Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.828
|
čitano: 1.158.457
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
60nine kaže...

može i Aliex saver shipping... 

kak su meni na ovoj temi rekli ranije - bitno da je jedna od te dvije opije bar na jednom artiklu (ak ih je više), samo da nije Cainao (iako vidjeh da i Cainao ljudima prolazi kroz Mađarsku)

 pravilo je da nema pravila... :(

 

10 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

i to stoji

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Meni su jučer stigla u istoj dostavi 2 artikla preko Mađarske i do nas Overseasom. Oba su bila Cainao pošiljka. Jedan je došao 13 a drugi 17 dana od narudžbe. Nakon carinjenja je 3 dana trebalo iz Mađarske da stigne u Hr. Overseas mi je 10x bolji jer te obavijeste o dolasku i više paze na pakete. Dok mi preko HP-a poštar zatakne u sandučić rub paketa da se cijeli paket vidi (može ga ukrasti tko hoće). I još te ne obavijeste.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
16 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Ja naručujem sve sa Ali shippingom, nebitno kojim, dolazi u 2 tjedna i nije mi još ništa otišlo na carinu. Neke doveze HP, neke Overseas, mislim da to više ovisi kako su ga oni poslali, tipa paket Overseas, pismo Pošta, ali samo nagađam. Dok frend kaže da sve naručuje Cainao, nikad carina i sve dovozi Overseas, pa se onda pitam zašto uvijek plaćam dodatno za Ali shipping.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Zadnjih 15 stvari koje sam naručio išle su preko Cainao / Mađarske i sve su mi dostavljene Overseas-om, osim zadnje 3 stvari koje su po trackingu zapele "u Zagrebu na dostavi.
Kontaktirao sam Overseas da vidim da li je paket kod njih i gdje je zapleo, oni traže eurodis broj za praćenje koji počinje sa 158***, jer po ovom mađarakom trackingu ne mogu ništa. Zanimljivo, za sve predmete koje sam naručio imam taj broj pošiljke osim za ta zadnja tri predmeta. Kontaktirao sam prodavača u više navrata da mi javi taj broj, no jedino što sam dobio je automatski odgovor od kokeg nisam imao nikakve korisiti.
Kako je očekivani rok isporuke prošao za 2 tjedna, a predmete sam platio Revolut-om, pokrenuo sam postupak za povrat novca (preko Revolut-a), priložio sve što je Revolut tražio i u rekordnom roku (ne znam da li je prošlo 2 sata od predaje zahtjeva) dobio novce natrag, iako je bilo navedeno da postupak može trajati do 12 tjedna.
Ne radi se o velikom iznosu, ali s obzirom da od Aliexpress-a odnosno prodavača nije bilo volje za pomoći nisam vidio drugu opciju.
Ovo nije reklama za Revolut već samo da znate da imate i tu opciju.
Moj PC  
6 0 hvala 2
14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Danas mi je naplacen PDV i trosak H7 bez IOSS jer ga nisu cijelog prikazali. Platio 25kn kolko i sam proizvod. Ne mogu nac gdje da kontaktiram support i trazim povrat. Onaj Eva robot nije od pomoci i ne znam kako dobit live agent. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2022 11:07 (KASA).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Meni su prije 5 dana naplatili ukupno 23,78kn za audio adapter od 2€. Pravio sam se blesav, pa ispunio obrazac na posta.hr za povrat neosnovano naplaćenih davanja, pa ćemo vidjeti što će biti. Zaprimili su prigovor 11.11., još čekam.

Isto sam napravio prije mjesec dana za nešto drugi i vratili pare nakon 3-4 tjedna.

 

 

16 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Koje shipping metode ste koristili na tim paketima koji su vam naplaćeni, obojica?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
dpanijan kaže...

Meni su prije 5 dana naplatili ukupno 23,78kn za audio adapter od 2€. Pravio sam se blesav, pa ispunio obrazac na posta.hr za povrat neosnovano naplaćenih davanja, pa ćemo vidjeti što će biti. Zaprimili su prigovor 11.11., još čekam.

Isto sam napravio prije mjesec dana za nešto drugi i vratili pare nakon 3-4 tjedna.

 

 

Mislim može se probat iako to više ne rade posebno ako IOSS nije naznacen u potpunosti sto je moj slučaj pa je zbog toga sve naplaceno to. Ti si ovaj drugi prije mjesec dana podnio prigovor pa razumljivo da si dobio povrat.

 

Ne znam koji je shipping bio. Korisitio sam koji je bio po defaultu. Pokusavam sad vidjet al nigdje ne pise ni na posiljci ni na Aliju.

15 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Pozz,imam jedan dispute,i nemogu nikako kao dokaz uplodaati video od 45mb.

Kad dodam video,aplikacija ga prihvati,i neide dalje,

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Hacker002 kaže...

Koje shipping metode ste koristili na tim paketima koji su vam naplaćeni, obojica?

 Ovaj zadnji je sigurno bio Cainiao Super Economy, a vjerojatno i prošli. NIsam siguran za prošli jer je bilo dosta narudžbi, a ne sjećam se točno koja. Dakle, vjerojatno treba izbjegavati taj shipping. Dobro znati.

10 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
dpanijan kaže...
Hacker002 kaže...

Koje shipping metode ste koristili na tim paketima koji su vam naplaćeni, obojica?

 Ovaj zadnji je sigurno bio Cainiao Super Economy, a vjerojatno i prošli. NIsam siguran za prošli jer je bilo dosta narudžbi, a ne sjećam se točno koja. Dakle, vjerojatno treba izbjegavati taj shipping. Dobro znati.

 

zanimljivo mi je kako sam na jednoj fb grupi koje sam član čuo kako su ljudima uredno prolazili i Cainao paketi...

9 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

ekipa imam jedno pitanje za one iskusne sa naručivanjima sa Aliexpressa.

 

Dakle naručio sam jedan zidni držač za ps5, cijena je oko 167 kn (pisalo je VAT included), toliko sam platio, pisalo je da je dostava besplatna. I sad igrom slučaja imam jednog prijatelja koji radi na carini i pitao ga hoće li i koliko tu još država uzeti koju kintu, carine porezi i to. Nisam godinama naručivao ništa izvan EU, pa totalno nisam u toku. I kaže mi on da ću platiti još dodatno porez i nekoj firmi za papire za špediciju što će sigurno koštati još oko 150-200 kn. I sad ja šokiran, nikad nisam čuo za tako nešto, i sjetim se da jedan kolegica s posla redovito naručuje sa alija, pa sam pitao nju i ona kaže da joj se tako nešto nikad nije dogodilo. I sad sam došao ovdje da potvrdim je li taj s carine priča nebuloze ili stvarno ima tu nečega?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Cansee kaže...

ekipa imam jedno pitanje za one iskusne sa naručivanjima sa Aliexpressa.

 

Dakle naručio sam jedan zidni držač za ps5, cijena je oko 167 kn (pisalo je VAT included), toliko sam platio, pisalo je da je dostava besplatna. I sad igrom slučaja imam jednog prijatelja koji radi na carini i pitao ga hoće li i koliko tu još država uzeti koju kintu, carine porezi i to. Nisam godinama naručivao ništa izvan EU, pa totalno nisam u toku. I kaže mi on da ću platiti još dodatno porez i nekoj firmi za papire za špediciju što će sigurno koštati još oko 150-200 kn. I sad ja šokiran, nikad nisam čuo za tako nešto, i sjetim se da jedan kolegica s posla redovito naručuje sa alija, pa sam pitao nju i ona kaže da joj se tako nešto nikad nije dogodilo. I sad sam došao ovdje da potvrdim je li taj s carine priča nebuloze ili stvarno ima tu nečega?

Najvjerojatnije nećeš platiti ništa. Ako ti ide kroz Mađarsku, definitivno nećeš platiti ništa i još će ti Overseas dopelati doma, a ako završio kod HP-a, postoji šansa da ćeš platiti PDV i 18,5 kuna troškova carinjenja. To nema razloga ići na špediciju.

9 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
Cansee kaže...

ekipa imam jedno pitanje za one iskusne sa naručivanjima sa Aliexpressa.

 

Dakle naručio sam jedan zidni držač za ps5, cijena je oko 167 kn (pisalo je VAT included), toliko sam platio, pisalo je da je dostava besplatna. I sad igrom slučaja imam jednog prijatelja koji radi na carini i pitao ga hoće li i koliko tu još država uzeti koju kintu, carine porezi i to. Nisam godinama naručivao ništa izvan EU, pa totalno nisam u toku. I kaže mi on da ću platiti još dodatno porez i nekoj firmi za papire za špediciju što će sigurno koštati još oko 150-200 kn. I sad ja šokiran, nikad nisam čuo za tako nešto, i sjetim se da jedan kolegica s posla redovito naručuje sa alija, pa sam pitao nju i ona kaže da joj se tako nešto nikad nije dogodilo. I sad sam došao ovdje da potvrdim je li taj s carine priča nebuloze ili stvarno ima tu nečega?

Najvjerojatnije nećeš platiti ništa. Ako ti ide kroz Mađarsku, definitivno nećeš platiti ništa i još će ti Overseas dopelati doma, a ako završio kod HP-a, postoji šansa da ćeš platiti PDV i 18,5 kuna troškova carinjenja. To nema razloga ići na špediciju.

 

aj dobro, sad doplatiti 50-60 kn i nije problem, ali 150-200 bi bio razlog da uopće to ne uzimam otamo.

 

Hvala puno

14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Cansee kaže...

ekipa imam jedno pitanje za one iskusne sa naručivanjima sa Aliexpressa.

 

Dakle naručio sam jedan zidni držač za ps5, cijena je oko 167 kn (pisalo je VAT included), toliko sam platio, pisalo je da je dostava besplatna. I sad igrom slučaja imam jednog prijatelja koji radi na carini i pitao ga hoće li i koliko tu još država uzeti koju kintu, carine porezi i to. Nisam godinama naručivao ništa izvan EU, pa totalno nisam u toku. I kaže mi on da ću platiti još dodatno porez i nekoj firmi za papire za špediciju što će sigurno koštati još oko 150-200 kn. I sad ja šokiran, nikad nisam čuo za tako nešto, i sjetim se da jedan kolegica s posla redovito naručuje sa alija, pa sam pitao nju i ona kaže da joj se tako nešto nikad nije dogodilo. I sad sam došao ovdje da potvrdim je li taj s carine priča nebuloze ili stvarno ima tu nečega?

 prijatelj te htio zavaljat :p

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
tuna-1 kaže...
Cansee kaže...

ekipa imam jedno pitanje za one iskusne sa naručivanjima sa Aliexpressa.

 

Dakle naručio sam jedan zidni držač za ps5, cijena je oko 167 kn (pisalo je VAT included), toliko sam platio, pisalo je da je dostava besplatna. I sad igrom slučaja imam jednog prijatelja koji radi na carini i pitao ga hoće li i koliko tu još država uzeti koju kintu, carine porezi i to. Nisam godinama naručivao ništa izvan EU, pa totalno nisam u toku. I kaže mi on da ću platiti još dodatno porez i nekoj firmi za papire za špediciju što će sigurno koštati još oko 150-200 kn. I sad ja šokiran, nikad nisam čuo za tako nešto, i sjetim se da jedan kolegica s posla redovito naručuje sa alija, pa sam pitao nju i ona kaže da joj se tako nešto nikad nije dogodilo. I sad sam došao ovdje da potvrdim je li taj s carine priča nebuloze ili stvarno ima tu nečega?

 prijatelj te htio zavaljat :p

 Prijatelj ne radi na dijelu carine koji se bavi pizdarijama sa AliExpressa nego na ozbiljnom ulazu gdje vrijede ta pravila sa špedicijom i ostalim svinjarijema.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
vrijednost od 167 kn obično bude aliexpress standard shipping (provjeri koji shipping je odabran prilikom kupnje) i dostavlja overseas bez ikakvih dodatnih troškova.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2022 19:31 (Verden).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Kako dalje? HP kaže da nema uvid u takve male pošiljke i nema mogućnost niti obavezu praćenja iste?
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

-hp kaže glupost, tj nema male ili velike pošiljke, postoji samo pošiljka koja je ili nije u sustavu..

-hp ne radi ništa, sav posao se svodi na barkodskeniranje i ovisno o eitketi ide dalje kao i sama dostava, mada i to naplaćuju 18,5-38kn kao trošak carinskog postupka za izdavanje (fanfare!) usmene carinske deklaracije, hr-hp izum, jer ne posotji u galaxiji deklaracija koja bi bila usmena (smisao svakog dokumneta, papira-potvrde..) je upravo to, dokument.. ne usmeno, kao dokaz, trag.. + i direktno povezano s trakingom gdje se što nalazi, ista stvar samo drugi financiski okvir-pogled ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Shvaćam. Što ja mogu poduzeti? Već je bila takva situacija i pošiljka nikada nije došla.
Luc
5 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Znači naručio led trunk svijetlo za Peugeot 2008, došlo mi za Hondu Jazz i to za tablicu. Sad piše da se čeka moj odgovor, al ne mogu ništa kliknuti. Sellers hoće return i refund opciju, ja tražim refund. Mislim pošalje skroz krivo i sad da mu ja vraćam i plaćam postarinu koja košta ko taj dio.. Kaj napraviti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Luc989 kaže...
Shvaćam. Što ja mogu poduzeti? Već je bila takva situacija i pošiljka nikada nije došla.

 -što poduzeti? .. nije u hr, nije u eu.. teže, možda prestati naručivati s alija? ebay-amazon su ipak uredniji, tj pokriju trošak-povrat ako do tog dođe.. a čini mi se da i ali to radi pa tražiš-prijaviš-žališ se i možda dobiješ ili idući put zaobiđeš trgovinu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
FiTop kaže...

Znači naručio led trunk svijetlo za Peugeot 2008, došlo mi za Hondu Jazz i to za tablicu. Sad piše da se čeka moj odgovor, al ne mogu ništa kliknuti. Sellers hoće return i refund opciju, ja tražim refund. Mislim pošalje skroz krivo i sad da mu ja vraćam i plaćam postarinu koja košta ko taj dio.. Kaj napraviti?

Čekat ćeš da AliExpress presudi.

 

Nadam se da si u opis problema napisao da bi te slanje natrag koštalo više nego proizvod košta.

5 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Jesam, jer stvarno nema smisla.. A dobro, kolko toga uzimam ovo je prvi put da je problem, uvijek bi se sve dogovorili lijepo

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
FiTop kaže...

Jesam, jer stvarno nema smisla.. A dobro, kolko toga uzimam ovo je prvi put da je problem, uvijek bi se sve dogovorili lijepo

Prodavač računa da ćeš ti odustati jer ti se neće isplatiti slati proizvod natrag. Pokvarena igra.

5 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi. Koju shipping opciju odabrati da mi sigurno dodje bez carine i tih stvari? Ne znam da li dhl jos ima onih svojih naplacivanja dodatno, iako tu pise da je dhl pl... 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Koji god od ova dva odabereš na nijednom nećeš platiti dodatno. Aliex standard shipping izabirem uvijek koliko god što košta i nikad ništa nisam plaćao dodatno, ni carini, ni pošti. Ovo drugo ti znači da šalju iz Poljskog skladišta i tu također ništa se ne plaća, pogotovo jer šalju iz EU. Jedino mi je čudno da im je tako dugi rok za isporuku, inače iz EU skladišta to dolazi u roku tjedan dana, bar po mojem iskustvu.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2022 11:28 (vrinho).
Moj PC  
1 0 hvala 1
17 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Koje papire je tražio Revolut jer bi onda u budućnosti plaćala s Revolut, a ne Master card. Dva puta mi se dogodilo da paket ima tracking do Mađarske i dalje ne, a da na Aliexpress-u smatraju kad je paket izašao iz Mađarske da je dostavljen.
16 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Potvrdu o kupnji (SS iz Aliexpress aplikacije sam im poslao), dokaz da sam pokušao stvar riješiti s prodavačem (isto SS iz Aliexpress aplikacije) i još sam im poslao prepisku s lokalnom dostavnom službom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice