Plaćanje poreza na internet zaradu izdvojena tema

poruka: 307
|
čitano: 167.874
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Znaći morat ću otvoriti obrt. Šteta. Hvala.

Ne znam čemu onda plačamo porez na internet zaradu ako nemamo pravo na dobit od toga. xD Glupost. xD

Hvala na info.

Mislim da znam kako ću rješiti problem s tim.

Nać posao od 4 sata, i dobit od tog zdravstveno i mirovinu. xD

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

POštovani sudionici foruma, moj sin je student i osiguran je po roditelju (zdravstveno) i želio bi preko jedne web stranice pružati usluge poduke u nekoj igrici. Firma koja je vlasnik web stranice je registrirana u SAD-u. Plaćenje poduke bi bilo preko PayPala. Molim Vas za informaciju na koji bi način on to mogao raditi, a da bude u zakonskim okvirima. Otvaranje obrta ili samostalne djelatnosti mi se čini preskupo (1000+ za doprinose i 12000 za godišnji paušalni porez) jer mi se čini da on ne bi mogao uopće toliko zaraditi. Hvala unaprijed na sugestijasma i odgovorima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
Sanja489 kaže...

POštovani sudionici foruma, moj sin je student i osiguran je po roditelju (zdravstveno) i želio bi preko jedne web stranice pružati usluge poduke u nekoj igrici. Firma koja je vlasnik web stranice je registrirana u SAD-u. Plaćenje poduke bi bilo preko PayPala. Molim Vas za informaciju na koji bi način on to mogao raditi, a da bude u zakonskim okvirima. Otvaranje obrta ili samostalne djelatnosti mi se čini preskupo (1000+ za doprinose i 12000 za godišnji paušalni porez) jer mi se čini da on ne bi mogao uopće toliko zaraditi. Hvala unaprijed na sugestijasma i odgovorima.

 Upisat se u registar poreznih obveznika i izvršavati po "Ugovoru o autorskom djelu" ( JOPPD Obrazac ). Davanja državi su cca. 28-30%, računa se mirovinsko. Obratit se poreznom savjetniku u poreznoj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 19:28 (Vkm996).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

Puno hvala na odgovoru.

 

5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Zar na internet zaradu ne vrijedi onaj prag neoporezivosti od 32 000 kn ugrubo?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

-ne.. tj dodatni izvor prihoda je drugi kriterij, nikakve veze s radnim mjestom.. to se odnosi na jedini/ukupni prihod i zapravo u firmi to redovito obračunava knjigovodstvo tj izračuna precizno plaću-odbitke i uplati točan iznos kroz mjesece za godinu, svaka kuna izvan tog je neobračunata a ovisno o ukupnih prihodima i olakšicama ovisi i rezultat tj koliko treba uplatiti ili povrata. Tako da se sve dodatno zaračunava kao 100%.. i na kraju godine (tj 2mj) se obračuna.. i tad znaš koliko, tj tad dobiješ povrat jer se država već naplatila 100% i to poslodavac mora prilikom isplate ili ako je samostalna djelatnost tad to moraš sam za sebe + izdati račun.. i sve mora ići kroz žiro (zakon-firme) itd.. Svaki promet kroz žiro država kontrolira, isplata na tekući je zabranjena, tj samo za plaće zaposlenika u firmi...

 

..zakon koji je uberales.. porezi se moraju plaćati, a tek nakon prijave prihoda možeš znati imaš li pravo na povrat i u koju kategoriju porezne stope pripadaš.. ne obrnuto. Možda nećeš ništa platiti, tj hoćeš i na kraju godine po obračunu dobiješ povrat, ali to ipak moraš prijaviti inače je porezni prekršaj.

 

ili gledaj ovako, prosječna plaća... 6-7.000kn = recimo 70k godišnje, student servis je tad do cca 4-6mjeseci, nakon tog je porez.. mada do tad nije, kao i prihod djece tj uzdržavani član obitelji i dodatni prihodi koji su npr za razna natjecanja dobijali đaci recimo 1.500kn nagrade/stipendije i to je bio problem.. pa se nekako (nitko ne zna konkretno, tj nij eneki zakon..) riješilo da se to ne ubraja. Ako zarađuje tad nije porezna olakšica i tad je roditelj u poreznom prekršaju itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 14:37 (ihush).
5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Da znam da moram sve prijaviti. :D To mi je jasno.

Samo opet znam da postoji prag neoporezivosti do 32 000 kn godišnje, pa mi zato nije jasno.

Ah. Hrvatski zakoni.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Google isplačuje direktno na ruke, tj šalje ček svaki mjesec. XD I to je jedini način isplate za sad kod nas. I kako da ja to babuskarama u poreznoj onda objasnim? XD Da se žale googleu ili šta? XD

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

-nevažan je prag, jer je tad po drugoj osnovi, drugi izvor.. da je samo jedan, tek tad gledaš prag, ali tad je porez već uredno-precizno obračunat u knjigovodstvu firme i na kraju godine je razlika nula-0.. nema ni plaćanja ni povrata. Prag ni nije stvar jednog zakona, tj nije isti prag neoporezivog dijela za tebe-mene, npr mjesto prebivalište, broj djece.. olakšice, računi za liječenje i sl. to sve ide u taj iznos i dobjaš povrat do 12000 kao granica. Izračun poreza nije jednostavna formula .. sto parametara i svaka osoba je drugačijeg statusa, pa na istom radnom mjestu netko može dobiti na ruke manje-više (netto) baš zbog tih razlika poreznih olakšica, mada po svemu imaju istu plaću, staž itd.. dovoljno je imaš-nemaš djecu i već je razlika. To radi knjigovodstvo ili kad si frima-obrt radiš za sebe.. i tad ti je jasno.

 

-plaćaš porezni dio (postotak), razliku po obračunu dobiješ iduće godine.. to je to.. ne da do tog iznosa ne plaćaš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Meni je to jedini izvor novaca. -.- Nezaposlen sam. To mi je jedini "posao".

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

-da bi bio posao, moraš imati firmu, knjigovodstvo.. tad bi bio (jedini) izvor prihoda, ovako je dodatni i vrijede pravila za dodatni.. tj prvo platiš pa kad se obračuna dobiješ povrat ako je preplaćeno.

-kao i pdv.. od svakog računa odvojiš dio za državu... ili kao obrt neki paušal itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 14:49 (ihush).
5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Gotta love Croatian law ....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
SeethLoover kaže...

Gotta love Croatian law ....

 -zaprepastio bi se.. ali nije to naš fičer.. globalno je isto.. razlika je samo iznos-znamenka i formula obračuna. Isto je. Prihod=porez, sve ostalo je varijacija-kozmetika.

 

evo ti npr šveđana.. cca 33%.. (a onda isprobavaj više-manje platne razrede) ili vidi ako si pripadnik crkve :)) ili postavi pitanje, da šveđanima kažeš da si nezaposlen i želiš izračunati porez-olakšice? Logika kaže da bi te čudno gledali, jer ako imaš prihod, nisi nezaposlen. Njemački.. sličnije nama i 90% Zemlje.. :) imaš različite federalne države (bundestag..) a time i neradne dane, praznike, izdvajanje za crkvu itd. klasično djeca itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 15:03 (ihush).
5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Da, ali jbg, čak i u fakin srbiji ljudi normalno žive od internet zarade.

Samo mi moramo bit posebna EU vrsta kod kojih to nije moguće.

A moguće je u fakin srbiji, koja je najbolji primjer tipičnog balkana. xD

A mi sa EU zakonima ne možemo. LOL.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

-kad postoji država, zakon, red.. tad postoji uredno plaćanje poreza.. ''balkan'' je nešto suprotno, dok u USA AlCapone nije plaćao porez i znamo završetak.. ne plaćati=na crno, nema veze s temom.

 

btw, ako malo pogledaš, migracije.. ljudi bježe u zemlje gdje se uredno plaćaju porezi.. ne na 'balkan'.. ili južnije..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 15:08 (ihush).
5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Pola srpske YT scene živi od YTa i prijavljuje porez i ne moraju imati nikakve firme/obrte/kur**ve i palpčeve.

Samo mi moramo imat obrt, pa firmu pa nekakve gluparije. xD

Mudja lijepo ima 5000€ mjesečno čistih para, ovo iznad ode na porez.

A i tako je pravo čudo što s CPMom od 0.2$ i toliko zaradi. xD

Baka Prase isto tako, ima 5000€ čiste zarade i prijavljuje porez i nitko ga ne zajebava.

Samo mi EU Hrvati moramo bit posebna vrsta.

Nije niti čudo što nitko normalan ne želi doć poslovat kod nas.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

bla-bla-bla.. yutuberske spike, nevalja ovo-ono.. pogrešna tema. Radi kako želiš :) no stvarno je neobično, gledati smjer migracija i gunđati protiv poreza (a tad škole, ceste, zdravstvo, standard, auti.. hint, porez ima veze s tim, pitaj švicarca ili britanca, njemca.. ili se i dalje uspoređuj s balkanom..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Ja samo kažem da je porez od 65% na zaradu , bez uvrede, i više nego krajnje bezobrazan. ;) A ti si misli što god te volja.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
SeethLoover kaže...

Ja samo kažem da je porez od 65% na zaradu , bez uvrede, i više nego krajnje bezobrazan. ;) A ti si misli što god te volja.

-zašto bi se vrijeđao? nisam ja država :)) ili što je bezobrazno npr u švedskoj?.. a što si mi mislimo je nevažno.

-ali.. imaš malo čudne poglede, brojke, usporedbe.. možda jednog dana shvatiš kako život-biznis funkcionira, možda čak i ćemu služi tema :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Ja samo kažem da ljudi od toga najnormalnije žive. A da mi moramo u EU Hrvatskoj biti "posebne pahulje". XD

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
SeethLoover kaže...

 

Samo mi moramo imat obrt, pa firmu pa nekakve gluparije. xD

Ne moramo, možeš kao fizička osoba. Obrati se svom poreznom uredu ili računovođi na naučiš kako i što.

Pripazi uz to primaš li kakva socijalna davanja (ako nisi zaposlen), jesi li kome na olakšici itd.

I nije nikakvih 65%.

11 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
SeethLoover kaže...

Ja samo kažem da ljudi od toga najnormalnije žive. A da mi moramo u EU Hrvatskoj biti "posebne pahulje". XD

siguran sam da, kada i ti budes imao 5000 EUR cisto, da ces zivjeti takoder najnormalnije

 

ako hoces izbjeci placanja poreza hrvatskoj, prijavi prebivaliste u nekoj drugoj zemlji i problem rijesen.

 

ne vidim zasto bi placao nesto sto ti ne odgovara, ne bi bio ni prvi ni zadnji, hrpa nasih sportasa placa porez u Monacu, probaj se raspitati kako to ide

 

sretno

 

edit, ovo za 65% nisam ni vidio aaaaa ranit cu se 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 15:40 (Timo).
5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

* " Ovako me ispadne da je moje oko 64.5% od ukupne zarade ... "

* " Neke informacije koje sam skupio (ne znači da su točne), porez je 25% + prirez + 15% 1,2 stup mirovinskog? "

* " Drugi dohodak je oporeziv s porezom od 25% + prirez + mirovinsko+ zdravstveno. Znači, za Zagreb to je ukupno oko 44% od ukupne zarade. "

* " Ako si isplatiš tu lovu onda moraš platit porez: 20% socjalno pa 40% zadnji stupanj (za velike iznose) pa još 25% PDV za sve što kupiš = 64% sve skupa ti uzme država. "

 

Na par mjesta se spominje 64.5% , da budem precizniji. Nema razloga da netko laže o tome. -.-

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Ja nemam problem s plačanjem poreza, nemam apsolutno nikakav problem s tim. XD

 

Ali imam problem s tim što su nam zakoni iz doba kolumbovog otkrića amerike, i što kod nas neke stvari ne valjaju, a kurčimo se kako smo dio EU ....

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
SeethLoover kaže...

* " Ovako me ispadne da je moje oko 64.5% od ukupne zarade ... "

* " Neke informacije koje sam skupio (ne znači da su točne), porez je 25% + prirez + 15% 1,2 stup mirovinskog? "

* " Drugi dohodak je oporeziv s porezom od 25% + prirez + mirovinsko+ zdravstveno. Znači, za Zagreb to je ukupno oko 44% od ukupne zarade. "

* " Ako si isplatiš tu lovu onda moraš platit porez: 20% socjalno pa 40% zadnji stupanj (za velike iznose) pa još 25% PDV za sve što kupiš = 64% sve skupa ti uzme država. "

 

Na par mjesta se spominje 64.5% , da budem precizniji. Nema razloga da netko laže o tome. -.-

Pa ako računaš PDV, što ti uzme žena, djeca itd - ostaneš bez ičega. Kao i većini zaposlenih.

I da, porez moraš plaćati, kao i svi ostali.

Tebi to nije dohodak, stoga odi i točno se raspitaj.

 

Edit: sve ti je to u skladu s EU i otprilke su ista i porezna opterećenja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 15:44 (Old Iggy).
5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Jedan tip s kojim sam se prije družio, isto kaže 64%, to mu je jedini izvor prihoda, i uredno mora dati 64%. A ista situacija kao i ja. -.- LOL.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
SeethLoover kaže...

Jedan tip s kojim sam se prije družio, isto kaže 64%, to mu je jedini izvor prihoda, i uredno mora dati 64%. A ista situacija kao i ja. -.- LOL.

Odeš lijepo do računovođe i objasniš što i kako.

Postoje razni modeli i načini što i kako izvući, ne slušajući po birtijama.

A da se porezo moraju plaćati, moraju, ne da ja za tebe plaćam.

5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Partnership mi je "under review", dakle imam još neko vrijeme do toga. Ali da .... muka me čeka, jer nitko nema pojma o ničemu u našoj državi. xD I ove na šalteru u poreznoj, kad im kažeš da zarađuješ preko interneta, gledaju te kao da si doslovno pao s Marsa.

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
SeethLoover kaže...

Partnership mi je "under review", dakle imam još neko vrijeme do toga. Ali da .... muka me čeka, jer nitko nema pojma o ničemu u našoj državi. xD I ove na šalteru u poreznoj, kad im kažeš da zarađuješ preko interneta, gledaju te kao da si doslovno pao s Marsa.

Nađi si dobrog računovođu posebno ako će biti dugotrajnije.

Nije to ništa novo ni čudno, niti si jedini niti je to bogznakako nepoznato.

Problem je samo da se ne "uloviš" u neplaćanju poreza, a da ne znaš da si u prekršaju.

5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

I ja bi drage volje da mi država uzme 10% zarade kao za obrtnike paušalce, ali čisto sumnjam da je to ovdje tako slučaj. ;)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice