Skidanje pjesama i igrica u EU

poruka: 54
|
čitano: 59.885
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Dns mi frend reko kako je negdje cito da ce uvesti nove zakone o skidanju muzike s neta i igrica.

Nebrinem se za igice jer to skidamo sa torrenta itd. neg brinem se za muziku.

Kao nastupaju zakoni o zastiti autorskih prava.

I jos je rekao kao da mu je frend ,tamo negdje njemacka sta ja znam, skinio dvi tri pjesme i dobio kaznu od 700 eura.

Jel to stvarno il sta?

Nema labavo...xDD
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2013 15:11 (NeroX).
 
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Kad sam radio u Njemačkoj, bila nas je ekipa u zajedničkom stanu i jedan je slučajno ili je zaboravio na pravila gore skinuo jednu jedinu pjesmu. Ni pet ni šest, 2 tjedna poslije dolazi gazdarici na adresu kazna od 200 €, sve lijepo napisano, točno vrijeme na sekundu kad je skidano, kak se pjesma zove, ip adresa... tako da gore s tim nema zajebancije. Najrigoroznije su kazne za filmove i muziku.

Kako će biti tu, vjerojatno neće biti pravila kao gore tako skoro ali jednog dana hoće, nažalost po nas {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2013 15:35 (vrinho).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

a za igrice preko torrenta nema straha?

Nema labavo...xDD
 
0 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
NeroX kaže...

a za igrice preko torrenta nema straha?

ma mogu ti ga fino..! {#}

battlelog:KICKASS_HR
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2013 2:52 (kurt).
16 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU
Ja planiram paliti za nemacku za10 dana nije mi jasno sad jel moze preko torrenta filmovi i igrice ili ne?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
Ako skines pjesmu, upada ti odmah u stan tim specijalaca na naredbu MAFIAAe i sa magicnim dongleom ti izvuku JMBG, boju ociju i auto koji vozis iz md5 hasha te pjesme, I uzmu ti 5000€+porez ovisno o visini place.

On topic: Ovisi o ISP-u.
Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // Silujem ljude koj kažu da je nekaj gamersko
11 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

jebes muziku,..imam youtube na mobu i besplatan internet,..nego za igrice,..nemogu nam nista jer to radimo preko torrenta?

Nema labavo...xDD
 
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Odakle ti to da ne mogu preko torrenta? Pa bas preko torrenta i vide sta skidas jer istovremeno i dijelis. A to je jos gore jer mozes biti osudjen na ilegalnu distribuciju koji cinis nesvjesno.

Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU
I vi ste mi neki pirati ... ne znate se sakrit na netu ... hahahhaaha
Keep calm because Valar Morghulis !!!
Moj PC  
4 12 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Ne možeš se ti samo tako sakriti na netu, nije da se igraš s djecom, igraš se s velikim organizacijama. 

Za muziku koristiti neki online program za slušalje, ili eto svi ima youtube, ja slušam preko spotify, ponekad groveshark.

Skidanje svega na komp, što nisi "kupio" je ilegalno, samo ovisi o čemu se više vodi brige, za muziku se jako brine, poneke filmove.  Programe, sve što skidaš preko torrenta ili nešto direkt download, možeš popasti prijavu i kaznu. 

A ipak smo mi na balkanu, kod nas još nije a pitanje i jel hoće početi takve mjere.

Ali to što kod nas ne dobivate kazne za to, ne znači da je to legalno.  

Đuro#2155
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Kupiš si fino licencu za HideMyAss na godinu dana i miran si.

Battlelog: Xtream_gjurki
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Tjah, reda mora biti.

Tko se ne drži reda, valja ga sankcionirati. Predugo je ovaj narod uživao u ljepotama moralne krize.

 

Ne kažem, da sam i ja znal' tu tamo nekaj skinuti, ali kad se moglo, moglo se....kada zapušu zapadni vjetrovi u ovo naše krajeve, neće biti milosti za prijestupnike.

{#}

World's Strongest, Sharpest Knives
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2013 13:37 (Cold Steel).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
Volvox kaže...

Kupiš si fino licencu za HideMyAss na godinu dana i miran si.

za 80$ rađe kupiš te pjesme...

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
15 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Zanima me kako se gleda na skidanje pjesama sa Youtube-a? Jer koliko sam shvatio svi spominju neke stranice specijalizirane za skidanje glazbe i "torrente", ali mene zanima konkretno Youtube.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
NeroX kaže...

jebes muziku,..imam youtube na mobu i besplatan internet,..nego za igrice,..nemogu nam nista jer to radimo preko torrenta?

Za torrente pogotovo vrijedi jer uz skidanje ti i seedaš, dijeliš svoj promet drugima, čak i neke privatne trackere prate tako da se ni tamo ne može sakriti. Moj savjet je tko god ide gore nek si naskida sve ovdje a gore ni ne prismrdi torrentima jer riskira masnu globu. Ako želiš slušati muziku imaš yt, makar dosta videa koje tu nađe gore ih neće, bio sam u nekim slučajevima šokiran koliko je gore yt okrljašten zbog tih autorskih prava. 

12 godina
neaktivan
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

što nije kriv onaj koji stavlja tj uploada (i dijeli) na net muziku, igre i ostalo a ne onaj koji skida...po ovom je cijeli youtube piratski...preko njega se može doći do svega isto što i preko torrenta....

ubrzo dolazi kraj piratstvu....

Moj PC  
3 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU
Keep calm because Valar Morghulis !!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
ATI HD3870 kaže...

što nije kriv onaj koji stavlja tj uploada (i dijeli) na net muziku, igre i ostalo a ne onaj koji skida...po ovom je cijeli youtube piratski...preko njega se može doći do svega isto što i preko torrenta....

ubrzo dolazi kraj piratstvu....

Da ali kako sam rekao gore je yt jako ograničen, više od polovice što tu izlista gore neće. Čim se uploda neki video s nekim linkovima ili nešto što povređuje autorska prava se briše. Bilo je da se skidalo preko rapidsharea i sl. ali čak su i to počeli pratiti.

 

Mene zanima ako ima tko informaciju kakva su pravila sada u državama koje su ušle u EU 2007., Slovenija, Mađarska...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU
zelenbic kaže...
Volvox kaže...

Kupiš si fino licencu za HideMyAss na godinu dana i miran si.

za 80$ rađe kupiš te pjesme...

Skinem 150 filmova na godinu i barem 50 igrica. 2 igrice koštaju 80 dolara. I tko još skida muziku?? Imaš youtube, soundcloud, groveshark, ,izvora čovječe da neznaš šta bi prije.

Battlelog: Xtream_gjurki
14 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Kada skidate neki torrent možete vidjeti da je većina seedera iz SAD, UK, Fra, Njem, Šve, Nor, Ita. Ljudi imaju brutalne brzine uploada i to maksimalno koriste. Da su im zakoni tako brutalni zar stvarno mislite da bi riskirali. Konkurencija ISP je velika, i takmiče se tko će ponuditi veću brzinu. Ja ne vidim način kako legalno iskoristiti bar 20% mjesečnog bandwidtha. Ako vas jedan ISP izda, pređete na drugi, tako da ne vidim kako bi im se isplatilo.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
12 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU

Treba drakonskim kaznama stisnuti davatelje usluga, da im se ne isplati imati pirate i sve ostale što kradu kao korisnike...da se njih stisne, da "izdaju" ekipu kaj skida ko mutava, drugačija bi bila pjesma.

Represija.

{#}

World's Strongest, Sharpest Knives
13 godina
neaktivan
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Onda bih ja trebo imat 100000000000000000000000000000000000000000000000000000 kuna kazne za illegalne windowse (3 kom) muziku (10000 i vise) i filmova (oko 200) :D

Dejan
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

ne boj se,ja bih trebao vec biti u zatvoru 2 zivota koliko sam skinuo stvari :)

 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Ja bih se nadovezao na sve ovo ali kod mene je malo drugaciji problem. za film sto sam odgledao preko popcorna sam dobio kaznu od 750 eura i morao to da platim i vise nikad mi to nece pasta na pamet, ali sad imam jean drugi problem. U Njemackoj sam vec skoro pola godine i imam laptop koji mi radi sad uzasno pa bih trebao da mu srusim windowse. Moj problem je u tome sto neznam dali smijem skidati drivere jer ako bih rusio windows moram i da si drivere skinem jer nemam onaj cd sa podrskom za drijvere pa se bojim da nebih opet popusio neku kaznu. Molim vas ako netko zna dali smijem to da napravim neka mi odgovori i hvala unaprijed!

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Naravno da smiješ drivere skidati.

Imaš i službene stranice proizvođača kojeg god hardwarea i tamo obično ima za skinuti drivere, dakle oni to sami nude.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Moj PC  
6 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU

Eto onda hvala puno na odgovoru idem odma da to uradim :)

9 godina
neaktivan
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

Pozz svima opet ja sa slicnim pitanjem samo je sad problem u jednoj igri a ta igra counter strike dali to smijem da si skinem u njemackoj i ako moze neki link odakle bih smio skinuti da nebi opet dobio neku kaznu :) ispricavam se ako sam dosadan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2016 19:02 (nikola1993).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Skidanje pjesama i igrica u EU

To ne smiješ ako nisi platio, a nebi ni imalo smisla jer ide preko steama, kako bi igrao multiplayer?

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU

Hvala na informaciji bolje mi je pitati neko poslje da kukam da nisam znao

7 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje pjesama i igrica u EU POMOC!!!

Uff,Postovani,danas mi je gazda javio da mu je stiglo pismo iz Suda iz Minhena, kazna od 1600 eura za nedozvoljeno skidanje filmova (u ovom slucaju filma,jer sam jedan skinuo)

Ja pravo da vam kazem nemam predstavu sta da radim,jer sam ovde vec godinu dana,i skidao sam par puta koji film,na razlicite lokacije po Nemackoj(zavisi od posla), i pesme... skoro svugde sam skidao,nisam imao problema,ali eto hoce se da neki dan skinem film,koji je na kraju bioskopski i izbrisem ga i dobijem kaznu od 1600eura, DA LI NEKO,ima predstavu sta da radim,kome da se zalim,da bar mogu malo da smanje tu kaznu. Kao sto sam rekao nalazim se u Nemackoj,Bonn. Veliki pozdrav i znacice mi svaki vid pomoci!!! Hvala puno

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice