Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.821
|
čitano: 1.152.329
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Dud kaže...
Dud kaže...

Meni su tri paketa u HP-u od 29.01. pa vidjet ćemo hoće li uskoro stići.

 Da odgovorim sam sebi, još uvijek nisu stigli. I ne, nije stvar samo u Ali expressu, moja seka je nraučila nekaj iz nekog domaćeg dućana koji dostavlja u roku tjedan dana pa već dva tjedna nema ničeg  :(

 Evo da odgovorim sam sebi u petak su mi stigla 3 paketa, naručeni 25.12. Znači 2 mjeseca je neki prosjek.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ista stvar kod mene. Naručeno 24.12. i napokon se pomaklo sa mrtve točke .U ponedjeljak bi trebala bit dostava.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Zna li netko kada bi mi mogao stići paket?
Što znači ovo da je kod Last Mile Carriera, da li ju blizu i gdje mogu provjeriti tko ga ima, gdje je i kada će stići?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ficek98 pogledaj na 17 track ili HP praćenje pošiljki.

Pisao sam par postova ranije, naručio sam nešto i kasnije skužio da je trgovina sumnjiva. Jel ima tko kakvih iskustava s tim? Nakon što istekne vrijeme koje ima da mi pošalje ja dobijem refund automatski koliko znam. Šta onda imaju od tih fake trgovina?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ficek98 kaže...
Zna li netko kada bi mi mogao stići paket?
Što znači ovo da je kod Last Mile Carriera, da li ju blizu i gdje mogu provjeriti tko ga ima, gdje je i kada će stići?

 HP je dobio najavu, paket ti je tek došao u NL

BF3:fluffy_inside
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Strašno koliko se i ovaj aliexpress standard shipping pogoršao. I tom opcijom će paketi putovat 60+ dana
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
foofajter kaže...
Strašno koliko se i ovaj aliexpress standard shipping pogoršao. I tom opcijom će paketi putovat 60+ dana

 Ne znam koliko to ima veze s njima, meni sad zadnji paket iz UK preko mjesec dana, a iz SAD-a stigao nakon 4 mjeseca...

3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ma sve ima veze, ali i ovi Nizozemci su se pogoršali. Prije koji mjesec su mi paketi znali bit u Nizozemskoj po 7-10 dana max, a sad evo imam dva koji su stigli tamo 5.2. i nakon toga praktički nisu mrdnuli.

Očito Kinezi sve više šalju tom opcijom tak da nije ni čudo da paketi stoje u Nizozemskoj puno duže nego kaj bi trebali
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Situacija je takva kakva je, malo krene pa malo stane...ili ćeš se pomiriti sa takvom situacijom i prihvatiti da predmeti putuju mjesec-dva(tri) ili ćeš prestati naručivati preko AliExpress-a i plaćati skuplje...možeš kako hoćeš, nema ljutnje!
7 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ekipa kakva je sad situacija sa aliexpresom i carinom?
Jel naplaćuju?
Konkretno me zanima ovaj sat
https://a.aliexpress.com/_mMWatS7

Ako će mi naplatit porez ima li koja alternativa? Neko EU skladište ili nešto?

Mi store hr ne dolazi u obzir jer su za skoro 300kn skuplji od
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ako ti zaustave na carini, platit ćeš oko 28$ pdv plus 60-ak kn carinske troškove.

Tak da je to neisplativo pored kupnje kod nas
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 6:08 (foofajter).
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Evo i meni konačno u subotu došao paket. Evo cijelog road tripa paketa nakon dolaska u NL:

 

Number: LT477723068NL
Package status: Delivered (46 Days)
Country: Netherlands -> Croatia
Destination:
2021-02-20 09:43 HRVATSKA, 10129 ZAGREB, Pošiljka uručena primatelju
2021-02-19 19:17 HRVATSKA, 10129 ZAGREB, Priprema pošiljke za isporuku u PU
2021-02-19 19:11 HRVATSKA, 10129 ZAGREB, Prispijeće pošiljke u dostavni ured
2021-02-19 13:21 HRVATSKA, 10020 ZAGREB-NOVI ZAGREB, Pokušaj dostave pošiljke
2021-02-19 07:36 HRVATSKA, 10020 ZAGREB-NOVI ZAGREB, Priprema pošiljke za dostavu
2021-02-19 06:22 HRVATSKA, 10020 ZAGREB-NOVI ZAGREB, Prispijeće pošiljke u dostavni ured
2021-02-18 14:25 HRVATSKA, 10200 ZAGREB, Prispijeće pošiljke u dostavni ured
2021-02-18 13:19 HRVATSKA, 10004 ZAGREB, Vraćanje pošiljke s Carine
2021-02-09 07:46 HRVATSKA, 10004 ZAGREB, Evidentiranje razloga zadržavanja na Carini/Pošti carinjenja
2021-02-05 09:26 HRVATSKA, 10004 ZAGREB, Prispijeće pošiljke
2021-01-28 09:25 HRVATSKA, HRZAGB ZAGREB 10003, Otprema pošiljke na Carinu/Poštu carinjenja
2021-01-27 11:20 HRVATSKA, HRZAGB ZAGREB 10003, Priprema za otpremu pošiljke
2021-01-27 11:18 HRVATSKA, HRZAGB ZAGREB 10003, Prispijeće u izmjeničnu poštu
2021-01-11 11:48 NIZOZEMSKA, NLHAGB, Pošiljka stavljena u vreću
2021-01-08 07:06 NIZOZEMSKA, NLHAGA, Prijam pošiljke
2021-01-05 03:38 NIZOZEMSKA, NLAMSE, Prijam pošiljke
Origin:
2021-02-09 07:46 The item is being processed by customs
2021-01-28 09:25 The item is being processed by customs
2021-01-28 09:25 The item is at customs
2021-01-27 11:18 The item has been processed in the country of destination
2021-01-18 10:11 The item has arrived in the country of destination
2021-01-14 18:35 The item is on transport to the country of destination
2021-01-11 11:49 The item is at the PostNL sorting center
2021-01-08 05:49 Consignment received at the PostNL Acceptance Centre
2021-01-06 14:11 The shipment is handed over in bulk, final acceptance of goods to be confirmed
2021-01-05 04:38 The item is ready for shipment
2021-01-05 03:37 The item is pre-advised to PostNL
======================================
Powered by www.17track.net

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Mene docekao danas prvi puta onaj novi plavi papiric za preuzimanje.

Vidit cemo dal ce prezivit do sutra il ce ga neki drugi JA JA doc pokupit umjesto mene.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Dali je netko dobio neku sličnu poruku.

"The shipment is handed over in bulk, final acceptance of goods to be confirmed"

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

2 posta iznad tvojeg imaš tu poruku u trackingu od čovjekovog paketa

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni u petak stigla maska za mobitel, naručena 09.02. S obzirom na cijenu, doplatio sam 2$ za slanje preko Special Line-YW, čisto da isprobam hoće li biti razlike. I gle, u petak ujutro stiže mail od Overseasa da će item biti isporučen tijekom dana, oko 11 došao dostavljač, preuzeo i potpisao.

 

Čak se i u trackingu pojavilo točno kad je maska isporučena. Baš ću kod iduće narudžbe opet probati, da vidim hoće li jednako trajati i da li će opet biti zadužen Overseas. Radije dam tih 2$ nego da čekam mjesecima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 10:47 (Dardevil).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Jučer mi stiglo dosta paketa,putovalo 50 dana .

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Konačno su i meni dostavljeni dva paketi za koje sam doplatio shipping i išlo je preko Aliexpress Standard Shipping, odnosno PostNL ( 14-28 dana ).

 

Prvi je naručen 05.01 i dostavljen danas ( 02.03 )

 

Drugi je naručen 11.01 i dostavljen 24.02

 

Na carini su oba stajala malo više od 3 tjedna, svaka čast uhljebi...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Stolnik kaže...

Konačno su i meni dostavljeni dva paketi za koje sam doplatio shipping i išlo je preko Aliexpress Standard Shipping, odnosno PostNL ( 14-28 dana ).

Prvi je naručen 05.01 i dostavljen danas ( 02.03 )

Drugi je naručen 11.01 i dostavljen 24.02

Na carini su oba stajala malo više od 3 tjedna, svaka čast uhljebi...

 3 tjedna kod nas na carini?? Tak baš piše u trackingu od pošte? ak je, onda užaaas!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
CyberDemonVZ kaže...
Stolnik kaže...

Konačno su i meni dostavljeni dva paketi za koje sam doplatio shipping i išlo je preko Aliexpress Standard Shipping, odnosno PostNL ( 14-28 dana ).

Prvi je naručen 05.01 i dostavljen danas ( 02.03 )

Drugi je naručen 11.01 i dostavljen 24.02

Na carini su oba stajala malo više od 3 tjedna, svaka čast uhljebi...

 3 tjedna kod nas na carini?? Tak baš piše u trackingu od pošte? ak je, onda užaaas!

 Nažalost da, još sam im slao mailove što se događa s paketima i u prvom mailu navedem sve potrebne informacije i naravno tracking brojeve, nakon tjedan dana sam dobio odgovor, da im neka pošaljem brojeve za praćenje da mogu provjeriti status očito ne znaju što znači "tracking number"...uglavnom odmah sam im opet poslao brojeve za praćenje i nakon toga više nije bilo odgovora.

13 godina
online
Aliexpress nekoliko pitanja

Za info, jučer mi stigla pošiljka naručena 13.01., prema ali trackingu slana je putem Yanwen Economic Air Mail, međutim sad vidim da je zemlja posrednik Uzbekistan, tamo je preljepljena originlana naljepnica i forwarded by Post of Uzbekistan.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
sosta kaže...

Za info, jučer mi stigla pošiljka naručena 13.01., prema ali trackingu slana je putem Yanwen Economic Air Mail, međutim sad vidim da je zemlja posrednik Uzbekistan, tamo je preljepljena originlana naljepnica i forwarded by Post of Uzbekistan.

 

 Nepuna 2 mjeseca što znači ulazi u onaj prosjek od 2 mj. I reko bi sad da je to neko pravilo ali nije, jer mojoj seki nisu došle stvari sad već više od 2 i pol mjeseca skoro 3 :(

 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Koliko se prosječno čeka refund ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Oko tjedan dana, barem sam ja toliko čekao.

I want to believe
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Brki1994 kaže...

Oko tjedan dana, barem sam ja toliko čekao.

 S tim da to nije do alixpresa vec do karticarske kuce. Njima treba par dana da obrade i pare sjednu nazad na racun....

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Imam VISU prepaid kod Otp banke i dosta su brzi  ažurni po tom pitanju, barme kada je riječ o novcima iz inozemstva.

Više sam čekao povrat kod naših trgovaca gdje sam bio "nestrpljiv" 2-3 tjedna 

I want to believe
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Znači meni niti jedan od zadnjih 6 paketa koje sam naručio s Alija nije stigao, prvi od kojih je naručen krajem 4. mjeseca. U međuvremenu frendovi svakodnevno redovito dobivaju pakete i to dosta brzo.

Išao u poštu jer mi već stvarno sumnjivo i čovjek predamnom prošao kroz listu svih pakete u zadnjih par mjeseci i nije našao ništa. Ne znam tko je tu lud, ali jedino što mi preostaje je probati naručiti na neku drugu adresu pa vidjeti što će se dogoditi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ne odustaj olako, meni nedavno stigao paket iz lipnja 2020., tak da možda stigne i par onih iz 2018. i 2019., strpljen-spašen...

 

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ja se racunam ak ti ne dode za 100 dana, neces ga vjerovatno ni vidit.
Rijetko mi se dogodi da mi paket ne dode
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 13:39 (AmonZero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Kako postupate kad vam ne dolaze paketi u navedenom periodu? refund pa ako ipak dođe kontaktirat prodavača i vratit pare ili čekat mjesecima da dođe?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice