eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.066.830
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Neobično. Piše i na desktopu da Items for sale ima 266, ali kad klikneš, vidi ih se samo 20-ak. Ne znam, možda eBay ima mogućnost da se neki proizvodi prodaju samo preko mobilne aplikacije? Jesi probao surfati preko mobilne aplikacija pa si dodati u košaricu ono što ti je interesantno pa si košaricu pogledati na desktopu?

 Probao sam i vidi se na desktopu, ali i dalje nema ostalih artikala od sellera. Čudno mi je to :)

11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

ima li tko problema pri checkoutu sa logiranjem u PayPal? 
kad želim ući normalno na stranicu, normalno se sve ulogira, ali kod checkouta pri plaćanju, kad se treba ulogirat, (iako imam sredstava i više nego potrebno) onda mi uopće ne prepoznaje kao da sam ja ta osoba koja se želi ulogirat i platit za predmete koje želim naručit. 

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kakvo je stanje s Ujedinjenim Kraljevstvom u vezi carine? Da li se još uvijek ne plaća ili?

 

Trebam naručiti ekran za laptop, a prodavač je iz UK.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Dobro je stanje.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Dakle, ne plaća se carina i PDV?

16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Imaš FAQ koji se linka na svakoj, ali doslovno svakoj stranici ove teme gdje sve piše. Uzmi si 1min vremena i pročitaj. Ako ti onda ne bude jasno pitaj opet.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Pročitao sam i poruka je zadnji puta ažurirana 1.7. Može biti da se do sada nešto promijenilo jer su nedavno potpisani nekakvi ugovori za Brexit.

16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Da, potpisano je i sada više UK nije u EU. Sada spadaju pod SAD i Trumpa. Buncaš. Ništa se nije promijenilo i kada UK izađe iz EU znati ćeš.

 

Još uvijek spada pod EU i tako će biti još neko vrijeme.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
I dok izađu iz eu sve će ostat isto ak se ne varam, bitno im je bilo da riješe taj spor oko eventualnih carina tak da neće bit nikakvih promjena
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Piše i meni na trackingu slično. Neki paketi čak na ljeto stigli u poštu, kada dođe u Zagreb, sutra dolazi u moj poštanski ured i tu sve staje... Nažalost, jer poštari ne mogu stići sve a ne zapošljavaju nove. Kaže mi poštar da u mojoj pošti ima jedna prostorija 4m*4m

Puna paketića. Tako da je ovo sada već pomalo zabrinjavajuće. Ja ne mogu tražiti refund a pošiljke ne dolaze. 

9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Izbidao nešto na njemačkom ebay-u,  ebay.de, naravno prije kraja aukcije sa prodavačem preko poruka vezanih za poštarinu dogovorio slanje za RH i okvirnu cijenu poštarine,

međutim više se ne javlja na upite oko slanja za Hrvatsku.

U My ebay mi stoji artikal + poštarina za Njemačku. Poslao mu upit u već dva navrata ali kako rekoh ne odgovara. Uskoro će mi ebay vjerovatno poslati upozorenje da platim artikal ... u opcijama ne vidim opciju direktne žalbe na ebay ili na koga već ako se ovaj ne javi ... ?

 

Da napomenem, ako je bitno, da kao primarnu adresu na ebay.de imam doduše adresu u Njemačkoj od brata, međutim kako je predmet glomazan (plastike od motora) tako sam sa prodavačem dogovarao i dogovorio direktno slanje za Hrvatsku i naravno plaćanje skuplje poštarine. 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ocu si laptop uzet iz Amurike. Jel zna neko jel se da ‘zaobic’ carina. Ciljam na parcel forwarding, servis se zove shop2ship. Fora je da se predmet naruci na njihovu adresu u Americi i onda oni isti salju dalje. Jel ima netko iskustva sa slicnim servisima? Pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ne da se, eventualno da ides osobno po to.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Za koliko mogu očekivati dostavu? Platio sam 29$ artikl, morati ću paket podići na carini, platiti carinu i pdv?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
matrix777 kaže...

Za koliko mogu očekivati dostavu? Platio sam 29$ artikl, morati ću paket podići na carini, platiti carinu i pdv?

Pročitaj: https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Hitan mi je paket, nije mi jasno dali je trenutno pristiglo u Hrvatsku ili još nije?

9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Provjeri na ips.posta.hr osim ako nejde preko dhla ili nekog trećeg
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ovo dobivam.

9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Send item abroad - znači da je danas otišlo iz UK
14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kolko dana se treba čekati između naručivanja dvije narudzbe (obje manje od 25 dolara) da se ne carini zajedno?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ako je od istog sellera, tako dugo dok ti ne pošalje prvu, tj. dobiješ potvrdu da je poslano ili mu javiš da ti pošiljke šalje odvojeno, inače Kinez pokušava štedjeti na poštanskim troškovima i šalje zajedno. Ne zanima njega tvoj limit od 160 kn. Na carini sve pošiljke do 160 kn po njihovoj procjeni, prolaze bez daljnje obrade, dakle bez obzira na veći broj paketa na istu adresu. Tako je iz mog iskustva. No ako imaš svaki dan više od 10 paketića na isto ime, nije na odmet adresirati ukućane, curu, frenda kome si možda i paket naručio.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
iMoljac kaže...

Kolko dana se treba čekati između naručivanja dvije narudzbe (obje manje od 25 dolara) da se ne carini zajedno?

Ako su to pošiljke s različitim predmetima, ne trebaš ništa čekati.

 

Ako su s istim - ha čuj, s razmakom od dva tjedna si valjda siguran. Mada, pitanje je koliko bi se sad opterećivali na carini opterećivali s tim. To je prije mogao mogao bio problem, pogotovo ako je bila u pitanju neka manja carina. Ali ono, ako zbilja ne želiš riskirati...

14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav,

 

zanima me mogu li na ebay-u platiti mobitel karticom na rate? Imam American Express karticu i volio bih razvuci placanje mobitela na 6 mjeseci.

 

Hvala na odgovoru!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mesomeone kaže...

zanima me mogu li na ebay-u platiti mobitel karticom na rate? Imam American Express karticu i volio bih razvuci placanje mobitela na 6 mjeseci.

Mislim da je YouTube nekad imao tu opciju (ne znam ima li je i danas), no ako se dobro sjećam, kamate su bile basnoslovne.

 

EDIT:

Hahahahaha - napisao sam "YouTube", a mislio "eBay". 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 20:45 (mbaksa).
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Samo ako platiš sa kreditnom karticom. Možeš npr. Vezati paypal account uz kreditnu karticu i onda ti naplata ide sa kreditne, po uvjetima kako si dogovorio sa bankom.
Nisam čuo da ebay daje kredite/rate, to rade banke.

12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

jel imao neko slučaj da dobije obavijest od carine na pošalje račun, a da je vrijednost pošiljke manja od 160kn, recimo 100kn. neznam jel se u tom slučaju plaća šta od troškova? hvala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
vlado051 kaže...

jel imao neko slučaj da dobije obavijest od carine na pošalje račun, a da je vrijednost pošiljke manja od 160kn, recimo 100kn. neznam jel se u tom slučaju plaća šta od troškova? hvala.

Imao sam ja. Ako je zaista vrijednost manja, onda će ti naplatiti samo ono pismo sto su poslali da im dostavis racun, oko 15kn okvirno.

Po meni glupo, ako su smatrali da treba platiti carinske troskove i PDV, a fulali su, neka oni onda snose taj trošak, a ne plati i to.

12 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
kiki_b kaže...
vlado051 kaže...

jel imao neko slučaj da dobije obavijest od carine na pošalje račun, a da je vrijednost pošiljke manja od 160kn, recimo 100kn. neznam jel se u tom slučaju plaća šta od troškova? hvala.

Imao sam ja. Ako je zaista vrijednost manja, onda će ti naplatiti samo ono pismo sto su poslali da im dostavis racun, oko 15kn okvirno.

Po meni glupo, ako su smatrali da treba platiti carinske troskove i PDV, a fulali su, neka oni onda snose taj trošak, a ne plati i to.

super, mislio sam da treba snositi sve troskove pregleda i slanja pisma tako da je ovo prihvatljivo iako slažem se bilo bi bolje da ne treba ni to al šta je tu je. nekad prodje nesto što bi trebalo carinit pa je ovo neka kompenzacija. nisam imao takav slučaj ali sam se pitao šta ako se dogodi, sad znam. hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 11:24 (vlado051).
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Nije bas povezano sa ebayom, ali nism znao di napisati poruku. Imam devizni racun u dolarima koji mi je sluzio za narucivanje

izvana, ali sad vecinom narucujem iz eu, a tu se sve placa eurima. Zanima me kad ja zamjenim kune u dolare i onda idem

nesto naruciti i cifra bude cca 200 eura mjenjaju li se opet dolari u eure?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
razor1234 kaže...

Nije bas povezano sa ebayom, ali nism znao di napisati poruku. Imam devizni racun u dolarima koji mi je sluzio za narucivanje

izvana, ali sad vecinom narucujem iz eu, a tu se sve placa eurima. Zanima me kad ja zamjenim kune u dolare i onda idem

nesto naruciti i cifra bude cca 200 eura mjenjaju li se opet dolari u eure?

ako imas na računu dolare a trebas platiti u eurima normalno da se mijenja. najbolje ti je onda imat multivalutni racun ili ako nema banka te opcije u kunama ili eurima. na taj nacin se radi jedna konverzija ili nijedna.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice