Gran Turismo Sport

poruka: 595
|
čitano: 189.820
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
shrikehyp kaže...
Bravo Sime, nego jel dolazis ti veceras na okrsaj?

 Vidit cu kad dolazim doma. Imam neko kartanje dogovoreno, ne vjerujem da ce trajat dugo u noc. Tak da me ocekujte izmedu 23h i ponoci. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
Taman stignes na drugu trku.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
Dragi forumaši,

uploadao sam svoj prvi GTS video na YouTube, koji se tiče obazrivog utrkivanja i strpljenja u pretjecanju.
Link:


Hvala na mišljenjima i savjetima.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
shrikehyp kaže...
Dragi forumaši,

uploadao sam svoj prvi GTS video na YouTube, koji se tiče obazrivog utrkivanja i strpljenja u pretjecanju.
Link:


Hvala na mišljenjima i savjetima.

 E tak se vozi. SLCupra je posteno odvozio, dobro za sebe i druge. 
Cesto znam vidjet da igraci pod takvim pritiskom rade velike greske ili pokusava ic strogo sa unutarnje strane u svaki zavoj pa naprave kolonu iza sebe i tak sjebu sebe i ostale. 

 

 

Kaj se tice videa samog oke je, ali fali komentator :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 21:14 (Santana).
9 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
Pozdrav ekipa!

Moze mi netko reci zasto nakon kvalifikacija, stojmo na gridu utrka krece 3,2,1, go, meni se auto ne mice dok oni svi ne odjure! Dali je to zbog loseg kvalifikaciskog vremena ili je neki bug? Thx!😊
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
veseli007,
to je do igre nešto. Meni se nije desilo nikad, al sam vidio da auti ispred mene ili iza mene tako stoje pa krenu.
Nije valjda da ti se to stalno događa, baš svaku trku?
9 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
Nije svaku trku, do sada jedno 3-4 puta! Ali bi ipak htio da toga nema☺ ovako drugi vozaci su ispred mene 10-15 sec, za mene trka gotova 😁 ko ce ih stici!

Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Gran Turismo Sport
Jeste igrali sinoć. Ja počeo kvale vozit i morao otići. Nisam mogao igrat sinoć nažalost.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gran Turismo Sport

Ekipa kak vozite, ds4 ili volan?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
ursus,
Jesmo, još sam se pitao di si, vidio sam da si ušao u sobu i izašao prije prve trke.
Vozili smo do dva ujutro.
11 godina
protjeran
offline
Re: Gran Turismo Sport
Ja radim trenutno. Subotom ustajem u 6. Tako da i da sam igrao, tako dugo nemogu. Jel nebi to moglo se ranije igrat. Ja većinom igram od 20 sati pa nadalje. Poslje ponoći rijetko ili nikad.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
A baja svi radimo, dosta nas ima i obitelj i onda s obitelji provodimo vrijeme dok ne odu spavat. Nijedno vrijeme nije takvo da bas svima pase.
Tu na forumu ili na PSN grupi su se svi dosad mogli izjasniti "vozio bih tad i tad to i to" pa se skoro nitko nije izjasnio niti ista predlozio.
Zato po defaultu mi koji vozimo stalno vozimo tako kako smo navikli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 12:34 (shrikehyp).
11 godina
protjeran
offline
Re: Gran Turismo Sport
Jedno pitanje. Za čega služe auti iz kategorije n500, n600, n700... U dnevnim utrkama većinom bude klasa gr3, gr4 ili eventualno grx. Ostalo nikad, doslovno nikad.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gran Turismo Sport

Sry momci sta nisam stigo jucer na utrku. 

 

Danas sam osjetio na svojoj kozi koliko je ocajan ovaj novi sustav kaznjavanja. Srusio mi ratin sa S na B u jednoj utrci. A niti jedan dio nisam bio kriv. Sve i jedan je pogodio mene, a ne ja njega. Kocim u zavoju lik me naguzi, dobijem 2sec. Pomaknem se u stranu da odradim te dvije sekunde, uopce nisam u trkacoj liniji, lik me naguzi, 3 sekunde dodatne. Pao sa 4 na 9mj. Uzas zivi kako je ponekad glup taj nacin kaznjavanja koji su uveli. Prolazim kraj lik sa vanjske strane zavoja. Ulazim ispred njega za duzinu nosa auta, on me izgura sa staze. Naravno, ne dobije nista, ja dobijem 2sec jer sam sjeko zavoj. Nigdje logike. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
A na kojoj stazi, Sime, od ovih danas ponudjenih? Kladi bih se na Interlagos, obzirom da se na Interlagosu ljudi obicno tako voze.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
ursus,
nekad su dnevne utrke ili Nations Cup upravo s takvim autima, one "one make".
To je jedan razlog. Drugi je sto ljudi koji su igrali prijasnje nastavke Gran Turisma navikli su da igra daje puno razlicitih auta i da to sve tjeras i ti ljudi uzivaju bas u tome.
Nista ti ne smetaju u garazi.
Ja imam 130 auta, a vozim samo njih 6 ili 7.
12 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
shrikehyp kaže...
A na kojoj stazi, Sime, od ovih danas ponudjenih? Kladi bih se na Interlagos, obzirom da se na Interlagosu ljudi obicno tako voze.

 Tako je, Interlagos. Ona zadnja 5 zavoja prije ciljne ravnine. Strasno koliko ljudi misle da mogu tu uletit sa ne znam kakvom brzinom i onda pociste pola grida sa staze. On najvjerovatnije dobije penalty, al je shebano kaj i ja dobijem jer sam eto bio glup pa kocio prije zavoja. Ako to ne poprave, vozit utrku stvarno gubi svaki smisao. Pa necu si ja kidat zivce prvo na FIFAi a onda na GTSu gutat penaltye jer ekipa ne razumije proces kocenja.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
Skoro u potpunosti sam prestao vozit Interlagos upravo zbog toga.
Prvo, opcenito prihvaceno pravilo je da ko je na unutarnjoj strani zavoja, taj je u pravu. Ljudi tako prostituiraju to pravilo na Interlagosu da je to katastrofa. Desavalo mi se da ulazim u zavoj maksimalnom brzinom za taj zavoj, ali ne, lola iza mene ulijece u unutarnju i koci maksimalno, naravno, da ne izleti pravocrtno van. Rezultat? On koci skoro full stop, ja kocim full stop da ga ne udarim, svi iza nas dvojice bubaju u nas. Kaznjavaju se svi.
Drugo, GTS je sjebao Interlagos sa svojoj pretolerantnom fizikom zajahivanja po rubnjacima, zato se to i dogadja.
Odvezem ga samo kad pomislim da sam odvezao toliko dobro i brzo vrijeme da ce ovi iza mene bit osjetno sporiji.
Kad mi ne ide, kad ne uspijevam vozit 1.31 i blize 1.30, uopce ne ulazim u trku jer me copor izgadja ko budalu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 14:09 (shrikehyp).
8 godina
offline
Gran Turismo Sport

Trebalo bi ghostat ekipu koja odrađuje penalty. 
Danas na suzuki me lik gurne sa staze i naravno dobije penalty pa uspori na sred izlaza iz zavoja i naravno sad ja njega pogodim jer jednostavno se nisam mogo nigdje maknut.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport

Igra nas vjerojatno pokušava naučit da kočimo u incidentnim situacijama. Svaki kontakt koji rezultira penaltyem ujedno aktivira žute zastave. A koliko nas koči kad vidimo obavijest yellow flags i daje gas ponovno tek na zelene? Nitko to ne radi i sve se nadaš da ćeš proći kroz bilo šta se krivo desilo na stazi.

Meni je Suzuka jučer bila skoro pa potpuno clean. Bio sam u četiri trke, svaki put sam startao deveti, dakle ne može gore, totalno u sredini grida, ali bez namjernih incidenata sve trke, svi se voze dobro. Četiri trke bez ijednog izlijetanja sa staze jer bi me netko negdje jako gurnio - to se prije ovih novih penalty sistema nije moglo dogodit, da toliko puno preživiš. Mislim da PD radi dobar posao.

Što se tiče ghostanja, pa i jesu ghostani, kad se materijalizira znači da je već odradio. Čak i ne moraš kočit skroz da bi skinuo penalty, samo se voziš sporije nego što bi bilo maksimalno za taj dio staze i već penalty polako curi, sporije nego kad staneš skroz, ali svejedno manja je šteta za vrijeme u tom krugu. U tom slučaju nema ghostanja i vjerojatno je to to što se tebi desilo.

8 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
shrikehyp kaže...

Igra nas vjerojatno pokušava naučit da kočimo u incidentnim situacijama. Svaki kontakt koji rezultira penaltyem ujedno aktivira žute zastave. A koliko nas koči kad vidimo obavijest yellow flags i daje gas ponovno tek na zelene? Nitko to ne radi i sve se nadaš da ćeš proći kroz bilo šta se krivo desilo na stazi.

Meni je Suzuka jučer bila skoro pa potpuno clean. Bio sam u četiri trke, svaki put sam startao deveti, dakle ne može gore, totalno u sredini grida, ali bez namjernih incidenata sve trke, svi se voze dobro. Četiri trke bez ijednog izlijetanja sa staze jer bi me netko negdje jako gurnio - to se prije ovih novih penalty sistema nije moglo dogodit, da toliko puno preživiš. Mislim da PD radi dobar posao.

Što se tiče ghostanja, pa i jesu ghostani, kad se materijalizira znači da je već odradio. Čak i ne moraš kočit skroz da bi skinuo penalty, samo se voziš sporije nego što bi bilo maksimalno za taj dio staze i već penalty polako curi, sporije nego kad staneš skroz, ali svejedno manja je šteta za vrijeme u tom krugu. U tom slučaju nema ghostanja i vjerojatno je to to što se tebi desilo.

 I meni je bilo gotovo skroz cisto i super se vozilo osim dva incidenta. 
Ghostani su kad skroz uspore, al ovaj je poceo kocit za penalty kod izlaza iz zavoja dok smo mu mi bili na guzici. Ne znam kak bi ga izbjego.
Il bi trebali oznacit zone za skidanje penaltya , pa ko je to vidio radit u zavoju na racing liniji.

 

Nije to tolko PD-ova greska, no jbg njihova je duznost da se bore protiv gluposti

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 9:19 (Santana).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport

To rade šupci namjerno, da, čim izađe iz zavoja odma koči i u to u trkaćoj liniji, umjesto da se makne na dio staze koji definitivno nije trkaća linija.

Ne trebaju ništa označavat zone za penalty, jer bi ti to bilo ko da imaš još jedan boks, nego samo dodati u algoritam za penalty da ga moraš odraditi van trkaće linije. Npr. jučer na Suzuki, puno je incidenata desni zavoj pred nadvožnjakom, tamo gdje se spuštaš prema dolje pa desno pa nadvožnjak pa najjači lijevi zavoj. Uglavnom, na tom spuštanju se najviše krljaju. Idealna trkaća linija nakon izlaska iz tog zavoja je lijeva strana staze. Ako trošiš penalty odmah nakon izlaska iz tog zavoja i to na LIJEVOJ strani staze, igra ti treba dati dodatni penalty ili stop-and-go, da odeš u boks to odradit. Ako se odmah makneš u desnu stranu staze (na kojoj nema šanse da završiš nakon normalnog izlaska iz tog zavoja), tu lijepo usporiš i potrošiš penalty i bog, nikom ne smetaš, kad su ljudi prošli trkaćom linijom onda se uključiš i ti u trkaću liniju.

U stvarnom svijetu, nema šanse da će se vozač koji je pogriješio na stazi odmah nakon greške vratiti u trkaću liniju bez obzira kako je spor, ako u trkaćoj liniji nailaze druga vozila. U igri je to normalna stvar i to bi igra morala kažnjavati drastično, jer takvim potezima se ugrožava sve iza sebe, svi moraju kočiti zbog jednog koji je pogriješio i sad se vraća kao da je to njegova staza.

Ovaj penalty sustav koji sad imamo, mora se priznati da je natjerao vozače da budu oprezniji. Još malo samo da ga dorade, GTS će biti igra bez konkurencije. Ni sad je nema, da budemo iskreni, osim iRacing, ali to je nešto sasvim drugo od ovog.

11 godina
protjeran
offline
Re: Gran Turismo Sport
Imam problem sa gt. Svaki dan, 2-3 puta mi iskoči neki error. Moram ponovno pokrenuti igru... Onda nekad samo bude crn ekran i opet samo reset pomaže, itd. Jel samo meni ili još kome
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport

Nešto ti se definitivno malo žešće izjebalo. Nikako ne bi smjela tako radit. Od kad ju imam, igram svaki dan i samo jednom mi se pojavio neki error kojeg se ne sjećam šta je točno pisalo, uglavnom ono tipa aplikacija je prestala s radom. Samo jednom.

Uploadaj save u PS+, obriši igru i instaliraj ponovo, nemaš druge mogućnosti.

Ili u biti... jel ti se PS4 možda pregrijava? Ako si ga stavio unutar nekog ormarića, tipa ona polica otvorena samo prema naprijed ili tako nešto? Ako mu je vruće, onda ruši bilo koju igru, ja sam to imao ispočetka dok nisam skužio da treba bit skroz na otvorenom.

11 godina
protjeran
offline
Re: Gran Turismo Sport
Pregrijavanje nije... Samo u gt se Dešava... Pokušati ću ponovno instalirati. Jel moram kad obrišem ponovo skidati igru sa store-a
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo Sport

Vi koji igrate na kontroleru, koje postavke kontrolera koristite (one 3 sensitivity postavke)?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
Ja ga drzim na defaultu...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
Sensitivity na maximum. Samo tako skrece dovoljno brzo.

Pogledaj replay od bilo koga ko je brz, a vozi volanom (npr. kie25, imaš na youtube puno njegovih videa) pa ćeš vidjet da je skretanje s jedne na drugu stranu trenutno. Sad to isto probaj s kontrolerom, stavi pogled iz kokpita i probaj. Spoooro. Pa stavi steering sensitivity na max. Osjetno brže. Ipak ne tako brzo ko volan, ali solidno.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 22:58 (shrikehyp).
12 godina
offline
Gran Turismo Sport

Evo pobjede u manufa. Kupu. U zadnjem krugu prestigo frajera u AMGu. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Gran Turismo Sport

Ovo sa gran turismom više nema smisla. Ja uopće skoro nemogu igrat igru. Već sam pokušao sve moguće. Obriso čak igru i ponovo skinio 65 gb. Izbrisao save game. Učitao ga ponovno sa njihovog servera i opet isto. Neće i Bog. Cjelo dopodne se patim i jednu utrku samo odvozio.

Vozim kvalifikacija i odvozim i samo stoji ono da priprema utrku i moram prisilno ugasiti. Onda nekad zašteka recimo kad stisnem retry i crn ekran i opet prisilno gasim. Nekad kad uspijem ući u utrku i odvozim i izlazi iz igre i opet samo stane i vrti ono kao loading i opet moram ugasiti

Nemam šta više pokušati... igra je digitalna sa store-a ... ponovno skidanje nije pomoglo, obrisan save nije pomoglo , obriso ono temporary files ništa... samo ovu igru želim igrati i baš ona jedina neče a sve ostale rade bez problema. nigdje riješenja , googlao 2 sata i ništa... ima likova sa istim problemom ali rješenja nema

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice