sobom, dovoljno vremena da sve iskuse kao i mi, nisam siguran da baš u tim godinama moraju počet. Ne znam zašto ne bi imali "normalno" djetinjstvo uz nekog super Maria, mario cart, Pokemone i slično... zašto im ja kao roditelj gurat slične igre pod nos? Jer vidite... u vrtiću, a sada ni u školi, klinci baš ne igraju Doom Eternal, večinom su to neki sonic, mario, pokemoni... tu i tamo netko tko smije fortnite (protiv čega sam iz sasvim drugih razloga).

 

Naprosto ne vidim, ako već po vama nije štetno, kako je to točno korisno? Kakvu korist ima 8 godišnjak od filma "It" ako ga pogleda? I zašto ne bi u tim godinama umjesto "It" uživao u Harry Potter i sličnim naslovima? Živimo u 2020. - ima milion filmova, serija i crtanih za gledat, mislite li da brže odrasta, nešto pametno uči, zreli ili što kad ih stavljate pred sličan sadržaj? Je li to zaista toliko "korisno" po vama da im uskračujete sadržaj za djecu, kojeg je više nego dovoljno, da bi što... dokazali djeci ili možda sebi kako je vaše djete drugačije? Mislite da neće stić sav taj nasilni sadržaj protrčat jednom kad pređe 10. rođendan, za neke stvari i malo više?

 

Da se razumijemo, ja nisam čistunac, moji su i pivu liznuli i rakiju i limonchelo, moja žena me želi kastrirat radi toga, i neću bit ni roditelj koji će glumit da nitko nije zapalio cigaretu i srat im kad prvi put budu smrdili po dimu i trudili se sakrit i slično, svi smo odrastali i svi smo to prošli, neke stvari moraju proć u tom odrastanju i ne možemo cijeli život biti uz njih, odlučivat sve umjesto njih i očekivat od njih da će sve odluke donosit ispravno ili biti "savršeni" ... ali da li im zaista mi kao njihovi roditelji moramo sami sugerirati stvari koje su teoretski loše ili škodljive za njih, ili im možemo dozvoliti da sami otkriju, pa raditi kompromise sa njim što od toga jest, što nije prihvatljivo? Jer možda sam staromodan, ali nisam su u krivu kad mislim da klinac od 8 godina nije sam otišao na internet i tražio sličan sadržaj, sam od sebe - bio je tome izložen od strane roditelja, a ne vidim svhru u tome.

 

Pa i ja, kad su klinci budni odem sa njima u park, družim se, pričam, odigram koji mario kart sa njima. Imam dosta vremena kad su u školi ili na treningu, ili odu spavati da igram ili gledam horore i slično. Uskračujem time sebi, možda, igrat sliče igre kad sam sa njima... ali ja sam ih napravio, ako se ja neću sa njima družit u okviru koji je njima zabavan dok su uz mene, onda to nešto više govori o meni...

 

Imam osjećaj da djecu prilagođavate sadržaju koji je vama zabavan, kako bi sebi olakšali život... pravdate to usput na način "ja sam ispao dobro, pa će i oni". Ali time im ne dozvoljavate da budu djeca. Možda neće biti posljedica, al sorry, ko mi uspije objasniti prednosti toga i koristi za djecu, bit ću vrlo impresioniran.

Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jel se isplati uzeti Disk edition za 100€ više...ne vidim neku prednosot osim držanja CDa u rukama

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Oni koji su prednaručivali pouzećem iz sancta domenice su platili punu cijenu od 4.276,67 kn? Vidim da pise da je 10% popusta za placanje gotovinom u fizickim poslovnicama, kako to fukncionira? Prednarucim i onda imam rok neki otici to platiti u poslovnici ili kako?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
FileFicho kaže...

Jel se isplati uzeti Disk edition za 100€ više...ne vidim neku prednosot osim držanja CDa u rukama

 kupiš disk verziju, odigraš, mijenjaš se za neku drugu koju nisi igrao i tako u krug 

Ne vidim smisao držanja hrpetne igara na plejki koje se više neće igrati (bar je tako kod mene bio slučaj na PS4 Pro)

 

 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
FileFicho kaže...

Jel se isplati uzeti Disk edition za 100€ više...ne vidim neku prednosot osim držanja CDa u rukama

 Prednost je da imaš više opcija kod kupovanja igara. Nebrojeno puta mi se dogodilo da bi za PS4 tražio igru koju želim odigrati i u tom trenutku nije na popustu na PS store-u, i onda pogledam na par stranica i nađem igru na disku u pola cijene. Naravno, nekad je na store-u jefitinije, ali bolje je imati obe opcije.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nije bilo opcije za plaćanje pouzećem za preorder u Sd
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...
Santana kaže...

 a tko su prije bili ? Sjecam se kad je sestricna istog godista kao i ja imala cijelu sobu obljepljenu sa posterima pop idiota tog doba, ti ljudi nisu nista bolji od ovih danas

Sorry, ali nije usporedivo. Nije pitanje jesu li bolji ili gori, već izloženosti klinaca takvim ljudima, ranije je roditelj imao puno veću kontrolu i uvid, sada većina nemaju pojma što im klinci rade i gledaju. Prije si imao "disney" style pop "junake" i oni nisu imali toliko posrednu komunikaciju sa klincima. Sada je način komunikacije i tehnologije koja se koristi potpuno drugačija. Sada Mile iz svoje garaže može biti uzor nekom njemačkom klincu i tu nema gotovo nikakve kontrole. Prije je medij bio TV i razni časopisi gdje je ipak postojao nekakav "filter".

 

Pogledaj malo kako klinci danas zarađuju? Koliko ih je prisutno na "sex" kanalima/sobama ili kako se to već zove, to je strava. Većina ih je maloljetna. Snimaju jedni druge pa se ucjenjuju, postaju snimke po raznim video kanalima.

 

Svega toga je uvijek bilo, ali zbog različite tehnologije i manje dostupnosti je bilo daleko limitiranije.

 

Pogledaj malo utjecaj društvenih mreža na mlade.

 

 

Priča li itko o tome?

I to će biti sve gore i gore.

 

Kažu da ljudska psiha nije prilagođena tolikoj vanjskoj izloženosti, jedno je kako je to nekada bilo, a drugo je danas kada si svima "dostupan".

Ja udem u ps5 temu pocmem citat, pa scrolam ponovno na vrh da vidim jesam li u krivu temu ušao, pa vidim da nisam :-(

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
nike098 kaže...

Ja udem u ps5 temu pocmem citat, pa scrolam ponovno na vrh da vidim jesam li u krivu temu ušao, pa vidim da nisam :-(

 

Da, slažem se. Roditeljski odgoj na PS5 temi, new low. Stvarno znaš da je svijet otišao kvragu.

 

Prve generacije gamera dobile djecu i sad bi branile sve i svašta :-)

Gdje ste vi bili kad sam igrao Forbidden Forest na C64 i imao noćne more mjesecima i godinama poslije.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ziga kaže...
FileFicho kaže...

Jel se isplati uzeti Disk edition za 100€ više...ne vidim neku prednosot osim držanja CDa u rukama

 kupiš disk verziju, odigraš, mijenjaš se za neku drugu koju nisi igrao i tako u krug 

Ne vidim smisao držanja hrpetne igara na plejki koje se više neće igrati (bar je tako kod mene bio slučaj na PS4 Pro)

 hmm... 

 

 

nike098 kaže...

Ja udem u ps5 temu pocmem citat, pa scrolam ponovno na vrh da vidim jesam li u krivu temu ušao, pa vidim da nisam :-(

 Odnilo nas malo na Dark side of the PS5.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Gdje ste vi bili kad sam igrao Forbidden Forest na C64 i imao noćne more mjesecima i godinama poslije.

Igrali Micro soccer, Bubble Bobble, Arkanoid, Tetris, Paper Boy, Mikie i onu s pajom patkom... jbga bili smo dobra djeca. 

 

Od tih horrora se najviše sjećam Sanitariuma i Alone in the Dark, to je već bilo PC doba i to sam guštao igrati.

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Di ste vi bili kad sam ja igrao Manic Minera na Spektrumu i Amstrad/ Schneideru CPC 464 ili tako nekako imao je i svoj monitor u kompletu. 

 Uz Silent hill sam učio engleski prevodio riječnikom i igrao.

Ali to je bilo kasnije na plejki ne sjećam se kojoj ups bar tako mislim.

Nije da se hvalim. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 20:50 (hummer0).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
BlueMax kaže...

Di ima godišnja pretplata za 250kn?

 

Ima i za manje ako negdje kupiš kod za US store ili sl.

https://www.cdkeys.com/1-year-playstation-plus-membership-ps3-ps4-ps-vita-digital-code?__currency=usd&mw_aref=games16&data1=trd-row-1187009858819981300

 

Ne kupujem tamo, a ni nema potrebe s obzirom da je i kod nas često tu negdje. Ja sam u 6mj kupio na našem storeu na akciji za 306kn.

 I ja sam tu u HR plaćao oko 300kn. Pošto svi ovdje pričaju o 250kn mislio sam da nešto propuštam.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...
Bitanga kaže...

Gdje ste vi bili kad sam igrao Forbidden Forest na C64 i imao noćne more mjesecima i godinama poslije.

Igrali Micro soccer, Bubble Bobble, Arkanoid, Tetris, Paper Boy, Mikie i onu s pajom patkom... jbga bili smo dobra djeca. 

 

Od tih horrora se najviše sjećam Sanitariuma i Alone in the Dark, to je već bilo PC doba i to sam guštao igrati.

 Ja se sjecam par igara jer sam ipak bio mladi kad sam igrao C64 ali dobro se sjecam Green Beret igre

Bnet: mNik987#2148
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
toxic kaže...

 Ja se sjecam par igara jer sam ipak bio mladi kad sam igrao C64 ali dobro se sjecam Green Beret igre

To se igralo i u lunaparku, zajedno sa Golden Axe, Rastan, koliko sam na tu potrošio žetona 

 

 

 

hummer0 kaže...

Di ste vi bili kad sam ja igrao Manic Minera na Spektrumu i Amstrad/ Schneideru CPC 464 ili tako nekako imao je i svoj monitor u kompletu. 

 Uz Silent hill sam učio engleski prevodio riječnikom i igrao.

Ali to je bilo kasnije na plejki ne sjećam se kojoj ups bar tako mislim.

Nije da se hvalim. 

otišao sad provjeriti što je Manic Miner, i jbmti i to sam igrao, ali sam skroz zaboravio. Na spectrumu sam najviše igrao Jetpac.

 

 

joj sad se osjećam kao da imam sto godina. 

 

a sad će PS5 u kuću... od kockica na ekranu do rasprave o 4k i 120Hz.

 

Inače mislim da je prva igrica koju sam igrao bila ona što se dobije s TV-om, pa se umetne tamo gdje ide daljinski i onda imaš dva joysticka s kojima odbijaš lopticu, nešto kao arkanoid, ali se igralo u dvoje, crni ekran i bijele crte i kocke.

14 godina
online
Sony PlayStation 5

Ja sam kao klinac imao noćne more koje su bile kombinacija Terror from the Deep (x-com), X-Files + još neka random sranja i filmovi.

 

Majke ti, koji su to životopisni snovi bili.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Omg... sada sam otisao gledati top c64 igre i puno se toga sjecam

 

kao pit stop 2, ghost bustersa, Yie Ar Kung Fu...

 

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Sony PlayStation 5

Ma htio sam samo reći da je današnjoj djeci nešto sasvim deseto scary nego što je nama bilo.

Moji klinci se ničeg ne boje, a ja sam iza kauča kroz persikop domaće izrade gledao malo jače triller, sanjao Baba Rogu i tresao se kad me stara poslala u podrum po krumpir.

Činjenica je da su bombardirani svakakvim zanimljivim sadržajima i tolerancija na horrorce je potpuno drugačija nego što je nama bila.

 

I ono što movie kaže se slažem, zabrane su glupost i nemoguće.

Vi koji djeci nešto branite sad i možete jer su balavi, ne idu u vrtić i ne druže se sa nikim nego se drže za vaše rukice.

Čim krenu u školu sve to pada u vodu, ne možeš ga držati pod staklenim zvonom jer će u doticaju s drugom djecom saznati sva čuda kojima su im roditelji branili da prismrde.

Al mladi roditelji to tek moraju sami otkriti, tog nema u knjigama o prekrasnoj maloj dječici koja sve slušaju :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Igrao sam sve GTA igre od pocetka. Nikad necu zaboravit kad si morao skupit lovu da zavrsim igru... sad se ne sjecam koji je to GTA bio, al znam da se gledalo iz pticije perspektive. Uzeo sam tenk i vozio se u krug oko zgrade i gazio ljude 2-3h u komadu da bi skupio lovu. Igral se POSTAL, lagano polijes ekipu benzinom i zapalis. Resident evil, Syphon Filter, MoH prvi, CoD... sve se to igrali i dalje smo normalni. To kaj se danas sve sa klincima izmislja je topla voda. Zato i jesu svi uzjebani, ne znaju kojeg su spola, izmisljaju neke pokrete... 

 

SD sutra ujutro krece sa novom turom PS-5.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dam se kladiti da ce opet stekati web prilikom kupnje
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Ja ne znam odakle ste vi, što se mogli htjeli i u kojim godinama, niti ću ulaziti.

Dat ću svoj komentar, pa kome drago, kome krivo:

Ja ne vidim niti jedan pametan razlog zašto bi dijete od 7-8 godina gazilo ljude, palicom tuklo kurve u GTX5, ubijalo, klalo, gledalo krv kako šprica po ekranu, gledalo serije/filmove poput "IT" i točno koju prednost u životu takvo dijete ima nad nekim tko je do 10. - 12. - 14. godine pošteđeno takvih sranja.

Da se razumijemo, ja nisam čistunac, kad su roditelji dežurali, pogledao sam i horor i ostao dulje budan, i svašta nešto. samo moji horori u tim godinama (7-8) su bili gremlini, gdje je bilo više nego očito da se radi o lutkicama, pa sam slijedećih X tjedana hodao po kući tako da sam prvo gurnuo ruku kroz vrata, palio svjetlo, pa onda ulazio u sobu. Sve skupa to "maestralno skrivajući od roditelja, kojima nikako nije jasno zašto ne ulazim u mračnu prostoriju".

 

Jedno je skrivati djeci, glumiti da stvari ne postoje, drugo je gurati im pod nos. Možda ne škodi previše, ali da mala djeca normalno mogu procesuirati iste informacije kao mi i donositi iste zaključke, ne bi čekali 18. godinu da ih nazovmo punoljetnima. Da li to znaći da klinac ne smije probat alkohol prije 18. rođendana? Vjerojatno ne! Ali isto tako ne mora baš sa 6 godina trusnut prvu rakiju i popit pivo umjesto vode uz ručak.

 

Da li će dijete imat traume od igranja Doom Eternal sa 6-8 godina? Ne znam... svojima ne dozvoljavam pa neću saznat toliko lako, a i premali je uzorak... Ali imaju cijeli život pred sobom, dovoljno vremena da sve iskuse kao i mi, nisam siguran da baš u tim godinama moraju počet. Ne znam zašto ne bi imali "normalno" djetinjstvo uz nekog super Maria, mario cart, Pokemone i slično... zašto im ja kao roditelj gurat slične igre pod nos? Jer vidite... u vrtiću, a sada ni u školi, klinci baš ne igraju Doom Eternal, večinom su to neki sonic, mario, pokemoni... tu i tamo netko tko smije fortnite (protiv čega sam iz sasvim drugih razloga).

 

Naprosto ne vidim, ako već po vama nije štetno, kako je to točno korisno? Kakvu korist ima 8 godišnjak od filma "It" ako ga pogleda? I zašto ne bi u tim godinama umjesto "It" uživao u Harry Potter i sličnim naslovima? Živimo u 2020. - ima milion filmova, serija i crtanih za gledat, mislite li da brže odrasta, nešto pametno uči, zreli ili što kad ih stavljate pred sličan sadržaj? Je li to zaista toliko "korisno" po vama da im uskračujete sadržaj za djecu, kojeg je više nego dovoljno, da bi što... dokazali djeci ili možda sebi kako je vaše djete drugačije? Mislite da neće stić sav taj nasilni sadržaj protrčat jednom kad pređe 10. rođendan, za neke stvari i malo više?

 

Da se razumijemo, ja nisam čistunac, moji su i pivu liznuli i rakiju i limonchelo, moja žena me želi kastrirat radi toga, i neću bit ni roditelj koji će glumit da nitko nije zapalio cigaretu i srat im kad prvi put budu smrdili po dimu i trudili se sakrit i slično, svi smo odrastali i svi smo to prošli, neke stvari moraju proć u tom odrastanju i ne možemo cijeli život biti uz njih, odlučivat sve umjesto njih i očekivat od njih da će sve odluke donosit ispravno ili biti "savršeni" ... ali da li im zaista mi kao njihovi roditelji moramo sami sugerirati stvari koje su teoretski loše ili škodljive za njih, ili im možemo dozvoliti da sami otkriju, pa raditi kompromise sa njim što od toga jest, što nije prihvatljivo? Jer možda sam staromodan, ali nisam su u krivu kad mislim da klinac od 8 godina nije sam otišao na internet i tražio sličan sadržaj, sam od sebe - bio je tome izložen od strane roditelja, a ne vidim svhru u tome.

 

Pa i ja, kad su klinci budni odem sa njima u park, družim se, pričam, odigram koji mario kart sa njima. Imam dosta vremena kad su u školi ili na treningu, ili odu spavati da igram ili gledam horore i slično. Uskračujem time sebi, možda, igrat sliče igre kad sam sa njima... ali ja sam ih napravio, ako se ja neću sa njima družit u okviru koji je njima zabavan dok su uz mene, onda to nešto više govori o meni...

 

Imam osjećaj da djecu prilagođavate sadržaju koji je vama zabavan, kako bi sebi olakšali život... pravdate to usput na način "ja sam ispao dobro, pa će i oni". Ali time im ne dozvoljavate da budu djeca. Možda neće biti posljedica, al sorry, ko mi uspije objasniti prednosti toga i koristi za djecu, bit ću vrlo impresioniran.

Niti jednog trenutka nisam djeci nametao koju će igru igrati ili koji će film gledati. Uvijek je to bio njihov izbor. Uvijek smo htjeli da imaju vlastiti stav, izbor i promišljanje a ne da im mi to namećemo. Na kraju sin mi je završio dva prestižna fakulteta, magistrirao i doktorirao a sada je profesor na jednom od naših najprestižnijih fakulteta. Kćer je kroz sport sama zaradila i izborila se za stipendiju u americi. Bila je hrvatska reprezentativka u svom sportu. Završila faks a nakon njega i magistrirala. Još uvijek je u americi. Nikad im ništa u životu nisam branio. U svemu smo ih podržavali. Od malena su išli na sport i učili se obvezama. Mislim da je sport puno učinio u njihovom formiranju kao osoba i svakom bih roditelju preporučio da djetetu omogući da se probaju pronaći u određenom sportu. Ne želim da ovaj post bude shvaćen kao samohvala, već želim na svom primjeru reći da se dijete može izvesti na pravi put bez ikakvih zabrana i tabua. Samo ih treba pustiti da istražuju svijet i pronalaze svoje interese bez zabrana i nametanja tuđih mišljenja i shvaćanja života.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Dam se kladiti da ce opet stekati web prilikom kupnje

 tko otvori stranicu je na konju.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kako to na nema nigdje neki preorder bundle...nego moramo zasebno prednarucivati konzolu i igru haha

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
FileFicho kaže...

Kako to na nema nigdje neki preorder bundle...nego moramo zasebno prednarucivati konzolu i igru haha

 

valjda im je cilj da prvo hype uzme svoje pa da nas što više pokupuje obične konzole, a onda poslije idu bundleovi i special editioni. Ja se sve nešto lomim da bi baš uzeo ovog puta neku special edition konzolu, možda bude kad God of War 2 bude izlazio, to bi moglo super izgledati, ili možda čak i cyberpunk izbaci svoju, to bi isto bilo super.

 

Inače, Infomark je izbacio neke prednarudžbe za igre za PS5, i ipak su stvari malo drugačije kod njih, igre su nešto jeftinije, npr Demon Souls 465 kn, to mi daje nadu da će i dalje igre na početku biti oko 500injak kuna

 

https://infomark.hr/proizvodi/playstation-5/ps5-igre/?fbclid=IwAR0fFPz4n9XsfW0BjVMKbinBBd72LKX4I0PKM13rRgRrFMR6Yb2mjcu9Ys8

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
FileFicho kaže...

Kako to na nema nigdje neki preorder bundle...nego moramo zasebno prednarucivati konzolu i igru haha

 

valjda im je cilj da prvo hype uzme svoje pa da nas što više pokupuje obične konzole, a onda poslije idu bundleovi i special editioni. Ja se sve nešto lomim da bi baš uzeo ovog puta neku special edition konzolu, možda bude kad God of War 2 bude izlazio, to bi moglo super izgledati, ili možda čak i cyberpunk izbaci svoju, to bi isto bilo super.

 

Inače, Infomark je izbacio neke prednarudžbe za igre za PS5, i ipak su stvari malo drugačije kod njih, igre su nešto jeftinije, npr Demon Souls 465 kn, to mi daje nadu da će i dalje igre na početku biti oko 500injak kuna

 

https://infomark.hr/proizvodi/playstation-5/ps5-igre/?fbclid=IwAR0fFPz4n9XsfW0BjVMKbinBBd72LKX4I0PKM13rRgRrFMR6Yb2mjcu9Ys8

To je mozda zbog 20% popusta koje ima i SD s onim kodom.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...

Niti jednog trenutka nisam djeci nametao koju će igru igrati ili koji će film gledati. Uvijek je to bio njihov izbor. Uvijek smo htjeli da imaju vlastiti stav, izbor i promišljanje a ne da im mi to namećemo. 

 

već želim na svom primjeru reći da se dijete može izvesti na pravi put bez ikakvih zabrana i tabua. Samo ih treba pustiti da istražuju svijet i pronalaze svoje interese bez zabrana i nametanja tuđih mišljenja i shvaćanja života.

 Jako puno je i do samog djeteta.

 

Obično roditelji čija djeca odu na "pravi put" smatraju kako je to do odgoja i da je njihov način odgoja onaj pravi. Preuzimaju zasluge za uspjeh i krivnju za neuspjeh.

Međutim, vrlo često djeca istih roditelja odu na različite strane. Imali su iste metode odgoja a rezultati su dijametralno suprotni. Netko to objašnjava kako se roditeljsko iskustvo mijenja pa prvo, drugo, treće... dijete nemaju isti odgoj (što je točno) no različiti rezultati česti su i kod blizanaca koji imaju isti odgoj.

 

Vi ovdje zastupate dvije metode. Jednu liberalniju po kojoj djetetu treba dati slobodu izbora i drugu, po kojoj djetetu treba ograničavati ili potpuno braniti sadržaje koji po struci ili po roditeljskom mišljenju nisu za njih. Ja imam dvoje djece koji su toliko različiti da mislim kako za odgoj jednog od njih više paše jedna metoda a za odgoj drugog druga metoda. To opet stvara problem jer se uvijek postavlja pitanje "zašto njemu to dozvoljavaš a meni nikad nisi" i sl. Možda i griješim, možda je trebalo upravo obrnuto.

 

Odnos roditelja prema djetetu je bitan ali nije presudan. Čak mislim da je bitnije kako se roditelj odnosi prema drugim ljudima, školi, bračnom partneru, poslu, zdravlju... od onoga što govori djetetu. Moje mišljenje je da ako želiš odgojiti dobro dijete, budi mu dobar primjer. Iako ni to nije garancija ničega.

 

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kaj ovi u Sancti smatraju jutro? 13h popodne? 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Dam se kladiti da ce opet stekati web prilikom kupnje

 

Ako misliš na SD, u to uopće ne treba sumnjati. 

 

Što se tiče rasprave o roditeljima i gamingu, tu sam na strani bitange i moviea. Djeca nikada prije nisu bila izložena tolikoj količini informacija. I nikada prije nisu tako jednostavno dolazili do tih informacija. Tako da sve eventualne zabrane nemaju smisla. 

 

P.S. Kažu gameri ovo - ono, a vid' nas o kakvim stvarima raspravljamo. 

4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

u Santi od sutra ujutro ce biti omogucene dodatne kolicine ps5 za prednarudzbu.

pa eto tko nije uspio ugrabiti.

EDIT: pardon od danas 25.09. ja cijelo vrijeme mislim kak je sutra 25i

hvala kolegi na ispravku.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 9:17 (bloodborne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice