Proxy serveri općenito izdvojena tema

poruka: 28
|
čitano: 59.326
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Proxy

Sakrivanje IP adrese – Pravi način kako sakriti svoj IP

Ovdje u ovom postu ću pokušati dati sve moguće informacije za skrivanje IP adrese.Ako ozbiljno želite sakriti svoju IP adresu onda je ovaj post za vas!
Jedan od najčešće postavljanih pitanja od strane korisnika Interneta je kako sakriti IP adresu?. Često  postaje potrebno sakriti pravu IP adresu radi privatnosti. Za ovo, ja sam pokušao mnogobrojne software, proxy poslužitelje i mnogo drugih alata koji garantiraju da će zasigurno sakriti moju IP adresu. Ali još uvijek ništa od njih nije radilo za mene. Mislim da većina od vas ima ista iskustva.  Jeli vam dosta tih pseudo softwarea koji ne uspijevaju sakriti pravu IP adresu?  Dali uopće postoji način da se sakrije IP adresa?


DA, vaš IP se može skriti.


Sada ću doći u srž posta, koji sadrži odgovor na tvoje pitanje Kako to sakriti IP adresu? Jedino rješenje za  tvoj IP adresa je pomoću proxy servera. Ali čekaj! Priča tu ne završava. Iako proxy poslužitelji su u mogučnosti  sakriti vašu IP adresu, postoji nekoliko načina povezivanja tvog PC-a na  proxy server.Prije postavljanje veze s proxy serverom morate znati neke informacije o različitim vrstama proxy servera i njihove koristi.


1. Transparent Proxy Server


Ovaj tip proxy servera  identificira sebe kao proxy poslužitelja i čini izvornu IP adresu dostupnu putem HTTP zaglavlja. Ovo se obično koristi da se  ubrza pregledavanje web stranica  jer imaju vrlo dobru sposobnost cachea  web sstranica. Ali oni ne sakrivaju korisnikov IP. Oni su nadaleko poznati kao transparentni proxy jer će prikazati  stvaranu IP adresu na webu. Ovaj tip proxy servera ne sakriva IP adresu.


2. Anonymous Proxy Server


Ovaj tip proxy servera  identificira sebe kao proxy poslužitelja, ali ne stavljaju  izvornu IP adresu na raspolaganje webu. Ovaj tip proxy poslužitelja je prepoznatljiv, ali pruža razumnu  anonimnost za većinu korisnika. Ovaj tip proxy servera će sakriti tvoju IP adresu.


3. Distorting Proxy Server


Ovaj tip proxy servera identificira sebe kao proxy poslužitelja, ali omogućava  netočnu originalnu IP adresu vidljivu i  dostupnu putem http headera. Ovaj tip proxy servera će sakriti tvoju IP adresu.


4. High Anonymity Proxy Server ( Elite Proxy)


Ovaj tip proxy servera  sebe ne  identificirati kao proxy server i ne omogučava da se vidi tvoja izvorna IP adresa. Ovaj tip proxy servera će sakriti vašu IP adresu. Pa je ovo  najbolji način da se sakrije vaš IP.

Koji je proxy najbolji za skrivanje IP-a ?


Znam, možete odgovoriti na to pitanje bolje nego ja. Očito je da će  High Anonymity Proxy ili Elite Proxy  najbolje sakriti tvoj IP. Ali nije lako dobiti popis radnih elita proxya. Akio ih potražite na Googleu, sigurno će te dobiti tone proxy lista. Dobiti će te popis proxya  u sljedećem formatu:


IP:broj porta
Npr: 221.90.45.67:8080 (221.90.45.67 je IP proxy servera a 8080 je broj porta)


Ali većina njih ne radi. Ovo su neki od problema/rizika korištenja besplatnih proxya koji su dostupni na internetu.
Većina njih ne radi jer proxy serveri često mijenjaju  IP / Port broj. Čak i ako nađete na proxy koji radi često je prespor.  Vaša privatnost nije zajamčena jer sav svoj  promet je preusmjeren preko proxy servera. Administratori proxy servera mogu ukrasti vaše vrijedne podatke poput lozinki, broja kreditnih kartica i dr.  Na taj način sa svim tim  rizicima kako pronaći radeći, brzi Anonymous Proxy server?
Sada ću dati popis softwarear koji će stvarno sakriti tvoju IP adresu. Pokušao sam mnogo takvih softwarea  i otkrio da samo nekoliko njih  radi savršeno. Ovdje je popis radnih softwarea za skrivanje IP-a koje možete isprobati.

 

 


O njima možete dobiti više informacija na njihovim stranicama.
Kako osigurati da je IP sakriven?


Prije nego sakrijete IP provjerite svoj pravi IP posjetivši sljedeću stranicu:


www.whatismyipaddress.com


Jednom kad dobijete svoj pravi IP, pokrenite  vaš software za skrivanje IP-a. Sada još jednom posjetite gore navedenu stranicu i provjerite svoju IP adresu. Ako vidite novui IP onda to znači da je vaš software radi pravi posao.  Također stranica iznad (www.whatismyipaddress.com) je sposobana za otkrivanje mnogih proxya. Ako vidite riječi kao što su " Suspected proxy server or network sharing device " ili sličnim riječima onda to znači da proxy koji koristite nije Elite proxy.


Jedna konačna riječ prije nego što odete! Iako su Elite proxyi gotovo nedetektabilni to ne znači da možete pobjeći od online zločina skrivanjem IP. Postoje mnogo programa za otkrivanje proxy serevera koji će otkriti bilo koji proxy.  Dakle, ako ste uključeni u bil koji cyber zločin onda će te svakako biti iza rešetaka. Korištenje proxya vam neće pomoći u ovom slučaju.
Još jedna stvar, a to je da je nesigurno koristiti proxy za vrijeme transakcija novca ili korištenja online bankarstva, kreditnih kartica, online plaćanja, itd. Pa molim da izbjegavate proxye tijekom tih okolnosti.

 

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
 
11 0 hvala 10
16 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri opčenito

Ja se samo pitam kome treba skrivanje IP adresa?

Moj PC  
0 15 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri opčenito

jel moguce recimo zastiti stranicu tako da recimo neko iz njemacke da se registrira na moju stranicu da ga sajt odma prepozna, a ne da lijepo on preko proxy se registrira i pokazuje da je iz koreje...?

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Proxy serveri opčenito
logic kaže...

Ja se samo pitam kome treba skrivanje IP adresa?

Meni treba.

 

Lunatic1407 kaže...

jel moguce recimo zastiti stranicu tako da recimo neko iz njemacke da se registrira na moju stranicu da ga sajt odma prepozna, a ne da lijepo on preko proxy se registrira i pokazuje da je iz koreje...?

Ne.

 

Sto mozes je odrzavati listu ip-a poznatih proxy servera i njima braniti pristup ali oni ip adrese mijenjaju nonstop tako da nema

bas previse smisla.

 

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Proxy

kakva su vaš iskustva sa torom? i ono što me zanima jest na koji način se konfigurira kad se instalira, ili se ostavlja sve po defaultu kako jest.

13 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri općenito

Imam Tor proxy, surfam preko aurore kolika je mogucnost da mi se ukradu podaci kartica i svi podaci i sifre ? 

Zar je to tako lako,mislio sam da je sigurno takvo surfanje a i obavljanje drugih stvari ?

 

hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Proxy

Hvala na korisnim informacijama :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Proxy serveri opčenito
logic kaže...

Ja se samo pitam kome treba skrivanje IP adresa?

Jako puno ljudi želi imati skriven IP, naravno ne možeš se sakriti od zakona, ali ako želiš zaštiti svoju privatnost zašto ne? Ja osobno ne koristim usluge proxy servera ali ne zamjeram onima koji to čine!!!

12 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri općenito

Evo npr zašto ljudi koriste proxy i skrivaju svoju IP adresu, SWTOR u hrvatskoj je nemoguce kupiti jer je u crvenoj zoni, dok koristenjem proxya mozes :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri općenito

iMA koj Fast UK Proxy , da se može video normalno gledati sa njega?


 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Proxy serveri općenito
Zna li itko kakav hrvatski proxy?
www.tv.ultimax.info GLEDAJTE TV UZIVO NA INTERNETU
14 godina
neaktivan
offline
Re: Proxy serveri općenito
BBole kaže...

Imam Tor proxy, surfam preko aurore kolika je mogucnost da mi se ukradu podaci kartica i svi podaci i sifre ? 

Zar je to tako lako,mislio sam da je sigurno takvo surfanje a i obavljanje drugih stvari ?

 

hvala

dal se preko tora moze koristiti servise kao Hulu i Spotify?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Proxy serveri opčenito
logic kaže...

Ja se samo pitam kome treba skrivanje IP adresa?

Pri korištenju proxy-a nije riječ samo o skrivanju IP adrese. Korištenjem proxy-a koristi se i SSH enkripcija podataka, a time dobiva i puno veća sigurnost.

11 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri općenito

Zanima me nesto u vezi TOR-a the onion router.Ako ga sebi download da li ce mi biti internet spor samo kada preko njega idem ili cak i nakon sto odem na google obicno kao dosad

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Proxy serveri općenito

Meni Tor jako uspori net (CARNetova optika, 100 mbit/s, sa Torom imam cca 0,5 mbit/s)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri općenito

Pozdrav.

 

Da li netko zna kako je moguće pratiti SKY programe putem NAVI X-a, odnosno imam informaciju da bi trebalo podesiti proxy postavke na XBMC-u.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri općenito

   Štovani!

 

  Radi se o određenoj internetskoj stranici koju sam posjećivao veoma često... Kad mi se jednog dana pojavila ova poruka.

Access denied!

 

  www.nesto.com

  owner has denied your access to the site

 

  Incident ID    153023460104717755-3811830674231970

  Your IP Address    80.2.238.160

  Proxy IP    150.127.75.94

  Proxy ID    21264

  Error code    16

  Erroe name    Security error (code 16)

  Error description    This request was blocked by the security rules

 

  Inače, prije navedeni brojevi kao i naziv same stranice sam malo izmijenio zbog diskrecije, naravno! Uz to, stalno mi se javlja poruka da bih sa svojim anti-virusnim programom morao na svome računalu potražiti crve i sl. No moj anti-virusni

program mi javlja da je s mojim računalom sve u redu. Da bih pristupio toj stranici, ta stranica izričito traži otvaranje računa(account), pa se sve bojim da je ovo još jedna u nizu internetskih prevara. Zahvaljujem na odgovoru ili odgovorima!

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri općenito

HTIO BIH SAKRIT IP ADRESU OD SAJTA POPUT DESERT OPERATION, JE LI TO MOGUĆE I KAKO?

 

HVALA...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri općenito

Spotflux instaliraj aktiviraj i pravi se amerikanac :D

www.noviportal.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri općenito

Da malo probudim temu...

Potreban mi je (ako to uopće postoji) IP proxy servera koji ne mijenja IP ili ga barem mijenja jako rijetko (mjesečno/godišnje). Ima li tko kakve korisne informacije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri općenito

Somebody?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri općenito

Anybody?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Proxy serveri općenito

Koristi li tko Proxy na mozilli? Ako da htio bih ga pitati nekoliko stvari. Kada u google ukucam mozilla proxy izbaci mi dosta stvari i dosta addona, ali u moru informacija ne znam koja je najkorisnija.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Proxy serveri općenito

FoxyProxy. Koristim ga dosta dugo i sasvim je ok.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
offline
Re: Proxy serveri općenito
Sum_of_all_fears kaže...

FoxyProxy. Koristim ga dosta dugo i sasvim je ok.

Kako ga je najbolje konfigurirati? Vidim ima dosta opcija.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
8 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri općenito

Koji je najbolji nacin sakriti IP na Linuxu? Kali Linux 2.0 da budem tocniji.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Proxy serveri općenito

jel neko zna kako se zaštititi od stranice koja nema administratora npr to je stranica cmook za upoznavanje i druženje,ta stranica je katastrofa

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Proxy serveri općenito

Ima li kakav free web proxy za Srbiju i Bosnu ili nek drugi jednostavan način bez instalacija? Trebam pogledati kako izgledaju neke korporativne stranice za koje su složili redirect. Hvala

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice