Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.824
|
čitano: 1.153.483
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
9 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Hvala ti, radi se o povećoj cifri, pa mi živci rade od petka :D 

 

 

5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Nemas brige. Closed znaci da je zalba rijesena a procesuiranje novca je tehnikalija... 

12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav

Cesto narucujem sa aliexpress-a. U zadnje vrijeme mi se vec par put desilo da roba prvo ode u Tursku pa se onda salje dalje za hr a i dobije se drugi tracking broj. Medutim na trackingu zadnje sto pise je Istanbul- item forwarded to destination country.  Nakon toga vise nista. Roba na kraju dodje ali sve skupa traje jako jako dugo. Evo i i trenutno imam 2artikla koja putuju prek 50 dana a dosli su u tursku jos krajem 3. mjeseca. Jel ima netko ovdje takva iskustva i jel se moze kak izbjec ta ruta prek Turske? To se prije nije dogadjalo.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ako zelis free ili sto jeftinije onda nemas izbora. Prilikom narudzbe mozes birati nacin isporuke ali to kosta....

9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Iz tih razloga mije ebay draži, jer u 99% slučajeva mi roba stigne unutar 20-dana. Rijetko čekam misec dana. 
Dok na Aliju imam osječaj kao da češće čekaš po 2 mjeseca. 

 

Jedino eto mobitele kupujem preko alija radi DHL poštarine koju platim pa sam mirna što se tiče carine. bar zadnjih nekoliko puta je bilo tako, nadam se da će i ovaj put. 

 

Al sad kako je Splitska banka prešla na OTP, a kartica mi istekla, sad moram ponovo aktivirati paypal na tu novu karticu, al me zafrkavaju s nekim kodom kojeg nikako poslati :/ 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Koji kod cekas? AKo je to onih 1.95 usd ili koliko vec koje ti skinu prilikom registracije taj kod ti je na izvodu banke za tu karticu u opsi transkacije....

10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bezimeni kaže...

Pozdrav

Cesto narucujem sa aliexpress-a. U zadnje vrijeme mi se vec par put desilo da roba prvo ode u Tursku pa se onda salje dalje za hr a i dobije se drugi tracking broj. Medutim na trackingu zadnje sto pise je Istanbul- item forwarded to destination country.  Nakon toga vise nista. Roba na kraju dodje ali sve skupa traje jako jako dugo. Evo i i trenutno imam 2artikla koja putuju prek 50 dana a dosli su u tursku jos krajem 3. mjeseca. Jel ima netko ovdje takva iskustva i jel se moze kak izbjec ta ruta prek Turske? To se prije nije dogadjalo.

Ako želiš da ti prije stigne, biraj metodu slanja recimo:
Aliexpress standard shipping ili
China post registered air mail.

 

I u prosjeku stigne kroz dva tjedna.

Evo zadnji primjer, uzimao sam kabel metodom China post small packet plus (free shipping), čak nije ni stiglo. Našao drugog prodavača koji je imao aliexpress standard shipping za dolar i nešto, stiglo za 12 dana.

 

Ako uzimaš te small packet, ili yanwen economic, te free metode ne očekuj brzo pakete. Doplati i odaberi drugu metodu.

ivy7587 kaže...

Iz tih razloga mije ebay draži, jer u 99% slučajeva mi roba stigne unutar 20-dana. Rijetko čekam misec dana. 
Dok na Aliju imam osječaj kao da češće čekaš po 2 mjeseca. 

Eto, to ja mogu reći za Ali da mi je draži jer mi stigne unutar 20 dana :)

Sve ovisi kojom metodom šalje prodavač.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Da, taj kod. 

 

Problem je što izvod iz banke dobivan 1 put godišnje. 

A kad sam išla u banku ona nije imala pojma. pa mije rekla da zoven njihovu službu, pa je on tamo rekao da paypal nije ništa poslao i da opet zatražim kod...al kako sad čekam još uvijek ovaj povrat novca s alija, nemam love na računu, a oni opet traže da bi poslali novi kod

9 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kiki_b kaže...
ivy7587 kaže...

Iz tih razloga mije ebay draži, jer u 99% slučajeva mi roba stigne unutar 20-dana. Rijetko čekam misec dana. 
Dok na Aliju imam osječaj kao da češće čekaš po 2 mjeseca. 

Eto, to ja mogu reći za Ali da mi je draži jer mi stigne unutar 20 dana :)

Sve ovisi kojom metodom šalje prodavač.

 Ma da? ajde nadam se da ću i ja to doživit :D

Tj. znalo je nekad doći ranije, al rijetko kad. 

13 godina
online
Aliexpress nekoliko pitanja

U zadnjih godinu dana hrpa pošiljaka stiglo do mene u prosjeku 2, max 3 tjedna, samo je jedan bio više od 30 dana. Radije doplatim dolar dva da pošalje s registered air mail ili AliEx standard shipping pa sigurno dobijem tracking broj i na miru sam i još k tome sigurno neću platiti poštaru 4,5 kn jer ti inače naplate ako je small package. ebay sam 90% otkantao jer je koma po tom pitanju, niti možeš izabirati niti dobiješ kakav broj za praćenje. Nekoliko pošiljaka nisam nikad dobio pa se zajebavao sa refundima ili su pošiljke putovale 2 mjeseca, rekoh jebeš to...

 

Edit: sad sam se sjetio da sam sestri naručio s ebaya maskicu za mob početkom veljače jer na Aliju nemaju i nadao se da će ipak stići... naravno nije došla dan danas. Iz EU je ok naručivati, nisam imao problema dosad ali iz Azije nešto bez tracking broja, prava lutrija.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 13:56 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
vrinho kaže...

U zadnjih godinu dana hrpa pošiljaka stiglo do mene u prosjeku 2, max 3 tjedna, samo je jedan bio više od 30 dana. Radije doplatim dolar dva da pošalje s registered air mail ili AliEx standard shipping pa sigurno dobijem tracking broj i na miru sam i još k tome sigurno neću platiti poštaru 4,5 kn jer ti inače naplate ako je small package. ebay sam 90% otkantao jer je koma po tom pitanju, niti možeš izabirati niti dobiješ kakav broj za praćenje. Nekoliko pošiljaka nisam nikad dobio pa se zajebavao sa refundima ili su pošiljke putovale 2 mjeseca, rekoh jebeš to...

 

Edit: sad sam se sjetio da sam sestri naručio s ebaya maskicu za mob početkom veljače jer na Aliju nemaju i nadao se da će ipak stići... naravno nije došla dan danas. Iz EU je ok naručivati, nisam imao problema dosad ali iz Azije nešto bez tracking broja, prava lutrija.

 vidiš kako svakom različito. 

 

Ja baš dugo dugo već naručujem preko ebay-a i rijetko kad mi se dogodilo da nisam dobila ili da sam čekala dugo.
Znalo mi je doći čak nakon 10-tak dana.
Valjda baš kako se potrefi. 

Sad pošto čekam da mi osposobe paypal naručila sam par maskica krajem 4.mjeseca. baš me zanima kad će stići.

13 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
ivy7587 kaže...

 vidiš kako svakom različito. 

 

Ja baš dugo dugo već naručujem preko ebay-a i rijetko kad mi se dogodilo da nisam dobila ili da sam čekala dugo.
Znalo mi je doći čak nakon 10-tak dana.
Valjda baš kako se potrefi. 

Sad pošto čekam da mi osposobe paypal naručila sam par maskica krajem 4.mjeseca. baš me zanima kad će stići.

Tebi je ebay kao meni Ali i obrnuto. Vidiš, zanimljivo, kao da nismo u istoj državi  I meni je ebay bio no.1 do prije godinu i pol dana ali onda je počelo to s nedolazećim pošiljkama ili su dolazile jako kasno. Od onda sam se prebacio na Ali i nemam riječi prigovora na njih. Najviše mi se sviđa taj feedback od ljudi koji se može isčitati na svakom artiklu. I nakon što ostaviš review imaš dodatnih 4 mjeseca mogućnost da ga nadopuniš.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 14:17 (vrinho).
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
vrinho kaže...
ivy7587 kaže...

...

Tebi je ebay kao meni Ali i obrnuto. Vidiš, zanimljivo, kao da nismo u istoj državi  I meni je ebay bio no.1 do prije godinu i pol dana ali onda je počelo to s nedolazećim pošiljkama ili su dolazile jako kasno.

Meni je problem kod eBaya to što mi se uvijek čini da ne znam na čemu sam, osim eventualno ako bih dobio međunarodni tracking broj (a to nije bilo tako često).

13 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Da, to je problem, ne dobiješ broj i onda si misli, di je, kako je.... Prek ebaya samo iz EU naručujem, iz Azije više ništa dok s Alijem nemam taj strah. Na Aliju obavezno dobiješ broj ako piše pored dostave tracking information - available. Naručio sam multimediju za auto od njih za 150€ i nisam uopće strahovao, doduše iz Njemačkog skladišta ali svejedno. Šteta kaj nemaju više itema na EU skladištima. Samo iz Njemačke šalju koliko sam vidio. Probaš iz Španjolske ili Francuske i neće.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
12 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
vrinho kaže...

Da, to je problem, ne dobiješ broj i onda si misli, di je, kako je....

 A šta si imaš misliti gdje je paket?

Ima rok do kojeg mora stići, ako ne stigne seller ti vraća novce, čak vraćaju i prije tog roka ako tražiš.

Uopće ne kužim o čemu pričate, 99.9% paketa stigne, ono što ne stigne dobiješ novce nazad.

Ne znam zašto bi morao imati konstantni trag paketa.

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bill_jobs kaže...
vrinho kaže...

Da, to je problem, ne dobiješ broj i onda si misli, di je, kako je....

 A šta si imaš misliti gdje je paket?

Ima rok do kojeg mora stići, ako ne stigne seller ti vraća novce, čak vraćaju i prije tog roka ako tražiš.

Uopće ne kužim o čemu pričate, 99.9% paketa stigne, ono što ne stigne dobiješ novce nazad.

Ne znam zašto bi morao imati konstantni trag paketa.

 Zbog naše pošte. Jer vole vratiti paket koji stoji već 5 dana kod njih bez da dobiješ obavijest, paket ti potpiše i preuzme neka sasvim druga osoba, preusmjere ga na poslovnicu u skroz drugom dijelu grada pa ga tražiš skupa s njima danima, te slične akrobacije. Po trackingu barem koliko toliko znaš što se događa.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
13 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

2 puta mi se dogodilo da mi je po trackingu paket stigao u poštu, mislim si ok, dostaviti će sutra. Nisu, niti preksutra ni dan iza toga. Zaputim se onda sljedeći dan do pošte s isprintanim podacima u vezi tog tracking broja, kad je poslan, kad je stigao u Hr i kad u poštu. Službenica veli da će provjeriti iza, nije je bilo nekoliko minuta i vrati se s paketom, dam joj osobnu, potpišem da sam preuzeo i gotovo. E da nisam imao tracking broj možda ne bih vidio paket mjesec dana. Nije mi u interesu da mi vrate lovu nego da dobijem kaj sam naručio i čim prije moguće. A i to kaj veli mind_challenge.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 18:18 (vrinho).
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
vrinho kaže...

2 puta mi se dogodilo da mi je po trackingu paket stigao u poštu, mislim si ok, dostaviti će sutra. Nisu, niti preksutra ni dan iza toga. Zaputim se onda sljedeći dan do pošte s isprintanim podacima u vezi tog tracking broja, kad je poslan, kad je stigao u Hr i kad u poštu. Službenica veli da će provjeriti iza, nije je bilo nekoliko minuta i vrati se s paketom, dam joj osobnu, potpišem da sam preuzeo i gotovo. E da nisam imao tracking broj možda ne bih vidio paket mjesec dana. Nije mi u interesu da mi vrate lovu nego da dobijem kaj sam naručio i čim prije moguće. A i to kaj veli mind_challenge.

 Ne bi ga vidio nikada, jer bi ga nakon 5 radnih dana vratili posiljatelju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
12 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mind_challenge kaže...

 Zbog naše pošte. Jer vole vratiti paket koji stoji već 5 dana kod njih bez da dobiješ obavijest, paket ti potpiše i preuzme neka sasvim druga osoba, preusmjere ga na poslovnicu u skroz drugom dijelu grada pa ga tražiš skupa s njima danima, te slične akrobacije. Po trackingu barem koliko toliko znaš što se događa.

Takve stvari ako se i dogode spadaju u 0.001% slučajeva.

I isto kako ti se to dogodi na ebayu može se i na aliexpresu.

Imam 390 kupovina na ebayu, od toga nije mi stiglo nekih 5-6 paketa, ja bi rekao da je to prilično dobar omjer.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 18:54 (bill_jobs).
13 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mind_challenge kaže...

 Ne bi ga vidio nikada, jer bi ga nakon 5 radnih dana vratili posiljatelju.

 Za to moraju prvo ostaviti žuti listić i od onda vrijedi 5 dana da ga pokupiš na pošti. Ili se nešto mjenjalo u međuvremenu?

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
vrinho kaže...
mind_challenge kaže...

 Ne bi ga vidio nikada, jer bi ga nakon 5 radnih dana vratili posiljatelju.

 Za to moraju prvo ostaviti žuti listić i od onda vrijedi 5 dana da ga pokupiš na pošti. Ili se nešto mjenjalo u međuvremenu?

 U sustavu je "ostavljena obavijest", to sto ju ti nisi dobio ih nije briga. Kolegi s posla se vec dvaput dogodilo.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
13 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Lijepe li usluge u toj poslovnici onda, dno. Znamo da je pošta u banani već dulje vrijeme i da negdje zbilja fali radnika ali da idu to raditi.... Inače na svakom paketu koji sam primio dosad pisao je broj moba pa bi bar nazvali i rekli pokupi si paket. Prije 2 mjeseca me nazvao poštar jer na paketu je uz broj pisalo neko žensko ime i prezime, neko Poljsko i samo ime moje ulice bez broja. Poštar me samo pitao ime, prezime i točnu adresu i dostavio.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
10 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Samo da se nadovezem, od zadnjih 5 narudzbi bez trackinga sa alija, njih 4 nisu stigle evo vec preko 2 mj, ne znam sto se dogadja sa nasom postom al vise nista bez broja ne narucujem

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
jaZey kaže...

Samo da se nadovezem, od zadnjih 5 narudzbi bez trackinga sa alija, njih 4 nisu stigle evo vec preko 2 mj, ne znam sto se dogadja sa nasom postom al vise nista bez broja ne narucujem

 A kako si ti zaključio da je problem do naše pošte, a ne kineske??

Odakle uopće znaš da je seller išta poslao, da je napisao pravu adresu, da nije ispalo iz aviona negdje u Mongoliji?

Ne znaš.

10 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

pa nekako sumnjam da 4 razlicita sellera nisu poslali pakete

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
jaZey kaže...

pa nekako sumnjam da 4 razlicita sellera nisu poslali pakete

 Kako znas da su razliciti? ;)

9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ljudi, upravo sam naručila MI9 preko alija, goldway dučan. 

 

Iskoristila sam 2 kupona od 2 i 15 dolara koji su prošli kad sam klikla buy. Označila sve i cifra je na kraju bila 488 dolara. kliknem place order i sve uredno prođe. 

Problem je kad idem u My orders. tamo stoji da se čeka da uplata sidne, što je ok, al mi za order amount stoji 503 dolara umisto 488. 

a kuponi su prošli. 

 

pričala sam s agentom njihovim i kažu mi da mi je narudžba prošla kao 488$ i da su kuponi iskorišteni u toj narudžbi, al mi nitko nije objasnio zašto mi u my orders stoji cifra 503. 

 

Jel netko već naručivao s tim kuponima, jel to normalno da se u narudžbama vidi puni iznos bez kupona iako su kuponi iskorišteni i narudžba je prošla s njima? 
strah me da mi ne skinu 503, a naručila sam za 488 sve.
Mislim to je više od 100 kn jetinije.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Aliexpress nekoliko pitanja

Ako nisi naručila iz EU skladišta onda ti zbog vjerojatne carine i PDV-a tih 15 dolara bude najmanji problem. A poštarinu si računala?

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 13:42 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
vrinho kaže...

Ako nisi naručila iz EU skladišta onda ti zbog vjerojatne carine i PDV-a tih 15 dolara bude najmanji problem. A poštarinu si računala?

 Poštarina je uključena u cijenu Al DHL. 
 Do sad sam naručila masu mobitela, platila bi tih 27 dolara DHL i uvik mi prođe carinu bez problema..
A kad bi odabrala običnu poštarinu onda bi mi uvik ocarinili. 
Znači 488$ sa dhl poštarinom.

9 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav,

 

naručio sam sada kroz dva dana nekih kablova i sleevinga za oko 350kn vrijednosti. Zanima me, mogu li očekivati neke problematike na carini itd? :D 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice