Cloud Storage (vodič) izdvojena tema

poruka: 117
|
čitano: 62.548
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
Srednji kaže...
duzda kaže...

Pozdrav, naime ovako tražim temu u kojoj se spominjalo kako aktivirati 100GB besplatno na dvije godine a radilo se o Onedrive.u, te je jedan od kolega spominjao nekakav kineski i li japanski cloud servis sa ogromnom količinom mjesta tipa nešto kao 1TB...

 Imas i ovaj ako zelis...1 TB prostora...

 

Yunio

 Stranica od Yunia je nedostupna, zadnji update na Play storeu je od 11/2013.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Cloud Storage (vodič)

Kako da jednu mapu sa videozapisima omogučim da bude vidliva svima ? 

 

 

13 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
Markić7 kaže...

Kako da jednu mapu sa videozapisima omogučim da bude vidliva svima ? 

Sve ovisi o tome koji cloud koristiš.

13 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Da li netko koristi Weiyun od 1 TB i kakva su iskustva.Na nekim siteovima piše da podržava engleski jezik, ali ne mogu ga pronaći?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
Hrvoje001 kaže...

Da li netko koristi Weiyun od 1 TB i kakva su iskustva.Na nekim siteovima piše da podržava engleski jezik, ali ne mogu ga pronaći?

Prije je bila stranica na engleskom, ali više nije. Možda su ažurirali stranicu i stari prijevod nije bio kompatibilan s novom stranicom, pa su ga odlučili maknuti

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2015 18:57 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
Hrvoje001 kaže...
Srednji kaže...
duzda kaže...

Pozdrav, naime ovako tražim temu u kojoj se spominjalo kako aktivirati 100GB besplatno na dvije godine a radilo se o Onedrive.u, te je jedan od kolega spominjao nekakav kineski i li japanski cloud servis sa ogromnom količinom mjesta tipa nešto kao 1TB...

 Imas i ovaj ako zelis...1 TB prostora...

 

Yunio

 Stranica od Yunia je nedostupna, zadnji update na Play storeu je od 11/2013.

 nisam ga koristio..samo sam cuo za njega...thx za update...skoro z4jeb4l covjeka...sry frende...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
7 godina
neaktivan
offline
Cloud Storage (vodič)

Pozdrav, imam pitanje vezano za Google Drive

Kako mogu da za neki folder/file omogućim download tj. da napravim link za download tog foldera.

Pokušavao sam sa nekim linkom gdje se ubaci ID tog file-a i ide direktni download, ali kad to uradim sa folderom izbaci error/ne može pokrenuti download.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
Xeox2 kaže...

Pozdrav, imam pitanje vezano za Google Drive

Kako mogu da za neki folder/file omogućim download tj. da napravim link za download tog foldera.

Pokušavao sam sa nekim linkom gdje se ubaci ID tog file-a i ide direktni download, ali kad to uradim sa folderom izbaci error/ne može pokrenuti download.

 Zipaj folder i onda pošalji link. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
blowfish_cro kaže...
Xeox2 kaže...

Pozdrav, imam pitanje vezano za Google Drive

Kako mogu da za neki folder/file omogućim download tj. da napravim link za download tog foldera.

Pokušavao sam sa nekim linkom gdje se ubaci ID tog file-a i ide direktni download, ali kad to uradim sa folderom izbaci error/ne može pokrenuti download.

 Zipaj folder i onda pošalji link. 

 Hvala 

14 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Ima netko alternativu SugarSyncu? Ne mora biti free.

 

Jedino sto trazim je da ono sto prepravim na racunalu, da tu promjenu vidim na mobitelu/tabletu. (Da mi se updatea folder, kojeg onda mogu i citat sa nekom drugom aplikacijom, a ne da tu promjenu samo mogu vidjet iz konkretno te Cloud aplikacije.)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Pozdrav svima,

planiram za koji dan uzeti paket na http://www.depfile-premium.com/ po preporuci na drugom forumu. Treba nam za firmu 3 TB prostora da prenesemo na ovo pa ponovo skinuti na PC kada se poprave. Bilo je jos preporuka za https://aws.amazon.com/. Da li je mozda neko radio s ovim prvim sajtom ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Ekipa, vidim da tema nije baš nešto akitvna, ali imam par pitanja...

 

Dakle trebam neki cloud veličine 50-100GB, koji bi mi koristio na računalu, laptopu i android uređaju, imao sam dropbox preko kojeg sam imao 50GB od Samsunga ali ta promocija mi je sada izašla pa moram nešto mijenjati...

 

gledao sam google drive i njega sam trenutno koristim ali ne čini mi se nešto, te sam instalirao Sync ok je ali ne podržava recimo da ja stavim na njega Word dokument koji sam krenuo pisati na PC-u i spremim ga na Sync da se logiram na laptopu ili tabletu i nastavim pisati na nekom drugom uređaju, a to mi je dosta bitno zbog fax-a da recimo šta imam na PC-u da imam i na laptopu te da je sve jedno s drugim sinkronizirano. Spreman sam i platit koju paru za dobar i pouzdani servis.  

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 18:27 (ERROR1911).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cloud Storage (vodič)

Ja koristim OneDrive, isto jer sam dobio 100 GB od Samsunga, ali nije baš idealan. Sa Dropboxom sam bio najzadovoljniji, ali oni nemaju 100 GB opciju nego samo 1 TB pa ispadne dosta para.

 

Google Disk je prihvatljive cijene i dosta dobro radi, zbog čega ti se ne sviđa?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
blowfish_cro kaže...

Ja koristim OneDrive, isto jer sam dobio 100 GB od Samsunga, ali nije baš idealan. Sa Dropboxom sam bio najzadovoljniji, ali oni nemaju 100 GB opciju nego samo 1 TB pa ispadne dosta para.

 

Google Disk je prihvatljive cijene i dosta dobro radi, zbog čega ti se ne sviđa?

 Ne znam, možda slučaj samo kod mene, imam na mobilnom uređaju uključenu automatsku sinkronizaciju slika na Google Disk, uređaj sinkronizira sve slike, a na PC-u pola tih slika nije sinkronizirano i ne žele se uopće sinkronizirati, dok je to na dropboxu savršeno radilo. 

8 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

A jel zna netko zašto mi Goodle drive javlja "not enough storage error".

Doplatio sam 2 USD/mjesec za 100 GB, imam zauzeto 7 GB i uploadao bih kojih 80GB. I kad u WIN 10 povučem folder za sadržajem (fotke i video u podfolderima) na google drive sync folder, javi mi gornju grešku.

Pisao sam supportu ali me ne doživljavaju...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Imam jednu specifičnu potrebu, da tako kažem.

 

Trebam cloud prostor, zaista nije važna veličina jer ne vjerujem da će ikada biti više od 100MB na njemu, ali.. Trebam da bude public, tj. da mu svatko može pristupit i skinuti s njega ono što ja postavim.

 

Npr. Hyperlink cloud prostora bi smanjio pomoću goo.gl , i onda bi taj link dao svakome tko želi skinuti navedeni PDF. Taj isti PDF bi ja s vremena na vrijeme modificirao tako da bi ga brisao s clouda i ponovno uploadao, ali želim da se pomoću tog linka uvijek može doći na taj cloud koji sadrži najnoviju verziju PDFa. Je li to moguće izvesti, i kako?

 

Hvala

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)

pCloud ti ima tu mogućnost. Podijeliš folder i unutra postaviš PDF te ga ljudi mogu otvoriti u pregledniku ili skinuti na računalo. Sa strane im još i piše datum kada si PDF uploadao. Također možeš i skratiti link da bude pc.cd/XXXXXX.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2016 14:34 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
Marko :D kaže...

pCloud ti ima tu mogućnost. Podijeliš folder i unutra postaviš PDF te ga ljudi mogu otvoriti u pregledniku ili skinuti na računalo. Sa strane im još i piše datum kada si PDF uploadao. Također možeš i skratiti link da bude pc.cd/XXXXXX.

 Evo napravio sam upravo, točno sve kako sm trebao i kako si rekao! Hvala puno!!

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Uzeo sam Amazon Cloud Unlimited Storage uslugu. Prilikom registracije sam primjetio da je preko amazon.uk cijena 55 funti a preko amazon.com 60 dolara. Jednostavnom racunicom dolazi se do razlike od 60kn u cijeni. Naravno otvorio sam account na amazon.com :). Usluga je unaprijedena u zadnje vrijeme pa je moguce pregledavanje videa, slika, pdf i office datoteka online te vise ne postoji bespaltnih 5GB. Ako zelite koristiti Amazon morati ce te dati neko kreditnu karticu prilikom registracije. Cijena je na godisnjoj bazi. Najbolja stvar od svega sto je usluga potpuno besplatna 3 mjeseca pa svi koji ne budu eventulno zadovoljni najjeftinijim cloud-om sa neogranicenim prostorom na svijetu mogu lako otkazati uslugu bez ikakvih troskova. Brzine su u redu nema nekih znacajnijih dropova osim ogranicenja vaseg sistema. Ja sam koristio za testiranje gigabitni server tako da je jedino ogranicenje harddisk na serveru. Radi i na desktop i mobile varijanti te naravno browseru vrlo fluidno te sam dojma da je brzi od OneDrive-a kojeg takoder koristim. Koristan feature je i trazilica(search). Nazalost upload file-ova vecih od 2GB preko browsera nije moguce nego se mora koristiti desktop apklikacija. S obzirom na upozorenja da se skeniraju fileovi preporucam da kriptirate datoteke za koje nemate autorska prava. Ako bude kakvih problema prilikom koristenja javim. pozz

 

https://www.amazon.com/clouddrive

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Cloud Storage (vodič)

Se smije koristi google drive (personala acconut) za poso,imat gore neke racune fakture itd ili mora na njemu bit iskljucivo osobne stvari ,fotografije,videa itd?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cloud Storage (vodič)

Dali je moguče evo na google drive

 

Imam veliki file koji podjelim frendu, dali on može kako prebaciti u svoj nekako a da pritom nebude vezan za moj jer sam ja vlasnik tj osoba koja je to uploadala. 

 

Recimo ja obrišem taj file, pa se bude i njemu obrisalo. Kako da on spremi to da više nije povezan sa menom nego da je njegov. 

 

Isprobavao sam ja reicmo sa dva google acc. Na jednom sam podjelio sadržaj drugom acc, i isao sam na opciju "Djeljeno sa mnom"  i desni klik na file i odabarao sam "Dodaj na moj disk"  prebacila se ikonica na moj disk tj na glavnu površinu. I onda sam probao sa drugim acc obrisati taj file koji sam podjelio. kao rezutat je bilo da se sve obrisalo.

 

Trenutno vidim mogučnost da bi frend trebao skinuti sadrzaj i ponovno uploadati u google drive pa bude ima svoj sadržaj. A upload je kompliciran pogotovo ako je riječ o velikom fileu, dali se to može kako zaobiči, jer bolje je samo označiti file preko google opcije nego skidati i uploadati. 

 

 

9 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

da ne otvaram temu..da ne otvaram temu....da li neko od vas dokupuje storage na gmail, stalno mi javlja da mi je 99% popunjen, pa obrisem vece mailove pa padne na 85 pa za par mjeseci opet 99, postaje smorno...sta je prakticno ciniti ? hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
Brišeš samo dolazne mailove ili i one poslane?
15 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)

Imaš za 139kn godišnje 100GB ili 240kn za 200GB. 

10 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Možda imaš hrpu toga na Driveu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Ima li netko možda TeraBox?

Koliko vidim 1 tb je free..

Uviijek će biti budala i rata...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

pomocu vpn logovanog na Tursku uzeo gdrive 200 Gb, cijena puno niza nego iz BiH, radi sve ko urica

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2023 15:35 (dadotb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice