Links.hr i portio placanje na rate problem

poruka: 36
|
čitano: 26.198
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Links.hr i portio placanje na rate problem

Pokusavam naruciti dijelove za PC preko links.hr/portio(isti ducan, oboje ista pogreska), ali mi uvije kizbacuje samo placanje kreditnom bez nacina placanjana rate.

U cemu je problem i znate li neko rjesenje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Links.hr i portio placanje na rate problem

Koja kartica ?

Između genija i luđaka fali samo dlaka.
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem

American Express, pise da se samo s tom moze placati na 6 rata, ali meni ne izbaci opciju za rate uopce tam na payway di bi trebo upisat karticu..

12 godina
protjeran
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
storm780 kaže...

American Express, pise da se samo s tom moze placati na 6 rata, ali meni ne izbaci opciju za rate uopce tam na payway di bi trebo upisat karticu..

 Pa nisi morao otvarati dvije teme zbog toga ?

 

http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/payway-placanje-preko-rata-linkshr/120051.aspx?page=0&jumpto=2340649&sort=asc&view=flat

 

Sačekaj jutro, nazovi ih i pitaj u čemu je problem.

Vjerojatno je neki DDoS napad na Links i Portio {#}

Don't worry, drink Cappy !
13 godina
offline
Links.hr i portio placanje na rate problem

Nema veze što češ odabrati za plaćanje prilikom naručivanja jer za plaćanje u ratama ionako moraš doći osobno u poslovnicu i provući karticu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Links.hr i portio placanje na rate problem

Ma je, a American mora ići bar na 12 rata !?

Nešto mi je malo 6 rata za tu kreditnu karticu. {#}

Don't worry, drink Cappy !
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
Volume kaže...

Nema veze što češ odabrati za plaćanje prilikom naručivanja jer za plaćanje u ratama ionako moraš doći osobno u poslovnicu i provući karticu.

Kao sto covjek kaze....

Placanje preko neta ide samo jednokratno, za sva placanja na rate mora se platiti osobno u poslovnici...

Koliko ja znam nema nikakvih iznimki, od nasih webshopova pa do Amazona i slicnih...

My life has no purpose, no direction, no aim, no meaning, and yet I'm happy. I can't figure it out. What am I doing right?????
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2011 23:09 (ch33ta).
13 godina
protjeran
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem

Daj mi onda objasni zasto pise i na portio i na links da se moze online platit na 6 rata s americanom? Lažu a?

13 godina
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
storm780 kaže...

Daj mi onda objasni zasto pise i na portio i na links da se moze online platit na 6 rata s americanom? Lažu a?

Di to piše? Nepostoji webshop u Hrvatskoj u kojem se može online platiti u ratama. Za bilo kakvo plaćanje u ratama moraš osobno doći u poslovnicu

13 godina
protjeran
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
Volume kaže...
storm780 kaže...

Daj mi onda objasni zasto pise i na portio i na links da se moze online platit na 6 rata s americanom? Lažu a?

Di to piše? Nepostoji webshop u Hrvatskoj u kojem se može online platiti u ratama. Za bilo kakvo plaćanje u ratama moraš osobno doći u poslovnicu

http://www.links.hr/index.php?option=homepage&page=naciniplacanja

 

 

 

http://www.portio.hr/index.php?page=textPage&id=11

 

 

S Americanom, online na 6 rata.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2011 23:26 (storm780).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
storm780 kaže...

Daj mi onda objasni zasto pise i na portio i na links da se moze online platit na 6 rata s americanom? Lažu a?

Znam da pise 1-6 obroka, ali ne mogu ti rec zasto ne prolazi tj. zasto ne mozes birat rate...

Za to ces morat njih zvat... Koliko sam ja radil s karticama, kupci obicno mijesaju obicni American (kreditnu) i revolving karticu...

Revolving kartice naravno ne idu na rate... Ne znam kakav je slucaj kod tebe...

My life has no purpose, no direction, no aim, no meaning, and yet I'm happy. I can't figure it out. What am I doing right?????
13 godina
neaktivan
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
ch33ta kaže...
Volume kaže...

Nema veze što češ odabrati za plaćanje prilikom naručivanja jer za plaćanje u ratama ionako moraš doći osobno u poslovnicu i provući karticu.

Kao sto covjek kaze....

Placanje preko neta ide samo jednokratno, za sva placanja na rate mora se platiti osobno u poslovnici...

Koliko ja znam nema nikakvih iznimki, od nasih webshopova pa do Amazona i slicnih...

Ovo nije u potpunosti točno. Plaćanje karticama na rate ide preko weba. Sve ovisi o ugovoru koji su potpisali prodajno mjesto i banka. Jedino pravilo je što ne možeš inozemno izdanom kreditnom karticom plaćati na rate u Hrvatskoj - samo jednokratno. Isto tako, hrvatsko izdanom karticom ne možeš na rate plaćati na inozemnim webshopovima.

A ako se radi o korištenju hrvatske kreditne u Hrvatskoj, može ići na rate, no, opet, sve ovisi kako je Links potpisao ugovor kod PBZ Carda za Amex.

Nema ti neke logike da bi "Amex trebao ići barem na 12 rata" jer je jaka kartica. Prodajno mjesto bira broj rata u ugovoru s bankom ovisno kako joj to financijski odgovara. Amex 6 rata je možda Linksu prihvatljiv po proviziji koju uzima banka, dok s 12 rata mu je provizija prevelika i zato nisu uzeli toliki broj rata da je dostupan za kupovinu preko weba.

13 godina
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
storm780 kaže...
Volume kaže...
storm780 kaže...

Daj mi onda objasni zasto pise i na portio i na links da se moze online platit na 6 rata s americanom? Lažu a?

Di to piše? Nepostoji webshop u Hrvatskoj u kojem se može online platiti u ratama. Za bilo kakvo plaćanje u ratama moraš osobno doći u poslovnicu

http://www.links.hr/index.php?option=homepage&page=naciniplacanja

 

 

 

http://www.portio.hr/index.php?page=textPage&id=11

 

 

S Americanom, online na 6 rata.

 

 

To ti je malo glupo stavljeno. Ti možeš online predbilježiti da ćeš platiti Americanom u 6 rata ali opet moraš doći u poslovnicu da bi platio na rate. To je stavljeno zato jer online možeš platiti jednokratno Americanom prilikom čega imaš 5% popusta pa da se vidi razlika. Malo blesavo napravljeno od strane Linksa

13 godina
protjeran
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem

Nije revolving.

 

Ako treba doc u ducan zasto pise isto to u Portio, koji je web shop, a ne ducan ko Links?

Nema se kud doc..

 

Kako mislis predbiljeziti?

Kad stisnes "Kupi" na Payway-u, naplate ti se novci, nema tu predbiljezavanja...

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2011 23:35 (storm780).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
storm780 kaže...

Nije revolving.

 

Ako treba doc u ducan zasto pise isto to u Portio, koji je web shop?

Nema se kud doc..

Gle, sumnjam da ce ti sad netko tu moc pomoc oko toga buduci da je problem vezan za webshopove (Links/Portio)...

Buduci da imas obicnu kreditnu karticu, placanje na rate mora ic...

Opet, koliko ja znam (a ne tvrdim da nisam u krivu), placanje na rate tj. autorizacija ide iskljucivo preko POS uređaja, znaci u poslovnici.

I jos jedna stvar koju ne vidim na stranicama, vecina njih ima minimalni iznos koji moze ic na rate, no ne vidim ga upisanog pod nacinima placanja.

Za obrocno bez kamata mozda ni nema, ali za kredite definitivno ima pa nisu upisani, pa moguce da te i to zeza...

My life has no purpose, no direction, no aim, no meaning, and yet I'm happy. I can't figure it out. What am I doing right?????
12 godina
protjeran
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
storm780 kaže...

Nije revolving.

 

Ako treba doc u ducan zasto pise isto to u Portio, koji je web shop, a ne ducan ko Links?

Nema se kud doc..

 

Kako mislis predbiljeziti?

Kad stisnes "Kupi" na Payway-u, naplate ti se novci, nema tu predbiljezavanja...

Bobovačka 2, 10000 Zagreb

 

Možeš platiti i kod njih. Nemaju dućan al se možeš dogovoriti, naći se s jednim momkom i platiti na više rata.

Zašto bi plaćao samo na 6 rata kad American daje do 60 rata.

Don't worry, drink Cappy !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
ch33ta kaže...
storm780 kaže...

Nije revolving.

 

Ako treba doc u ducan zasto pise isto to u Portio, koji je web shop?

Nema se kud doc..

Gle, sumnjam da ce ti sad netko tu moc pomoc oko toga buduci da je problem vezan za webshopove (Links/Portio)...

Buduci da imas obicnu kreditnu karticu, placanje na rate mora ic...

Opet, koliko ja znam (a ne tvrdim da nisam u krivu), placanje na rate tj. autorizacija ide iskljucivo preko POS uređaja, znaci u poslovnici.

I jos jedna stvar koju ne vidim na stranicama, vecina njih ima minimalni iznos koji moze ic na rate, no ne vidim ga upisanog pod nacinima placanja.

Za obrocno bez kamata mozda ni nema, ali za kredite definitivno ima pa nisu upisani, pa moguce da te i to zeza...

Ne, na rate može ako se koristi kartica unutar zemlje di je i izdana i ako prodajno mjesto to podržava. Evo primjera gdje prolazi Amex 6 rata online kupnjom:

http://www.postopoto.hr/Nacini-placanja-54007.aspx

15 godina
neaktivan
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
Talalej kaže...
------------------------------

 

Možeš platiti i kod njih. Nemaju dućan al se možeš dogovoriti, naći se s jednim momkom i platiti na više rata.

Zašto bi plaćao samo na 6 rata kad American daje do 60 rata.

Kamate, kamate... {#}

My life has no purpose, no direction, no aim, no meaning, and yet I'm happy. I can't figure it out. What am I doing right?????
16 godina
neaktivan
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem

Možda zato jer je do 6 rata bez kamata, a sa 60 rata je kamata lihvarska. Talalej jesi ikad uopće imao u rukama karticu, koliko ti je godina?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2011 23:42 (Davor_Vg).
13 godina
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
Talalej kaže...
storm780 kaže...

Nije revolving.

 

Ako treba doc u ducan zasto pise isto to u Portio, koji je web shop, a ne ducan ko Links?

Nema se kud doc..

 

Kako mislis predbiljeziti?

Kad stisnes "Kupi" na Payway-u, naplate ti se novci, nema tu predbiljezavanja...

Bobovačka 2, 10000 Zagreb

 

Možeš platiti i kod njih. Nemaju dućan al se možeš dogovoriti, naći se s jednim momkom i platiti na više rata.

Zašto bi plaćao samo na 6 rata kad American daje do 60 rata.

6 rata je beskamatno, a 60 rata je kreditno plaćanje uz kamatu od nekih 10%

 

EDIT: kolega ti je već odgovorio prije mene

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2011 23:43 (Volume).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
ch33ta kaže...
Volume kaže...

Nema veze što češ odabrati za plaćanje prilikom naručivanja jer za plaćanje u ratama ionako moraš doći osobno u poslovnicu i provući karticu.

Kao sto covjek kaze....

Placanje preko neta ide samo jednokratno, za sva placanja na rate mora se platiti osobno u poslovnici...

Koliko ja znam nema nikakvih iznimki, od nasih webshopova pa do Amazona i slicnih...

negdje ima iznimki ali samo preko odredenog iznosa

ali u hrvatskoj nema... sve preko neta jednokratno

potpis :D
15 godina
neaktivan
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
marky1607 kaže...

............................

 

Ne, na rate može ako se koristi kartica unutar zemlje di je i izdana i ako prodajno mjesto to podržava. Evo primjera gdje prolazi Amex 6 rata online kupnjom:

http://www.postopoto.hr/Nacini-placanja-54007.aspx

Ok, recimo da prolazi i online na rate...

Jos jedina stvar koja je ostala je minimalni iznos... American vecinom nema nikakvih limita kaj se tice obrocnog placanja, ali opet, ne mora znacit da ga nema...

No to sve stoji u ugovoru izmedju banke i poslovnice, a takve informacije bi trebale stajat pod "Nacini placanja"....

My life has no purpose, no direction, no aim, no meaning, and yet I'm happy. I can't figure it out. What am I doing right?????
13 godina
neaktivan
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem

Tako je. Makar ovdje, izgleda, nema donjeg limita. Mogao bi uzeti i 10kn na 6 rata, ali nema puno smisla :)

13 godina
offline
Links.hr i portio placanje na rate problem

Minimalni iznos u Linksa je 500 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem

Daleko iznad 500 je nije to problem.

13 godina
offline
Links.hr i portio placanje na rate problem

U svakom slučaju nazovi ujutro Links i raspitaj se. Ja sam siguran 99% da to nije moguće.

 

Prilikom jednokratnog plaćanja novac se sa tvog računa skida automatski, odnosno onoliko koliko iznosi račun i toliko novca moraš imati na računu raspoloživo da bi ti kartica uopće ''prošla''.

Kod obročnog plaćanja je druga stvar. Ti na računu možeš imati samo kunu a kupiti nešto za npr. 5000 kn jer se tih 5000 skida sa računa banke s kojom je Links potpisao ugovor o plaćanju na rate. Kasnije tebi banka naplaćuje tih 5000 kn u ratama. Eto zato se mora doći u poslovnicu i provući karticu kroz pos uređaj jer se tih 5000 kn ne skida direktno s tvog računa.

 

Neznam jel li baš lipo objasnija ali nadam se da kužiš

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem

Niti ovo nije točno. Postoje debitne kartice - Maestro i slične koje skidaju odmah s računa i moraš imati raspoloživ taj novac na računu.

S druge strane postoje kreditne kartice i imaju odgodu plaćanja - zato se zovu kreditne. Ne moraš imati sav novac na računu, ali zato imaš dozvoljeni limit mjesečne potrošnje. Ukoliko ne dosegneš limit, kartica uredno prolazi bez da ti skine odmah s računa. Kreditne kartice dolaze kupcu na naplatu na dogovoreni datum u mjesecu i tada se to podmiruje u obliku računa. Da li si ti to vezao na bankovni račun pa se odmah naplati automatski ili podmiruješ sam račun, svejedno - ovisi kako je dogovoreno. I kreditne i debitne mogu na rate, s tim da debitne jako rijetko i gotovo nikad preko weba.

To je razlika između kartica. Budući da govorimo o Amexu, koji je najvjerovatnije kreditni kao u 98% Hrvata, kod Linksa bi to trebalo raditi do 6 rata online kupovinom, ali vjerovatno nešto ne štima u sustavu kod banke ili njihove naplate i nećeš moći ništa dok oni to ne riješe.

13 godina
neaktivan
offline
Links.hr i portio placanje na rate problem

Pitanje vezano za kupnju na rate: Da li se može recimo dio iskeširati a ostalo na x rata ili cijeli iznos mora ići na rate? ZABA maestro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem
manki1 kaže...

Pitanje vezano za kupnju na rate: Da li se može recimo dio iskeširati a ostalo na x rata ili cijeli iznos mora ići na rate? ZABA maestro.

Ja sam davno kupio laptop i dio platio kešom, a dio na rate sa maesto pbz katicom...

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Links.hr i portio placanje na rate problem

super. thanks!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice