Njuskalo prevara

poruka: 645
|
čitano: 436.678
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Njuskalo prevara

Dugo im je trebalo ovaj put whats up!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2022 21:39 (unky).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Njuskalo prevara

mene baš zanima kaj se dešava ako netko nema viber\wapp :) dal isto tak maltraju preko pm-a na njuškalu

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Njuskalo prevara

Izvjesni Željko iz Metkovića, javio se na oglas, ja mu poslao mobitel (plaćanje pouzećem, na njegovo inzistiranje i trošak) i nije ga preuzeo. Na paketu piše povrat, obaviješten - nije preuzeo. Ja spušio 65kn. Nije stvar novaca nego ponašanja, tražio je pouzeće, a nije niti pogledao paket - original traka na poštinoj kutiji (djelatnica lijepila ispred mene, slikao paket za referencu/dokaz da je poslan) i na manjoj kutiji u kojoj je bio sam telefon.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2022 22:30 (Nuclear_Phoenix).
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

znaš za drugi put... nek uplati bar 100kn avansa.

8 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

Vrlo jednostavno, prvi i zadnji put šaljem pouzećem.

9 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

Ako prodaješ moraš gledati i sa kupčeve strane. Pouzeće je malo skupo al makar ne riskiraš da ćeš ciglu dobiti jer imaš pravo otvoriti paket. Nije savršeno al makar imaš sigurnost da je vizualno ok... ako te netko hoće nategnuti... jbg... to je rizik koji prihvaćaš kupovinom polovnog/neprovjerenog.

Nisam nikad prodavao na njuški, ali sam kupovao puno puta i uvijek sam uplaćivao na povjerenje... nisam još naletio na "pravog" izgleda.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2022 22:45 (miki_the_pirat).
5 godina
neaktivan
offline
Njuskalo prevara

Novi način prevare preko njuškala.Oglase prodaju nekog predmeta

debelo ispod cijene(u ovom slučaju iphone 14 pro za 5300kn)

i kao može prodaja preko payprotecta od njuškala.Ti daš ponudu

za kupnju i onu ju prihvate i traže broj tvog mobitela da ti sms-om

pošalju link preko kojeg možes izvršiti uplatu i na linku sve piše

ko original payprotect od njuškala,ali je to lažna stranica samo da dođu do podataka o kartici.

Za pravu kupovinu putem payprotecta sve se odvija putem njuškala,a  ne preko nekakvih linkova poslanih sms-om.

 

 

 

 
6 0 hvala 6
7 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
evo jos jedan, da nije neko posta istu sliku tu na prosloj stranici mozda bi me i zezni. fala.
Moj PC  
2 0 hvala 0
18 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Njuskalo prevara

Pozdrav, samo da zahvalim, pokušao me prevariti ovaj +385 95 515 7899 i pomoglo mi je što sam našao ovaj vaš post. Bio je užasno bijesan kad sam mu u poruku kopirao ovaj vaš thread :-) .

14 godina
offline
Njuskalo prevara

evo još jednog 

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Njuskalo prevara

evo i mene pokusao scammati isti broj, kako to da je taj broj jos aktivan? gdje se to moze prijaviti? reportao sam broj whatsappu i blokirao, ali nekako sumnjam da ima od toga ikakve vajde...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Njuskalo prevara

Hvala puno puno puno na ovome!!! Upravo san zamalo nasjela na jednog sa tocno ovakvim primjerom, ali evo zaguglala malo payprotect jer sam bila skepticna i sreca da jesam jer sam si spasila tocno 5.200 kn 🥳

hvala!

5 godina
offline
Njuskalo prevara

Pazite se ovog majmuna, ovo mu je vec 20 racun na njuškalu, nista od navedenog u oglasima nema... A glupljeg stvora nisam u zivotu sreo...

 

https://www.njuskalo.hr/korisnik/godkiller

 

 

 
2 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Njuskalo prevara

nisi mu valjda uplatio cash?

5 godina
offline
Njuskalo prevara

Ma naravno da nisam, znam ja takve, glup je ko noc, tesko da ce taj koga prevariti ali je uporan....

 
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Njuskalo prevara
shecky kaže...

Ma naravno da nisam, znam ja takve, glup je ko noc, tesko da ce taj koga prevariti ali je uporan....

 

Dovoljno je samo da je manje glup od žrtve. :D

 

Dobio sam i ja par takvih "upita", jedan sa domaćeg broja, jedan strani. Vjerojatno ne možeš prijaviti broj zbog sumnje u namjeru da te prevari...

14 godina
online
Re: Njuskalo prevara

Neumoljivi su. 

 

+385 97 762 5043

 

ista fora s dpdom. "On" je iz gospica i placa kurirsku sluzbu dpd za dostavu, a ja novac dobivam dobivam putem platnog servisa.

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
14 godina
offline
Njuskalo prevara

Tupan na Njuškalu iša Prodavati -- prevarant -- DPD  -- Odoše pare!!!

 

Nije se meni desilo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 15:45 (hopi).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Njuskalo prevara

Mene su početkom ukrajinskog rata počeli maltretirat za oglase sa stranih brojeva, ukrajinski pozivni. Tako nam dakle vraćaju mi njima VHS2 a oni nama muljaže😁

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Njuskalo prevara

i tako,nađem oglas na njusci 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/nvidia-geforce-rtx-3080-ti-founders-edition-12gb-oglas-39036481

nekak mi izgleda predobro,javim se liku,trazi me broj moba da mi kao njuskalo posalje zahtjev za placanje,doslo za par minuta.

 

Prvo mi je bilo sus kak je islo brzo i sve,drugo kada je pod tabom adresa dostave bilo samo to napisano,a znamo da kod nas treba upisati ulica,mjesto itd.

Meni to nesto sve sus,provjerim link koji mi je poslan za plaćanje kada ono reggan u rusiji prije 4 dana.

 

Jos se kao placa prek pay protecta. 

Nadalje guglam taj oglas,isti je bio dignut prije par dana sa  istim opisom i sve.

 

Bilo predobro da bi bilo istinito.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 22:13 (Amormian).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Isti prodavac sto je tebi prodavao karticu..nakon sto sam mu poslo poruku obrisao oglas
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
13 godina
offline
Njuskalo prevara

Danas me jedan na whatsapp kontaktirao, naravno dpd spika. Samo sam mu napisao da si nađe na drugom oglasu naivnu budalu a on meni natrag smajli koji plače  Na slici lik s djetetom kao lakše će ljudi popušiti spiku kad to vide. 095 8912177 je broj od govnara.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Njuskalo prevara

Evo još još jedan koji navlači na dostavu u Gospić - 091/3713335

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Njuskalo prevara

Prodaje 3080ti za 3000 kn, i s22 ultra za 3800 ili 4200, nakon par poruka počeo je sa google translator porukama. Valjda hakiran account ili nešto, ima još 4-5 oglasa i svi predani danas, i reko aj da vidim dokle ide rabbit hole i kad mu se pošalje potvrda kupnje preko pay protecta, onda šalje sms na mobitel sa linkom za uplatu, uplaćuje mu se direktno na račun ne na njuškalo, sms izgleda full legit kao da stvarno šalje njuškalo,  tak da zipa.

 

https://www.njuskalo.hr/korisnik/wecoo

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2022 23:24 (Cryogenic).
Moj PC  
4 0 hvala 7
5 godina
offline
Njuskalo prevara

evo još dva broja od jučer na whatsapp

 

094 710 5973 - Medulin, dpd

099 743 1930 - Gospić, dpd 

 
1 0 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Njuskalo prevara
Vrh
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
silvio3105 kaže...
Vrh

 pa što se nisi još malo dopisivao. i onda kad te traži broj kartice generiraš jednu pa kažeš da ti je lova sjela.

 

11 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Jel pada nekom na pamet kako prijaviti policiji te prevarante, a da ih stvarno hapaju? Poslao sam ponudu preko njuškalo payprotecta i lik mi odgovara da je predmet još na prodaju i da mu pošaljem broj da mi kao javi kad pošalje.
Od njuškala nisam dobio nikakvu poruku da je ponuda prihvaćena i nekako imam osjećaj da će lik slati te usrane fejk linkove, pa bi mu htio zasoliti da ga policija uhvati za prevaru. Samo mi treba ideja kako ga uhvatiti jer će vjerojatno slati link na nekakav račun bez imena u rusiji ili gdje već
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

Policija se ne uplice u prevare ispod 2000kn, ako se dobro sjecam iznosa. Ispod toga mora osoba sama inicirati tuzbu. Prijatelj je prije xy godina bio zrtva prevare preko njuskala i takvo je objasnjenje dobio od policije, koja ga je samo otkantala. Muljator je namjerno slozio iznos ispod tog limita (kao, dogovorili su se).

Object reference not set to an instance of an object
11 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Beno kaže...

Policija se ne uplice u prevare ispod 2000kn, ako se dobro sjecam iznosa. Ispod toga mora osoba sama inicirati tuzbu. Prijatelj je prije xy godina bio zrtva prevare preko njuskala i takvo je objasnjenje dobio od policije, koja ga je samo otkantala. Muljator je namjerno slozio iznos ispod tog limita (kao, dogovorili su se).

 ajmo reć da je ovo bar dva reda iznad te granice, no problem je u tome što ne želim prijaviti prevaru, nego pokušaj 

dakle ovo što su kolege prije opisivali - umjesto da preko njuškala dobiješ poruku, prevarant ti šalje poruke preko whatsupa s linkom za plaćanje negdje gdje će ti lova nestat

i sad, umjesto da ga samo otkantam, ja želim to prijaviti policiji, ali ne znam jel će imati dosta materijala da ga hapaju ako je link na neki račun u rusiji ili već gdje

zato i pitam jel tko ima ideju kako ga navesti u porukama da se otkrije

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice