PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.425
|
čitano: 750.951
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
3n3m1 kaže...

Molim savjet...pošto imam otvoren običan devizan račun u Zagrebačkoj banki a namjeravam se koristiti PayPal radi zarađivanja i dizanja novca iz istoga u raznim valutama najčešće u USD što mi preporučate za koju se karticu odlučiti?

 Mislim da PayPal za uplate preporuča Visu.

Ali svaka banka ima neke svoje uvjete pa samo u ZABI provjeri dal im sve radi s Visom i Paypalom. Ili čekaj da netko potvrdi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
El Munjoko kaže...

Imaš 180 dana za tražiti povrat od dana kupnje. Možda ti se paket zadržao na carini, oni znaju odugovlačiti.

A i bili su praznici nedavno...

 

 

 Ma zvao sam i carinu i poštu, i odgovor je bio da paket još nije stigao u Hrvatsku.

Negdje sam pročitao da novac na Paypalu stoji 45 dana i onda se prebacuje prodavatelju. Tako da ću ukoliko ne dođe u roku od 45 dana pokrenuti dispute/claim.

14 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Jel netko zna koliko treba čekati nakon uplate u banku da mogu napraviti uplate preko paypal-a ? Jer sam probao platiti preko paypal-a a govori da nemam dovoljno sredstava. Inače je uvije sve okej, pa pitam jel možda zato ako se treba sačekati kojih par sati da to banka provuče.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
thechosenfreak kaže...

Jel netko zna koliko treba čekati nakon uplate u banku da mogu napraviti uplate preko paypal-a ? Jer sam probao platiti preko paypal-a a govori da nemam dovoljno sredstava. Inače je uvije sve okej, pa pitam jel možda zato ako se treba sačekati kojih par sati da to banka provuče.

 Ako si išao u svoju banku i dao lovu onda odma (nekoliko minuta). Slično vrijedi i za uplate iz iste banke u banku. Možda malo dulje.

Ako ti je netko slao lovu iz druge banke, onda nekad i cijeli dan.

 

I pripazi, uvijek trebaš imati više love nego košta ono što kupuješ. Pogledaj prvu poruku u temi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Kako prijaviti zaradu kada povučemo novce s Paypala u banku? 

 

Molim sam korisne i legalne odgovore.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
ERSTE + PayPal - konverzija €/kn

Hello everybody. My name is Marko and I have a currency conversion problem. 

 

Imam ERSTE tekući devizni i VISA ELECTRON karticu. Valuta: EUR


Do nedavno, kada sam npr. morao platiti putem PayPal-a iznos od 3,00 EUR, uzelo mi je sa deviznog 3,00 EUR (as you expect). Sada, za isti iznos od 3,00 EUR, uzima mi 3,04 EUR! Proporcionalno za veće iznose, naravno.

 
Napominjem, prva/glavna valuta na deviznome je EUR i plaćanje je isto u EUR. Ne znam zašto se odvija nekakva konverzija, kada nije potrebna i nije se obavljala do ovih dana.

 

Naravno već imam podešenu slijedeću postavku:
Settings > Payments >Manage pre-approved payments > Set Available Funding Sources > Conversion Options > Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

 

Ima koja dobra duša s korisnim savjetom? 

 

Hvala!

 

M

 

P.S.

Da ne govorimo koliko sa živaca (i novaca) izgubio kada sam podizao/prebacivao EURE sa PayPal računa na ERSTE devizni. Znači: moraš prebaciti EURE sa PayPal računa na ERSTE devizni račun, na kojem je EURO prva/glavna valuta. PayPal ti EURE konvertira u DOLARE (po svom tečaju) tako da na deviznoj si nadješ DOLARE. Da biš preuzeo EURE, moraš opet pretvoriti ih iz DOLARA. Ne znam točan iznos ali na 1000 EUR, brat bratu izgubio sam 10%. Iz banke kažu da svaki puta kad stiže neki novac sa eBay-a ili PayPal-a, isti dolazi uvijek u DOLARIMA, neovisno o kojoj se valuti radi. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 11:07 (mrako84).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: ERSTE + PayPal - konverzija €/kn

Bez obzira kaj ti je postavljeno da ti naplaćuje po cijeni koju je seller stavio, opet prije checkouta kad ti paypal odvrti moraš postavit da ti naplaćuje banka. Jednom kad i tamo postaviš dalje bi trebalo bit oke.

A u vezi ovog povlačenja ne znam konkretno o čemu pričaš. Ako ti je neko uplaćivao pare, onda dio para uzmu, ali ako si imao refund, onda ne znam di je problem, meni prilikom refunda uvijek sjeda automatski i na karticu, niš ne moram  sam prebacivat.

11 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Ekipa, imate li problema s logiranjem u Paypal prilikom check outa na ebayu? Frendica i ja već dva dana ne možemo ništa platiti. Na Paypalovu stranicu se možemo normalno logirati, no kod check outa nas ne želi logirati.

 

http://downdetector.com/status/paypal

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 18:40 (kicklOp).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
10 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Dva pitanja vezana uz paypal:

Prodao sam nešto tipu u floridu. On je kao adresu u paypal napisao kolumbiju, a meni je trazio da mu posaljem u floridu. Ja poslao, on 9 dana nakon što je po trackingu primio pošiljku diže dispute kroz paypal po kojem nije ništa primio, paypal blokira pare i traži od mene potvrdu poštansku. Ja im šaljem tracking i njegovu poruku da zeli poslano u floridu. Oni traže i papirnati trag da sam poslao na njegovo ime. Ja i to šaljem, i na kraju oni njemu vraćaju pare?!
Šta sad napravit, kak je uopće do toga moglo doć, evo ja sjedim za kompjuterom i ne znam šta bi rekao.

 

Drugo, danas mi je došlo ovo

In compliance with regulatory requirements, we need some additional information to confirm your identity as the account owner. Please confirm your identity at dashboard.
I dok ne potvrdim identitet vajda su mi blokirali transakcije. Zašto baš sad i jel to ima ikakve veze s našom poreznom etc
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Avtomatik kaže...

Drugo, danas mi je došlo ovo

In compliance with regulatory requirements, we need some additional information to confirm your identity as the account owner. Please confirm your identity at dashboard.
I dok ne potvrdim identitet vajda su mi blokirali transakcije. Zašto baš sad i jel to ima ikakve veze s našom poreznom etc

Kakav account imaš, čini se da su to jučer poslali svima koji imaju "Business" account? I, transakcije ti još nisu blokirane, ali će biti od 24.2. ako im ne pošalješ to što traže.

6 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

pozdrav svima,

 

molim pomoć... relativno je hitno. :(

 

u petak sam po prvi put napravila account na paypalu. bilo je malih poteškoća pri samoj registraciji i u nekom trenutku su mi blokirali pristup, odnosno password pri logiranju. to sam riješila odmah telefonskim pozivom customer serviceu, a razlog je očito bio taj što sam prilikom registracije bila spojena na vpn. :/ nakon što je taj nesporazum razriješen, ponovno sam morala verificirati karticu preko koje bi vršila transakcije. kod mene je to addiko visa electron (tekući račun, koji je istovremeno i devizni u eurima). odmah mi je preko tokena bio vidljiv i četveroznamenkasti kod, tako da sam zatim time i potvrdila karticu. napominjem i to da iznos koji je paypal skinuo (cca 1,5 eura) nije refundiran natrag na moj račun, niti kartice niti paypala.

 

je li to to ili sada još trebam čekati, dan-dva-tri da banka potvrdi korištenje vise?

(kartica je inače registrirana za sigurnu internetsku kupnju, što je opcija po novom u addiko banci, od početka ove godine. to znači da zapravo funkcionira za sve transakcije na netu kao da se radi o kreditnoj)

 

 

zašto sve ovo pitam i zašto je hitno...

 

zato što mi treba sjesti nekoliko uplata ovih dana, a danas uplaćenih 122$ je vidljivo na balanceu. no ja kao da ne mogu ništa s njima. prilikom pokušaja withdrawala na spomenutu visa karticu, otvara mi se prozor s ovom porukom:

 _________________________________________________________

"Sorry, we are not able to process your request. Please try again later..."
 _________________________________________________________
sad već sumnjam da je visa kartica uopće potvrđena.
ima li itko ideju što bi moglo biti u pitanju?
hvala!

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 0:37 (vanchaaa).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav svima,

u zadnje vrijeme sve transakcije na PP su mi pod under review ili pod pending. Zna li neko sta moze biti, zasto under review ? je li to do mene ili do posiljaoca, moze li me on sta zeznuti ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Prije nisam toliko obracao paznju na transakcije jer sam kupovao jeftine stvari i sad sam par puta kupio nesto u vrijednosti 2,3 tisuce kuna pa imam jedno pitanje.

Imam u pbzu devizni u eurima koji je povezan sa paypalom i uvjek mi je banka oznacena da ona konvertira kad nesto kupim.

I prekjucer sam nesto kupio za 230 eura u njemackoj preko ebaya i na paypalu pise da je toliko skinuto, a na pbz internet bankarstvu pise da se skinulo 237 eura sa racuna.

Posto imam devizni u eurima i kupujem stvari na kojima su naglaseni euri onda se nebi trebalo nista konveritrati, nema mi logike da mjenjaju eure u kune pa opet natrag?

Jedino mi pada na pamet da banka uzme proviziju od 50 kuna?

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Može pomoć!?

 Radila sam prekid narudžbe i prodavatelj je odmah poslao refundaciju iznisa.

S PayPala je došla obavjest o povratu novca.

 

Na internet bankarstvu još mi nije vidljiv na računu.

Litajući ovdje i na PayPalu razlog :

1.novac će biti vidljiv kroz par dana(dalje to tjedan,14,vipe?

PaypaP navodi da može i do 21dan ..)

2.kupac je refundirao na drugu mail adredu..

 

E sad..

Meni je došla obavjest iako se email s kojeg sam se registrirala nije jednak e-mailu s kojim sam registrirana na PayPal..

Da li to igra ulogu u prijenosu?

Navela sam danas obje adrese i potvrdila!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Bit ce kroz par dana na racunu..
10 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Imam visu deviznog žiro računa spojenu sa paypalom i nju sam koristio duže vrijeme za kupovanje sve je bilo u redu do jučer kad nisam mogao uplatiti jednostavno neće da prođe samo piše declined a ne znam zašto

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
galinjo24 kaže...
Bit ce kroz par dana na racunu..

 Hvala puno..

Brinulo me da je nešto do mene i mog račzna..

Jer meni nikad ustvari me prikazuje sami sami iznos salda na računu,samo transakcije.

Imam Visa pbz..

13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Evo bas sam isao naruciti maskicu za mob i pustio sam prvo da paypal racuna i izracunao 23.49kn...odem uplatim toliko na prepaid.. Promjenim u paypal da banka racuna i platim... Odem na stanje ostalo 1.14kn..znaci na paypal konverziji na 23kn uzme preko 1kn....
6 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Tražeći po netu vec dva tri dana, jedva sam uspio naći nešto na ovu temu...

 

Ukratko cu opisat situaciju, pa bih molio za Vaša mišljenja i savjete.

 

Dakle, skupljam razna virtualna sredstva u World of Warcraft igrici te ih prodajem za sitne novce tako da mi se uplaćuje na PayPal račun.

 

Krenuo sam prošle godine u 10 mjesecu i do sad sam skupio oko 500€.

 

Sad me zanima par stvari oko toga. Pitao sam vlastitu tetku koja radi u PBZ-u oko podizanja tog novca u PBZ poslovnici gdje imam otvoren nekakav studentski racun (jos uvijek studiram pa to koristim), ali ona me je malo preprasila oko nekih stvari.

 

Pocela mi je pricat o tome kako se svaka transakcija danas gleda u poreznoj upravi, da je to sve crn novac, te da mogu skinut poreznu olaksicu koju imaju moji starci radi mene studenta itd itd.

Ako ja dobijem otprilike godisnje od ovoga do 10 000 kn, nije valjda da ce na to gledat kao da radim preko studentskog ugovora pa da imam limit od 12 000 ili 13 000 kn godisnje i slicne stvari?

 

Jel to sve bullshit? Vidim da ovaj frajer planira dizat tisuće i tisuće dolara mjesecno, pa me zanima mogu li ja barem 100 do najvise 200€ mjesecno dizat, a da se ne brinem o poreznoj na vratima i slicno.

 

Shvacam da Vas mnoge moze puno nazivcirat sto se uopce ne razumijem jos u ove stvari oko poreza, poslovanja, ugovora koje kakvih pa da zato ne napadate ako sam preglupo napisao ovaj post :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Znam odgovor na dio pitanja:

Što se porezne tiče, čim ti novac stigne u HR (tj onda kad ti sjedne na račun) ti si ga primio i dužan si prije 28.02. poreznom prijavom javiti sve prihode od prošle godine (od 1.1. do 31.12). Nema veze s podizanjem love.

 

E sad, ne znam dal postoji donja granica! Jer ako je 500 EUR raspodjeljeno na godinu dana, to je oko 300 kuna mjesečno što je jako malo prema lovi koju dobivaju ljudi koji žive od uplata iz vana...

 

EDIT: OK, vidim, u samo nekoliko mjeseci je bilo 500Eur. 

Pričekaj dal će se javiti netko s više znanja, ili odi osobno do porezne uprave pa pitaj, ili surfaj po njihovoj stranici, možda imaju kakav FAQ..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 0:19 (CyberDemonVZ).
8 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Ljudi treba mi pomoć,

 

dakle na Paypalu imam balance u eurima i želim povuci novce na moj devizni racun. Imam povezanu visa electron karticu deviznog računa u erste banci.

 

 

Kad idem na withdraw funds nudi mi isplatu samo u kunama po tečaju 7,17 cca. Kažu da mi je default currency za tu karticu/račun kune. Međutim to mi je kartica od deviznog računa.

 

 

Da li postoji mogućnost da mi dođu Euri na račun?

 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi!

imam pitanje i bila bih jaako zahvalna da mi odgovorite,

radim webshop, te me zanima za paypal dali mogu imat paypal kao jednu od naplata ako banku imam i jednoj zemlji a firmu u drugoj? 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Dali netko zna možda ili se susretao sa upatom para preko paypala ali ne pod sredsva nego da se uplati novac kao u onoj drugoj rubrici plati prijatelju? 

 

Ja bih trebao nekom liku uplatiti novac za nekakve opruge za auto u njemackoj da mi posalje kod frenda u munchen. E sad on hoce da mu pare uplatim preko paypala ali kao po toj opciji da uplacujem frendu. E sad neznam dali imam sigurnost ako mi neposalje paket isto kao kad nekome uplacujem za kupovinu stvari pa da se mogu zaliti paypalu ili nemam tu opciju ako pare saljem kao uplata frendu, dali netko zna?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pita san ovo barem 3 put.

Hitno je posto je sutra je zadnji dan za prijavu poreza,
Iman prometa na paypalu jel triba to ici prijavit...
Radi se oko 500 eura san primia, a potrosia nekih 2k... jeli gleda to porezna?
Nisan nista na ziro racun prima.

Nisam radio withdraw, imam visa web karticu spojenu na paypal.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 21:38 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Luka123 kaže...

Pita san ovo barem 3 put.

Hitno je posto je sutra je zadnji dan za prijavu poreza,
Iman prometa na paypalu jel triba to ici prijavit...
Radi se oko 500 eura san primia, a potrosia nekih 2k... jeli gleda to porezna?
Nisan nista na ziro racun prima.
Nisam radio withdraw, imam visa web karticu spojenu na paypal.

 PayPal ti nitko ne vidi. Ako je bilo SAMO na njemu. I ako si kupovao izravno s PayPal računa.

Isto ko kad imaš kriptovalute i prebacuješ ih s jednog walleta na drugi, ili kupuješ s njima.

 

A sad, dal po zakonu moraš prijaviti, vjerojatno da 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...
Luka123 kaže...

Pita san ovo barem 3 put.

Hitno je posto je sutra je zadnji dan za prijavu poreza,
Iman prometa na paypalu jel triba to ici prijavit...
Radi se oko 500 eura san primia, a potrosia nekih 2k... jeli gleda to porezna?
Nisan nista na ziro racun prima.
Nisam radio withdraw, imam visa web karticu spojenu na paypal.

 PayPal ti nitko ne vidi. Ako je bilo SAMO na njemu. I ako si kupovao izravno s PayPal računa.

Isto ko kad imaš kriptovalute i prebacuješ ih s jednog walleta na drugi, ili kupuješ s njima.

 

A sad, dal po zakonu moraš prijaviti, vjerojatno da 

 

 
Nisam withdraw radio, dosad nisam imao problema. Ali cujen da su se prominili zakoni pa bolje pitat :P

everyday i'm shuffling...
9 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Društvo može pomoć!

 

Na Paypal mi je vraćen novac za jednu reklamaciju.Dok je bio stari Paypal nisam imao problema prebaciti novce na karticu.

Sada me traži da unesem  "You'll need to add a bank accountIt's free to add a bank account to PayPal" međutim traži U.S.bank

 

Imam u walletu dvije kartice.Novci stoje htio bih ih prebaciti,a ne ide.

 

Unaprijed hvala na pomoći.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozz;

 

Ok da skratim priču:

 

Išao jučer popodne naručiti nešto sa Ebaya, kupio item, i pokušao direktno preko Ebaya platiti item preko Paypala, Paypal me logirao normalno pri redirekciji za plaćanje ali dalje nije htio da provede transakciju nego je jedno pol sata stajao onaj njihov plavi kruzić kao da vrti i to je to. Pokušao par puta ista stvar, čitam ekipa ima taj problem unazad godinama pri nekim kupovinama sa Ebaya.

 

 

Mislio ok, mozda rade neki maintenance probaću sutra. Ista stvar. Kontaktiram sellera, odkazujemo narudzbu.

 

Prvi put se susrecem sa ovim problemom da nemogu platiti nešto preko Paypala, a s obzirom da sam neki dan uključio 2-Factor verification na Paypalu da mi šalje kod na SMS prije nego se ulogiram, reko ajde idem isključit to pod security mozda radi toga zajebava.  Isključim to, stize mail uredno da sam isključio 2FA, probam se logirati i bam izleti mi ovaj Security Check (vidi sliku)

 

Inače koristim povremeno VPN (Proton vpn free verzija) kada surfam netom i sad mi Paypal neda da se logiram dalje u account jer je detektirao da se sad spajam sa Cro IP adrese jer sam se prije jedno skoro mjesec dana logirao u Paypal dok mi je VPN sa Netherland IP Adresom bio uključen.

 

Odem na contact us vraća me na Login (a nemogu se logirat) odem na continue samo refresha istu stranicu. Probao se logirati u Paypal account sa VPNom uključenim sa NEtherlands adresom isto neće, ista stvar.

 

Šta raditi sad?  Ispada da gdje god koristiš VPN na nekom popularnijem servisu (FB, Youtube, Google itd ) jedu govna jer rade security check sa IP adresama, i moras dokazivati da si to ti, što je u redu ali ne na ovaj način.

 

Jel zna netko mail od Paypal supporta točan da mi napiše ovdje, da im ispričam ovu priču, jer svi mailovi koje sam dobio od Paypala di se moze kliknut na contact us traze da se ulogiram u account. Sigh.

 

EDIT: zanimljivo, sa drugog računala  (laptop) iza iste mreže (IP adrese) se mogu spojit, sa svoga desktopa mi izbacuje ovaj security check, cookies sam flushao par puta, pogasio sve zive addonse itd.

 

EDIT2: vratio 2FA i sad sve opet radi normalno i na desktopu. Očito imaju neki problem sa gašenjem 2FA ako si to palio sa IP adrese druge zemlje nego iz one sa koje se inače logiraš.

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 16:57 (Colossus7).
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

DA li netko zna kakve su mi najbolje opcije za isplatu sa paypala na HR račun? Dodao sam na paypalu HPB visa karticu i kad pokušam povuči novce sa paypala na tu karticu, paypal uzme nevjerovatnih 30% provizije. Piše da ne mogu dodati HR bankovni račun. Za neke druge zemlje poput Njemačke npr. piše da se može dodati bankovni račun. Da li postoji neka bolja opcija za našu regiju od povlačenja novca na karticu?

Twitch-Duxcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice