Google - napredno pretraživanje izdvojena tema

poruka: 24
|
čitano: 36.089
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Google - napredno pretraživanje

Za one koji ne znaju, nekoliko savjeta koji će vam olakšati pretraživanje pomoću Google-a :

 

1. definicija rijeci - ako vam treba definicija neke riječi ili skračenice, ispred riječi upišite - define:
primjer=> define:fbi

2. pretraga naslova stranice - ako želite pretražiti riječ u naslovu (i adresi) stranice ispred riječi upišite - insubject:
primjer=> insubject:video

3. pretraga uzastopnih riječi - ako želimo tražiti više riječi koje se pojavljuju jedna iza druge koristimo navodnike na početku i kraju tih riječi. Pretraga se vrši redoslijedom kojim smo upisali riječi.
primjer=> "Hit me baby one more time"

4. pretraga određene internet stranice - ako želite pretražiti samo jednu određenu internet stranicu (npr youtube) iza riječi koju tražite upišite - site:youtube.com
primjer=> Britney Spears site:youtube.com

5. pretraga određene domene - ako želite ograničiti pretragu na određenu domenu (npr .com) iza riječi koju tražite upišite - site:.com
primjer=> free mp3 site:.com

6. pretraga određenih vrsta fajlova - ako želite pronaći neki tekst u određenom formatu (npr. pdf) to ce te postići tako da nakon pojma kojeg tražite upišete - filetype:pdf
primjer=> "google tips" filetype:pdf

7. pretraga jedne ili druge riječi - ako tražite stranice koje sadrže barem jednu od traženih riječi koristite OR ili | izmedu tih riječi i prikazati ćce vam se sve stranice gdje se pojavljuje jedna ili druga rijeć
primjer=> video OR mp3

8. pretraga nepotpunih recenica - ako tražite neki tekst a ne znate sve riječi - koristite * umjesto riječi koje nedostaju. Ovo je korisno kada tražite tekst pjesme a ne znate sve rijeci.
primjer=> "Hit me * one * time"

9. prisilno traženje nekih riječi - google ignorira traženje nekih često korištenih riječi, slova i brojeva, ali možemo ga prisiliti da traži te riječi, slova i brojeve tako da dodamo + (plus) ispred tih pojmova.
primjer=> "love +or marriage"

10. izostavljanje nekih riječi - ako neku riječ ne želimo vidjeti u rezultatima pretrage koristimo znak - (minus). 
primjer=> mp3 -download

11. google kao kalkulator - google se može koristiti kao kalkulator tako da u polje za pretragu upišite željenu radnju i kliknite na gumb za pretragu
primjer=> 5 + (43 - 32) + 4 - (9 / 3)

12. google kao pretvarač - google se može koristiti za pretvaranje između mjernih jedinica ali samo na engleskom jeziku
primjer=> 100 cm in inches
google se također može koristiti i za pretvaranje između različitih valuta, za što morate znati točne nazive valuta
primjer=> 1 EUR in HRK



 
40 0 hvala 50
15 godina
neaktivan
offline
RE: Google - napredno pretraživanje
Sweeeeet...
Nisam znao za ove "cake", di se to uči? :)
[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Don't argue with trolls - it means that they win.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Google - napredno pretraživanje
Šef kaže...
Sweeeeet...
Nisam znao za ove "cake", di se to uči? :)

 na google-u šefe Namigiva

 

 nedavno sam bio čitao na jednom forumu o tome kako se neki pate s pretraživanjem pa evo, da se ne bi i mi patili, već da si malo olakšamo.

 

 ja recimo ovaj googleov kalkulator i pretvarač redovito koristim - i vrlo je točan Namigiva

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2010 0:32 (robisierra92).
16 godina
neaktivan
offline
Google - napredno pretraživanje

Dodaj još pretragu unutar URL-a. Npr, site:bug.hr inurl:apple

GMT -5
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2010 5:33 (D4RKL1NG).
 
3 0 hvala 1
14 godina
online
RE: Google - napredno pretraživanje
D4RKL1NG kaže...

Dodaj još pretragu unutar URL-a. Npr, site:bug.hr inurl:apple

 Daje 191 rezultat i sve su to vijesti sa bug koje govore nešto appleu.

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
16 godina
neaktivan
offline
Google - napredno pretraživanje

Pa tako možeš tražiti bilo što unutar URL-a i domene... npr, url:rapidshare.com inurl:dreletronic Smijeh

GMT -5
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Google - napredno pretraživanje

intitle:"index.of" (mp3|wav) nirvana

 

Format datoteka se može mijenjati (dio u zagradi) i naslov koji se traži (umjesto Nirvana npr. Foo Fighters i sl.). Pretražuju se indexi na datoteke koje se mogu preuzeti.

 
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Google - napredno pretraživanje

Odličan post!Sticky molim.

alrighty then
 
3 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Google - napredno pretraživanje
robisierra92 kaže...

Za one koji ne znaju, nekoliko savjeta koji će vam olakšati pretraživanje pomoću Google-a :

Eto sticky nek se nađe:)

World Championships: 7, GP started: 263, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,413
13 godina
neaktivan
offline
Google - napredno pretraživanje

inurl:"viewerframe?mode=motion"

 

intitle:"Live View / -AXIS"

 

Lista dostupnih camera viewa.

 
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Google - napredno pretraživanje

evo dvije dobre knjige za napredno pretraživanje u google-u, pa tko želi, neka ih skine

 

Google Hacking

Google - The Missing Manual

Atomska bubamara
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Google - napredno pretraživanje

Google je u svoju tražilicu dodao brzo pretraživanje po avionskim letovima.

 

S unosom riječi "flight X to Y" npr. "flight from Zagreb to London", moguće je dobiti sve informacije o odlascima i dolascima avionskih linija na traženoj relaciji.

Osim toga radi i "flight [neki grad]" ili za manje gradove flight from [neki grad].

Podržana je većina europskih gradova i dostupno je na 11 jezika.

 

Za sad još ne postoji mogućnost pretraživanja tako da se unese i podatak o cijeni, ali bi moglo biti uskoro. Također će biti moguće i pretraživati po top destinacijij ("flight to somwhere sunny") i cijeni ("under €300").

 

Mashable

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Google - napredno pretraživanje

Imam problem, kad želim pronači neku sliku otvore mi se samo 3 reda slika a ispod ostatak stranice (bez obzira na kojih 1000 rezultata na upit) prazan bijeli papir(nema brojeva, ono od 1-10 za stranice)? Ne znam je li uzrok googl ili ?Kako to riješiti ? (koristim Internet Explorer, ali mislim da nije do njega)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google - napredno pretraživanje
Jure77 kaže...

Imam problem, kad želim pronači neku sliku otvore mi se samo 3 reda slika a ispod ostatak stranice (bez obzira na kojih 1000 rezultata na upit) prazan bijeli papir(nema brojeva, ono od 1-10 za stranice)? Ne znam je li uzrok googl ili ?Kako to riješiti ? (koristim Internet Explorer, ali mislim da nije do njega) 

 

 

bit.ly/dcyfs
14 godina
protjeran
offline
Re: Google - napredno pretraživanje
i ja mislim da bi moglo bit do IE. jel 8?
Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
12 godina
neaktivan
offline
Google - napredno pretraživanje

da  8, a niša ionako sam mislio instalirati mozillu, sad ću je sigurno instalirati {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Google - napredno pretraživanje
prvo odi na portableapps.com pa otamo skini nekoliko browsera i odaberi koji ti se najviše sviđa.

jesi na xp?
Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
12 godina
neaktivan
offline
Google - napredno pretraživanje

windows 7, explorer je došao sa sutavom pa ga nisam dirao, inace koristim mozilu.

Evo mozila je uspješno instalirana i sada nema nikakvih problema {#}

hvala na pomoći

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Google - napredno pretraživanje
ništa prijatelju i drugi put :)
Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
12 godina
neaktivan
offline
Google - napredno pretraživanje

site:www.iskrica.com žena “50..65 kg”“165..175 cm” heteroseksualna zagreb
{#}

 

Taj primjer sam nasao ovdje

Masti na kruh i paprike!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Google - napredno pretraživanje

Usporedba Google rezultata s različitim jezičnim/zemljopisnim parametrima.

http://www.pravastvar.com/google/

Super za webmastere koji žele, na primjer, vidjeti kakve rezultate dobivaju oni iz BiH ili Srbije.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Google - napredno pretraživanje
Može li mi netko reći o čemu se radi: kad pokušam otvoriti stranicu sa postavkama modema otvori mi se stranica sa prijedlozima comodo vatrozida, (taj imam instaliran) deinstalirao sam comodo ali opet isto. Prije je bilo sve u redu.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Google - napredno pretraživanje

Molim pomoć,

Google je promijenio početnu stranicu za pretraživanje

i sad više ne mogu nakon upisanog pojma odabrati pretraživanje iz zemlje

ili stranice samo na hrvatskom jeziku.

Te opcije su bile na lijevoj strani.

Kako vratiti stare opcije?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Google - napredno pretraživanje

Pitanje, nisam pratio niti me je ranije zanimalo, koliko dugo google čuva cache uklonjene ili izmijenjene stranice?

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice