Debitna/kreditna kartica za maloljetnike

poruka: 41
|
čitano: 54.312
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Debitna/kreditna kartica za maloljetnike

Ja koristim poklon kartice

Great minds think alike :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Debitna/kreditna kartica za maloljetnike
Medikus kaže...
Maloljetnik sam i želim neku karticu s kojom mogu napraviti Paypal. Imam osobnu, i htio bih sam uplaćivati novac na tu karticu u banci. Dakle bez nekih žiro računa i sličnih stvari. Trošio bih onoliko koliko bi uplatio. I da se može na bankomatu podignuti novac. Može li mi netko pojasniti što trebam napraviti?

Pozdrav.

Sve što trebaš je imati osobnu iskaznicu.

Iako kažeš kako ne želiš ŽIRO račun ja ti zaista to sugeriram kao najbolju opciju

Dakle, trebaš otići u banku (PBZ, Erste ili dr.) i tražiti otvaranje ŽIRO računa uz pripadajuću karticu.

Potpisati ugovor sa bankom i u roku od 2-4 tjedna ti na kućnu adresu dolazi kartica

 

PBZ i Erste ti mogu ponuditi VISA Electron debitnu karticu ŽIRO računa koja zaista izvrsno radi. (Ja koristim više od 2 i pol godine)

Izvrsna je za plaćanje i primanje uplata putem PayPal-a a radi i sa MoneyBookers-om.

Kod ŽIRO računa nema minusa niti prekoračenja, koliko imaš, toliko trošiš.

Karticu možeš korisiti na bankomatima, kod plaćanja u trgovini i u većini online trgovina.

U Erste banci možeš otvoriti "ŽIRO račun za mlade" i besplatno možeš dobiti usluge internet, mobilnog i telefonskog bankarstva kako bi u svakom trenutku mogao pratiti svoju potrošnju.

 

 

Napomena: kod potpisivanja ugovora sa bankom treba biti prisutan jedan od tvojih roditelja/skrbnika/zakonskih zastupnika.

 

Ako te bilo što još zanima samo pitaj.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Debitna/kreditna kartica za maloljetnike
Hacker002 kaže...

evo 2 načina

 

NAČIN 1

1.    Uzmite svoju osobnu iskaznicu
2.    Otiđite u PBZ
3.    Pitajte tetu (ili čiku ) na šalteru da želite otvorit žiro račun
4.    Dobit ćete neku potvrdu ili nalog (šta li više ) i trebate to potpisat
5.    Uplatite na račun nešta love
6.    I nakon par dana dobit ćete Visa Electron debitnu karticu koju PayPal prihvaća
7.    UŽIVAJTE U ONLINE KUPOVINI


NAČIN 2
Uputa za sve maloljetne koji žele imati paypal račun!
napomena: ovo pišem za erste banku, neznam kako je u ostalim...
 Potrebno: Jedan od roditelja, barem jedna ruka (da se možete potpisati), odlazak do ERSTE banke
 Postupak: Odete do banke sa roditeljem, i zatražite da vam otvore kunski račun i usput napomenete teti na šalteru da želite VISA Electron karticu kako bi mogli kupovati preko neta. Potpišete sve potrebno, kao i vaš roditelj i za dva do tri tjedna (ja sam čekao 4) će vam kartica doći na adresu.
 Zatim odete na paypal, napravite račun, unesete broj kartice i oni vam skinu mislim 4 dolara sa računa (ne brinite, dobiti ćete ih natrag) te zatim pričekate jedan dan da se transakcija izvrši, odete u banku i pitate tetu za transakciju sa vašeg računa, s kojeg vam je uzeto oko 20 kn, ona vam treba pročitati 4 broja koja su navedena kao opis ili tako nešto...
 Ona vam kaže te brojeve, vi zapamtite (bolje zapišite, nikad se nezna ;) te zatim odete na paypal i aktivirate karticu.
I sada možete kupovati sa paypalom.

 

Imam vrlo važno pitanje te vas molim da mi odgovorite što prije.
Dakle, čekao sam oko 3 tjedna te sam dobio VISA Electron kartica. No, problem je sljedeći: kao što si naveo u uputama, to je kunski račun. Dakle, mogu li se obavljati online transakcije preko paypala, budući da je tamo sve u dolarima? Ako ne, postoji li način konverzije iz dolara u kune? Mogu li se uopće vršiti transakcije preko Paypala s VISA Electron karticom koja ima kunski račun?

D=mc2, Deinstein
11 godina
offline
Re: Debitna/kreditna kartica za maloljetnike

Paypal će ti sam izvršiti konverziju u potrebnu valutu, a skida iznos u kunama. Ja koristim poklon kartice Zabe koje su u kunama a preko Paypala uredno plaćam u funtama, dolarima, eurima . . . {#}

15 godina
offline
Debitna/kreditna kartica za maloljetnike

ja imam kunski racun u hypu i isto sve prolazi, kupovo sam na raznim stranicama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Debitna/kreditna kartica za maloljetnike

Imam jedan problem. Registrirao sam se na Paypalu i pokušavam confirmati svoju kreditnu karticu.

Upišem sve dobro: dakle broj kartice i CVC broj na poleđini.

No, uvijek mi izbaci sljedeće: "You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again."

D=mc2, Deinstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Debitna/kreditna kartica za maloljetnike

Broj kartice unosi bez razmaka, znači svih 16 ( ili koliko već imaš brojeva ) zajedno i trebalo bi proći.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Debitna/kreditna kartica za maloljetnike
lonewolf21 kaže...

Broj kartice unosi bez razmaka, znači svih 16 ( ili koliko već imaš brojeva ) zajedno i trebalo bi proći.

Jesam, no i dalje piše isto.

Možda treba pričekati nekoliko dana, budući da je danas stigla? Mogu li povezati Paypal account s računom od banke, budući da sam vidio da to vrijedi za samo U.S banke, ? Kako to funkcionira?

Puno hvala!

D=mc2, Deinstein
16 godina
offline
Re: Debitna/kreditna kartica za maloljetnike
Axlus kaže...

Jesam, no i dalje piše isto.

Možda treba pričekati nekoliko dana, budući da je danas stigla? Mogu li povezati Paypal account s računom od banke, budući da sam vidio da to vrijedi za samo U.S banke, ? Kako to funkcionira?

Puno hvala!

Što ti ovo govori? {#}

15 godina
odjavljen
offline
Debitna/kreditna kartica za maloljetnike

Nazvao sam ih i rekli su kako minimalan iznos na računu mora biti 50 kn. Zbog toga je kartica bila onemogućena.

D=mc2, Deinstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Debitna/kreditna kartica za maloljetnike

Da, ja sam imao isti problem. I kazes da ta PBZ kartica radi svugdje gdje radi obicna mastercard? 

Zanima me samo koliko je odvojena od matične(roditeljske)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice