Internet "procesi"

poruka: 4
|
čitano: 1.697
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Internet "procesi"

Imam slijedeci problem a ne znam kako postupiti.Naime, na kompjuteru imam Vistu SP1.Moj rad na njemu se odnosi uglavnom na obradu videa i priprema za stampu itd.Za to uglanom koristim Adobeov paket i sve radi OK.Jedna od stvari koja me izuzetno nervira  a ne znam rjesenje je slijedece.Posto mi je to kucni kompjuter, a jos uvijek nemam sirokopojasnu konekciju na internet nego sam jos na dial-up-u, interesuje me gdje i na kojem mjestu u Visti mogu da vidim sav mrezni protok na internetu ,odnosu sto je najbitnije koji programi koriste mrezu u odredjenom trenutku.Naime, posto je dial-up sam po sebi spor imam problem da imam prenos podataka preko mreze , npr. kad se konektujem, vjerovatno neki updater necega mi zauzme cijeli opseg i rad mi je skoro onemogucen dok on to ne zavrsi, mada sam se trudio da sve updatere stavim na manuelu, vjerovatno neki su ukljuceni a da i neznam.(Adobeov je sigurno iskljucen).Dalje cesto mi se tokom rada ili pokretanja nekih programa dize kartica za konekciju na interenet mada to nisam trazio.Gdje mogu da saznam koji program trazi konekciju, koji komad softvera me uznemirava.Gdje mogu da vidim te procese, i kad vidim download ,da otkrijem ko ustvari trati moju mrezu.Nadam se da sam bio jasan pa mi mozda neko pomogne.Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Internet "procesi"

Mozda ima boljih programa, ali ja koristim NetLimiter, s kojim mogu vidjeti i limitirati brzinu svakom pojedinom programo, ili im pak zabraniti pristup internetu.

Inace, u visti mozes vidjeti promete pod My Computer (desnom t.) / Manage / reliability and perf, ali za mreznu karticu, neznam za modem...

 


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Internet "procesi"

Da, ali moj glavni problem je u tome sto zelim da znam koji komad softvera zahtjeva konekciju na internet i pri tome prilicno djeluje iritantno.zamislite, radite u Photoshopu ili After effectsu pola sata. i odjenom pocne da iskace dial-up kartica zahtjevajuci konekciju.Neki komad sofvera nesto trazi na netu a ja ne znam koji i stalno me ometa u poslu.Kako bih mogao saznati sta je to sto zeli ici na interenet i kad se uspostavi veza da znam sta vuce i koliko "zeli" da povuce?Limiteri mi nisu bitni nego samo saznanje sta se desava sa konekcijom.

Zelio bih samo napomenuti da ne bih da nagadjam da li nesto od Adobea trazi update (100 posto je iskljucen), vec se to desava i prilikom bilo kakvog drugogo rada sa nekim drugim programom.Vista mozda?I njene sam update stavio na "manuelu" da me samo obavijesti ali nikako da skida....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet "procesi"

Za vistu nisam siguran, ali moglo bi biti slicno kao na xp: odes na control panel>internet options>connections i tamo kliknes na kvacicu never dial a connection, to bi ga trebalo sprijecit da svako malo trazi konekciju.

Za drugi problem si nasnimi neki firewall i spoji se na net pa vidi koji program ide na net i kuda se spaja, i odma ga usput blokiras!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice