Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.613
|
čitano: 4.734.007
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
alscaul kaže...

Upitao sam u tele2 šalju li 19.10. i "agent" mi je potvrdio da šalju plejke na dan izlaska. E sad, da li čovjek kenja ili će stvarno imati zalihe za sve nas na dan release-a?

 Pitao sam u trgovini i vele da on imaju svog dobavljača koji ima centralno skladište. Sigurniji su mi strani igrači nego ova komedija od Sancte..

 

p.s. dan izlaska je 19/11/2020e lol,dobro je onda lik i odgovorio kad je rekao na dan izlaska.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 23:36 (Sideswipe).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
alscaul kaže...

Upitao sam u tele2 šalju li 19.10. i "agent" mi je potvrdio da šalju plejke na dan izlaska. E sad, da li čovjek kenja ili će stvarno imati zalihe za sve nas na dan release-a?

 

19.10 sigurno ne šalju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Glavna prednost je količina igara. Kad je Ps4 dolazio, bilo ih je desetak. Istina, nema ni PS5 naslova puno, ali postoji kompletna PS4 knjižnica koja se može igrati na Ps5, ali sa puno boljim doživljajem.

Ja ne moram smanjit entuzijazam, iskreno, niti smatram da nešto krivo govorim, ali OK. "Zaostaje za XBOX" je teorija. Ne zato što Xbox ima grafu, ili da mislim da je PS5 ekvivalentna, mislim naprosto da PS5 ima puno više smisla kupiti. Xbox igre su rijetko ekskluzive koje se ne mogu igrati na PC, Sony takvih ima puno više.

Al dobro, ajmo se ne prepirat oko nečega što nije vrijedno, ne smatram da si u krivu, smatram da je to nebitno. Nema jače konzole sa igrama koje su PS5 ekskluive, naprosto je tako kako jest. Nitko neće kupit XBox jer je malo jači od PS5, niti odustat od PS5 jer je preslab. Razlika je trenutno što PS5 ne dolazi gol i bos sa "tek nekoliko igara".

 Sad su specifikacije nebitne, a kad ti pišeš netočne specifikacije i krive zaključke onda nisu?

Napisao si "PS5 je bliži high end i to grafulja koje upravo izlaze, a ne nečega što je izišlo prošle godine i sad se čeka upgrade". To je daleko od istine. High end kartice koje sad izlaze (RTX 3090) je 500+% jača kartica a nešto što je izašlo prošle godine RX 5600 (low mid range) i sad čeka upgrade je još uvijek jače od grafičke u PS5. Ali nije to najveće razočarenje u PS5 specifikacijama. Non NVMe SSD mizernog kapaciteta je teški fail. Umjesto da dobijemo barem poduplanje kapaciteta u novoj generaciji dobili smo smanjenje. Sad imamo 1080p igre od preko 100GB a koliki će biti njihovi 4k nasljednici? Koliko ću igara moći imati instalirano? 3?

Kao i svaki PS do sad kupit ću zbog igara, ali o specifikacijama je bolje šutjeti.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Rhodin kaže...

Glavna prednost je količina igara. Kad je Ps4 dolazio, bilo ih je desetak. Istina, nema ni PS5 naslova puno, ali postoji kompletna PS4 knjižnica koja se može igrati na Ps5, ali sa puno boljim doživljajem.

Ja ne moram smanjit entuzijazam, iskreno, niti smatram da nešto krivo govorim, ali OK. "Zaostaje za XBOX" je teorija. Ne zato što Xbox ima grafu, ili da mislim da je PS5 ekvivalentna, mislim naprosto da PS5 ima puno više smisla kupiti. Xbox igre su rijetko ekskluzive koje se ne mogu igrati na PC, Sony takvih ima puno više.

Al dobro, ajmo se ne prepirat oko nečega što nije vrijedno, ne smatram da si u krivu, smatram da je to nebitno. Nema jače konzole sa igrama koje su PS5 ekskluive, naprosto je tako kako jest. Nitko neće kupit XBox jer je malo jači od PS5, niti odustat od PS5 jer je preslab. Razlika je trenutno što PS5 ne dolazi gol i bos sa "tek nekoliko igara".

 Sad su specifikacije nebitne, a kad ti pišeš netočne specifikacije i krive zaključke onda nisu?

Napisao si "PS5 je bliži high end i to grafulja koje upravo izlaze, a ne nečega što je izišlo prošle godine i sad se čeka upgrade". To je daleko od istine. High end kartice koje sad izlaze (RTX 3090) je 500+% jača kartica a nešto što je izašlo prošle godine RX 5600 (low mid range) i sad čeka upgrade je još uvijek jače od grafičke u PS5. Ali nije to najveće razočarenje u PS5 specifikacijama. Non NVMe SSD mizernog kapaciteta je teški fail. Umjesto da dobijemo barem poduplanje kapaciteta u novoj generaciji dobili smo smanjenje. Sad imamo 1080p igre od preko 100GB a koliki će biti njihovi 4k nasljednici? Koliko ću igara moći imati instalirano? 3?

Kao i svaki PS do sad kupit ću zbog igara, ali o specifikacijama je bolje šutjeti.

 Kaj pak sad ti mlatis, kakav "nonNVMe SSD", a brzina mu je 5.5 GB/s, al ta brzina nije tolko bitna kolko su bitne druge stvari u vezi njega od kojih je drugaciji nego SSD na racunalu (i po tome i bolji).
Taj SSD je najveci win PS5 konzole.
Dobili smo smanjenje s razlogom jer se vise ne koristi mizerni HDD, a da si gledao malo znao bi da igre nece morat bit tolko velike bas zbog SSD-a. Dok je bio HDD morali su jedno te iste assete imat na disku po 100x da bi sredili problem sporog access time-a na njemu .
Tu dolazi do smanjenja kolicine podataka, al naravno kod drugih stvari ce doc do povecanja.

 

 


Zna se vec velicine pojedinih igara. Demon's Souls je 66GB i btw. izgleda fenomenalno, bolje nego bilo kaj na PC-u danas barem meni. Naravno PC ce to dostici i prestici, al nije bitno.

 

I onda se nađes pricat o specifikacijama

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 23:07 (Santana).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Rhodin kaže...

Ja samo iskreno znam nekoliko stvari - PS4 kad je dolazio, u startu je bio u rangu mid range PC-a, PS5 je bliži high end i to grafulja koje upravo izlaze, a ne nečega što je izišlo prošle godine i sad se čeka upgrade. Slijedeće 3-4 godine će sam po sebi biti relevantan, a siguran sam da će doći i mid-life refresh.

 

Ne znam cijenu PS4 u startu, mislim da je ipak bila viša, ali pričama na pamet, irelevantno, ono što je prednost je da PS5 dolazi sa nešto novih igara odmah na releaseu, ali i nekoliko desetaka ili stotina Ps4 igara koje su dostupne day1.

 

PS4, sorry, ali to nije imao u startu.
 

Da li če mu to samo po sebi omogučiti prelazak 200mil prodanih? Ne znam, mislim da ne, ali sigurno raste baza kupaca. Pitanje samo koliko, te koliko naspram onih koji odustaju od gaminga.

 

 Malo smanji entuzijazam. AMD nema arhitekturu GPU-a približnu onoj koju sad izbacuje Nvidia. PS5 će imati RT i imati 60fps 4K ali ne na nivou tj detaljima na kakvom ga gone današnje high end grafičke. Osim toga tehnički je već u zaostatku za Xboxom.

Ako baš o grafici želiš pričati, PS5 - 10.3 TFLOPs, Xbox - 12 TFLOPs, RX 5700XT - 19,5 TFLOPs, RTX 3090 - 35,5 TFLOPS.

Tehnološki gledano PS5 je u većem zaostatku za trenutnim računalima nego što je PS4, a pogotovo PS3 bio u vrijeme izlaska.

Ali nek te to ne brine, nisu specifikacije ono što Playstation čini najboljom konzolom na svijetu.

 

 

zar nema  RX 5700 XT ima 9.7 TFLOPs

https://www.techspot.com/review/1870-amd-radeon-rx-5700/

 

inače PS5 ljudi uspoređuju sa performansama RTX 2080 

https://www.laptopmag.com/news/ps5-specs-price-vs-gaming-laptop

 

također PS4 je pri izlasku koristio tada ispodprosječni praktički mobilni Jaguar CPU na samo 1.6 ghza i cijelu ovu generaciju konzola je uz HDD usko grlo konzole.

http://www.redgamingtech.com/playstation-4-cpu-quite-slow-compared-to-pc-says-developer/

PS5 je jako uravnotežena konzola, bez uskog grla, eventualno kapacitet diska ali to je razumljivo, Hardver je izvrstan, daleko napredniji od PS4 u uspredbi sa tadašnjim hardverom.

Kvaliteta ove konzole je najmanji problem, ustavri nije ni najmanji problem. Problem je dugoročno sisanje na drugim poljima.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 23:18 (forumaš).
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Doći će za godinu dvije sigurno i PS5 od 2TB. Tako je bilo i sa PS4.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Doći će za godinu dvije sigurno i PS5 od 2TB. Tako je bilo i sa PS4.

Moci ces sam napravit upgrade.

Sony ce dat listu SSD-a koji zadovoljavaju uvjete PS5 prije izlaska konzole

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Doći će za godinu dvije sigurno i PS5 od 2TB. Tako je bilo i sa PS4.

 Ne može doči od 2TB nego od 1650 gb, zbog 12 kanalnog memorijskog kontrolera.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 23:36 (forumaš).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...
Bitanga kaže...

Doći će za godinu dvije sigurno i PS5 od 2TB. Tako je bilo i sa PS4.

 Ne može doči od 2TB nego od 1650 gb, zbog 12 kanalnog memorijskog kontrolera.

 forumaš

Ako Bitanga kaže da je 2TB onda je 2TB AMEN.

 

P.S. trebao si onda i pojasniti.

Nisu svi stigli pročitati zašto mora biti 1650GB

 

https://ffa.hr/vijesti/zasto-ps5-ssd-ima-samo-825gb-a-ne-cijeli-terabajt/50259/

P.S.S. ups zakasnio sam.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 23:58 (hummer0).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
Bitanga kaže...

Doći će za godinu dvije sigurno i PS5 od 2TB. Tako je bilo i sa PS4.

Moci ces sam napravit upgrade.

Sony ce dat listu SSD-a koji zadovoljavaju uvjete PS5 prije izlaska konzole

 

Ma šta ti je, pa prije ću za 2k kn kupiti 2TB NVMe za PC nego da ga puknem u playku.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...
forumaš kaže...
Bitanga kaže...

Doći će za godinu dvije sigurno i PS5 od 2TB. Tako je bilo i sa PS4.

 Ne može doči od 2TB nego od 1650 gb, zbog 12 kanalnog memorijskog kontrolera.

 forumaš

Ako Bitanga kaže da je 2TB onda je 2TB AMEN.

 

P.S. trebao si onda i pojasniti.

Nisu svi stigli pročitati zašto mora biti 1650GB

 

https://ffa.hr/vijesti/zasto-ps5-ssd-ima-samo-825gb-a-ne-cijeli-terabajt/50259/

P.S.S. ups zakasnio sam.

 

 

Onda još gore :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Santana kaže...
Bitanga kaže...

Doći će za godinu dvije sigurno i PS5 od 2TB. Tako je bilo i sa PS4.

Moci ces sam napravit upgrade.

Sony ce dat listu SSD-a koji zadovoljavaju uvjete PS5 prije izlaska konzole

 

Ma šta ti je, pa prije ću za 2k kn kupiti 2TB NVMe za PC nego da ga puknem u playku.

 Mozda ti fali 500gb samo :P

 

Ak nist drugo moci ces ga puknut gdje hoces, za razliku od onog na xboxu

 

Al kaj ce ti takav ssd na kompu uopce ? Nije bas da ce ga neka igra znat iskoristit

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 0:21 (Santana).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
Bitanga kaže...
Santana kaže...
Bitanga kaže...

Doći će za godinu dvije sigurno i PS5 od 2TB. Tako je bilo i sa PS4.

Moci ces sam napravit upgrade.

Sony ce dat listu SSD-a koji zadovoljavaju uvjete PS5 prije izlaska konzole

 

Ma šta ti je, pa prije ću za 2k kn kupiti 2TB NVMe za PC nego da ga puknem u playku.

 Mozda ti fali 500gb samo :P

 

Ak nist drugo moci ces ga puknut gdje hoces, za razliku od onog na xboxu

 

Al kaj ce ti takav ssd na kompu uopce ? Nije bas da ce ga neka igra znat iskoristit

 

 

Ma ne treba, istina, zato ga ni nemam još uvijek. Običan SATA SSD je dosta za sve na PCu osim da se baviš nečim za što treba opaki transfer rate.

Za gaming mi je skroz svejedno. No ne planiram ulagati tolke novce u PS5 disk, sigurno će biti bolesno skupi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 1:22 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 

 


Zna se vec velicine pojedinih igara. Demon's Souls je 66GB i btw. izgleda fenomenalno, bolje nego bilo kaj na PC-u danas barem meni. Naravno PC ce to dostici i prestici, al nije bitno.

 

I onda se nađes pricat o specifikacijama

 

 Demon Souls je klasična Souls igra i nema tu na šta prostor ići. Nasljednik je Dark Soulsa 3 koji je 20GB igra. Tom logikom nasljednik npr RDR III će također porasti tri puta i eto nas na 300GB. Još sam i puno rekao da ću moći tri igre imati instalirane.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Moci ce se samo zamjenit za ovih cca 800gb ili nadogratit pa da puknes jednog od 1tb i imas 1850gb ?

 

tnx

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
toxic kaže...

Moci ce se samo zamjenit za ovih cca 800gb ili nadogratit pa da puknes jednog od 1tb i imas 1850gb ?

 

tnx

 Moci ces sa Gen4 ssd-om nadogradit kao ovaj novi samsung koji je objavljen nedavno

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 9:49 (Santana).
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kaj vi to imate na PSu da vam 825gb nije dovoljno? Ozbiljno pitanje.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...

Kaj vi to imate na PSu da vam 825gb nije dovoljno? Ozbiljno pitanje.

 Igre? Pa samo RDR2 na ovom genu je preko 100GB

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja na PCu imam:

 

500GB sistemski disk - slobodno je 250GB / 464GB

1TB HDD za razno - slobodno je 733GB / 931GB

1TB SSD za igre - slobodno je 229GB / 931GB

 

Ako mi baš hitno zatreba mjesto za neku novu igru na SSDu prebacim nešto s njega privremeno na HDD.

Ali s obzirom da se ionako ništa pametno nema za igrati već duže vremena sve manje dolazim u te probleme :-)

 

500Mbita optika brzo rješava problem disk spacea.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 10:26 (Bitanga).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Ako mi baš hitno zatreba mjesto za neku novu igru na SSDu prebacim nešto s njega privremeno na HDD.

Ali s obzirom da se ionako ništa pametno nema za igrati već duže vremena sve manje dolazim u te probleme :-)

 

500Mbita optika brzo rješava problem disk spacea.

 Ja koristim NAS spojen na gigabitnu mrežu, radi super

 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
footballer kaže...
SimeKZ kaže...

Kaj vi to imate na PSu da vam 825gb nije dovoljno? Ozbiljno pitanje.

 Igre? Pa samo RDR2 na ovom genu je preko 100GB

 Ok. To je jedna igra. Uz nju mozda imas jos 2-3 igre maks. RDR2 na ovoj generaciji ima 100gb. Posto imamo vijesti da ce igre biti manje bas zbog tog SSDa, ne vidim uopce di je problem. 

Ja imam 1tb slim. Na njemu imam GT Sport, WoWS Legends, Fall guys, Warzone, PUBG, Apex, Lego Ninjago, The Division 2, Goat Simulator, Horizon Zero dawn complete edition. Od toga igram 3 igre. neke igre su tu zbog cure koja si voli odigrati Ninjago, fall guys, overcooked odigramo zajedno. 

Tak da ono. 825gb je cisto dovoljno. Ak' nista drugo, izbrises pa ponovno skines.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja imam na Ps Pro unutrasni defolt plus vanjski od 4TB...skoro sve puno.

Xbox X unutrasnji tera plus vanjski 4TB skoro sve puno....

PC unutrasnji nvme ssd pola tere i vanjski T5 ssd sve puno.

 

Sve su igre u pitanju.... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa ta konzolica košta 500 eura ne znam kaj su još trebali nagurat za tu lovu.
 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Ja na PCu imam:

 

500GB sistemski disk - slobodno je 250GB / 464GB

1TB HDD za razno - slobodno je 733GB / 931GB

1TB SSD za igre - slobodno je 229GB / 931GB

 

Ako mi baš hitno zatreba mjesto za neku novu igru na SSDu prebacim nešto s njega privremeno na HDD.

Ali s obzirom da se ionako ništa pametno nema za igrati već duže vremena sve manje dolazim u te probleme :-)

 

500Mbita optika brzo rješava problem disk spacea.

 

 e to s optikom je super i rješava hrpu potencijalnih problema. Ja sam recimo na tele 2 pokućnom, jer mi je propusnost parice bijednih 10 mbit/s. Taj pokućni mi je dosta dobar iskreno, očekivao sam da će biti gore. Ali imam ograničenje od 1000 gb, poslije toga mi u udarnim terminima smanjuju brzinu. Tako da mi je zapravo dosta bitno da kad jednom skinem igru da ju ne moram brisati pa opet skidati. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ja imam na Ps Pro unutrasni defolt plus vanjski od 4TB...skoro sve puno.

Xbox X unutrasnji tera plus vanjski 4TB skoro sve puno....

PC unutrasnji nvme ssd pola tere i vanjski T5 ssd sve puno.

 

Sve su igre u pitanju.... 

 Kaj si ti profesionalni gamer?

To kaj si ti nabrojao ... recimo da je prosječna igra 50GB , ajmo reć 15TB - dakle 300 igara. S time da sam uvjeren da imaš i manjih igara, dakle može biti samo više... koji k? Ne možeš me u vjerit da ti svaki dan u svakom trenu treba pristup 300 igara. Da igraš jednu dnevno imaš teško vremena u godini sve odigrat.

Uz 150Mbit u RH skinem štogod mi treba preko noći, a ono što želim imam uvijek dostupno... na 1TB SSD. Nema TOLIKO klasika koji mi apsolutno trebaju, i RDR2 je gore i GW2 koji nisam obrisao od kako je izišao, a ne igram valjda zadnjih godinu i pol.

Sve emulator igre držim dodatno na HDD, ako se ne varam oko 90GB ima folder.

 

Jedino ak živiš na otoku pa skidaš dok si kod frenda/rodbine na kopnu, pa ono... ne možeš si dozvolit nemat pristup.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ziga kaže...
Bitanga kaže...

 

Ako mi baš hitno zatreba mjesto za neku novu igru na SSDu prebacim nešto s njega privremeno na HDD.

Ali s obzirom da se ionako ništa pametno nema za igrati već duže vremena sve manje dolazim u te probleme :-)

 

500Mbita optika brzo rješava problem disk spacea.

 Ja koristim NAS spojen na gigabitnu mrežu, radi super

 

 

Može i tak, imam i Synology. Ovo mi je zgodnije jer mi je HDD u PCu skoro prazan i jer lako jednom tipkom moveam sa symbolic linkom bilo gdje pa igra radi i dalje bez problema.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja imam na Ps Pro unutrasni defolt plus vanjski od 4TB...skoro sve puno.

Xbox X unutrasnji tera plus vanjski 4TB skoro sve puno....

PC unutrasnji nvme ssd pola tere i vanjski T5 ssd sve puno.

 

Sve su igre u pitanju.... 

 Kaj si ti profesionalni gamer?

To kaj si ti nabrojao ... recimo da je prosječna igra 50GB , ajmo reć 15TB - dakle 300 igara. S time da sam uvjeren da imaš i manjih igara, dakle može biti samo više... koji k? Ne možeš me u vjerit da ti svaki dan u svakom trenu treba pristup 300 igara. Da igraš jednu dnevno imaš teško vremena u godini sve odigrat.

Uz 150Mbit u RH skinem štogod mi treba preko noći, a ono što želim imam uvijek dostupno... na 1TB SSD. Nema TOLIKO klasika koji mi apsolutno trebaju, i RDR2 je gore i GW2 koji nisam obrisao od kako je izišao, a ne igram valjda zadnjih godinu i pol.

Sve emulator igre držim dodatno na HDD, ako se ne varam oko 90GB ima folder.

 

Jedino ak živiš na otoku pa skidaš dok si kod frenda/rodbine na kopnu, pa ono... ne možeš si dozvolit nemat pristup.

Puno igara ima blizu ili 100gb,imam mozda oko 400 igara sveukupno.

Ne volim brisat igre kad se snime na hard 😁

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
Rhodin kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja imam na Ps Pro unutrasni defolt plus vanjski od 4TB...skoro sve puno.

Xbox X unutrasnji tera plus vanjski 4TB skoro sve puno....

PC unutrasnji nvme ssd pola tere i vanjski T5 ssd sve puno.

 

Sve su igre u pitanju.... 

 Kaj si ti profesionalni gamer?

To kaj si ti nabrojao ... recimo da je prosječna igra 50GB , ajmo reć 15TB - dakle 300 igara. S time da sam uvjeren da imaš i manjih igara, dakle može biti samo više... koji k? Ne možeš me u vjerit da ti svaki dan u svakom trenu treba pristup 300 igara. Da igraš jednu dnevno imaš teško vremena u godini sve odigrat.

Uz 150Mbit u RH skinem štogod mi treba preko noći, a ono što želim imam uvijek dostupno... na 1TB SSD. Nema TOLIKO klasika koji mi apsolutno trebaju, i RDR2 je gore i GW2 koji nisam obrisao od kako je izišao, a ne igram valjda zadnjih godinu i pol.

Sve emulator igre držim dodatno na HDD, ako se ne varam oko 90GB ima folder.

 

Jedino ak živiš na otoku pa skidaš dok si kod frenda/rodbine na kopnu, pa ono... ne možeš si dozvolit nemat pristup.

Puno igara ima blizu ili 100gb,imam mozda oko 400 igara sveukupno.

Ne volim brisat igre kad se snime na hard 😁

 A jbg... ali ja sam imao u nekom periodu sličnih problema. Dođe ti to ko ženski ormar, pogledaš sve to i zaključiš da nemaš kaj igrat

 

Olakšaj si život, obriši viškove, napravi "proljetno čišćenje" ... osjećaj je divan, ko friško obrijan...

16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ne znam u cemu je problem, predjes igru (prema potrebi 2,  3 puta), uninstall i idemo na sljedecu..

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice