Gran Turismo Sport

poruka: 595
|
čitano: 189.777
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
shrikehyp kaže...
Srecom nismo, ovo je tolerantna tema bez trollanja.
Chaky, jel ti vozis GTS, da te dodamo, planiraju se vikendaske aktivnosti.

Nazalost ne.

Mali vozi, a ja kad dodem na red za plejku od backloga ne znam kuda bih krenuo, pa na kraju krenem gledat serije  

Ali volim citati o GTS i vasim dozivljajima. Te ocekujem detaljne reporte 

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport

Kako sam jučer imao teške utrke u Alsace Village, Gr4. Napravio vrijeme koje mi se učinilo stvarno dobro, samo jedan od PSN frendova brži od mene, mislim si ma ko jači od mene, ajmo pobjeđivat i uživat u djevojkama koje bacaju donje rublje na pobjednika. A kad ono - mauna. Deseti na startu, završio deveti, pa 11. na startu, završio 10., pa 13. na startu, završio isto 13., pa 17. na startu (SEDAMNAESTI!!!) e tu sam se naljutio i završio osmi i to mi je bio najveći uspjeh, još poslije odvezao dvije tri ili pet, kako sam krenuo tako bi i završio. Čak mi je pao malo A rating, valda od tolko utrka s lošim startom. Došo sam tako blizu nadomak S ranka i sad valda moram čekat neko egzotično vrijeme kad nitko ne igra da pobijedim jednom dvaput neke turiste. Što nije baš lako za postić. Tako kad napravim dobro vrijeme na nekoj stazi i utrkujem se s brzim vozačima (moram istaći da sinoć ti bećari s kojima sam se utrkivao, jesu brzi, ali su pošteni jebeno, nitko nikog nije udarao, svaku trku sam završio da se onaj SR rank plavi, dakle raste) sve čekam kad će oni otić spavat i to se nikad ne desi. Otišao leć u 02,30 (da, znam, znaaaaaam), digo se u 05,30 i provjerim a kad ono njih 5 još uvijek aktivno u GTS, dakle i dalje tjeraju jedno te isto. Kad ti ljudi spavaju...

 

11 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
Teske utrke jucer i meni...nisam doduse igrao toliko puno, ali sam 4-5 uspio ugurat.

Nije mi ta staza bas nesto za utrkivanje...

Ja sam u svakoj ostvario barem 2-3 pozicije, pa se evo jos drzim na DR B.

Al' bilo je i prljavih igraca. Neki Belgijac me nazivcirao...frajer je ocito sporiji od mene, al konstanto blica, ko da bi mu se trebao maknut. Mislim si fakof, ak si brzi prestigni, necu te blokirat, ak si sporiji blicaj i dalje...uglavnom nakon 3 kruga lik se poceo zabijat u aute po stazi, valjda iznerviran cinjenicom da mu se nitko nece maknut. Dok nije na Slovenca naiso....ovaj je valjda popizdio i zgurao ga sa staze. Uslijedio je rage quit i vrijedanje u chat....

Ne kuzim te likove koji se voze iza i blicaju, pa nije to jebeni autoput da ti se moram maknut u desnu traku i pustiti te....
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Gran Turismo Sport

Ma šta da ti kažem meni dr pao sa b na d u jednoj trci, jučer sam ga uspio vratiti na c sa dvije pobjede na Kyotu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport

I lijepo je što igra to vreduje kao napredak, osvajanje dvije-tri pozicije bolje od startne, jest da napreduješ mikro koracima, ali svejedno, kad ti napiše "Great race!" a ti se pomako sa 15. na 10., ma veseli čovjeka, ko kad ti žena kaže da ti nije veliki, ali njoj se sviđa.

 

Ono što je konfigurirano na direkcionim tipkama skroz lijevo na gamepadu, kad lijevo-desno mijenjaš hoćeš li brake bias, traction control, fuel map, a gore-dolje vrijednost navedenih parametara, bilo bi možda izvedivo da imaš 6 predefiniranih poruka, tipa: "Sorry, take back position", "Move, I'm laping you", "Wasn't on purpose", "Outbraked myself" i slično, da ih prema gore dolje odabereš, long-press tipke prema gore pošalješ odabranu poruku autu ispred sebe, a long-press tipke prema dolje pošalješ odabranu poruku autu iza sebe. Tako bi imali mogućnost rudimentarne komunikacije s vozilom ispred i iza sebe, a sučelje je isto kao u ostalim HUD menijima, ne bi trebalo puno navikavanja. Vjerujem da bi tako nešto spriječilo mnogo osvećivanja i divljanja na stazi. Bubneš čovjeka ako je netko bubnio tebe, jebiga, ovaj kojeg si bubnio to ne zna i onda ti se osvećuje, ovako mu odmah na ravnici pošalješ da nije namjerno i sorry - možda skuži i ajmo, vozimo dalje.

Znam da će sad netko reć "ko će tolko tipkat dok voziš", ali nije to tako puno posla. Većina tijekom vožnje naštimava brake bias ili traction control, u zadnje vrijeme puno naštimavam fuel map ako je auto veliki potrošač, sve se to da odradit.

8 godina
offline
Gran Turismo Sport

Subaru Gr.4 mi super pase. Danas rasturio na Brands hatchu :D

Najbolje vrijeme mi je 2 sekunde ispred drugih :D

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 11:36 (Santana).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
Bravo, Santana, opet rasturaš.
8 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
Pitam se hocemo li dobiti ijedan aktualni model auta u ovoj igri...jebote samo stavljaju nekakve stare aute iz GT6. Mislim ok je da dodaju aute...pa cak i stare, ali bi uistinu volio vidjeti aktualne modele, pogotovo BMWa, Mercedesa i Audija. A da ne spominjem supersportske modele - P1, Amg One i slicne.. Imam osjecaj da Kaz zadovoljava svoje vlazne zelje samo ovaj put u 4k....

....i trkace verzije novih modela bi volio vidjeti.

Gledam sta Forza radi - kako neki auto izadje u prodaju, oni ga odmah ufuraju u igru.

Pa ako oni to rade, i u PCars i u Asseto, ne moze valjda samo PDu biti tesko to napraviti.

I staze kvragu....

Sto se tice utrke veceras, mozda cu malo kasnit, u svakom slucaju se spojim na lobby kad se rijesim gostiju i zene.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Gran Turismo Sport

Mah staza valjda neka bude. 

Od tih automobila najvise me veseli boldano :

  1. Alpine > A110S ‘72 
  2. Lamborghini > Aventador LP740-4 ‘11 
  3. Subaru > WRX-STI Prodrive Isle Man of TT Record Car ‘16 
  4. Toyota > Supra 3.0GT Turbo A ‘88 
  5. Gran Turismo > Dai Yoshihara 2017 Subaru BRZ
  6. De Tomaso > Pantera ‘71
  7. Audi > R8 5.2 FSI quattro ‘09 
  8. Ford > Mustang Mach 1 ‘71 
  9. Toyota > MR2 GT-S ‘97 
  10. Alpine > A110 Premiere Edition ‘18 
  11. Dodge > Challenger R/T ‘70
  12. Ayrton Senna > Lotus 97T ‘85

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 17:36 (Santana).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
Hvala ekipi na super utrkama veceras....definitivno moramo ovo ponoviti, dobro i fer utrkivanje.

S Iwanom sam se dobro fajtao cijelu prvu utrku, s Shrikeom dio druge. Shrike i Grga, cestitke....brzi ste i klasu iznad, barem od mene.

Treba samo ghosting staviti na slabije, nek bude malo kontakta, dok god je nenamjeran. Meni je feeling bio da je kontakt ovako skroz na off...barem ja nisam s nikim imao dodir obje utrke.

I treba vidjeti kako da napunimo lobby...utrke bi bile puno dinamicnije da nas je 10-15 na stazi.

.....uzivajte...vidimo se na stazi
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
Grga je pobjednik veceri, u zadnjoj trci se pokazalo da je i takticar, nema sta.
Valda ce s vremenom vise ljudi se pridruzit ili bar inicirat druzenje u neko njima bolje vrijeme.
Ali za pocetak, obzirom da nas je u prvom lobiju bilo sedam, nije lose.
U svakom slucaju, lijepo druzenje.

Maddog, sto se tice ghostinga, jebga, ne znam ni ja sta radim, za drugi put cemo bolje postimati i potrosnju goriva i ghosting.
13 godina
offline
Gran Turismo Sport

Ma brži si Shrike bar sekundu po krugu na moj dan. Danas sam odnjeo pobjedu i tko zna kada ću opet. 

Drugu si startao zadnji, a imao si pole, u zadnjoj mi se posrećilo da nisam morao u box.

Ugl. Zeka-peka, bilo bi dobro da ponovimo koju večer.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
"just the end of this first planned phase before the FIA Championships start in earnest"

Ovo je iz tog članka koji si linkao, Santana.
Sva prvenstva trenutno imaju oznaku "Test", uvijek bude Champinship Season Test 15, 16 i tako redom.

Jel itko zna kako će izgledat prvenstvo koje nije testno? I šta će se dobit sudjelovanjem u takvom prvenstvu? Jel to ono što vodi prema GT Academy?
8 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
shrikehyp kaže...
"just the end of this first planned phase before the FIA Championships start in earnest"

Ovo je iz tog članka koji si linkao, Santana.
Sva prvenstva trenutno imaju oznaku "Test", uvijek bude Champinship Season Test 15, 16 i tako redom.

Jel itko zna kako će izgledat prvenstvo koje nije testno? I šta će se dobit sudjelovanjem u takvom prvenstvu? Jel to ono što vodi prema GT Academy?

 Kolko se sjecam nekaj je Kazo govoril da ce pobjednik dobit pehar il vec kaj na istoj dodjeli gdje dobivaju Hamilton (il tko vec bude pobjednik F1) i ostali iz te FIA grupacije

 

Tak da... samo ti vjezbaj :D najveca si nam nada (makar ima i neki Zoky kojeg znam vidjet u top10 svako malo)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
Zoky je ultimate driver. Covjek je clan sponzoriranog e-sports tima, njegova vremena su nekad u top10, nemam ja sta trazit s njim. Pogotovo ne s kontrolerom.
Ako ce taj pravi championship bit kao i pravi, tipa jedna trka tjedno, e to bi onda bilo fer. Mi koji radimo i imamo obitelji, tesko je nama vozit trenutna prvenstva koja imaju svakodnevne utrke.
12 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
shrikehyp kaže...
Zoky je ultimate driver. Covjek je clan sponzoriranog e-sports tima, njegova vremena su nekad u top10, nemam ja sta trazit s njim. Pogotovo ne s kontrolerom.
Ako ce taj pravi championship bit kao i pravi, tipa jedna trka tjedno, e to bi onda bilo fer. Mi koji radimo i imamo obitelji, tesko je nama vozit trenutna prvenstva koja imaju svakodnevne utrke.

 Trebali bi to tako odradit. Jer bi bas htio sudjelovati u tako nekom natjecanju koje je donekle uredeno kako treba. Cak bi si piknuo G29 ali me hebe kaj nemam kuda sa njim. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649
11 godina
protjeran
offline
Gran Turismo Sport

Zanima me te vikend utrke subotom navečer što ste vozili... kad bi se netko ( ja recimo ) htio isto utrkivati šta je točno potrebno... odnosno koji auto moram imat i to ... igram gt tek nekoliko dana pa neznam jel imam sve što je potrebno .... hvala

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
ursusc355 kaže...

Zanima me te vikend utrke subotom navečer što ste vozili... kad bi se netko ( ja recimo ) htio isto utrkivati šta je točno potrebno... odnosno koji auto moram imat i to ... igram gt tek nekoliko dana pa neznam jel imam sve što je potrebno .... hvala

 Trebas odvojit vrijeme za odradit utrku i imat dobru volju :D nista drugo :D Napisi ovdje PsID da te se ubaci u grupu.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649
11 godina
protjeran
offline
Re: Gran Turismo Sport
SimeKZ kaže...
ursusc355 kaže...

Zanima me te vikend utrke subotom navečer što ste vozili... kad bi se netko ( ja recimo ) htio isto utrkivati šta je točno potrebno... odnosno koji auto moram imat i to ... igram gt tek nekoliko dana pa neznam jel imam sve što je potrebno .... hvala

 Trebas odvojit vrijeme za odradit utrku i imat dobru volju :D nista drugo :D Napisi ovdje PsID da te se ubaci u grupu.

 znači nemoran ni auto imat...zanimljivo... onda uredu...vremena ču imat subotom uvečer...

 

PsID : zx68-1980

12 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
ursusc355 kaže...
SimeKZ kaže...
ursusc355 kaže...

Zanima me te vikend utrke subotom navečer što ste vozili... kad bi se netko ( ja recimo ) htio isto utrkivati šta je točno potrebno... odnosno koji auto moram imat i to ... igram gt tek nekoliko dana pa neznam jel imam sve što je potrebno .... hvala

 Trebas odvojit vrijeme za odradit utrku i imat dobru volju :D nista drugo :D Napisi ovdje PsID da te se ubaci u grupu.

 znači nemoran ni auto imat...zanimljivo... onda uredu...vremena ču imat subotom uvečer...

 

PsID : zx68-1980

 Uzmi onaj contract od odredenog proizvodaca auta. Dobijes Gr4 i Gr3 auto. Nista ti drugo ne treba. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649
11 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
Ma natuces pare za bilo koji auto u sat dva igranja...jucer smo vozili Gr.4 ...mislim da im je cijena 450k kredita.

A uz to, za samo 15ak min voznje svaki dan dobijes daily reward auto...u 7 dana ces sigurno dobit barem jedan Gr.3 ili 4. U to ti se broji voznja u bilo kojem modu. Znaci Arcade Time trial i peglaj....za 40ak km imas auto.

GtT league ima dosta dobre nagrade, a dobra je praksa za online utrkivanje.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo Sport

Kako mene ova igra zna isfrustrirati.. ili radim nesto krivo !?

 

Tek od nedavno vozim malo ozbiljnije, dosa do rejting C/C i to blizu B, falila jos jedna trka. Odvozim danas kvalifikacije za Monzu Gr4 za 6. mjesto i onda krece... U prvom zavoju se spucaju njih nekoliko u mene, naravno izguraju me kroz prvu šikanu, 10ak sekundi penala i meni SR-. Onda upadnes u srednji dio gdje uvijek ima budala koje se guraju, a njihovi udarci u mene opet meni skidaju SR !? Daješ sve od sebe, ali protiv djece koja ne znaju gubiti ne mozes. I onda na kraju utrke te baci na D/E, prekrasno..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
wrathchild kaže...

Kako mene ova igra zna isfrustrirati.. ili radim nesto krivo !?

 

Tek od nedavno vozim malo ozbiljnije, dosa do rejting C/C i to blizu B, falila jos jedna trka. Odvozim danas kvalifikacije za Monzu Gr4 za 6. mjesto i onda krece... U prvom zavoju se spucaju njih nekoliko u mene, naravno izguraju me kroz prvu šikanu, 10ak sekundi penala i meni SR-. Onda upadnes u srednji dio gdje uvijek ima budala koje se guraju, a njihovi udarci u mene opet meni skidaju SR !? Daješ sve od sebe, ali protiv djece koja ne znaju gubiti ne mozes. I onda na kraju utrke te baci na D/E, prekrasno..

 Kad vidis da si u takvom rasulu od utrke. Fino prikoci i pusti ih. Odvozi utrku i bok. Drugacije jednostavno nejde. 

 

Meni je najgore kad uletim u one utrke sa, ajmo rec, classic autima. Koji imaju losije kocnice, grip, etc... Ekipa to ne razumije i uredno leti kroz zavoje, naravno da te jedan mora pokupit onda :D A ti dobijes penale jer eto, kocio si u zavoju ( kako se usudujes :D ). 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649
8 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
Maddog_HR kaže...
Ma natuces pare za bilo koji auto u sat dva igranja...jucer smo vozili Gr.4 ...mislim da im je cijena 450k kredita.

A uz to, za samo 15ak min voznje svaki dan dobijes daily reward auto...u 7 dana ces sigurno dobit barem jedan Gr.3 ili 4. U to ti se broji voznja u bilo kojem modu. Znaci Arcade Time trial i peglaj....za 40ak km imas auto.

GtT league ima dosta dobre nagrade, a dobra je praksa za online utrkivanje.

 Najlakse doc do auta kroz circuit experience koji nije tak tezak.

Naravno nek i odvozi školu


wrathchild kaže...

Kako mene ova igra zna isfrustrirati.. ili radim nesto krivo !?

 

Tek od nedavno vozim malo ozbiljnije, dosa do rejting C/C i to blizu B, falila jos jedna trka. Odvozim danas kvalifikacije za Monzu Gr4 za 6. mjesto i onda krece... U prvom zavoju se spucaju njih nekoliko u mene, naravno izguraju me kroz prvu šikanu, 10ak sekundi penala i meni SR-. Onda upadnes u srednji dio gdje uvijek ima budala koje se guraju, a njihovi udarci u mene opet meni skidaju SR !? Daješ sve od sebe, ali protiv djece koja ne znaju gubiti ne mozes. I onda na kraju utrke te baci na D/E, prekrasno..

 
Ah naucit ces se. Monza i na S ratingu zna bit opaka pa kak onda nece bit na C . Prvi, a i drugi zavoj je ubitacan. 

Ak ti smrdi da ce bit sranja rađe uspori i pusti budale da se razbiju.

11 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
Je, na Monzi je kaos.

Svaka sikana je zabijanje...i ekipa koja namjerno sjece sikane za poziciju, a znaju da do kraja utrke ima dosta pa stignu skinut penale.

Mene je isto izivcirala danas. Nakon prvog kruga sa 20og na 10o mjesto, a onda se pojavio Francuz. Frajer brzi, sklonim mu se na vanjsku stranu zavoja, a on umjesto da prodje krene sa bocnim zabijanjem u mene...pa na sljedecoj ravnici. Prikocio, pustio idiota, al me u zadnjem zavoju Svabo iskoristi kao kocnicu i zgura na pijesak. Isfrustriran otisao u box u 3. krugu, jedva izdrzao do kraja s gorivom, zavrsio 12i na kraju.

...nece me Monza skoro vidjet u dailyu.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gran Turismo Sport

Ma dobro tamo su penali ogromni pa ne znam kolko se to isplati 
Prosjeces sikanu za 3cm i dobis 5 sekundi. 
Uz to ak skines 10 sekundi pentalty-a onda zbilja moras sporo vozit nece to tek tak otic kao jedna sekunda. 

 

Ak vozis stvarno brzo penalty se nece skidat uopce sam od sebe. 

U teoriji se da zloupotrijebit situacija da se nekome naseres pa te bubne kroz sikanu i onda neces dobit nit penalty nit ce te resetirat jer igra misli da si zrtva u tom slucaju i nisi nist mogo napravit. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
Ja sam jucer imao dvije totalno razlicite utrke u Monzi.
Za pocetak, napravio sam hot lap za pol sekunde bolji nego ikad prije.
U prvoj trci startao treci i s nekim super vozacem se do boksa borio za prvo mjesto, prije boksa sam malo zahvatio trave i izgubio dvije sekunde u odnosu na njega. Cetiri kruga smo se mi vozili bumper to bumper i side by side bez kontakta. Nakon boksa sam drzao ritam i nisam ga ni pokusavao sustici, zavrsio drugi. To je bila konkurencija S S, A S, B S i B A vozača.
U drugoj trci sam startao cetrnaeasti s tim istim vremenom, konkurencija vecine S S vozaca koji su se tako gurali da je bio rkljus na stazi. I mene je jedan izgurao van na drugoj sikani i nakon sto sam neko vrijeme bio zadnji, zavrsio sam sesnaesti.
Vise nisam htio igrat.
Taj sto me izgurao, covjek se mrtav ladan zabio u mene na unutarnjoj strazi sikane brzinom kojom sikanu ne bi ni prosao da se nije zabio u mene. Cak mislim da nije dobio penalty.
11 godina
offline
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport


Pogledajte video, dobar je, osim jedne stvari oko koje se raspravljam s njim (vidi komentare).
Uglavnom, ne cudi sto nema puno vozaca koji su te voljni propustit ako si ocigledno brzi. Po ovim becarima, a posto znam njihove nickove, jesu stvarno brz becari, trebas braniti poziciju po svaku cijenu, cak ako si sporiji, sve dok se branis cisto. Znamo da je to rastezljiv pojam.

Maddog, fala za ovaj DR clanak.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice