PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.425
|
čitano: 754.622
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

E da, kad se očito razumiješ, zašto mi se ta opcija  'Confirm Receipt' pojavi tek kod nekih transakcija tj. uglavnom je nema? O čemu to ovisi?

5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
marinković kaže...

E da, kad se očito razumiješ, zašto mi se ta opcija  'Confirm Receipt' pojavi tek kod nekih transakcija tj. uglavnom je nema? O čemu to ovisi?

 Pojavljuje se samo kod transakcija koje obavljas preko paypala direktno. I to samo ako kupujes robu. Ako kupujes na nekoj drugoj stranici a placas preko paypala tada se nece pojaviti jer potvrdjujes prijem robe na toj stranici gdje si kupio....

9 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Ne ovo ipak nije točno, sve moje transakcije u zadnje, jako dugo vrijeme, su mimo bilo kojih stranica, naime kupujem uglavnom preko malih oglasnika koji nemaju nikakvo sučelje za kupovinu nego se sve dogovori preko privatnih poruka.

Ali tek jedna od možda deset ili više takvih transakcija ide sa opcijom 'Confirm Receipt'. Pokušavam dokučiti zašto je tako.

Možda je to slučaj samo sa prodavačima koji su novi Paypal korisnici? To mi se učinilo iz nekog dosadašnjeg iskustva, ali ne mora biti točno.

5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
marinković kaže...

Ne ovo ipak nije točno, sve moje transakcije u zadnje, jako dugo vrijeme, su mimo bilo kojih stranica, naime kupujem uglavnom preko malih oglasnika koji nemaju nikakvo sučelje za kupovinu nego se sve dogovori preko privatnih poruka.

Ali tek jedna od možda deset ili više takvih transakcija ide sa opcijom 'Confirm Receipt'. Pokušavam dokučiti zašto je tako.

Možda je to slučaj samo sa prodavačima koji su novi Paypal korisnici? To mi se učinilo iz nekog dosadašnjeg iskustva, ali ne mora biti točno.

 To ne znam samo znam sta znaci to sto ti pitas. Kada i zasto se pojavljujem ne bih znao....

9 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pa da tome zanima, po kojoj logici, ako je uopće ima.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
marinković kaže...

Pa da tome zanima, po kojoj logici, ako je uopće ima.

Možda će ti ovo pomoći: https://www.paypal.com/uk/smarthelp/article/how-do-i-get-my-paypal-payment-sooner-for-a-transaction-on-hold-faq3743

9 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Da, po ovome što sam malo pogledao taj Confirm Recipent ili odogoda napalate se pojavljuje kod novih prodavatelja i korisnika paypala te kod onih čiji je status neko duže vrijeme bio u mirovanju i konačno kod onih (a ovi su najopasniji :) koji imaju već pokrenute sporove zbog neisporuke i sličnih muljaža.

 

Isto tako prodavatelj, čini se bez obzira na ovo, može dobiti sredstva na račun ako objavi Tracking broj, e tu tek postoji mogućnost muljaže jer kod većine kurirskih i poštanskih davatelja usluga taj broj dobijete on-line prijavom paketa kojeg nikad ne morate dostaviti u njihovu filijaliu, dakle imaginarni paket.

 

No ipak na kraju ostaje koristiti Case i Disput.

5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
marinković kaže...

Da, po ovome što sam malo pogledao taj Confirm Recipent ili odogoda napalate se pojavljuje kod novih prodavatelja i korisnika paypala te kod onih čiji je status neko duže vrijeme bio u mirovanju i konačno kod onih (a ovi su najopasniji :) koji imaju već pokrenute sporove zbog neisporuke i sličnih muljaža.

 

Isto tako prodavatelj, čini se bez obzira na ovo, može dobiti sredstva na račun ako objavi Tracking broj, e tu tek postoji mogućnost muljaže jer kod većine kurirskih i poštanskih davatelja usluga taj broj dobijete on-line prijavom paketa kojeg nikad ne morate dostaviti u njihovu filijaliu, dakle imaginarni paket.

 

No ipak na kraju ostaje koristiti Case i Disput.

 To je sve problem paypala a ne tvoj....

Oni moraju dokazati da su isporucili a ne ti da nisu....

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Valjda je tako. Nadam se.

Koristim Paypal već nekoliko godina i ni jedan problem sa prodavateljima do sad, doduše sve su to sitnice do max 40-50 eur ili dolara, ali za sve postoji prvi put.

A ovo bi mogao biti taj put, naime lik ne želi poslati jer mu nisam oslobodio novac. Poslao mu poruku da je to normalno da ću mu osloboditi čim artikl stigne, no više ne odogovara, da bih mu konačno ovaj put poslao poruku i preko Paypal sučelja, no opet ne odogovara. Sad čekam 10 max 15 dana pa otvaram Case, nemam izbora ako se ne javi tj. pošalje stvar.

5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
marinković kaže...

Valjda je tako. Nadam se.

Koristim Paypal već nekoliko godina i ni jedan problem sa prodavateljima do sad, doduše sve su to sitnice do max 40-50 eur ili dolara, ali za sve postoji prvi put.

A ovo bi mogao biti taj put, naime lik ne želi poslati jer mu nisam oslobodio novac. Poslao mu poruku da je to normalno da ću mu osloboditi čim artikl stigne, no više ne odogovara, da bih mu konačno ovaj put poslao poruku i preko Paypal sučelja, no opet ne odogovara. Sad čekam 10 max 15 dana pa otvaram Case, nemam izbora ako se ne javi tj. pošalje stvar.

 Pokriva te paypal.... Nemas brige...

13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Ekipa došla mi je nova VISA debitna kartica. Sada me zanima na koji način staru izbrišem iz paypala i postavim novu..... hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Klikni gore na Wallet i lijevo na sredini ispod Paypal balance imaš karticu na koju klikneš. Onda dolje na kraju imaš opciju Remove card. A da ubaciš novu isto imaš opciju pod Wallet gore lijevo Link a credit card.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 15:26 (vrinho).
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Gale92 kaže...

Ekipa došla mi je nova VISA debitna kartica. Sada me zanima na koji način staru izbrišem iz paypala i postavim novu..... hvala unaprijed

Jel ti došla potpuno nova ili ti je samo stara istekla pa su ti iz banke poslali novu? Ako je ovo drugo, onda ne moraš brisati staru, možeš samo promijeniti datum isteka u postavkama te kartice na PayPal-u.

13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
kipo kaže...

Jel ti došla potpuno nova ili ti je samo stara istekla pa su ti iz banke poslali novu? Ako je ovo drugo, onda ne moraš brisati staru, možeš samo promijeniti datum isteka u postavkama te kartice na PayPal-u.

 istekla stara, pa došla nova.

Ali sam ipak obrisao staru i postavio novu.. jer vidim da je drugačiji broj kartice...

13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Gale92 kaže...

 istekla stara, pa došla nova.

Ali sam ipak obrisao staru i postavio novu.. jer vidim da je drugačiji broj kartice...

Da, ako je broj drugačiji, onda ni nisi mogao drugačije. Bitno da si riješio problem. 

11 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Ima li tko pojma kako vratiti račun - naime, nemam pojma koja mi je lozinka jer nisam koristio paypal valjda 10 godina. Na dva pitanja, koja nemrem fulat jer su grad rođenja i djevojačko prezime majke, mi kaže da su pogrešni, a druga opcija slanja nove lozinke na telefonski broj ne vrijedi jer taj broj više nemam.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Problem. Imam Visa karticu koja mi je istekla i sad sam preko netbankinga aktivirao novu.

Odem na paypal, maknem staru, idem ubacit novu i stalno dobivam poruku "Your card was declined by the issuing bank. Please try a different card or contact your card issuer with questions."

Paypal mi je u $, a na Visi imam 6-7$. Jel treba možda neko vrijeme proći da bi mogao dodat novu karticu ili?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
Ima li tko pojma kako vratiti račun - naime, nemam pojma koja mi je lozinka jer nisam koristio paypal valjda 10 godina. Na dva pitanja, koja nemrem fulat jer su grad rođenja i djevojačko prezime majke, mi kaže da su pogrešni, a druga opcija slanja nove lozinke na telefonski broj ne vrijedi jer taj broj više nemam.

 Otvori novi nalog....

kbenzema kaže...

Problem. Imam Visa karticu koja mi je istekla i sad sam preko netbankinga aktivirao novu.

Odem na paypal, maknem staru, idem ubacit novu i stalno dobivam poruku "Your card was declined by the issuing bank. Please try a different card or contact your card issuer with questions."

Paypal mi je u $, a na Visi imam 6-7$. Jel treba možda neko vrijeme proći da bi mogao dodat novu karticu ili?

 Siguran si da ti je aktivirana. To nekad traje par dana.....

Omoguceno ti je internet placanje? Provjeri sa bankom...

9 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
A na Revolut sam ju uspio dodat nakon sat vremena, ali na paypal i dalje neće, a jučer mi je hitno trebalo jer su vikendom na revolutu loši tečajevi...na kraju sam narudžbu koju sam imao platio revolutom sad ujutro, dodao sam funte sa devizne kartice na revolut, samo se nadam da nema neke provizije jer ako se ne varam na revolut bi se trebali novci stavljat u domaćoj valuti pa onda konvertirat
5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...
A na Revolut sam ju uspio dodat nakon sat vremena, ali na paypal i dalje neće, a jučer mi je hitno trebalo jer su vikendom na revolutu loši tečajevi...na kraju sam narudžbu koju sam imao platio revolutom sad ujutro, dodao sam funte sa devizne kartice na revolut, samo se nadam da nema neke provizije jer ako se ne varam na revolut bi se trebali novci stavljat u domaćoj valuti pa onda konvertirat

 Ne znam kako revoult radi ali paypala prilikom dodavanja kartice provjerava dostupnost....

Ja bih nazvao banku i pitao ima li kakav problem sa karticom. Cisto da budes siguran....

13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...

Problem. Imam Visa karticu koja mi je istekla i sad sam preko netbankinga aktivirao novu.

 tako je i meni bilo, možda glup odg ali ja sam prebacio 150kn na karticu (preračunalo mi u dolare) i onda je uspijelo.....

 

ali od aktivacije do "pihvaćanja" treba ti proći cca 4 sata

4 godine
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav!

Imam problem sa paypal accountom,dakle prilikom unosa osobnih podataka umjesto Croatia slucajno sam kliknuo na Colorado i sada nemogu isplatiti novce sa paypala na nasu karticu jer se podaci na osobnoj i paypal accountu ne poklapaju.Kako promijeniti natrag na Croatia,probao sam ali neide molim vas ako mi mozete objasniti.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
torcasplit kaže...

Pozdrav!

Imam problem sa paypal accountom,dakle prilikom unosa osobnih podataka umjesto Croatia slucajno sam kliknuo na Colorado i sada nemogu isplatiti novce sa paypala na nasu karticu jer se podaci na osobnoj i paypal accountu ne poklapaju.Kako promijeniti natrag na Croatia,probao sam ali neide molim vas ako mi mozete objasniti.

Hvala!

 Sta kaze paypal na to?

13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

neki dan sam dobio povrat od cca 45 eura nakon sta nakon 2mj nije stigla roba s ebaya. prodavac mi vratio, vidim transakciju na paypalu evidentiranu, ali balance mi 0,00 i na netbankingu pod karticom koja mi sluzi za paypal nemam nista i stanje se nije mjenjalo...a vidim placanje pred 2mj te iste svote...

 

moram li sta napraviti da mi se negdje pojave ti novci?

 

i kako onda trositi te novce ako mi sjednu na paypal kad tad? mislim ako zelim kupiti nesto od npr 30 eur, kako da mi ih povuce direkt s paypala a ne s kartice? mislim na kartici imam sitnu svotu uvijek, tako da bi trebao (valjda?) automatski povuc s paypala? i opet s nulom na balanceu, mogu li kupovati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Traje par dana da to meni na račun. Nista ne brini.....
15 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

-zbog međunarodne kontrole novca-transakcije .. par dana čekanja-provjere je normalno. (+ banking radno vrijeme)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Kada pokušavam prebaciti novce sa PayPala(euro) na revolut radi mi konverziju u HRK. Kako posložiti da mi prebaci euro ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

evo sjelo na devizni :) hvala decki na info

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Ako se prebacuje novac sa  Paypala(Euro) na karticu, hoće li doći do konverzacije valute u kune? I da li se ovaj proces radi pritiskom na Transfer funds

PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Nikolacurak kaže...

Ako se prebacuje novac sa  Paypala(Euro) na karticu, hoće li doći do konverzacije valute u kune? I da li se ovaj proces radi pritiskom na Transfer funds

Da, doći će do konverzije u kune i da, taj proces se započinje klikanjem na "Transfer funds".

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 18:11 (kipo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice