eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.065.729
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

25% na iznos predmeta + poštarine te nekih 80 kuna carinskih troškova. Kad stigne u hrv, doma ce ti doći pismo s PCP brojem, napravis screenshot transakcije na PayPalu, i pošaljem im na email svoj PCP broj te screenshot trancakcije. Na temelju toga oni ce ti izracunat 25% 

 

Znaci platit ces jos PDV nekih $17 te troskove carine nekih 80kn, sveukupno bi jos dodatno po tome trebao platit 190kn, (po danasnjem tečaju $17=111kn) 

XBL - skols1555
 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori
Pozdrav ako moze jedna informacija vezano uz proces vracanja paketa preko ebaya, amazona i slicno ukoliko dode do takve situvacije volio bih znat sto napravit, malo mi je zbunujuce s obzirom ukoliko dode do toga ja paket moram vratit nazad prodavacu pod tim se podrazumjeva da placam povratnu posiljku sad me zanima na koji nacin ja njima mogu dokazat koliko sam ja platio tu posiljku da bi dobio povrat tih novaca, tu se javlja jos jedan problem sto ukoliko seller odbije primit paket ili se zali na stanje paketa da je osteceno ili da nije dobio to sto sam poslao na koji nacin dokazati da sam u pravu?
Jos se nisam nasao u toj prilici da vracam nesto al volio bih biti nesto vise upoznat s tim procesom vracanja da mi se ne desi problem tamo gdje nije potreban.
Dali jos znate mozda gdje dobiti obrazac za izvozni postupak neispravne robe ukoliko budem imao reklamacija van EU za koji proizvod u buducnosti da nebudem morao placat carinu i pdv 2 puta na isti predmet, vidim da su par ljudi imali problema s time samo nitko nije napisao kako i gdje se vadi i popunuje navedeni obrazac.
کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2019 15:42 (Duje2).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
sk0ls kaže...

25% na iznos predmeta + poštarine te nekih 80 kuna carinskih troškova. Kad stigne u hrv, doma ce ti doći pismo s PCP brojem, napravis screenshot transakcije na PayPalu, i pošaljem im na email svoj PCP broj te screenshot trancakcije. Na temelju toga oni ce ti izracunat 25% 

 

Znaci platit ces jos PDV nekih $17 te troskove carine nekih 80kn, sveukupno bi jos dodatno po tome trebao platit 190kn, (po danasnjem tečaju $17=111kn) 

 

Hvala ti puno! :D

 

Znaci tih 80kn bit ce od strane USPS-a (USPS First Class Mail International/First Class Package International Service), barem prema onom ebay FAQ-u tu na forumima? Nisam siguran jel USPS spada pod isto foru kao naša pošta, ili je u stilu UPS/DHLa?

12 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Eh sad ti neznam tocno, meni je par puta bio poslan paket sa USPS-om ali je paket bio predan HP-u u hrvatskoj, a sad neznam dal jos uvijek tako...tih cca 80kn se placa ako dostavlja HP. Sad ako ce ti robu bas carinit USPS, onda troskovi carine mogu biti i veći, npr ja sam jednom narucio tapete za zidove iz kine, u vrijednosti od $300, paket je bio poslan sa DHLom, carinski troškovi su bili nekih 150 kuna, te sam morao nabavit EORI broj...a drug put mi je paket opet bio poslan sa DHLom, isto tapete al vrijednost je bila nekih $200..na taj paket nisam platio ni PDV ni troskove carine, DHL mi je doma dostavio paket kao da je poslan iz EU a ne iz kine..vjerovatno im je promaknul paket pa ga nisu otvarali :D 

 

Tako da mozda se i tebi posreci pa ti dostave direkt na vrata bez ikakvih dodatnih davanja.

 

Uglavnom, ovih 25% placas svejedno dali ti paket dostavi HP il DHL, USPS, UPS..a carinski troškovi ovise od kurirske službe..hp nekih 80kn, DHL 150, za ostale neznam :) 

 

 

XBL - skols1555
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2019 20:13 (sk0ls).
5 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
sk0ls kaže...

Eh sad ti neznam tocno, meni je par puta bio poslan paket sa USPS-om ali je paket bio predan HP-u u hrvatskoj, a sad neznam dal jos uvijek tako...tih cca 80kn se placa ako dostavlja HP. Sad ako ce ti robu bas carinit USPS, onda troskovi carine mogu biti i veći, npr ja sam jednom narucio tapete za zidove iz kine, u vrijednosti od $300, paket je bio poslan sa DHLom, carinski troškovi su bili nekih 150 kuna, te sam morao nabavit EORI broj...a drug put mi je paket opet bio poslan sa DHLom, isto tapete al vrijednost je bila nekih $200..na taj paket nisam platio ni PDV ni troskove carine, DHL mi je doma dostavio paket kao da je poslan iz EU a ne iz kine..vjerovatno im je promaknul paket pa ga nisu otvarali :D 

 

Tako da mozda se i tebi posreci pa ti dostave direkt na vrata bez ikakvih dodatnih davanja.

 

Uglavnom, ovih 25% placas svejedno dali ti paket dostavi HP il DHL, USPS, UPS..a carinski troškovi ovise od kurirske službe..hp nekih 80kn, DHL 150, za ostale neznam :) 

 

 

 

Isuse kolko varijabli. Čovjek bi pomislio da je sve to već streamlined u 2019. godini, haha.

 

Okay. Znači, vrlo vjerovatno bu došlo u poštu u Branimirovoj, pa ću morat po to. Treba što pripremit onda, kopiju računa i EORI broj za svaki slučaj?

12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Tako je, pripremi kopiju računa i EORI broj  

XBL - skols1555
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi... Imam jedan malo kompliciraniji problem pa ako je neko voljan pomoci ko razumije...

Dakle, ovako.. Prijateljica od mame je pocetkom 11og mjeseca prosle godine narucila tri stvari od tri razlicita sellera u isto vrijeme.. Ukupna cifra je nekih 800 i nesto kuna... Stigla joj je samo najjeftnija stvar od te tri koje je narucila, a ostalima ni traga ni glasa... Kako se ona ne razumije, pitala je mene ako joj mogu pomoc da vidimo sta je s tim ostalim stvarima.. Problem je u tome sto ona nema acc na ebayu nego je kupovala preko guesta... Ja sam iskopao u mejlu potvrdu te narudbe i dosao do saznanja da te ostale dvije stvari koje nisu stigle, nisu na kraju ni bile poslane jer je navodno doslo do nekog problema prilikom placanja, odnosno seller nije primio novce, a novci su uredno skinuti s racuna.. Ja sam joj rekao da ode provjerit na banku da nije slucajno u rezervaciji zavrsilo, ali u banci joj kazu da su pare skinute i da ne mogu pogledat di su tocno zavrsile..  Kad ja odem kontaktirat sellera ili ebay, zahtjeva mi da odaberem proizvod s kojim imam problema, a ja te proizvode ne mogu nac kad oni u biti nisu ni naruceni posto je posiljka odbijena.. Dakle nema ih ni pod cancelled orders ni pod nista slicno, a pare su otisle uredno s racuna... Znam da je mozda kasno sad za nesto popravljat, ali stvar je u tome sto se ona ne razumije previse u to, pa je cijelo vrijeme mislila da ce to stic u meduvremenu... 

Ne znam ako sam uspio objasnit situaciju, al eto da remiziram.. Novci su skinuti s racuna, a po svemu sudeci nisu dosli do sellera, gdje su mogli zavrsit i zasto odmah onda nisu vraceni njoj nazad na racun? Oba sellera imaju pozitivan (99%) rejting i to su u biti neke vece trgovine kolko vidim, tako da tesko da se radi o nekim prevarantima... Od tri narucene stvari, stigla je samo jedna za koju je i stigao mail nakon nekoliko dana da je poslana, a sve su tri su placene u isto vrijeme i vode se pod isti racun... Kome se treba obratit i ima li uopce nade da se novci dobiju natrag??

Ja vec dugo kupujem preko weba i preko ebaya i preko aliexpressa i preko shoppova iz UK-a, ali nikada mi se nije ovako nesto slicno desilo...

ll
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Na izvodu računa se vidi kuda su otišli novci. Nema skidanja novaca s računa da se ne vidi kuda su otišli. Ja bi od tuda krenuo.
11 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Dan1234567890 kaže...
Na izvodu računa se vidi kuda su otišli novci. Nema skidanja novaca s računa da se ne vidi kuda su otišli. Ja bi od tuda krenuo.

 

Ona je kopirala taj racun u banci al to su u biti samo neki brojevi, ne pise tu nista i vezi toga gdje su pare otisle.. Meni je to isto cudno, al nije mi jasno kako banka ne moze to tocno vidjet, bar joj je tako rekla zena jucer.. Ja sam joj rekao da ode danas opet provjerit za svaki slucaj... Stvarno cudna situacija...

ll
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ako ima Internet bankarstvo, neka povuče izvod i tu ce vidjeti detalje... Ne treba ići u banku za to.
11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

dobio sam neki mail od ebaya i bilo mi je uzeto jedno 2$ al je vraceno, sta su poceli mjesecno naplacivati kao neku "pretplatu" ? uzmem svaki mj po jednu dvije stvari sa ebaya, do prije jedno 2 tjedna nisam imao problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav!

 

Naručio sam iz Britanije ekran za laptop, cijena: 2600kn. 

 

Stigao je, ali neispravan! Tj. ima debelu vertikalnu liniju po pola ekrana. 

 

Slikao sam sve, javio sam se prodavaču i on kaže da je od njega sve regularno otišlo. Da nije moguće da se to dogodilo te želi da mi ja pošaljem proizvod natrag pa da će on utvrditi što i kako. 

Nikada se nisam susreo sa ovakvim slučajem, radi se o velikom novcu i ne bi to tako slao olako. 
Prodavač ima 100% feedback.

 

Što dalje? Otvoriti case preko ebaya ili paypala? Imam fotografije oglasa, poruke prije kupnje gdje mi prodavač garantira da je ekran 100% ispravan. 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

ima li netko tutorial kako se digne dispute na ebayu, 2 proizvoda mi nije stiglo i dugo cekam.

Davno sam dizao dispute ali otad su se izmiješale opcije a engleski mi nije jak pa ako ima netko neke upute koje moram pratiti, bio bi zahvalan.

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
https://resolutioncenter.ebay.com/

Od tuda krećeš. Nije komplicirano, shvatit ćeš.
16 godina
moderator
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jel se to samo meni čini, ili eBay više nema wishliste/kolekcija (nego samo watchlist)? Ili ja ne znam kako doći do toga? Otkad je to nestalo? Rijetko kupujem zadnjih godinu-dvije preko eBaya pa nisam na to obraćao pažnju, ali ako su to uklonili, onda ću bome još rjeđe. Glavno da te nakon posjeta eBayu spamaju na mail s beskorisnim "pravim prilikama". Ne kužim - sami sebe uništavaju, a žale se da im Amazon preotima klijente. Nitko im ne preotima klijente, nego klijenti bježe od njih, jer godinama nisu poboljšali iskustvo kupovanja, nego ga eto - pogoršavaju.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Jel se to samo meni čini, ili eBay više nema wishliste/kolekcija (nego samo watchlist)? Ili ja ne znam kako doći do toga? Otkad je to nestalo? Rijetko kupujem zadnjih godinu-dvije preko eBaya pa nisam na to obraćao pažnju, ali ako su to uklonili, onda ću bome još rjeđe...

 Ima drugih lista, samo je teže doći do njih. Totalno su to unakazili. Skroz je nepregledno i ako imaš nešto spremljeno u nekoj listi, moraš pregledavati listu po listu.

My eBay -> Watch List -> Kad klikneš na Watchlist (u centralnom dijelu), otvara ti se padajući izbornik sa wishlist i drugim prethodno napravljenim listama, kao i mogućnost stvaranja nove liste.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
5 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Hellou hellou!

 

Samo javljam rezultate nardužbe! Figurica je stigla (prije onak dva tjedna lol, samo sam zaboravil napisat).

 

Nikakvi troškovi carine, samo PDV jer je išla preko USPS/HP-a.

 

E sad. Znam da ljudi varaju carinu i pišu svakakve cifre na paketima/fotošopiraju račune, ali jel itko ikad probao komunicirati se prodavačem da ponudi offer sa niskom cijenom, pa da se onda razlika plati preko PayPal-a kasnije? Tako da račun bude legitiman (znači ne izmijenjen).

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa, ako netko ima iskustva ili mu se slicno nesto dogodilo molim savjet

 

Dakle nedavno sam narucio paket iz USA,prodavatelju su uredno sjeli novci na racun,nakon par dana,zaprimio sam njegovu poruku kako je paket ostecen u meduvremenu i on je cancelirao narudbu te poslao refund

Nakon toga dolazi mi mail kako bi povrat novca trebao biti u toku od 3 do 5 radnih dana

U meduvremenu,prodavatelj mi je poslao screenshot na kojemu vidno pise kako je on refund uplatio sa tocnim iznosom moje predhodne uplate,medutim na mom paypal accountu nista se ne dogada,isto tako na debitnoj kartici.

Sad je vec proslo nekih 10-ak dana i jos nikakvih naznaka o uplati,jedino sam zaprimio mail od paypala kako od strane prodavaca transakcija nije prosla(bez ikakvik detalja,sturo objasnjeno),screenshot istog maila poslao sam prodavatelju,na sto on odgovara kako su njemu novci skinuti sa racuna i da mu nije jasno o cemu se radi???

 

Koje su mi opcije preostale ako ih uopce imam,i gdje su uopce novci???

 

PLS HELP

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Poz ekipa, naručio sam pojačalo iz njemačke trgovine koja naravno nema dostavu, preko mailbox.de servisa. Uspio sam sve složit, nakon 20 neuspjelih plaćanja i sa amazon pay i sa paypalom, otkrio da me zajebavao limit na Visa kartici pa sam morao zvat da mi to podignu, transakciju sam uspio obaviti i amp je na putu k meni. Vidjet ću dal će stići u komadu, tražio sam da dodatno upakiraju u još jednu kutiju, oko 3€ za ipak nekaj zbog čega mirnije spavam. 

 

E sad, kasno palim, ali vidjeh da u UK shopu taj isti amp nude za slične novce, u funtama ali uz dodatni modul koji sam košta skoro kao to pojačalo. 

 

Zna li netko takve servise koji funkcioniraju u UK te nude proslijeđivanje i dodatno zapakiravanje prema nama? 

 

Edit: vidim sad da ima ali ima li netko iskustva sa naručivanjem iz UK?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 22:20 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Molim vas ako mi moze neko rec.znaci narucen paket vrijednost 100njak kn nije stigao nakon na adresu po dogovorenom vremenu pa sam pogledao tracking paketa.pise da je u zagrebu jos od prije 38 dana i nekih 7h .sto bi trebao raditi hvala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Igidarda kaže...

Molim vas ako mi moze neko rec.znaci narucen paket vrijednost 100njak kn nije stigao nakon na adresu po dogovorenom vremenu pa sam pogledao tracking paketa.pise da je u zagrebu jos od prije 38 dana i nekih 7h .sto bi trebao raditi hvala.

Čudno da tako dugo stoji, obično ga šalju natrag ako se ne preuzme, kontaktiraj poštu pa ćeš znati točno što i kako. Na trackingu nema neka još napomena da piše?

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jel jos uvjek za eu vrijedi godinu dana garancije na ebayu ili mozda sad vrijedi vise?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ekipa imam malo pitanje, zanima me vase misljenje je li ovo prijevara ili je stvarno pravi oglas posto se navodi kako je bio vracan u tvornicu na popravak. Mislim da je mozda s tim izgubio vrijednost, ali toliko puno nekako sam skeptican, pa vas molim za vase misljenje. Da li se isplati kupit preko paypala pa ako me prevare jel se daju novci vratit natrag 😀

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

"Da li se isplati kupit preko paypala pa ako me prevare jel se daju novci vratit natrag 😀"

Naravno da se daju novci vratiti, ali provjeri prodavatelja, koliko je dugo na "ebay", kakav mu je feedback. Čini mi se da je ok prodavatelj, premda prodaje samo odjeću.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 10:05 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Pitam je uvijek placam preko paypala, ali do sad nikad nisam imao nikakvih problema pa neznam. Ovaj seller ima jako dobar feedback, ali cudno mi je da bi dao dron tako jeftino jel on inace kosta 500 dolara bar.  🤔

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
ivo454 kaže...

"Da li se isplati kupit preko paypala pa ako me prevare jel se daju novci vratit natrag 😀"

Naravno da se daju novci vratiti, ali provjeri prodavatelja, koliko je dugo na "ebay", kakav mu je feedback. Čini mi se da je ok prodavatelj, premda prodaje samo odjeću.

 Vjerovatno je prevara,pogledaj dobro opis proozvoda.Možda prodaje sliku drona ili neki manji dio drona.

Ja to nebi kupio,nije 100% da češ dobiti pare nazad.

8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

To sam i ja mislio, al vidim ima u opisu kao paket sve ukljucuje.

 

PACKAGE CONTENTS:

  • DJI SPARK Drone – Alpine White
  • Propeller Pair
  • Intelligent Flight Battery
  • Micro USB for charging
  • Storage Box
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Da li je tko koristio forward2me za pakete iz UK koje ne šalju u HR? Čini mi se ok opcija za proizvode za UK ebaya koje ne šalju direktno u HR.

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

http://ips.posta.hr/

 

jel ovo uopće više šljaka? nijedan tracking iz Kine ne prepoznaje. sad sam poslao nešto u Slovačku, ni toga nema.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...

http://ips.posta.hr/

 

jel ovo uopće više šljaka? nijedan tracking iz Kine ne prepoznaje. sad sam poslao nešto u Slovačku, ni toga nema.

 https://www.posta.hr/tracktrace.aspx

 

Ali, od zadnjih 10 paketa, samo sam dva mogao pratiti. Svi ostali su bili prikazani samo do kineske granice/aviona.

Za njih koristiš 17 track i nadaš se da će stići. Ja neke već čekam preko mjesec dana, a ostali stigli u roku da tjedna.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2019 17:15 (CyberDemonVZ).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice